15.01.07, 21:53

Artegence dla iTVP

Interaktywna telewizja iTVP od poniedziałku rusza w nowej odsłonie. Koncepcję komunikacji z użytkownikami, architekturę informacyjną serwisu oraz design we współpracy z iTVP przygotowała agencja Artegence.
Interaktywna telewizja iTVP od poniedziałku rusza w nowej odsłonie. Koncepcję komunikacji z użytkownikami, architekturę informacyjną serwisu oraz design we współpracy z iTVP przygotowała agencja Artegence.

Nowy portal iTVP, dostępny pod adresem http://v2.itvp.pl/portal/page/portal/main, łączy dwa typu rozwiązań z zakresu wideo w Internecie: wideo w streamingu jak i w formie video on demand. Organizacja danych na stronie głównej została podporządkowana osi czasu. Im dany materiał jest mniej aktualny, tym niżej na osi go odnajdziemy.

– Wprowadzenie osi czasu wynika, z zachowań użytkowników. W trakcie przygotowań architektury informacyjnej dla iTVP.pl założyliśmy trzy podstawowe typy użytkowników i trzy podstawowe sposoby konsumpcji informacji. Pierwszy to eksplorowanie katalogu materiałów wideo. Drugim sposobem jest wybranie materiału poprzez wskazanie kanału tematycznego, który agreguje wszystkie obiekty wideo na dany temat w jednym miejscu, niezależnie czy pochodzą one z TVP1, TVP3 czy TVP Kultura - tłumaczy Bartłomiej Wyszyński, dyrektor ds. strategii w Artegence, odpowiedzialny za projekt dla iTVP.

Okazuje się jednak, że duża część użytkowników jest zainteresowana konsumpcją treści wideo w sposób zdecydowanie mniej interaktywny. - Nie potrzebują oni zaawansowanych narzędzi, wyszukiwania czy polecania. Wolą włączyć się w oglądanie właśnie emitowanego programu. Z myślą o nich grupujemy informacje na stronie głównej również w formie linii czasu, gdzie znajdziemy wszystkie programy emitowane właśnie przez TVP – wyjaśnia Bartłomiej Wyszyński.

Artegence postanowiła również zaimplementować rozwiązania funkcjonalno-nawigacyjne w duchu Web 2.0. Ostatnie słowo należy bowiem do użytkownika, który sam decyduje o tym, co jest dla niego ważne. Obok możliwości wyboru wideo według jego aktualności, użytkownicy mogą więc skorzystać również z sekcji, która prezentuje materiały najczęściej oglądane w serwisie w ciągu ostatnich 24 godzin.

- Temat filozofii społecznościowej jest ostatnio modny, ale w iTVP takie rozwiązania pojawiają się nie dlatego, że są modne, lecz dlatego, że są potrzebne, co potwierdziła faza badawcza projektu. Kluczowym elementem obok klasycznej taksonomii - stosowanej w katalogu, czy kanałach tematycznych - jest zastosowanie w organizacji danych także podejścia folksonomicznego, które zakłada organizację danych w oparciu o analizę aktywności użytkowników. W myśl tej filozofii nie jest tak ważne to, co chce pokazać nadawca, lecz to, co chcą obejrzeć inni użytkownicy – wyjaśnia Bartłomiej Wyszyński.

- Jeśli w określonej jednostce czasu wiele osób skonsumowało daną treść, to znaczy, że jest ona ważna, a prawdopodobieństwo jej skonsumowania przez innych użytkowników rośnie. Trzeba ich więc powiadomić o tym, że dana informacja jest popularna – dodaje Bartłomiej Wyszyński. Naturalnym rozwiązaniem okazało się więc zastosowanie na iTVP wspomagających narzędzi nawigacyjnych będących ucieleśnieniem filozofii Web 2.0 w postaci nawigacji typu chmura Tagów (Cloud view oraz Tag view).

Adres serwisu iTVP w wersji beta: http://v2.itvp.pl/portal/page/portal/main

Komentarze

Powiązane

13.07.24, 16:00
| internet » informacje
Podcast „WojewódzkiKędzierski” w wakacyjnej odsłonie
Wakacyjne wydanie podcastu „WojewódzkiKędzierski” rusza w poniedziałek, 15 lipca br. Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski będą rozmawiać z artystami muzycznymi.
09.07.24, 23:41
| internet » informacje
Karoliną Walczowska gospodynią formatu Onet Wakacje
Od lipca br. na stronie głównej Onetu pojawia się nowy program „Onet Wakacje” z Karoliną Walczowską w roli prowadzącej. Program jest emitowany w każdy piątek o godz. 12.00 na Onet.pl i jest częścią cyklu redakcyjnego „Onet Wakacje”, który przez całe wakacje pojawia się na stronie głównej Onetu.
09.07.24, 16:30
| prasa » informacje | internet » informacje
Złap urlop od codzienności czyli Wyborcza na wakacje
Wyborcza.pl i Wysokieobcasy.pl rozpoczęły kampanię pod hasłem “Złap urlop od codzienności”. Specjalnej ofercie prenumeraty na wakacje towarzyszą działania redakcyjne: cykle artykułów, podcasty, a dla podróżujących z przygodami czekać będzie Biuro Interwencji Turystycznej.
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
06.07.24, 23:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem. II sezon formatu w Onecie
W niedzielę, 30 czerwca br. o godz. 10:00 na stronie głównej Onet.pl i na kanale YouTube Onet On Tour pojawił się premierowy odcinek II sezonu programu „Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem”. Dziennikarz pokaże internautom Dalmację.
03.07.24, 19:00
| internet » informacje
Żyjemy tenisem! Interia relacjonuje Wimbledon
Interia na bieżąco będzie relacjonować Wimbledonem. Artur Gac, wysłannik portalu, przekazywać będzie informacje prosto z Londynu. Ofensywę medialną Interii ma wzmocnić kolejna odsłona kampanii „Żyjemy sportem”.
03.07.24, 07:30
| radio » informacje | internet » informacje
IV edycja Konkursu Podcast Roku imienia redaktora Janusza Majki. Zgłoszono ponad 320 podcastów
Podcast Roku to pierwszy ogólnopolski Konkurs, którego celem jest promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych w mediach cyfrowych. Konkurs ma upamiętniać redaktora Janusza Majkę, związanego przez niemal 40 lat z Polskim Radiem w Rzeszowie – zmarłego w lutym 2021 r. Najlepsze podcasty wyłoni 45-osobowe jury.
02.07.24, 09:55
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Łukasz Bielak redaktorem naczelnym wszystkich serwisów Grupy INFOR
Na początku lipca br. Łukasz Bielak stanął na czele wszystkich serwisów internetowych należących do Grupy INFOR.
01.07.24, 16:30
| internet » ludzie
Dariusz Dziduch redaktorem naczelnym BiznesInfo
Dariusz Dziduch objął funkcję naczelnego serwisu BiznesInfo (Iberion) w połowie czerwca br.
27.06.24, 14:15
| radio » informacje | internet » informacje
Mamy, tak jak jest. Anna Dereszowska gospodynią podcastu w Onet Audio i na Ofeminin.pl
W każdy piątek o godz. 20:00 w Onet Audio, na Ofeminin.pl oraz na popularnych platformach podcastowych można słuchać nowego podcastu Anny Dereszowskiej „Mamy, tak jak jest”. Podcast porusza tematy macierzyństwa i rodzicielstwa.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 22.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.