23.01.07, 19:15

Krajowe eliminacje do Eurowizji w Jedynce

Koncert „Piosenka dla Europy” to krajowe eliminacje do Konkursu Piosenki Eurowizja 2007 w Finlandii.
Koncert „Piosenka dla Europy” to krajowe eliminacje do Konkursu Piosenki Eurowizja 2007 w Finlandii. W trakcie koncertu 3 lutego, spośród 10 wykonawców, widzowie wybiorą reprezentanta Polski, który w maju weźmie udział w Eurowizji. W koncercie wystąpią: Bikini, Button Hackers, Charizma, Erlandsson, Kuba i Maciek Molęda, Natasza, Ania Szarmach, The Jet Set, Vino i Hania Stach.

Podczas koncertu na żywo, wykonawcy wystąpią w wylosowanej wcześniej kolejności
prezentując swoje piosenki. Wszystkie utwory zostaną wykonane w języku angielskim. Po zaprezentowaniu dziesięciu piosenek widzowie Jedynki obejrzą skrót wszystkich utworów, a następnie odbędzie się 15-minutowe głosowanie poprzez system audiotele i sms. Wykonawca, który zdobędzie największą liczbę głosów telewidzów będzie reprezentował Polskę w Finlandii.

Pomiędzy piosenkami eksperci, m.in. Jacek Cygan, Maciej Zień, Augustin Egurrola będą się zastanawiać nad tym co zrobić, aby wygrać Eurowizję? Jaka to powinna być piosenka, jaką powinna mieć aranżację, w jakiej stylizacji i choreografii powinien wystąpić artysta? Tę część ekspercką poprowadzi Artur Orzech – wieloletni już ekspert Eurowizji.

Głównym prowadzącym będzie Michał Figurski, natomiast zakulisowe rozmowy z wykonawcami będzie przeprowadzała Paulina Chylewska. Reżyserem koncertu jest Leszek Kumański – autor wielu widowisk telewizyjnych gwarantujący znakomitą jakość i dynamiczne show.

O zwycięstwo w 52. Konkursie Piosenki Eurowizji 2007, który odbędzie się w Helsinkach, zabiegać będą reprezentanci 42 europejskich krajów. Przedstawiciele Finlandii - tegorocznego gospodarza - mają zagwarantowane miejsce w Wielkim Finale Eurowizji. Poza nimi znajdą się tam czterej członkowie EBU z Niemiec, Hiszpanii, Francji i Wielkiej Brytanii oraz dziewięciu członków EBU z krajów notowanych najwyżej podczas ubiegłorocznego,
51. Konkursu.

Półfinał Konkursu odbędzie się 10 maja, a finał Konkursu Piosenki Eurowizji - 12 maja. Wszystkie koncerty transmitować będzie Program 1 TVP. Emisja koncertu „Piosenka dla Europy”: TVP1, 3 lutego (sobota) godz. 20.15.

Kolejność występów i tytuły utworów:

ANIA SZARMACH „Open your mind”
Ta utalentowana wokalistka, absolwentka Wydziału Jazzu, która zdobyła popularność dzięki występom w muzycznych programach telewizyjnych. Możemy w końcu podziwiać własną płytę Ani, która do tej pory wspomagała wokalnie czołówkę polskiej sceny muzycznej. Jeden z opiniotwórczych muzyków po wysłuchaniu płyty powiedział: ”Śledźcie jej losy, bo to jest na pewno jedna z najlepszych wokalistek w Polsce”.

CHARIZMA „Emily”
Bosse, Janne i Goran, bracia z południa Szwecji, postanowili zdobyć sławę dzięki muzyce.

CHARIZMA długo szukała własnego oblicza, eksperymentowała i… trafiła. Rozwinęła się kariera zespołu, a kolejne single pięły się w Szwecji coraz wyżej na listach przebojów. W lutym 2004 zespół wystartował w estońskich eliminacjach do Konkursu Eurowizji. Zajęli piąte miejsce, a dziś próbują szczęścia w polskich eliminacjach.

BUTTON HACKERS „On my mind”
Zespół powstał na Śląsku w 2004 roku, z inicjatywy kompozytora i instrumentalisty Pawła Steczka. Debiutem był album "To mój anioł", zawierający energetyczną dawkę smooth jazzu, chillout i funky. W 2006 roku ich piosenka „Między nami” wygrała najważniejsze krajowe festiwale. Oprócz Pawła zespół tworzy Marcin Jajkiewicz, Krzysztof Kapel, Tomasz Kańtoch, Łukasz Sobczyk, Piotr Chołołowicz i Dominik Mietła.

VINO „Come in my hart”
Vino to zespół o zdecydowanie rockowych korzeniach (m.in. Human, Energy), jednak wymykający się wszelkim porównaniom, tak indywidualny w swoim brzmieniu jak linie papilarne. Tworzący go muzycy mają dużą energię i doświadczenie, przez co każdy utwór to historia nasycona prawdziwymi emocjami. Ich muzyka poruszy każdego ze słuchaczy. Obecnie zespół nagrywa pierwszą płytę, na której znajdzie się m.in. utwór ”Come in my heart”.

KUBA I MACIEK MOLĘDA „No second chance”
Zespół tworzą bracia Kuba i Maciek Molęda. Kuba studiuje wokal w instytucie Jazzu w Katowicach. Zagrał główną rolę w musicalu "Taniec Wampirów" Romana Polańskiego i nagrał dwie płyty z zespołem LO.27. Tytułowy przebój płyty „Mogę Wszystko” skomponował Maciek – absolwent studium piosenkarskiego, mgr Pedagogiki na UW. Nagrał płytę "Big Beat” z Robertem Chojnackim i solową „Ciebie dla siebie”. Wspólna płyta braci „2xM” ukaże się w lutym.

THE JET SET „Time to party”
Zespół powstał w grudniu 2005 roku. Jego muzyka to próba połączenia amerykańskiego, „czarnego” rapu i konwencjonalnej, europejskiej piosenki. THE JET SET to zespół polski, choć tworzą go Rosjanka Sasha oraz Anglik David J. Swoją drogę do sukcesu wokaliści rozpoczęli od preselekcji do ubiegłorocznego Konkursu Eurowizji. Otarli się wówczas o zwycięstwo, a utwór „How many people” stał się prawdziwym hitem.

NATASZA „I like it loud”
Studiuje filologię angielską, była wielokrotną mistrzynią Warszawy w gimnastyce artystycznej, przede wszystkim jednak to tancerka, piosenkarka i aktorka. Występuje we wszystkich ważniejszych spektaklach Teatru Buffo, gdzie grywała też główne role. NATASZA imponuje na scenie talentem tanecznym, wokalnym i aktorskim. Jako Litwinka Silene w serialu „Fala zbrodni” podbija serca męskiej publiczności.

HANIA STACH „Re-group”
Dwa lata temu obroniła tytuł magistra sztuki w Akademii Muzycznej, a wcześniej wygrała edycję „Szansy na sukces” z piosenkami Edyty Górniak. Była faworytką drugiej edycji programu „Idol”, który przyniósł jej prawdziwą popularność, ale zrezygnowała z udziału w finale z powodu kłopotów zdrowotnych. Prawdziwe uznanie fanów i branżowych mediów przyniosła jej debiutancka płyta, wydana w 2004 roku.

MIKAEL ERLANDSSON „Love in the air”
Ten szwedzki piosenkarz rozpoczął karierę w roku 1990, kiedy to zakwalifikował się do Szwedzkiego Finału Eurowizji. Jego piosenka zdobyła wtedy 4 miejsce i sporą popularność. Cztery lata później MIKAEL wydał pierwszy album, który odniósł sukces w Japonii i Europie. Jeszcze raz wystartował w Konkursie, a płyta z konkursową piosenką świetnie się sprzedała. Teraz MIKAEL próbuje szczęścia w Warszawie.

BIKINI „Don’t judge me”
Zespół i nazwa – bardzo obiecujące. To trzy dziewczyny, które wchodzą przebojem w świat rocka. Każda z nich ma wykształcenie muzyczne, talent, wielką determinację oraz spore, jak na młody wiek, doświadczenie estradowe. Swą karierę rozpoczęły od rockowych coverów, ale szybko zaczęły tworzyć własne, melodyjne, rockowe piosenki. BIKINI pracuje nad debiutancką płytą z polskim repertuarem.

Komentarze

Powiązane

05.07.24, 14:30
| kultura » książki
Lista nominowanych do Nagrody Literackiej Nike 2024. Wyróżniono zaledwie trzy powieści
28 czerwca br. ogłoszono 20 książek nominowanych do tegorocznej nagrody Nike. Wśród dzieł wyróżnionych przez kapitułę są cztery tomy poetyckie i tylko trzy powieści.
04.07.24, 10:59
| kultura » muzyka
Rzeszów celebruje Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko. Będą koncerty i wystawa
W tym roku po raz szósty Rzeszów będzie celebrować twórczość pochodzącego z Rzeszowa trębacza jazzowego, Tomasza Stańko. 13 lipca br. odbędzie się Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko, który w tym roku poprzedzi cykl wyjątkowych wydarzeń. Wydarzenia organizowane są przez Estradę Rzeszowską.
29.06.24, 08:00
| kultura » informacje
Kino plenerowe na Cytadeli pod hasłem Jesteśmy na wczasach
Od lipca br. w parku przy Muzeum Historii Polski w Warszawie, pod hasłem „Jesteśmy na wczasach”, rusza kino plenerowe. W wybrane soboty będzie można zobaczyć ciekawe filmy z różnych dekad, takie jak “Rejs”, “Hydrozagadka” czy “Jak żyć?”. Wstęp do kina plenerowego jest bezpłatny. 
27.06.24, 20:00
| kultura » informacje
Kinga Zaborowska laureatka nagrody CineEurope Gold Award 2024
Kinga Zaborowska, dyrektorka działu filmbookingu w sieci kin Helios, otrzymała wyróżnienie CineEurope Gold Award. To nagroda przyznawana profesjonalistom z branży kinowej za wybitne osiągnięcia w ich dziedzinie. 20 czerwca br. podczas ceremonii rozdania nagród CineEurope w Barcelonie, złote statuetki odebrało osiem osób z całego świata. 
26.06.24, 17:45
| radio » informacje | kultura » informacje
XXIII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Dwa Teatry – Sopot 2024. Lista laureatów w kategorii słuchowisko
Słuchowisko „Siostra Hioba” Marty Rebzdy w reż. Waldemara Modestowicza zdobyło Grand Prix XXIII Festiwalu „Dwa Teatry - Sopot 2024”, dla najlepszego utworu w kategorii słuchowisk. Wielkimi Nagrodami Festiwalu za wybitne kreacje aktorskie w TPR i Teatrze TV uhonorowani zostali Joanna Szczepkowska i Adam Ferency.
21.06.24, 21:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » film
Po 25. latach Multikino Ursynów zamyka swoje drzwi 18 sierpnia 2024 r.
Multikino Ursynów zakończy działalność 18 sierpnia br. Spółka sprzedała prawa użytkowania wieczystego do działki na której funkcjonuje multipleks.
21.06.24, 06:30
| reklama & PR » informacje | kultura » film
Agencji K+Group odpowiada za promocję filmu Rodzina Treflików
Trefliki, bohaterowie serialu animowanego „Rodzina Treflików”, w listopadzie br. trafią na wielki ekran. Szczegóły świątecznej produkcji zostaną ujawnione dwa miesiące przed premierą, ale już teraz rozpoczynają się działania związane z kinowym debiutem Treflikowych bohaterów. Za działania związane z promocją filmu będzie odpowiedzialna agencja K+Group.
13.06.24, 16:00
| radio » informacje | kultura » informacje
Nie do wiary. 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
15 czerwca br. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia jest hasło: „Nie do Wiary!”. 
11.06.24, 13:04
| kultura » muzyka
Wolne Duchy. Męskie Granie Orkiestra prezentuje tegoroczny singiel promujący trasę Męskie Granie. Obejrzyj teledysk
Daria Zawiałow, Mrozu oraz Kacperczyk, czyli Męskie Granie Orkiestra 2024, nagrali utwór „Wolne Duchy”, promujący tegoroczną, 15. edycję trasy Męskie Granie. Singlowi towarzyszy teledysk, w którym monumentalne głowy artystów – podobnie jak każdego lata sponsorowana przez markę Żywiec trasa – przemierzają Polskę, prezentując jej różne oblicza.
08.06.24, 07:00
| kultura » film
Warner Bros Discovery oraz Mennica Gdańska wprowadzają na rynek kolekcjonerską monetę „Superman”'
3 czerwca br. swoją premierę ma nowa moneta kolekcjonerska, która powstała dzięki współpracy Mennicy Gdańskiej z Warner Bros Discovery Global Consumer Products. W ramach umowy licencyjnej, Mennica Gdańska wprowadza na rynek numizmat z Supermanem. Moneta wykonana jest z czystego srebra próby 999, waży 2 uncje (62,2 g) i ma wartość nominalną pięciu dolarów.