06.04.12, 21:17

IMP wprowadza do oferty kolekcję Smaki świata

W sprzedaży jest już dostępna nowa seria wydawnicza szwedzkiej firmy IMP. „Smaki Świata” to kolekcja książek kucharskich, podzielona na tematyczne tomy, na przykład „Kurczak z patelni” czy „Sałatki na wszystkie pory roku”, w których znalazły się wyselekcjonowane przepisy z kuchni całego świata. Każda pozycja jest oprawiona w twardą okładkę i zawiera trzydzieści przepisów na potrawy z różnych krajów.

Seria „Smaki Świata” to najnowsza propozycja wydawnictwa IMP. Tworzy ją zbiór książek kucharskich, których autorzy za główny cel postawili sobie urozmaicenie menu domowych kucharzy o różnorodne potrawy, w tym również bardzo mało w Polsce znane.

"Przyglądając się polskiemu rynkowi wydawniczemu zauważyliśmy, że brakuje na nim książek kucharskich, które traktowałyby światową kuchnię przekrojowo. Dlatego też postanowiliśmy wyjść naprzeciw potrzebom klientów i stworzyliśmy pozycję, która nie zamyka się w obrębie przepisów z jednego kraju " – wyjaśnia Katarzyna Gorzkowska-Pasek, Dyrektor Generalny wydawnictwa IMP. "Ważnym elementem serii jest egzotyczność zawartych przepisów. Wśród propozycji umieściliśmy dania rodem z krajów tak niezwykłych, jak na przykład Trynidad i Tobago " – dodaje Gorzkowska-Pasek.

Przepisy „Smaków Świata” zostały podzielone tematycznie i są wydawane w osobnych książkach. Każdy tom zawiera trzydzieści przepisów, uzupełnionych o ogólne informacje o potrawie i kraju z którego pochodzi, sugestie jak należy dane danie podawać, jakie pasują do niego trunki oraz kalkulator kalorii. Istotnym elementem mają być też informacje na temat zamienników, które można zastosować w miejsce rzadko w Polsce spotykanych i trudno dostępnych składników, co pozwala uniknąć długiego poszukiwania niezbędnych komponentów.

Seria jest dystrybuowana do subskrybentów za pośrednictwem poczty. Po złożeniu zamówienia na stronie czytelnik co 3-4 tygodnie będzie otrzymywał paczkę z nowymi książkami.

Komentarze

Powiązane

30.11.23, 13:48
| prasa » informacje
Grupa Bauer Media z nową identyfikację wizualną
Grupa Bauer Media wprowadziła 30 listopada br. nową identyfikację wizualną, która ma odzwierciedlać sposób, w jaki firma ewoluowała w czasie i ambicję dalszego przyspieszania jej transformacji.
30.11.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 30 listopada (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 30 listopada?
29.11.23, 20:57
| prasa » informacje
Mateusz Damięcki na okładce wydania specjalnego Twojego Stylu MAN
29 listopada br. na rynku prasowym ukazało się wydanie specjalne "Twojego Stylu" MAN (Wydawnictwo Bauer).
29.11.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 29 listopada (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 29 listopada?
28.11.23, 17:00
| radio » informacje | prasa » informacje
Ruszyła II edycja Forum Dziennikarskiego Nagrody Woyciechowskiego
Forum Dziennikarskie Nagrody Woyciechowskiego to projekt stworzony w 2022 r. przez Radio ZET realizowany we współpracy z Uniwersytetem SWPS. Jego uczestnikami są studenci i studentki - stażyści, którzy tworzą Forum Dziennikarskie, korzystając ze wsparcia Rady Programowej oraz opiekunów stażu.
28.11.23, 12:04
| prasa » informacje
Życie Na Gorąco Ekstra tym razem o Bożym Narodzeniu
28 listopada br. na rynku prasowym ukazało się „Życie Na Gorąco Ekstra – Boże Narodzenie” (Wydawnictwo Bauer).
28.11.23, 07:30
| prasa » informacje
PMPG Polskie Media w III kwartale 2023 r.: wzrost EBITDA o 72 proc. rdr.
Holding mediowy PMPG Polskie Media podsumował wyniki za III kw. 2023 r. Zysk netto wzrósł trzykrotnie.
28.11.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 28 listopada (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 28 listopada?
27.11.23, 18:31
| prasa » informacje
Dziennik Sport uratowany. Edicom przejmuje tytuł od Gremi Media
Zgodnie z zapowiedzią, Gremi Media SA do końca listopada br. kończy wydawanie katowickiego dziennika „Sport”. Spółka podjęła decyzję o sprzedaży tytułu, a umowa z nowym właścicielem została sfinalizowana 24 listopada br.
27.11.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 27 listopada (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 27 listopada?