12.03.07, 20:31

Tydzień z Szymanowskim w TVP Kultura

Szeroko zakrojony spektakl telewizyjny od 23 do 29 marca
Od 23 do 29 marca na antenie TVP Kultura odbędzie się zakrojony na szeroką skalę „Tydzień z Szymanowskim”. W programie znajdą się koncerty, recitale, widowiska baletowe, opery, filmy dokumentalne, a także dyskusje z udziałem największych znawców muzyki poważnej.

W piątek 23 marca TVP Kultura zaprasza na kilkugodzinny program transmitowany z willi Karola Szymanowskiego „Atma” w Zakopanem. Usłyszymy m.in. „Stabat Mater” i „Litanię do Najświętszej Marii Panny” – koncert zarejestrowany w Katedrze Św. Jana w Warszawie przez TVP, w koprodukcji z francusko-niemieckim kanałem ARTE. W programie także „Linia życia” - dokument ukazujący najważniejsze fakty z życia Szymanowskiego .

Kolejny dzień na antenie TVP Kultura poświęcony zostanie Podhalu - wielkiej miłości i inspiracji Karola Szymanowskiego. W programie „Harnasie” – wyjątkowe widowisko baletowe, zrealizowane w tatrzańskich plenerach, a także mazurki w wykonaniu Ewy Osińskiej.

W niedzielę i w poniedziałek TVP Kultura zaprasza na dwa programy z udziałem wybitnych polskich artystów. Wystąpią m.in.: Olga Pasiecznik, Karol Radziwonowicz, Kwartet Śląski. W repertuarze utwory kameralne Szymanowskiego.

Od poniedziałku do czwartku w paśmie muzycznym TVP Kultura o godz. 17.05 zostaną zaprezentowane koncertowe wykonania utworów Szymanowskiego (m.in. „Sonata skrzypcowa” oraz „Mity” w wykonaniu Piotra Pławnera). Nie zabraknie także kompozycji inspirowanych twórczością artysty („Mity” w aranżacji Włodzimierza Nahornego czy „Apollo i muzy” Strawińskiego wykonane podczas Festiwalu Muzycznego Polskiego Radia „Szymanowski i jego Europa”).

Wielki finał „Tygodnia z Szymanowskim” odbędzie się na antenie TVP Kultura w czwartek 29 marca, w 70. rocznicę śmierci kompozytora. Tego dnia zobaczymy recital Agaty Szymczewskiej, zwyciężczyni ubiegłorocznego Konkursu im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Recital ten jest prezentem, jaki młoda skrzypaczka otrzymała od TVP Kultura za zwycięstwo w plebiscycie telewidzów. „Tydzień z Szymanowskim” zamknie „Pieśń o nocy”, unikatowy dokument o kompozytorze, powstały jako koprodukcja BBC i TVP.

W „Tygodniu z Szymanowskim” będzie można uczestniczyć także dzięki iTVP, gdzie znajdzie się wiele ciekawych i unikatowych materiałów wideo i audio poświęconych kompozytorowi oraz pliki muzyczne z jego utworami. Wśród najciekawszych materiałów dostępnych pod adresem szymanowski.itvp.pl znajdą się programy telewizyjne poświęcone twórczości tego wybitnego polskiego muzyka i wykonania jego utworów. Wielbiciele muzyki Szymanowskiego będą mogli posłuchać jego utworów udostępnionych w specjalnym pokoju odsłuchowym. W specjalnym serwise iTVP znajdą się także ilustrowane archiwaliami materiały wideo, w których aktorzy będą czytać wybrane listy kompozytora, wywiady z wybitnymi osobistościami świata kultury dotyczące Szymanowskiego oraz wiele innych dodatkowych treści multimedialnych, w tym biografia artysty i interaktywny przewodnik po Atmie – muzeum Karola Szymanowskiego w Zakopanem.

Komentarze

Powiązane

17.07.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
482 transmisje w każdym sezonie do 2027 roku. Betclic 1. Liga i Betclic 2. Liga na antenach TVP
Polski Związek Piłki Nożnej, Pierwsza Liga Piłkarska, Telewizja Polska i Betclic ogłosiły plany dotyczące transmisji rozgrywek Betclic 1. Ligi i Betclic 2. Ligi w sezonach 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027. Publiczny nadawca pokaże przez trzy lata niemal 1,5 tysiąca meczów prowadzonych przez piłkarską centralę. 
17.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Finał Euro 2024 hitem weekendu. Ale oglądalność spotkań z polską drużyną była wyższa
Blisko 7,3 mln widzów oglądało w niedzielę, 14 lipca br. mecz Hiszpania – Anglia transmitowany na antenach TVP. Ponad 6,4 mln widzów śledziło spotkanie przed telewizorami w domach, a 900 tys. widzów oglądało finał Euro 2024 poza domem.
17.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
AVIOS ma nowy skład. Zarządu i plany ekspansji
Stanowisko Prezesa Zarządu w spółce AVIOS objął dr inż. Tymoteusz Biłyk, twórca marki AVIOS i członek Rady Metodologicznej ds. RPD (Return Path Data) przy projekcie Telemetria Polska Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
16.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Nowa struktura programów dla zagranicy. Zmiany dotkną Biełsat i TVP World
Telewizja Polska włączy swoje obcojęzyczne kanały do jednej struktury organizacyjnej. W skład nowo tworzonej jednostki wejdą dwie anteny: obecny kanał TVP World nadawany w języku angielskim oraz Telewizja Biełsat, emitująca program po białorusku, rosyjsku i ukraińsku. Szefem nowej struktury będzie Michał Broniatowski.
16.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Milion widzów oglądało program Lepsza Polska Kontynuacja formatu od września
Program publicystyczny Doroty Gawryluk „Lepsza Polska” w pierwszym, wiosennym sezonie oglądało średnio milion widzów. Stacja zapowiada kontynuację formatu.
15.07.24, 16:30
| telewizja / VOD » informacje
21 edycja formatu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Aleksander Sikora wśród uczestników
Polsat jesienią pokaże 21. sezon programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi”. Do Macieja Rocka w roli gospodyni programu dołączy Agnieszka Hyży.
15.07.24, 12:14
| telewizja / VOD » informacje
Top of the Top Sopot Festival w sierpniu. Wystapią m.in. Ewa Bem, Urszula, Kayah i Rubens
19 sierpnia br. ruszy Top of the Top Sopot Festival. Podczas czterech dni koncertów w Operze Leśnej w Sopocie wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Całość wydarzenia będzie transmitowana antenie TVN.
15.07.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje | biznes i technologie » informacje
Przedsiębiorcy z sektora telekomunikacyjnego apelują o doprecyzowanie Prawa Komunikacji Elektronicznej
Polscy przedsiębiorcy telekomunikacyjni apelują do posłów o naniesienie poprawek w Prawie Komunikacji Elektronicznej. Podkreślają, że ich brak, negatywnie wpłynie na rozwój usług cyfrowych.
15.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
FILM CAFE w miejsce kanału CBS Europa
Spółka AMC Networks International – UK zmienia nazwę kanału CBS Europa na FILM CAFE.
13.07.24, 20:00
| telewizja / VOD » seriale
„Teściowie 2” jesienią w Polsacie
Polsat jesienią wyemituje drugi sezon polskiego serialu komediowego „Teściowie". 
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.