02.06.12, 16:33

TVP2 pokaże stadiony nienawiści

kadr z dokumentu „Stadiony nienawiści”

We wtorek, 5 czerwca o godz. 22.55, w cyklu „Świat bez fikcji” TVP2 pokaże w całości dokument BBC „Stadiony nienawiści” - film, o którym od kilku dni dyskutuje cała Polska.

Jest to obraz polskich i ukraińskich stadionów piłkarskich widziany oczami brytyjskiego reportera, który ukazuje relacje między kibicami. Jest w nim pełno gwałtownych zachowań, przejawów rasizmu i antysemityzmu. Film został wyemitowany w poniedziałek 28 maja przez BBC, na kilkanaście dni przed rozpoczęciem Euro 2012.

Na trzy miesiące przed Euro 2012 ekipa BBC odwiedzała stadiony piłkarskie w Polsce i na Ukrainie, obserwując mecze ligowe i kibiców. W filmie pokazano niepokojące zjawiska, gwałtowne zachowania, przejawy rasizmu i antysemityzmu. Brytyjski dziennikarz Chris Rogers rozmawiał ze zorganizowanymi grupami, których przedstawiciele opowiedzieli mu o przyczynach zadawnionych animozji. Ekipa BBC odwiedziła także tajne obozy treningowe na których pseudokibice szykują się do Euro 2012. Dokument pokazuje ponadto sceny z polskich i ukraińskich stadionów, m.in. z derbów Łodzi.

Film wzbudził już wiele kontrowersji wśród polityków i dziennikarzy. W wielu europejskich krajach rozpoczęto dyskusję dotyczącą m.in. bezpieczeństwa kibiców podczas Euro 2012. W Europie można usłyszeć także apele nawołujące do pozostania w domu i oglądania meczów w telewizji „Zostańcie w domu - powiedział Campbell, były angielski piłkarz - Obejrzyjcie mistrzostwa w telewizji. Nawet nie ryzykujcie, bo możecie wrócić w trumnie".

Zaraz po emisji filmu, o godz. 23.25 TVP2 zaprosi widzów na dyskusję „Stadiony nienawiści – Postscriptum”. Gośćmi Michała Olszańskiego będą piłkarze, kibice, dziennikarze i naukowcy, którzy będą rozważać, czy rzeczywiście stadiony to miejsca agresji, rasizmu i bandytyzmu? Czy przemoc na stadionach to bolączka krajów organizujących Euro 2012, czy raczej problem ogólnoświatowy? Czy film „Stadiony nienawiści” opowiada o realiach, czy też je ubarwia?

Komentarze

Powiązane

21.04.24, 21:00
| telewizja / VOD » informacje
Katarzyna Kolenda-Zaleska zakończyła kadencję prezesa Fundacji TVN. Zuzanna Lewandowska nową szefową
Rada Fundacji TVN podjęła decyzję o mianowaniu nowych członków zarządu. Katarzyna Kolenda-Zaleska, dotychczasowa prezes Fundacji TVN, zakończyła swoją ośmioletnią kadencję. Z początkiem maja br. nowe stanowisko łączące funkcje prezesa i dyrektora zarządzającego Fundacji obejmie Zuzanna Lewandowska.
19.04.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Biuro Reklamy TVP rusza ze współpracą reklamową z Rakuten TV
Biuro Reklamy TVP i Rakuten TV rozpoczynają współpracę w obszarze sprzedaży reklam przy treściach wideo na platformie streamingowej, łączącej usługi TVOD, AVOD oraz kanały FAST. Umowa brokerska obejmuje sprzedaż czasu reklamowego w środowisku AVOD/FAST.
18.04.24, 19:00
| telewizja / VOD » ludzie
Prezenter stacji Eska2 Kuba Klym prezenterem telewizji Music Box
Do ekipy Music Box dołączył Kuba Klym, który poprowadzi dwa programy rozrywkowo-informacyjne: „Music Box News” oraz „Music Box Backstage”.
18.04.24, 12:02
| telewizja / VOD » informacje
Music Box Classic. Music Box Group uruchamia pierwszy kanał telewizji FAST
Polska spółka medialna Music Box Group, będąca właścicielem muzycznych stacji telewizyjnych oraz firma SoFAST, działająca na rynku kanałów FAST, wprowadzają na rynek Music Box Classic.
17.04.24, 09:36
| telewizja / VOD » informacje
10 nowych kanałów. Vectra wprowadza pakiet Ukraina
Vectra wprowadziła specjalną ofertę programową stworzoną z myślą o ukraińskich widzach. Nowy pakiet Ukraina obejmuje 10 programów w języku ukraińskim o różnorodnej.
16.04.24, 18:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Agnieszka Woźniak-Starak wśród gospodarzy programu Onet Rano
Agnieszka Woźniak-Starak dołączyła do grona prowadzących format „Onet Rano”. Prezenterka w roli gospodyni flagowego programu Onetu zadebiutowała 15 kwietnia br. 
16.04.24, 12:59
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Play kupiła śląską spółkę Miconet
Grupa Play nabyła 100 proc. udziałów spółki Miconet z Mikołowa .w której zasięgu jest 42 tys. gospodarstw domowych.
16.04.24, 11:08
| telewizja / VOD » informacje
Prawie 2 tysiace osób aplikowało w projekcie rekrutacyjnym TVP
14 kwietnia br. zakończył się pierwszy etap nowego projektu rekrutacyjnego Telewizji Polskiej - „Włącz się! Zmieniajmy się razem”.
15.04.24, 15:15
| telewizja / VOD » informacje
CANAL+ online i FAME rozpoczynają współpracę. Gala FAME 21 w usłudze serwisu
18 maja br. odbędzie się Gala FAME 21: Pretendent gdzie w walce wieczoru Patryk „Bandura” Bandurski zmierzy się z Tomaszem Adamkiem. Dzięki nawiązaniu współpracy FAME z CANAL+ online wydarzenie po raz pierwszy w historii będzie można obejrzeć wyłącznie za pośrednictwem serwisu streaminowego CANAL+ online.
15.04.24, 14:25
| telewizja / VOD » informacje
TVP kontra Fundacja Otwarty Dialog. Nadawca publiczny nie utożsamia się z audycjami ze spornego okresu
W apelacji od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie Fundacji Otwarty Dialog (i innych) Telewizja Polska S.A. w likwidacji kwestionuje wysokość zasądzonego zadośćuczynienia oraz formę i skalę przeprosin, a także innych zasądzonych środków, które według Sądu pierwszej instancji mają usunąć skutki naruszenia dóbr osobistych. 
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy