05.09.12, 19:37

Demo Effective Launching z kampanią Polski Wschodniej

Logo Demo Effective Launching
fot. materiały prasowe

10 września 2012 r. na polskim rynku pojawi się nowa kampania telewizyjna zrealizowana przez Demo Effective Launching. Na zlecenie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych agencja opracowała strategię i kreację kampanii telewizyjnej promującej makroregion o nazwie Polska Wschodnia. Na rynkach zagranicznych reklamy pojawią się 17 września.

Polska Wschodnia to 5 województw: podkarpackie, lubelskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie i świętokrzyskie – tereny Unii Europejskiej o olbrzymim potencjalne inwestycyjnym, przede wszystkim w branżach takich jak: przemysł spożywczy, drzewny i meblarski, BPO, jachtowy, lotniczy, chemiczny, maszynowy, OZE oraz turystyka biznesowa.

Kampania została skierowana przede wszystkim do wielkich inwestorów zagranicznych- szefów koncernów międzynarodowych,  liderów opinii i międzynarodowych firm konsultingowych obsługujących inwestorów zagranicznych, a główne rynki to Unia Europejska, USA, Rosja, Chiny, Korea, Indie oraz kraje Zatoki Perskiej.

Agencja reklamowa Demo podeszła do tematu widowiskowo i nieszablonowo.

”Musieliśmy powiedzieć o makroregionie inaczej niż wszyscy. Każdy kraj, każdy region chwali się pięknymi pejzażami, nowoczesną infrastrukturą, znanymi w świecie sportowcami, artystami, politykami.” – mówi Jacek Sadowski, prezes DEMO – „My postanowiliśmy zwrócić się najpierw bezpośrednio do potencjalnego inwestora, tak aby zaczął myśleć o Polsce Wschodniej w kategoriach okazji biznesowej, której nie sposób przepuścić.”

”A Ty? Co powiesz swojemu dziecku kiedy zapyta, dlaczego nie zainwestowałeś w Polsce Wschodniej?” – mówi w reklamie lektor, a w kadrze pojawia się dziecko zaglądające w kamerę z niedowierzaniem, politowaniem i rezygnacją.  Innym razem widzimy pełną stłumionej agresji reakcję teścia inwestora. W kolejnej reklamie ze zdziwienia nie posiada się psychoanalityk inwestora. ”A Ty? Co powiesz swojemu psychoanalitykowi, kiedy zapyta, dlaczego nie zainwestowałeś w Polsce Wschodniej?” – pyta lektor.

„Pytanie ma sugerować wyjątkową okazję, szansę na dobry deal, na rozwój firmy, na zdobycie nowych rynków.” – mówi Sadowski – „Zadane w ten sposób pytanie pozostawia pozytywny wydźwięk: jeszcze nie jest za późno, jeszcze możesz to zrobić. Jeszcze możesz zyskać, inwestując w Polsce Wschodniej.”.

Kolejna odsłona kampanii Polski Wschodniej to 120-sekundowy spot wizerunkowy, widowiskowo prezentujący wiodące branże regionu wraz z jego atrakcjami kulturalnymi i turystycznymi. Agencja towarzyszyła ekipie filmowej w Bieszczadach, Zamościu, Lublinie, Mielcu, Białymstoku oraz na Mazurach m.in. w fabryce helikopterów, w stoczni jachtowej, fabryce mebli i w szeregu innych lokalizacji. Ciekawostką jest fakt, że w filmie pojawił się również ekskluzywny samochód (w całości produkowany w regionie) – a za jego kierownicą zasiadł sam producent auta.

Reklamy zrealizowano w dwóch wersjach językowych: angielskiej i polskiej. Za produkcję filmową odpowiadało studio TPS. Za kamerą w reklamach „Dziecko”, „Teść”, „Psychoanalityk” stanął reżyser i operator Mariusz Palej, natomiast spot wizerunkowy zrealizował tandem operatorsko-reżyserski: Tomasz Matuszczak i Kuba Kijowski. Ze strony agencji nad produkcją czuwali Darek Chwierut (creative director) i Bartek Biernacki (senior copywriter) – autorzy koncepcji kreatywnej.

W polskich stacjach spoty pojawią się w TVN24, TVNCNBC, TVP Info, Polsat News – natomiast za granicą w CNN, CNNonline, FTonline. Wsparciem dla reklam telewizyjnych będzie prasa, Internet oraz nośniki outdoor na lotniskach zagranicznych.

Za planowanie i zakup czasu antenowego w stacjach telewizyjnych odpowiada PAIiIZ,  za prasę i portale internetowe Arena Media.

Komentarze

Powiązane

30.11.23, 10:58
| reklama & PR » informacje
Cukier Królewski akcję ramach akcji Piecz, Przerabiaj, Podziel się uruchamia lodówki społeczne
Marka Cukier Królewski wzmacnia i rozwija kampanię „Piecz, Przerabiaj, Podziel się” i. „Królewski” w myśl hasła „Gdzie dobro króluje, nic się nie marnuje”, wspólnie z Fundacją Weź Pomóż, uruchamia lodówki społeczne.
30.11.23, 09:35
| reklama & PR » informacje
Wafelki Góralki będą dalej współpracować z Dziadkiem do orzechów
Producent wafelków Góralki, IDC Polonia, podjął decyzję o przedłużeniu współpracy z agencją reklamową Dziadek do orzechów. Będzie to czwarty rok współpracy między marką a agencją.
30.11.23, 07:30
| reklama & PR » informacje
SEM House z Grupy RTB House debiutuje na rynku digital marketingu
Globalna spółka MarTech, RTB House, ogłosiła powstanie agencji digitalowej SEM House, skupiającej się głównie na planowaniu i realizacji usług marketingu w przeglądarkach internetowych.
29.11.23, 18:43
| reklama & PR » informacje
Starcom wygrywa przetarg Amnesty International
Agencja mediowa Starcom (Publicis Groupe) wygrała przetarg mediowy i rozpoczyna współpracę z Amnesty International Polska – organizacją pozarządową działającą w obronie praw człowieka.
29.11.23, 16:00
| reklama & PR » informacje
ORLEN przedłuża na trzy kolejne lata współpracę z Robertem Kubicą
Robert Kubica przez kolejne trzy lata będzie kontynuować współpracę z ORLENEM jako jeden z głównych ambasadorów marki koncernu.
29.11.23, 14:45
| reklama & PR » informacje
DDB Warsaw wygrywa w przetargu Allegro na obsługę strategiczną i kreatywną
Przetarg na obsługę strategiczno-kreatywną marki Allegro wygrała agencja DDB Warsaw. Podmiot będzie obsługiwać Allegro na rynku polskim i czeskim, a docelowo również na pozostałych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.
29.11.23, 13:30
| reklama & PR » informacje
Mars Wrigley promuje limitowaną świąteczną ofertę produktów
Mars Wrigley przygotował limitowaną ofertę produktów marek M&M’s oraz Maltesers. Dodatkowo w telewizji oraz mediach społecznościowych można zobaczyć dedykowaną reklamę M&M’s.
29.11.23, 09:30
| reklama & PR » informacje
Streetcom zwycięzcą przetargu na dwie kampanie dla Purina
Agencja Streetcom wygrała przetarg na realizację dwóch projektów dla marki Purina. W ramach wygranego przetargu agencja odpowiada za realizację kampanii influencer marketingowych dla specjalistycznych linii produktów Purina Dentalife i Purina ProPlan Cat Sterilised.
29.11.23, 08:30
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Biuro Reklamy TVP przeprowadzi aukcję na sponsoring aplikacji TVP Sport
Biuro Reklamy TVP przedstawiło zasady aukcji w aplikacjach TVP SPORT. Licytacja odbędzie się w dniach 12-14 grudnia br., a jej przedmiotem będzie sponsoring aplikacji na wyłączność.
29.11.23, 07:30
| reklama & PR » informacje
Marka kosmetyków Gisada klientem oLIVE media
Szwajcarska marka luksusowych kosmetyków Gisada, dostępnych w sieci Douglas, powierzyła obsługę działań PR na polskim rynku agencji oLIVE media.