06.04.12, 21:10

Trójka skończy 50. lat

1 kwietnia br. Program 3 Polskiego Radia kończy 50 lat. Z tej okazji przygotowano wiele audycji i imprez.

1 kwietnia br. Program 3 Polskiego Radia kończy 50 lat. Z tej okazji przygotowano wiele audycji i imprez.

Jubileuszowe obchody trwają cały rok. W ich ramach na antenie Programu 3 pojawiają się nowe propozycje programowe, audycje specjalne oraz koncerty. Od stycznia codziennie nadawany jest serial „Trójka z dżemem – palce lizać!”. Każdy z 84 odcinków opisuje, głosami twórców Trójki i osób z nią związanych, historię Programu 3 w postaci anegdot, śmiesznych historii i wspomnień – od momentu powstania do dziś.

Jubileuszowe obchody rozpoczęła „Studniówka”. W styczniu, niemal 100 dni przed urodzinami Trójki, w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, odbył się wyjątkowy koncert, podzielony na tematyczne dziesięciolecia, który poprowadziła Magda Umer.

W lutym miała miejsce „Lista Przebojów Trójki” nadawana wprost z Giełdy Papierów Wartościowych. Podczas imprezy pod hasłem „Trójka na parkiecie” Marek Niedźwiecki i Piotr Baron prezentowali największe wzrosty i spadki na „Liście” z ostatnich 30 lat. Podczas audycji Prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka ogłosił emisję nowej monety dwuzłotowej, wybitej z okazji jubileuszu Programu 3. Moneta znajdzie się w obiegu 30 marca. To nie jedyna moneta dedykowana Trójce. W kwietniu Mennica Państwowa wyprodukuje także srebrną monetę trzydolarową (obiegową na Niue Island k. Nowej Zelandii). Kolekcjonerska 3-dolarówka będzie do kupienia od 10 kwietnia. Będzie to pierwszy przypadek monety o nominale trzydolarowym. Precedensowy będzie także awers – obok wizerunku królowej brytyjskiej pojawi się logo Trójki.

Jednym z najważniejszych wydarzeń urodzinowych są spektakle „Trójka do potęgi”, które wystawi warszawski Teatr Syrena. Sztukę reżyseruje Wojciech Malajkat, scenariusz na podstawie książki Grzegorza Miecugowa pod tym samym tytułem napisał Wojciech Zimiński. Uroczyste premiery odbędą się 30 i 31 marca o godz. 19.00 w Teatrze Syrena, kolejne przedstawienia będą grane w dniach 1-5 i 16-20 kwietnia oraz 14-17 maja.

W dniu urodzin Trójki, 1 kwietnia na antenie królować będzie specjalna ramówka urodzinowo-primaaprilisowa. Dzień rozpocznie „Zagadkowa niedziela” (godz. 7.00-9.00) wyjątkowo prowadzona przez pomysłodawcę audycji – Kubę Strzyczkowskiego. Od godz. 9.00 do 18.00 na antenie zagoszczą trzy trzygodzinne pasma, przygotowane specjalnie przez trzy „trójkowe” Redakcje: Aktualności, Muzyczną oraz Publicystyki. Od 9.00 do 12.00 audycję z warszawskiego tramwaju poprowadzą motorniczy i konduktor z „trójkowej” Redakcji Aktualności – Marcin Łukawski i Krystian Hanke. Następnie, od godz. 12.00, w urodzinowy nastrój wprowadzi słuchaczy Piotr Stelmach i jego wyjątkowi goście – gwiazdy polskiej sceny muzycznej – którzy wspólnie wykonają pewien znany utwór. A od godziny 15.00 Jerzy Sosnowski wraz z Redakcją Publicystyki zapraszają na niedzielny obiad, którego mocną stroną będzie wyjątkowe „trójkowe” menu. Po południu słuchaczy Trójki czeka „Przyjęcie urodzinowe” (godz. 18.00). Gospodynią będzie Agnieszka Szydłowska, a gośćmi audycji – najbardziej znane postaci Programu 3. Nie zabraknie też primaaprilisowych niespodzianek. Wieczorem, o godzinie 20.00 w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej wyjątkowy koncert urodzinowy, transmitowany na antenie oraz na stronie internetowej Trójki. Gwiazdą wieczoru będzie Maciej Maleńczuk i zespół Psychodancing.

Z okazji urodzin powstał także wyjątkowy kalendarz na 13 miesięcy z fotografiami „trójkowych” dziennikarzy. Można go kupić w sklepie internetowym Polskiego Radia oraz w sklepiku w siedzibie Programu 3.

W kwietniu Program 3 razem z urodzinami będzie także świętować 30-lecie „Listy Przebojów Trójki”. Z tej okazji Trójka przygotowuje specjalne wydanie „Listy” – do wysłuchania na antenie 20 kwietnia. A 26 maja w Alei Radiowej Trójki w Warszawie odbędzie się uroczyste odsłonięcie „trójkowych ławeczek”. W Alei pojawią się grające ławeczki z możliwością odsłuchiwania notowań „Listy Przebojów Trójki” oraz bajek dla dzieci.

Z okazji jubileuszu powstają także publikacje o historii i fenomenie Programu 3 – m.in. książka Wiesława Weissa „33 x Trójka” oraz „Zapraszamy do Trójki” Ewy Winnickiej i Cezarego Łazarewicza.

Komentarze

Powiązane

31.05.23, 20:53
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom i Czwórka świętują Dzień Dziecka
1 czerwca br. dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom oraz Czwórki przygotowali specjalne atrakcje i programy w związku z obchodzonym Dniem Dziecka. 
31.05.23, 15:00
| radio » informacje
Radio Zet organizuje bajkowe spotkanie z okazji Dnia Dziecka
Radio ZET przygotowuje cykl bajkowych spotkań rodzinnych organizowanych z okazji Dnia Dziecka. Imprezy odbędą się w Łodzi, Chorzowie, Bielsku-Białej i Pacanowie, a każda z lokalizacji będzie miała swojego gospodarza znanego z książek i ekranu.
31.05.23, 07:30
| radio » informacje
Rozumieć Ukrainę. Wspólny podcast Fundacji TOK FM i Fundacji im. Stefana Batorego
31 maja br. swoją premierę będzie miał pierwszy odcinek nowego podcastu - wspólnej produkcji Fundacji TOK FM oraz Fundacji im. Stefana Batorego - "Rozumieć Ukrainę".
30.05.23, 19:57
| radio » informacje
110. rocznica urodzin Jerzego Wasowskiego na antenie Dwójki
31 maja br. przypada 110. rocznica urodzin Jerzego Wasowskiego. Z tej okazji Program 2 Polskiego Radia przypomni postać tego kompozytora, radiowca, współtwórcy Teatrzyku Eterek i Kabaretu Starszych Panów.
30.05.23, 06:30
| radio » informacje
Radio 357 rozwija ofertę podcastową
Radio 357 rozwija ofertę podcastową. Wśród sześciu nowości znajduje się m.in. podcast o grupie The Beatles, a także “Stacja Arsenalna” - pierwszy podcast w języku ukraińskim.
29.05.23, 18:23
| radio » informacje
Bajki słuchaczy w Dzień Dziecka w Radiu Nowy Świat
Radio Nowy Świat w Dzień Dziecka zaprezentuje na swojej antenie bajki napisane przez słuchaczy stacji.
29.05.23, 13:28
| radio » informacje
RMF FM zaprasza do Słodyczowa w Krakowie z okazji Dnia Dziecka
1 czerwca br. w Krakowie radio RMF FM zaprasza do krainy pełnej słodyczy – Słodyczowa. Na antenie pojawią się hity ze szkolnych dyskotek słuchaczy, a prezenterzy rozgłośni przebiorą się za postaci z bajek.
29.05.23, 06:30
| radio » informacje
Polskie Radio 24 uruchomiło multimedialne studio
Polskie Radio 24 dysponuje nowym, multimedialnym studiem. Wykorzystanie zaawansowanych technologii w zakresie zastosowanych systemów i wykonawstwa pozwoliło na uzyskanie nowoczesnego wystroju wnętrza, równolegle ze znakomitą akustyką studia.
28.05.23, 13:15
| radio » informacje
Jedynka i Trójka ruszyły z plenerowymi programami
W sobotę, 27 maja br. Jedynka oraz Trójka wyemitowały plenerowe audycje w ramach odbywającego się „Święta Kwitnących Jabłoni” w Grójcu. Podczas letniego cyklu wydarzeń specjalnych reporterzy odwiedzą: Kraśnik, Brodnicę, Międzyzdroje, Białystok, Ciechanowiec, Radom, Myszyniec, Kutno i Skierniewice.
25.05.23, 06:30
| radio » informacje
Lato #naMAXXa. Szósta trasa koncertowa RMF MAXX
RMF MAXX w tym roku wyruszy już w szóstą edycję trasy koncertowej „Lato #naMAXXa”. Na słuchaczy czekać będą darmowe koncerty polskich gwiazd. Stacja na początek zawita do Wałbrzycha.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

kierowniczka/kierownik działu PR

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa

Przejdź do oferty

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji czasopism naukowych

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 07.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 05.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.