06.04.12, 21:16

Święta z RMF Classic

Trzy świąteczne wieczory w RMF Classic to spotkania z trójką niezwykłych osobowości muzycznych.

Trzy świąteczne wieczory w RMF Classic to spotkania z trójką niezwykłych osobowości muzycznych. W Wielką Sobotę znany krakowski artysta Grzegorz Turnau zabierze słuchaczy  na muzyczną wyprawę szlakiem własnych wielkanocnych podróży. Z kolei niedzielny koncert wielkanocny ułoży Sebastian Karpiel Bułecka - lider zespołu Zakopower. Ostatni świąteczny wieczór spędzimy w RMF Classic z jednym z najsłynniejszych artystów XX. wieku –  Paulem McCarteny’em.

Wielki Piątek. W piątkowy wieczór Alicja Myśliwiec  będzie próbowała odpowiedzieć razem z księdzem Jackiem Stryczkiem -  happenerem i duszpasterzem ludzi biznesu na takie pytania m.in. jak: dlaczego Wielkanoc ma słabszy PR niż Boże Narodzenie? Po co konfesjonał stanął pod galerią handlową?  I co wspólnego ma Ewangelia ze światem biznesu?Start programu o 20:30. Gościem wielkopiątkowej Nocy Poetów Piosenki będzie Poeta Ciszy - Leszek Aleksander Moczulski, autor słów do takich polskich szlagierów, takich  jak "Cała jesteś w skowronkach" Skaldów, "Korowodu" Marka Grechuty, czy "Na plażach Zanzibaru" z repertuaru Grzegorza Turnaua. Od 22:00 zaprasza Michał Łanuszka.

Wielkanocna Sobota. W Wielką Sobotę od 9:00 w menu RMF Classic pojawią się czekoladowe zajączki z Berlina i mona - 'małpi tort' z Katalonii. Pod hasłem "Wielkanoc bez granic" Dariusz Stańczuk zaprosi gości z kilku europejskich krajów, a także zza oceanu, którzy opowiadać będą o najbardziej malowniczych zwyczajach świątecznych. Przemówią między innymi: Abel Murcia z Instytutu Cervantesa, Daniel Goepfert z Instytutu Goethego, Alain Schneider z Instytutu Francuskiego, Konsul Królestwa Danii Janusz Kahl. W Wielką Sobotę stacja także przedstawi historie pewnych podróży Grzegorza Turnaua. Jak w tytule jednej z jego płyt, słuchacze wyruszą w muzyczną podróż śladami Wielkanocy, które przyszło mu spędzać poza Krakowem. Artysta opowie o tych podróżach z Magdą Miśką-Jackowską (od godz. 21.00).

Wielkanocna Niedziela. O 9:00 Ewa Stanek zabierze słuchaczy na Kalatówki. To wyjątkowe miejsce, gdzie narodziło się narciarstwo w polskich Tatrach, a w 1910 r. odbyły się pierwsze zawody. Od lat miłośnicy białego szaleństwa toczą tu bój o wielkanocne jajo  jeżdżąc na starym sprzęcie. Po drodze na Kalatówki swoją pustelnię, na Śpiącej Górce, mają albertyni.  Złożymy im wizytę, wstępując wcześniej do albertynek. Wyprawimy się tam w poszukiwaniu ciszy. Muzykę w niedzielny wielkanocny wieczór dobierze specjalnie Sebastian Karpiel Bułecka. Na spotkanie zaprasza Michał Łanuszka.

Wielki Poniedziałek. Od 9:00 Ula Urzędowska i Jowita Dziedzic-Golec zastanawiać się będą m.in.: dlaczego jedni „Mazurki” Chopina widzą na zielono, a innym V Symfonia Beethovena kojarzy się zawsze z czerwienią? O barwy w muzyce zapytają Wiesława Ochmana i Jana Kantego Pawluśkiewicza, artystów, którzy łączą pasję do muzyki z pasją malarstwa. Po południu Anna Piekarczyk będzie zgłębiać naukową i mistyczną naturę wody. Dowiemy się m.in.  dlaczego woda staje się święta, skąd wziął się jej kult w starożytności i święte rzeki w Indiach. Ostatni świąteczny wieczór słuchacze w RMF Classic spędzą z jednym z  najsłynniejszych muzyków XX wieku - Paulem McCarteny’em. Legendarny Beatles wydał właśnie  płytę z zestawem standardów - „Kisses on the Bottom. W RMF Classic opowie o pasji tworzenia i swoich inspiracjach. Na spotkanie z gwiazdą od 21:00 zaprasza Dariusz Stańczuk.

Komentarze

Powiązane

30.09.23, 13:00
| radio » informacje
Damy Starszych Panów. Piosenki Kabaretu Starszych Panów w Jedynce
4 października br. o godzinie 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się koncert z cyklu „To, co najpiękniejsze”. W jesiennej odsłonie wydarzenia „Damy Starszych Panów” będzie można usłyszeć piosenki Kabaretu Starszych Panów w aranżacji Jacka Subociałło oraz wykonaniu dam polskiej estrady. 
29.09.23, 17:00
| radio » informacje | internet » informacje
Podcasty Radia Nowy Świat w ofercie Onet Audio
Aplikacja Onet Audio wzbogaciła się o podcasty przygotowywane przez zespół Radia Nowy Świat. Wśród najpopularniejszych podcastów w Polsce w ofercie Onet Audio znalazły się odcinki podcastów, m.in.: „Poszukiwacze politycznego złota” Katarzyny Kasi i Klaudiusza Slezaka, „Z archiwum Pani M.’’ autorstwa Magdy Jethon, „Punkt Widzenia” Beaty Grabarczyk.
29.09.23, 15:00
| radio » informacje
Pod dyktando. TOK FM rusza z nowy serialem radiowym
„Pod dyktando” to tytuł nowego serialu radiowego TOK FM autorstwa Anny Gmiterek-Zabłockiej, który opowiada o polskiej nauce, która coraz bardziej staje się nauką w służbie władzy.
29.09.23, 07:00
| radio » informacje
Dzień Polskiej Muzyki 2023 na antenie ponad stu stacji
1 października br. po raz piąty obchodzony będzie Dzień Polskiej Muzyki. To kampania społeczna, która promuje polską muzykę i zwiększa świadomości Polaków na temat znaczenia muzyki dla rozwoju polskiej kultury i gospodarki. Akcja wspiera rodzimy rynek muzyczny.
28.09.23, 11:00
| radio » informacje | prasa » informacje
Dziennikarz dla planety. Konkurs o Nagrodę Radia Zet z nową kategorią
Konkurs o Nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego po raz kolejny rozszerza swoją formułę. W tym roku nagrodzi również dziennikarzy za ich działalność w zakresie odpowiedzialności klimatycznej.
27.09.23, 08:30
| radio » ludzie
Vivian Mohr Prezesem Bauer Media Audio
Vivian Mohr opuszcza stanowisko dyrektora finansowego i dyrektora operacyjnego pionu OCP Bauer Media Group (porównywarki internetowe) i obejmuje funkcję prezesa Bauer Media Audio, do którego w Polsce należy Grupa RMF.
27.09.23, 07:30
| radio » informacje
Świat wyborów. Rusza podcast TOK FM i kolektywu Outriders
TOK FM i kolektyw Outriders przygotowują wspólny podcast „Świat wyborów”. Prowadzący - Anna i Jakub Górniccy - w każdym odcinku przyjrzą się wybranym kampaniom wyborczym na świecie.
27.09.23, 06:30
| radio » ludzie
Katarzyna Piecuch dyrektorką marketingu Grupy Eurozet
Katarzyna Piecuch objęła stanowisko dyrektorki marketingu w Grupie Eurozet . Odpowiada za działania marketingowe i realizację strategii komunikacji połączonej Grupy Radiowej Agory i Eurozetu.
25.09.23, 09:00
| radio » ludzie
Piotr Sworakowski przechodzi z Meloradia do Radia Pogoda
Piotr Sworakowski dołączył do zespołu Radia Pogoda. Poprowadzi codzienne pasmo od 10.00 do 15.00.
23.09.23, 15:25
| radio » informacje
Cugowski Akustycznie. Koncert Piotra Cugowskiego w Trójce
W niedzielę, 24 września br. o godz. 20.05 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się koncert Piotra Cugowskiego, który zagra m.in. przedpremierowe utwory. Transmisja koncertu została zaplanowana na antenie Programu 3 Polskiego Radia.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 01.11.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.