06.04.12, 21:13

Panorama obchodzi 25 urodziny

Panorama to flagowy i jedyny program informacyjny TVP2. Jest nadawany niezmiennie od 30 marca 1987 roku. Początkowo nosił nazwę „Panorama Dnia”, a od 2 września 1991 roku jest nadawany pod nazwą „Panorama”. Twórcą programu informacyjnego Dwójki był Józef Węgrzyn.

Panorama to flagowy i jedyny program informacyjny TVP2. Jest nadawany niezmiennie od 30 marca 1987 roku. Początkowo nosił nazwę „Panorama Dnia”, a od 2 września 1991 roku jest nadawany pod nazwą „Panorama”. Twórcą programu informacyjnego Dwójki był Józef Węgrzyn.

Kilkakrotnie zmieniała się scenografia, prezenterzy, wydawcy i kierownicy redakcji. Dziś dewizą „Panoramy” jest hasło – „Zawsze po stronie widza”.  „Panorama”, jako pierwszy program informacyjny TVP, wystawiła i wystawia na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy współprowadzenie programu. Dzięki temu możliwe było spełnienie się marzenia chorego nastolatka z Siedlec. 23 lutego 2010 roku wydanie „Panoramy” w towarzystwie Marty Kielczyk poprowadził Czarek Gąsior. Licytację dla syna wygrał ojciec. Zespół dziennika angażuje się w wiele akcji społecznych. Wspiera „Szlachetną paczkę” , zachęca do zakładania rodzinnych domów dziecka, wspólnie z Fundacją Świętego Mikołaja, zachęca tysiące widzów do udziału w projekcie „Bądź na tak” Stowarzyszenia Podaruj Życie Dzieciom, które rozwija ideę transplantologii w naszym kraju. „Panorama” wielokrotnie zwracała uwagę na trudną sytuację rodziców dzieci niepełnosprawnych. Dziennikarze „Panoramy” promują także zdrowy tryb życia. W zeszłym roku pobiegli w sztafecie „Bieganie mam we krwi”. Koszulki z biegu zostały przekazane na licytację WOŚP. W tym roku WOŚP uhonorowała Redakcję medalem za zaangażowanie w swój XX finał.

W 2011 roku większość głównych programów informacyjnych zanotowała spadki widowni. Tylko „Panorama” TVP2 poprawiła swój wynik. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że serwis Dwójki śledziło średnio 1,7 mln osób, czyli o 5,83 proc. więcej niż w 2010 roku. „Panorama” zanotowała w lutym br. największy, bo wynoszący aż 25,14 proc. wzrost oglądalności (w porównaniu z lutym 2011 roku). Średnio oglądało program 2,38 mln osób. Ze wszystkich badań trackingowych wynika, że widzowie postrzegają „Panoramę” jako serwis rzetelny, obiektywny i wyważony w przedstawianiu rzeczywistości społeczno-politycznej i gospodarczej, a prowadzący i reporterzy stawiani są za wzór dziennikarskiego profesjonalizmu.

INFORMACJE O "PANORAMIE":
Wydania: 9.38 -„Panorama Flesz” - skrót najważniejszych informacji, w przerwie programu „Pytanie na śniadanie”
16.00 - „Panorama Kraj”
18.00– główne wydanie „Panoramy”, podsumowanie dnia.

Prowadzący „Panorama” główna
Andrzej Turski
Marta Kielczyk
Joanna Racewicz

Prowadzący „Panorama Kraj”
Marta Kielczyk
Karolina Kozińska
Marta Budzyńska

Prezenterzy „Panorama Flesz”
Adam Krzykowski
Marta Budzyńska
Magdalena Gwóźdź

Pierwsi prezenterzy „Panoramy"
Zdzisława Guca
Karol Sawicki
Grażyna Bukowska
Marcin Zimoch
Krystyna Czubówna
Bożena Targosz
Sławomir Zieliński
Dorota Warakomska
Dariusz Łukawski

Komentarze

Powiązane

28.11.23, 10:45
| telewizja / VOD » informacje
Krzysztof Ziemiec i Tomasz Wolny twarzami kampanii informującej o zmianie standardu nadawania w MUX-3
27 listopada br. na antenach Telewizji Polskiej ruszyła kampania informacyjna prezentująca szczegóły zbliżającej się zmiany standardu nadawania w MUX-3 – z DVB-T na DVB-T2/HEVC.
28.11.23, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi zyskał dzięki Fundacji TVN gabinety psychologiczno-psychiatryczne
23 listopada br. odbyła się uroczystość otwarcia pierwszych gabinetów psychologiczno-psychiatrycznych, które powstały w ramach inicjatywy „Zdrowie w Głowie” Fundacji TVN. Całkowity koszt realizacji tego projektu wyniósł niemal 1,5 mln zł brutto. Wsparcie finansowe na ten cel uzyskano dzięki hojności osób i instytucji wspierających Fundację TVN oraz firmy Amazon.
27.11.23, 19:54
| telewizja / VOD » informacje
Super Polsat wyemituje reality show Dagmara szuka męża
Super Polsat 11 grudnia br. rozpocznie emisję nowego reality show, w którym Dagmara Kaźmierska poszukuje swojej drugiej połówki.
27.11.23, 11:53
| telewizja / VOD » informacje
Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni. Nowy sezon w Crime+Investigation Polsat
29 listopada br. na antenie Crime+Investigation Polsat rozpocznie się emisja nowego sezonu programu „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”. Emisja w każdą środę o godz. 22:30.
27.11.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Faceci ze stali. Nowy polski format w History Channel
28 listopada br. na antenie HISTORY Channel odbędzie się premiera pilotowego odcinka programu „Faceci ze stali”, w którym guru bursztynnictwa Tomasz Ołdziejewski i jeden z najlepszych polskich knifemakerów Artur Szyngwelski odwiedzą pracownię Michała Sielickiego, znanego jako Trollsky.
26.11.23, 20:54
| telewizja / VOD » informacje
Player.pl pokaże cykl dokumentów Martyny Wojciechowskiej
Player pokaże serię dokumentów Martyny Wojciechowskiej pod marką Player Original. Premiera pierwszego z nich - "Czas na taniec" odbyła się 26 listopada br.
25.11.23, 19:00
| telewizja / VOD » seriale
Polowanie na ćmy z nominacją na najlepszą środkowoeuropejską produkcję w 2023 roku w III edycji NEM Zagreb
Od 6 do 8 grudnia 2023 r. w stolicy Chorwacji odbędzie się 3. edycja NEM Zagreb. „Polowanie na ćmy”, serial kostiumowy wyprodukowany przez Telewizję Polską, znalazł się wśród 12 produkcji telewizyjnych Europy Środkowo-Wschodniej nominowanych do nagrody NEM AWARDS przyznawanej dla najlepszego serialu telewizyjnego tego regionu.
24.11.23, 14:30
| telewizja / VOD » badania rynku
1,2 mln widzów w jesiennym sezonie programu Kuba Wójewódzki
Talk-show stacji TVN „Kuba Wojewódzki" wciąż jest chętnie oglądany przez telewidzów. Ostatnia odsłona programu rozrywkowego zgromadziła średnio przed telewizorami prawie 700 tys. widzów w grupie docelowej 20-54 oraz ponad 1,2 mln w grupie ogólnej (dane: Nielsen Media).
23.11.23, 14:15
| telewizja / VOD » informacje
Twoja Twarz Brzmi Znajomo bez Pawła Domagały. Aktor odchodzi z jury programu
Paweł Domagała odchodzi z jury programu „Twoja twarz Brzmi Znajomo” (Polsat). Na razie nie wiadomo, kto zastąpi aktora w jury formatu.
23.11.23, 13:09
| telewizja / VOD » informacje
Podcast Eurosportu. Adam Małysz pierwszym gościem Piotra Karpińskiego
22 listopada br., na kanale YouTube Eurosportu zadebiutował nowy format – Podcast Eurosportu.