06.04.12, 21:14

50-lecie Trójki w mediach

50-lecie Trójki to sprawa nie tylko tej rozgłośni radiowej, ale wydarzenie istotne dla całego polskiego świata mediów. Według agencji informacyjnej „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” o rocznicy przez ostatnie trzy miesiące informował nie tylko sam jubilat.

50-lecie Trójki to sprawa nie tylko tej rozgłośni radiowej, ale wydarzenie istotne dla całego polskiego świata mediów. Według agencji informacyjnej „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” o rocznicy przez ostatnie trzy miesiące informował nie tylko sam jubilat, ale też wiele - wydawałoby się - konkurencyjnych mediów.

Autopromocja stanowi rzecz jasna główny kanał, dzięki któremu można dowiedzieć się o wydarzeniach związanych obchodami półwiecza działalności Trójki. Nie zmienia to jednak faktu, że zarówno media telewizyjne, prasowe, jak i internetowe nie stronią od podawania wiadomości na ten temat.

Informacje o nadchodzących okrągłych urodzinach Programu III Polskiego Radia pojawiały się między innymi na antenach TVP1, TVP2, TVP Info, czy TVN24. Do porannego studia programu „Kawa czy herbata” zaproszono redaktor naczelną Magdalenę Jethon. Kilkakrotnie o obchodach wspominano też w „Szkle kontaktowym”. Wiele informacji medialnych pojawiło się w związku ze „studniówką” Trójki, kiedy to "Listę Przebojów" pod koniec lutego nadawano z siedziby Giełdy Papierów Wartościowych. Medialny szum wywołała między innymi zapowiedź Prezesa NBP Marka Belki, że bank centralny wyda z tej okazji okolicznościową dwuzłotówkę.

Cześć serwisów podało informację, że gwiazdą koncertu urodzinowego Trójki, który odbędzie się 1 kwietnia 2012 będzie Maciej Maleńczuk. Natomiast w tygodniku „Wprost” ukazał się obszerny materiał, w którym przedstawiono historię Programu Trzeciego, opisano kamienie milowe jego rozwoju i legendarne głosy radia, które dziś są także rozpoznawalnymi twarzami. Urodziny rozgłośni stały się w przestrzeni publicznej nie tyle jubileuszem jednej stacji, ale istotnym wydarzeniem dla kultury radiowej i medialnej w Polsce.

Od początku roku na temat urodzin Trójki ukazało się 111 publikacji. Większość z nich znalazło się w mediach RTV i internetowych. Nieco mniej takich informacji pojawiło się w prasie. Ich łączny ekwiwalent reklamowy wyniósł przeszło 2 mln zł – najwięcej w marcu (dane do 28 marca 2012 r.).

Komentarze

Powiązane

06.12.23, 06:30
| radio » informacje
Mikołajki z Polskim Radiem Dzieciom
6 grudnia br. Polskie Radio Dzieciom przygotowało specjalne propozycje programowe związane Świętym Mikołajem.
05.12.23, 17:53
| radio » informacje
Rusza Radio Gwiazdka od Polskiego Radia
Polskie Radio, jak co roku, w okresie przedświątecznym uruchamia specjalny kanał muzyczny z przebojami świątecznymi. 6 grudnia br. wystartuje Polskie Radio Gwiazdka.
05.12.23, 06:30
| radio » badania rynku
Olsztyn: RMF FM liderem, Meloradio Olsztyn w górę
RMF FM umocniło swoją pozycję jako najchętniej słuchanej stacji w Olsztynie - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 kwietnia 2023 r. do 31 października 2023 r. (Radom).
04.12.23, 17:00
| radio » badania rynku
Częstochowa: RMF FM liderem, duży wzrost Radia Zet
RMF FM pozostaje najchętniej słuchaną stacja w Częstochowie - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 maja 2023 r. do 30 października 2023 r. (Częstochowa).
01.12.23, 06:45
| radio » informacje
Ruszają licytacje charytatywne w Radiu 357. Tradycyjnie poprowadzi je Kuba Strzyczkowski
Rusza coroczna akcja charytatywna społeczności Radia 357. Cztery aukcje antenowe poprowadzi Kuba Strzyczkowski. W spocie antenowym promującym akcję wziął udział Wiktor Zborowski. W tym roku cała zebrana kwota zostanie przekazana Fundacji Świętego Mikołaja na zapewnienie pomocy psychologicznej dla dzieci z Polski i Ukrainy. 
30.11.23, 17:45
| radio » informacje
22. edycja Akcji Charytatywnej Choinki Jedynki 2023. Wspólne malowanie prac
3 grudnia br. o godz. 11.00 w siedzibie Polskiego Radia, w ramach Akcji „Choinki Jedynki 2023” odbędzie się wspólne malowanie prac z udziałem Przyjaciół Programu 1 Polskiego Radia. Prace zostaną przekazane na licytację na rzecz podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Fundacji „Wspólnota Nadziei”.
29.11.23, 17:18
| radio » informacje
Tradycyjnie tylko świąteczne piosenki w grudniu w RMF Classic
Już po raz 12. radio RMF Classic w grudniu modyfikuje format muzyczny i będzie grało świąteczne piosenki. Gwiazdą programu będzie Cher i jej album „Christmas”, na antenie pojawi się też specjalna piosenka Artura Andrusa oraz kolejna edycja Plebiscytu na Świąteczny Przebój Wszech Czasów.
29.11.23, 11:31
| radio » ludzie
Nie żyje Jerzy Rowiński
Zmarł Jerzy Rowiński – dziennikarz muzyczny, z branżą radiową związany od blisko 50 lat – podało Polskie Radio RDC
29.11.23, 06:30
| radio » informacje
Niedorzecznik. Nowy serial radiowy Michała Janczury w TOK FM
29 listopada br. ruszy nowy serial radiowy TOK FM zatytułowany "Niedorzecznik". Jego autorem jest Michał Janczura. Trzyodcinkowy serial opowiada o wydarzeniach z kadencji Mikołaja Pawlaka, kiedy prawa dziecka schodziły na drugi plan, a ich miejsce w działaniach odchodzącego Rzecznika Praw Dziecka zajmowały polityka i ideologia.
28.11.23, 17:00
| radio » informacje | prasa » informacje
Ruszyła II edycja Forum Dziennikarskiego Nagrody Woyciechowskiego
Forum Dziennikarskie Nagrody Woyciechowskiego to projekt stworzony w 2022 r. przez Radio ZET realizowany we współpracy z Uniwersytetem SWPS. Jego uczestnikami są studenci i studentki - stażyści, którzy tworzą Forum Dziennikarskie, korzystając ze wsparcia Rady Programowej oraz opiekunów stażu.