06.04.12, 21:11

Polskie Radio Rzeszów współorganizuje nietypowe wydarzenie społeczne

Polskie Radio Rzeszów wspólnie z Aresztem Śledczym w Nisku przy współpracy z Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Rzeszowie organizuje wydarzenie społeczne pod hasłem: Bajki – niezapominajki.

Polskie Radio Rzeszów wspólnie z Aresztem Śledczym w Nisku przy współpracy z Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Rzeszowie organizuje wydarzenie społeczne pod hasłem: Bajki – niezapominajki.

Dziewięć pań odbywających kary w Areszcie Śledczym w Nisku zdecydowało się na nagranie własnym głosem wierszy i bajek dla dzieci, także dla swoich pociech. Repertuar stanowią utwory Marii Konopnickiej, Stanisława Jachowicza, Aleksandra Fredry oraz niżańskiego pisarza Andrzeja Moskala. Ten ostatni nieodpłatnie udostępnił swoje wiersze na potrzeby tego przedsięwzięcia. Utwory zostaną nagrane przez Polskie Radio Rzeszów i zwielokrotnione w postaci płyt CD.

W czwartek, 29 marca 2012 roku o godzinie 9.00 w studiu nr 1 Polskiego Radia Rzeszów rozpocznie się nagrywanie materiału literackiego. Towarzyszyć im będą m.in.: mjr Simona Wójtowicz – pomysłodawczyni przedsięwzięcia (kierownik penitencjarny z Aresztu Śledczego w Nisku), kpt. Jarosław Wójtowicz (rzecznik prasowy Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Rzeszowie), mł. chor. Barbara Chamot (psycholog z Aresztu Śledczego w Nisku) oraz Andrzej Moskal (niżański pisarz, współtwórca repertuaru na płytę). Nad interpretacją głosową popracuje  Przemysław Tejkowski (aktor, były dyrektor rzeszowskiego Teatru im. W. Siemaszkowej i były wiceprezes Telewizji Polskiej).

Płyty z „Bajkami niezapominajkami” zostaną wyprodukowane przez Polskie Radio Rzeszów do maja br., większość zostanie przekazana niżańskiemu Aresztowi Śledczemu. Finał przedsięwzięcia odbędzie się w Dniu Matki, 26 maja 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nisku. Wówczas panie odbywające kary spotkają się z dziećmi (także swoimi), przeczytają bajki i wiersze oraz przekażą dzieciom płyty „Bajki niezapominajki”. Osadzone w niżańskim Areszcie Śledczym przygotowują także kilka projektów okładki płyty CD z których zostanie wybrany jeden.

"Sądzimy, że „Bajki – niezapominajki” to unikalny w skali kraju projekt o charakterze społecznym, resocjalizacyjnym, medialnym i kulturalnym. Z jednej strony pomaga skazanym matkom w lepszym kontakcie z dziećmi, a z drugiej – ujawnia talenty osadzonych i pozwala zwyczajnie „uwierzyć w siebie” - mówi Roman Adamski, dyrektor programowy Polskiego Radia Rzeszów.

Komentarze

Powiązane

06.12.23, 06:30
| radio » informacje
Mikołajki z Polskim Radiem Dzieciom
6 grudnia br. Polskie Radio Dzieciom przygotowało specjalne propozycje programowe związane Świętym Mikołajem.
05.12.23, 17:53
| radio » informacje
Rusza Radio Gwiazdka od Polskiego Radia
Polskie Radio, jak co roku, w okresie przedświątecznym uruchamia specjalny kanał muzyczny z przebojami świątecznymi. 6 grudnia br. wystartuje Polskie Radio Gwiazdka.
05.12.23, 06:30
| radio » badania rynku
Olsztyn: RMF FM liderem, Meloradio Olsztyn w górę
RMF FM umocniło swoją pozycję jako najchętniej słuchanej stacji w Olsztynie - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 kwietnia 2023 r. do 31 października 2023 r. (Radom).
04.12.23, 17:00
| radio » badania rynku
Częstochowa: RMF FM liderem, duży wzrost Radia Zet
RMF FM pozostaje najchętniej słuchaną stacja w Częstochowie - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 maja 2023 r. do 30 października 2023 r. (Częstochowa).
01.12.23, 06:45
| radio » informacje
Ruszają licytacje charytatywne w Radiu 357. Tradycyjnie poprowadzi je Kuba Strzyczkowski
Rusza coroczna akcja charytatywna społeczności Radia 357. Cztery aukcje antenowe poprowadzi Kuba Strzyczkowski. W spocie antenowym promującym akcję wziął udział Wiktor Zborowski. W tym roku cała zebrana kwota zostanie przekazana Fundacji Świętego Mikołaja na zapewnienie pomocy psychologicznej dla dzieci z Polski i Ukrainy. 
30.11.23, 17:45
| radio » informacje
22. edycja Akcji Charytatywnej Choinki Jedynki 2023. Wspólne malowanie prac
3 grudnia br. o godz. 11.00 w siedzibie Polskiego Radia, w ramach Akcji „Choinki Jedynki 2023” odbędzie się wspólne malowanie prac z udziałem Przyjaciół Programu 1 Polskiego Radia. Prace zostaną przekazane na licytację na rzecz podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Fundacji „Wspólnota Nadziei”.
29.11.23, 17:18
| radio » informacje
Tradycyjnie tylko świąteczne piosenki w grudniu w RMF Classic
Już po raz 12. radio RMF Classic w grudniu modyfikuje format muzyczny i będzie grało świąteczne piosenki. Gwiazdą programu będzie Cher i jej album „Christmas”, na antenie pojawi się też specjalna piosenka Artura Andrusa oraz kolejna edycja Plebiscytu na Świąteczny Przebój Wszech Czasów.
29.11.23, 11:31
| radio » ludzie
Nie żyje Jerzy Rowiński
Zmarł Jerzy Rowiński – dziennikarz muzyczny, z branżą radiową związany od blisko 50 lat – podało Polskie Radio RDC
29.11.23, 06:30
| radio » informacje
Niedorzecznik. Nowy serial radiowy Michała Janczury w TOK FM
29 listopada br. ruszy nowy serial radiowy TOK FM zatytułowany "Niedorzecznik". Jego autorem jest Michał Janczura. Trzyodcinkowy serial opowiada o wydarzeniach z kadencji Mikołaja Pawlaka, kiedy prawa dziecka schodziły na drugi plan, a ich miejsce w działaniach odchodzącego Rzecznika Praw Dziecka zajmowały polityka i ideologia.
28.11.23, 17:00
| radio » informacje | prasa » informacje
Ruszyła II edycja Forum Dziennikarskiego Nagrody Woyciechowskiego
Forum Dziennikarskie Nagrody Woyciechowskiego to projekt stworzony w 2022 r. przez Radio ZET realizowany we współpracy z Uniwersytetem SWPS. Jego uczestnikami są studenci i studentki - stażyści, którzy tworzą Forum Dziennikarskie, korzystając ze wsparcia Rady Programowej oraz opiekunów stażu.