06.04.12, 21:11

#InGdansk – nowa kampania social media dla Gdańska

Ruszyła nowa kampania Gdańska w mediach społecznościowych, skierowana do zagranicznych turystów.

Ruszyła nowa kampania Gdańska w mediach społecznościowych, skierowana do zagranicznych turystów. W działaniach zostaną wykorzystane kanały społecznościowe najlepiej dopasowane do zainteresowań i stopnia wykorzystania nowych technologii przez osoby z grupy docelowej – Twitter, Foursquare, Facebook, a także Google+. Kampania opierać się będzie na promowaniu hashtagu #InGdansk, a działania będą prowadzone w języku angielskim. Koncepcję przygotowała agencja Personal PR.

"Kampania ma na celu promowanie Gdańska szczególnie podczas UEFA Euro 2012TM. Spodziewamy się, że Gdańsk w tym czasie może odwiedzić nawet  kilkaset tysięcy zagranicznych turystów. Jako Miasto Gospodarz chcemy zaoferować naszym gościom jak najciekawsze atrakcje i umożliwić im poznawanie miasta poprzez dobrą zabawę" – mówi Anna Zbierska, Dyrektor Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta.

#InGdansk to wspólne hasło dla wszystkich wykorzystanych w kampanii kanałów. Szczególny nacisk zostanie położony na obecność Gdańska w serwisach Twitter i Foursquare. "Działania te są zintegrowane z komunikacją w pozostałych kanałach, na Facebooku i Google+. Aktualnie współpracujemy z Foursquare’m w celu aktywizacji różnych atrakcyjnych lokalizacji w Gdańsku tak, by podczas UEFA Euro 2012TM turyści mogli korzystać z ciekawych ofert" – mówi Marta Laskowska, Social Media Manager w Personal PR.

W kampanii zaplanowano też różne konkursy. Między innymi, na czas UEFA Euro 2012TM zostanie wyłoniony korespondent w social media, który będzie relacjonował wydarzenia i promował #InGdansk wśród osób odwiedzających miasto. W ten sposób w promowanie miasta zostaną zaangażowani także mieszkańcy.

"Wykorzystanie hashtagu #InGdansk daje nam perspektywę kontynuacji spójnych działań promocyjnych także po zakończeniu UEFA Euro 2012TM. Planujemy promowanie #InGdansk również offline. Informacja o hashtagu będzie pojawiać się w różnego rodzaju materiałach promocyjnych miasta, między innymi w reklamach w zagranicznej prasie" – mówi Ewa Salamon z Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta.

Za koncepcję i realizację działań w kampanii, w tym pomysł promowania Gdańska poprzez hashtag #InGdansk, odpowiedzialna jest gdańska agencja Personal PR, której oferta została wybrana spośród innych agencji z całej Polski. O wyborze agencji zadecydował pomysł, zaproponowany sposób komunikacji i kompleksowość działań.

Komentarze

Powiązane

23.06.24, 16:00
| reklama & PR » informacje
Jasne, że na bp! Nowa platforma komunikacyjna bp
Marka bp startuje z nową platformą komunikacyjną: "Jasne, że na bp!". VML odpowiada za strategię, produkcję spotu TVC, przygotowanie Key Visuali oraz działania digital i social media.
23.06.24, 12:00
| reklama & PR » informacje
Chromatique wygrał przetargi trzech marek należących do firmy Henkel
W maju br. agencja Chromatique wygrała przetargi firmy Henkel na współpracę projektową dla marek Somat i Perwoll, oraz realizację projektu dla marki E.
23.06.24, 08:00
| reklama & PR » informacje
Załatw to w Żabce. Sieć reklamuje swoje usługi
5 czerwca br. Żabka rozpoczęła kampanię pod hasłem: „Załatw to w Żabce”. Celem akcji jest przybliżenie klientom dostępnych usług, jakie oferuje sieć sklepów Żabka. Kampania będzie prowadzona, m.in. w telewizji, radiu, internecie oraz w sklepach i w aplikacji Żappka.
22.06.24, 22:00
| reklama & PR » informacje
Marka 4MOVE wspiera reprezentację Polski
Producent napojów izotonicznych 4MOVE został oficjalnym partnerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Marka zadba o odpowiednie nawodnienie biało-czerwonych podczas EURO 2024.
22.06.24, 14:38
| reklama & PR » informacje
Komfort wybiera Labcon do działań advocacy
Sieć sklepów Komfort rozpoczęło współpracę z agencją relevant stories Labcon, należącą do grupy marketingowo-technologicznej Group One. 
22.06.24, 08:00
| reklama & PR » informacje
Garnier promuje saszetki koloryzujące Color Shampoo Retouch
Agencja VML realizuje dla Garnier, marki L’Oréal, kampanię launchującą uniwersalne saszetki koloryzujące Color Shampoo Retouch.
21.06.24, 19:30
| reklama & PR » informacje
Szymon Marciniak ambasadorem marki Aluprof
Szymon Marciniak, międzynarodowy sędzia piłkarski, został ambasadorem marki Aluprof – dostawcy innowacyjnych systemów aluminiowych przeznaczonych do produkcji okien, drzwi, fasad i osłon przeciwsłonecznych. 
21.06.24, 18:15
| reklama & PR » ludzie
Kuba Piotrkowicz nowym prezesem Going
Od czerwca 2024 r. spółka Going. ma nowego prezesa. Kuba Piotrkowicz w nowej roli będzie odpowiadał za strategię rozwoju platformy biletowej, jak i poszerzenie działalności o nowe segmenty i usługi.
21.06.24, 17:00
| reklama & PR » informacje
Agencja Good One PR członkiem ZFPR
Do Związku Firm Public Relations dołączyła agencja Good One PR. To kolejna firma, która będzie współpracować z ZFPR na rzecz kształtowania profesjonalnego środowiska public relations w Polsce.
21.06.24, 16:32
| reklama & PR » informacje
Galaretkami WINIARY bohaterkami kampanii digitalowej
Marka Winiary w okresie letnim w którym wzrasta dostępność sezonowych owoców, promuje swoje galaretki.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 24.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 22.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.