01.02.07, 18:17

Leszek Bogdanowicz laureatem nagrody INFO STAR 2006

Leszek Bogdanowicz, dyrektor Ośrodka Mediów Interaktywnych Telewizji Polskiej został laureatem prestiżowego konkursu INFO STAR 2006 w kategorii rozwiązania informatyczne.
Leszek Bogdanowicz, dyrektor Ośrodka Mediów Interaktywnych Telewizji Polskiej został laureatem prestiżowego konkursu INFO STAR 2006 w kategorii rozwiązania informatyczne.

Nagrody INFO STAR 2006 przyznano 1 lutego br. już po raz piętnasty w trzech kategoriach: osiągnięcia biznesowe, rozwiązania informatyczne oraz propagowanie informatyki podczas TeraForum Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.

Leszek Bogdanowicz, od lipca 2006 dyrektor nowo utworzonego w TVP SA Ośrodka Mediów Interaktywnych. Odpowiada za całościową koncepcję rozwoju oraz działalności TVP S.A. w zakresie mediów interaktywnych, w tym: telewizji interaktywnej, Internetu, Intranetu, teletekstu, aplikacji mobilnych i innych technologii dystrybucji treści cyfrowych, a także technologii produkcji treści interaktywnych i realizacji usług interaktywnych. Pod jego kierownictwem uruchomionych zostało w TVP wiele nowatorskich projektów technologicznych i programowych. W ramach telewizji interaktywnej iTVP przeprowadzono m.in. zaawansowane transmisje sportowe z możliwością wyboru kamery, udostępniono po raz pierwszy w Internecie film równocześnie z jego premierą kinową („Oda do Radości"), zrealizowano multimedialny serwis interaktywny serialu „Oficerowie”. W iTVP udostępniona została tez największa - blisko 3500 pozycji programowych - biblioteka programów i filmów na żądanie. W ramach projektu wdrożono również wysokowydajny ogólnopolski system dystrybucji treści audio-wizualnych do sieci Internet.

Jest absolwentem Politechniki Gdańskiej, ukończył Wydział Elektroniki ze specjalizacją Teleinformatyka. Obronił pracę doktorską z zakresu zastosowania informatyki w zarządzaniu przedsiębiorstwem na Uniwersytecie w Karlsruhe w Niemczech. Od wielu lat zaangażowany w projekty związane z wykorzystaniem nowych technologii, zwłaszcza Internetu, w budowie i udostępnianiu systemów informacyjnych oraz systemów wspierania społeczności. W 1995 roku uruchomił pierwszy wirtualny uniwersytet w Polsce - Wirtualną Akademię. Również w 1995 roku stworzył i udostępnił pierwszy portal - Wirtualną Polskę. W następnych latach rozwijał kolejne nowatorskie projekty m.in. Wirtualną Kawiarenkę - w tamtych czasach jedyny polski czat internetowy, wokół którego powstała znacząca społeczności internetowa, spotykająca się na spotkaniach organizowanych przez niego (Spotkania Przyjaciół Wirtualnej Polski). W latach 1999-2001 współuczestniczył w tworzeniu i wprowadzaniu na rynek nowego portalu - Arena.pl. Od kilku lat zajmuje się problematyką związana z telewizją interaktywną. W latach 2004-2006 pełnił role kierownika projektu iTVP w Telewizji Polskiej S.A.

Komentarze

Powiązane

18.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
207 reklamodawców promowało podczas EURO 2024 aż 368 marek na antenach TVP
Podczas zakończonych mistrzostw Europy w piłce nożnej, Telewizja Polska zanotowała wzrost przychodów komercyjnych o 12 proc. Wpływy ze sprzedaży reklam dotyczą tradycyjnych mediów jak i online.
17.07.24, 16:30
| telewizja / VOD » ludzie
Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Hyży, Krzysztof Ibisz i Maciej Rock wśród gospodarzy pasma halo tu polsat
Jesienią w Polsacie ruszy zapowiadane już nowe pasmo poranne. „halo tu polsat” będzie emitowane w każdy weekend - od piątku do niedzieli. Program poprowadzą trzy pary dziennikarzy w tym Paulina Sykut-Jeżyna z Krzysztofem Ibiszem oraz Agnieszka Hyży z Maćkiem Rockiem.
17.07.24, 10:01
| telewizja / VOD » informacje
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski przechodzą z TVN24 do TVP INFO. Poprowadzą nowy format
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski pożegnali się z widzami „Szkła Kontaktowego” (TVN24). Para poprowadzi od 2 września br. nowy format na antenie TVP INFO.
17.07.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
482 transmisje w każdym sezonie do 2027 roku. Betclic 1. Liga i Betclic 2. Liga na antenach TVP
Polski Związek Piłki Nożnej, Pierwsza Liga Piłkarska, Telewizja Polska i Betclic ogłosiły plany dotyczące transmisji rozgrywek Betclic 1. Ligi i Betclic 2. Ligi w sezonach 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027. Publiczny nadawca pokaże przez trzy lata niemal 1,5 tysiąca meczów prowadzonych przez piłkarską centralę. 
17.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Finał Euro 2024 hitem weekendu. Ale oglądalność spotkań z polską drużyną była wyższa
Blisko 7,3 mln widzów oglądało w niedzielę, 14 lipca br. mecz Hiszpania – Anglia transmitowany na antenach TVP. Ponad 6,4 mln widzów śledziło spotkanie przed telewizorami w domach, a 900 tys. widzów oglądało finał Euro 2024 poza domem.
17.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
AVIOS ma nowy skład. Zarządu i plany ekspansji
Stanowisko Prezesa Zarządu w spółce AVIOS objął dr inż. Tymoteusz Biłyk, twórca marki AVIOS i członek Rady Metodologicznej ds. RPD (Return Path Data) przy projekcie Telemetria Polska Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
16.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Nowa struktura programów dla zagranicy. Zmiany dotkną Biełsat i TVP World
Telewizja Polska włączy swoje obcojęzyczne kanały do jednej struktury organizacyjnej. W skład nowo tworzonej jednostki wejdą dwie anteny: obecny kanał TVP World nadawany w języku angielskim oraz Telewizja Biełsat, emitująca program po białorusku, rosyjsku i ukraińsku. Szefem nowej struktury będzie Michał Broniatowski.
16.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Milion widzów oglądało program Lepsza Polska Kontynuacja formatu od września
Program publicystyczny Doroty Gawryluk „Lepsza Polska” w pierwszym, wiosennym sezonie oglądało średnio milion widzów. Stacja zapowiada kontynuację formatu.
15.07.24, 16:30
| telewizja / VOD » informacje
21 edycja formatu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Aleksander Sikora wśród uczestników
Polsat jesienią pokaże 21. sezon programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi”. Do Macieja Rocka w roli gospodyni programu dołączy Agnieszka Hyży.
15.07.24, 12:14
| telewizja / VOD » informacje
Top of the Top Sopot Festival w sierpniu. Wystapią m.in. Ewa Bem, Urszula, Kayah i Rubens
19 sierpnia br. ruszy Top of the Top Sopot Festival. Podczas czterech dni koncertów w Operze Leśnej w Sopocie wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Całość wydarzenia będzie transmitowana antenie TVN.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.