05.09.12, 19:37

Demo Effective Launching z kampanią Polski Wschodniej

Logo Demo Effective Launching
fot. materiały prasowe

10 września 2012 r. na polskim rynku pojawi się nowa kampania telewizyjna zrealizowana przez Demo Effective Launching. Na zlecenie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych agencja opracowała strategię i kreację kampanii telewizyjnej promującej makroregion o nazwie Polska Wschodnia. Na rynkach zagranicznych reklamy pojawią się 17 września.

Polska Wschodnia to 5 województw: podkarpackie, lubelskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie i świętokrzyskie – tereny Unii Europejskiej o olbrzymim potencjalne inwestycyjnym, przede wszystkim w branżach takich jak: przemysł spożywczy, drzewny i meblarski, BPO, jachtowy, lotniczy, chemiczny, maszynowy, OZE oraz turystyka biznesowa.

Kampania została skierowana przede wszystkim do wielkich inwestorów zagranicznych- szefów koncernów międzynarodowych,  liderów opinii i międzynarodowych firm konsultingowych obsługujących inwestorów zagranicznych, a główne rynki to Unia Europejska, USA, Rosja, Chiny, Korea, Indie oraz kraje Zatoki Perskiej.

Agencja reklamowa Demo podeszła do tematu widowiskowo i nieszablonowo.

”Musieliśmy powiedzieć o makroregionie inaczej niż wszyscy. Każdy kraj, każdy region chwali się pięknymi pejzażami, nowoczesną infrastrukturą, znanymi w świecie sportowcami, artystami, politykami.” – mówi Jacek Sadowski, prezes DEMO – „My postanowiliśmy zwrócić się najpierw bezpośrednio do potencjalnego inwestora, tak aby zaczął myśleć o Polsce Wschodniej w kategoriach okazji biznesowej, której nie sposób przepuścić.”

”A Ty? Co powiesz swojemu dziecku kiedy zapyta, dlaczego nie zainwestowałeś w Polsce Wschodniej?” – mówi w reklamie lektor, a w kadrze pojawia się dziecko zaglądające w kamerę z niedowierzaniem, politowaniem i rezygnacją.  Innym razem widzimy pełną stłumionej agresji reakcję teścia inwestora. W kolejnej reklamie ze zdziwienia nie posiada się psychoanalityk inwestora. ”A Ty? Co powiesz swojemu psychoanalitykowi, kiedy zapyta, dlaczego nie zainwestowałeś w Polsce Wschodniej?” – pyta lektor.

„Pytanie ma sugerować wyjątkową okazję, szansę na dobry deal, na rozwój firmy, na zdobycie nowych rynków.” – mówi Sadowski – „Zadane w ten sposób pytanie pozostawia pozytywny wydźwięk: jeszcze nie jest za późno, jeszcze możesz to zrobić. Jeszcze możesz zyskać, inwestując w Polsce Wschodniej.”.

Kolejna odsłona kampanii Polski Wschodniej to 120-sekundowy spot wizerunkowy, widowiskowo prezentujący wiodące branże regionu wraz z jego atrakcjami kulturalnymi i turystycznymi. Agencja towarzyszyła ekipie filmowej w Bieszczadach, Zamościu, Lublinie, Mielcu, Białymstoku oraz na Mazurach m.in. w fabryce helikopterów, w stoczni jachtowej, fabryce mebli i w szeregu innych lokalizacji. Ciekawostką jest fakt, że w filmie pojawił się również ekskluzywny samochód (w całości produkowany w regionie) – a za jego kierownicą zasiadł sam producent auta.

Reklamy zrealizowano w dwóch wersjach językowych: angielskiej i polskiej. Za produkcję filmową odpowiadało studio TPS. Za kamerą w reklamach „Dziecko”, „Teść”, „Psychoanalityk” stanął reżyser i operator Mariusz Palej, natomiast spot wizerunkowy zrealizował tandem operatorsko-reżyserski: Tomasz Matuszczak i Kuba Kijowski. Ze strony agencji nad produkcją czuwali Darek Chwierut (creative director) i Bartek Biernacki (senior copywriter) – autorzy koncepcji kreatywnej.

W polskich stacjach spoty pojawią się w TVN24, TVNCNBC, TVP Info, Polsat News – natomiast za granicą w CNN, CNNonline, FTonline. Wsparciem dla reklam telewizyjnych będzie prasa, Internet oraz nośniki outdoor na lotniskach zagranicznych.

Za planowanie i zakup czasu antenowego w stacjach telewizyjnych odpowiada PAIiIZ,  za prasę i portale internetowe Arena Media.

Komentarze

Powiązane

15.06.24, 16:00
| reklama & PR » informacje
Klubik pełen punkcików. Akcja promocyjna marki Gerber
Agencja UNIQUE ONE, na zlecenie firmy Nestle, organizuje ogólnopolską akcję promocyjną dla marki Gerber.
15.06.24, 12:00
| reklama & PR » informacje
GIGAnci Życia. Plus na Kartę wprowadza nowy format komunikacyjny
Wystartowała nowa kampania promocyjna Plusa na Kartę stworzona w oparciu o nowy format komunikacyjny – GIGAnci Życia. Kampania promuje nową ofertę Plusa, w której klienci mogą otrzymać 6400 GB.
15.06.24, 08:00
| reklama & PR » ludzie
Jacek Dąbrowski przeszedł z Burda Media do Grupy Iberion
Jacek Dąbrowski dołączył do zespołu sprzedaży Grupy Iberion. Wcześniej był związany z firmą Burda Media.
14.06.24, 20:15
| reklama & PR » informacje
Jakość z natury. Żywiec Zdrój w kampanii wizerunkowej zwraca uwagę na naturalne procesy powstawania wody źródlanej
Wraz z początkiem czerwca br. wystartowała nowa kampania wizerunkowa marki Żywiec Zdrój – „Jakość z natury”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na naturalne procesy powstawania wody źródlanej. Kampania jest realizowana w telewizji i mediach społecznościowych, a już niebawem pojawi się również w kinach.
14.06.24, 18:15
| reklama & PR » informacje
Danio stawia na sztuczną inteligencję we współpracy z influencerami
Marka Danio, należąca do portfolio Danone, rozpoczyna innowacyjną kampanię influencerską kremowych jogurtów pitnych. Do przygotowania kreacji użyto zaawansowanych technologii, takich jak CGI (Computer Generated Imagery) oraz AI (Artificial Intelligence. To kolejna odsłona rozpoczętej w kwietniu br. kampanii. 
14.06.24, 17:57
| reklama & PR » ludzie
Magdalena Pobikrowska oraz Dominika Niekraszewicz awansują w Salestube
Magdalena Pobikrowska oraz Dominika Niekraszewicz awansowały w strukturach należącej do Group One spółki MarTech & e-commerce connected Salestube. Pobikrowska objęła stanowisko Senior Media Operations Director, a Niekraszewicz awansowała na stanowisko Senior Business Development Director.
14.06.24, 17:03
| reklama & PR » informacje
Zielona loteria PGE. Spółka PGE Obrót promuje usługi online
W wyniku wygranego przetargu, PGE Obrót Spółka Akcyjna powierzyła agencji UNIQUE ONE organizację ogólnopolskiej loterii pod hasłem „Zielona loteria PGE”.
14.06.24, 14:05
| reklama & PR » ludzie
Alina Lysychkina została COO w adcookie
Agencja adcookie dokonała zmian w strukturze zarządczej. Nowo utworzoną funkcję chief operating officer objęła Alina Lysychkina. Dołączyła także do zarządu spółki.
14.06.24, 10:30
| reklama & PR » ludzie
Wojciech Białecki przeszedł do WowMedia&Metrics
Wojciech Białecki dołączył do domu mediowego WowMedia&Metrics i objął stanowisko Head of Media Strategy.
14.06.24, 08:40
| reklama & PR » informacje
Value Media zdobywa budżet mediowy Komfort
Agencja mediowa Value Media (Group One) została partnerem strategicznym i mediowym sieci sklepów Komfort. Działania mediowe będą realizowane w modelu House of Communication we współpracy ze spółkami Labcon i Salestube.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.