05.02.07, 20:03

PAP: Info-Radio najwcześniej w 2008 r.

Info-Radio - czyli nowa antena Polskiego Radia o charakterze wyłącznie informacyjnym ruszy najwcześniej w 2008 r. - zapowiada prezes PR Krzysztof Czabański.
Info-Radio - czyli nowa antena Polskiego Radia o charakterze wyłącznie informacyjnym ruszy najwcześniej w 2008 r. - zapowiada prezes PR Krzysztof Czabański.

Na razie Polskie Radio skupia się na restrukturyzacji, która pociągnie za sobą kosztowne zwolnienia grupowe, radio czeka też na udostępnienie dodatkowych częstotliwości na UKF-ie - podała Polska Agencja Prasowa.

"Teraz musimy przede wszystkim zgromadzić środki na restrukturyzację, która jest kosztowną operacją. Dopiero po jej zakończeniu - jeśli w tym czasie nie zmniejszą się wpływy abonamentowe - mamy szansę uruchomić Info-Radio" - powiedział dla PAP Czabański. Wcześniej prezes informował, że nowa antena wystartuje jeszcze w 2007 r. "Byłem nadmiernym optymistą. Rozmiar restrukturyzacji sprawił, że projekt uruchomienia nowej anteny zszedł na drugi plan" - dodał. Zwolnienia grupowe w Polskim Radiu mogą kosztować nawet 10 mln zł, lecz ich rozmiar nie jest jeszcze dokładnie określony. "Powołaliśmy na razie odpowiednie komisje, które mają rozmawiać na ten temat ze związkami zawodowymi. Te rozmowy są dopiero przed nami, więc trudno powiedzieć co z nich wyniknie; na razie przedstawiliśmy maksymalny wariant zwolnień - ponad 400 osób" - powiedział Czabański.

Czabański w rozmowie z PAP podkreślił, że taka restrukturyzacja spółki jest konieczna nie tylko ze względów finansowych, ale i z uwagi na fakt, że "maszyna radiowa jest ociężała i marnotrawcza".

Trwająca restrukturyzacja to jednak dla Prezesa nie jedyna przeszkoda w uruchomieniu nowej anteny informacyjnej. Polskie Radio czeka jeszcze na przyznanie dodatkowej częstotliwości na falach UKF.

"Dopiero jak będziemy mieli tę dodatkową częstotliwość w Warszawie można będzie przystąpić do prac nad radiem informacyjnym" - powiedział dla PAP Czabański. Zaznaczył, że wniosek o zwolnienie tych częstotliwości jest już w procedowaniu.

Prezes nie chciał powiedzieć, o jakie częstotliwości chodzi. Wcześniej media spekulowały, że Polskie Radio ma się w tej sprawie porozumieć ze stołecznym, kombatanckim radiem "Jutrzenka", które nadaje swój program nieregularnie na częstotliwości 99,5 MHz.

Komentarze

Powiązane

17.07.24, 13:40
| radio » informacje
Pierwsza Noc Promsów w Dwójce. Transmisje aż do połowy września
Program 2 Polskiego Radia zaplanował na piątek, 19 lipca br., transmisję pierwszego wieczoru Promsów z Royal Albert Hall. Dwójka przez całe lato będzie transmitować najciekawsze koncerty z największego na świecie letniego festiwalu muzyki poważnej, który co roku organizowany jest w Londynie.
15.07.24, 06:30
| radio » informacje
Sprawozdanie finansowe Radia Nowy Świat za 2023: rosną koszty wynagrodzeń i energii
12 czerwca br. odbyło się Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników Radia Nowy Świat, którego głównym tematem było zatwierdzenie sprawozdania finansowego i sprawozdania Zarządu za rok 2023 oraz udzielenia członkom Zarządu Spółki absolutorium z wykonania przez nich obowiązków w roku obrotowym kończącym się w dniu 31 grudnia 2023 r.
12.07.24, 10:30
| radio » informacje
Koncert Agi Zaryan w ramach cyklu Jazz.PL w Dwójce
12 lipca br. w ramach cyklu „Jazz.PL” na antenie Dwójki będzie transmitowany koncert Agi Zaryan. Transmisja została zaplanowana od godz. 18.00 na antenie Programu 2 Polskiego Radia oraz – w formie streamingu wideo – na: Facebooku, stronie internetowej stacji i kanale YouTube Dwójki.
11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 22.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.