11.11.13, 12:29
Nowa kampania wizerunkowa Totalizatora Sportowego
2 listopada br. rozpoczęła się nowa kampania wizerunkowa Totalizatora Sportowego właściciela marki LOTTO. Działania promocyjne pod hasłem „LOTTO. Gramy dla sportu i kultury” swoim zasięgiem obejmują prasę, telewizję, Internet, outdoor oraz kina.
Kampania realizowana jest dwuetapowo. W pierwszej fazie w telewizji i Internecie wystartowały 10 sekundowe teasery, przygotowane w dwóch wersjach – jednej dotyczącej sportu i drugiej poświęconej kulturze. Właściwe spoty i key visual kampanii pojawią się 7 listopada br. Także one zrealizowane są w dwóch wersjach i odpowiadają na pytania, jakie padają w spotach teaserownych: „Komu dziękują miłośnicy kultury?” oraz „Komu dziękują fani sportu?”.
Reklama „LOTTO. Gramy dla sportu i kultury” będzie emitowana do końca listopada w największych ogólnopolskich stacjach TV, takich jak: TVP, TVN, POLSAT oraz stacje tematyczne. Pierwszy ze spotów – krótki, 10-sekundowy – będzie emitowany na początku bloku reklamowego, a dłuższy – 30-sekundowy – w środku lub na końcu bloku. Duospoty zostaną również wymitowanie w salach kinowych trzech sieci: NAM, MULTIKINO oraz KINADS.
Nowa kampania będzie miała też swoją odsłonę w Internecie. Będzie można ją oglądać do 15 grudnia. Obejmie ona bannery na portalach internetowych oraz minisite z konkursem dla graczy. Ponadto zaplanowane jest wsparcie w prasie – zasięgowej i tematycznej oraz na outdoorze – citilighty w ośmiu miastach na terenie całej Polski. Równocześnie w punktach sprzedaży biletów oraz w kinach rozdawane będą etui z layoutem kampanii.
Celem kampanii jest pokazanie wsparcia, jakiego każdego roku Gracze LOTTO udzielają polskiemu sportowi i kulturze. Totalizator Sportowy jest jedynym podmiotem na polskim rynku, którego działalność wiąże się z koniecznością odprowadzania pieniędzy na fundusze celowe. Dopłata nakładana jest na każdy zakład gier liczbowych i na każdą loterię, a zebrane w ten sposób w punktach LOTTO środki trafiają na konto funduszy celowych. W pierwszej połowie 2013 roku było to ponad 364 miliony PLN. Kwota ta zasiliła trzy fundusze celowe: Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej (280,9 mln PLN), Fundusz Promocji Kultury (72,9 mln PLN) oraz Fundusz Rozwiązywania Problemów Hazardowych (10,9 mln PLN). Funduszami tymi dysponują odpowiednio: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Kultury i Ministerstwo Zdrowia. Pieniądze te są przekazywane w trybie konkursowym do organizacji pozarządowych, samorządów i nstytucji kultury.
Za koncepcję kreatywną kampanii odpowiada agencja Brain, spoty wyreżyserował Maciej Kowalczuk, natomiast za planowanie i zakupem mediów odpowiadał dom mediowy Zenith Optimedia Group.
Konferencja Digital Gamechangers — Harbingers Data: 3 października 2024 Miejsce: Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.
Komentarze