06.04.12, 21:09

TVM24: W maju ruszy telewizja dla służby zdrowia

Na 10 maja br. zapowiedziano start TVM24 - Polskiej Telewizji Medycznej. W zamierzeniu ma to być interaktywna telewizja internetowa dla lekarzy, farmaceutów, biotechnologów, studentów medycyny i pozostałych pracowników służby zdrowia.

Na 10 maja br. zapowiedziano start TVM24 - Polskiej Telewizji Medycznej. W zamierzeniu ma to być interaktywna telewizja internetowa dla lekarzy, farmaceutów, biotechnologów, studentów medycyny i pozostałych pracowników służby zdrowia.

TVM24 ma oferować transmisję on line z relacjami sesji satelitarnych dla lekarzy i farmaceutów. "Przekaz treści on line TVM24 umożliwiają nowoczesne rozwiązania technologiczne oparte na architekturze Video ID. Przy realizacji  programów korzystamy z kamer zrobotyzowanych i studia wirtualnego, co znacznie usprawnia pracę zespołu, gwarantując   jednocześnie wysoki poziom transmisji do sieci. Inwestujemy w nowoczesne technologie, chcemy tworzyć nowe media w medycynie, podążając za nowymi rozwiązaniami w przekazywaniu treści" - informuje Tomasz Kotliński redaktor naczelny TVM24.

Ramówka TVM24  obejmuje dziesięć programów. Tematycznie od medycyny, poprzez prawo w medycynie i farmacji, zarządzanie w służbie zdrowia, farmację, technikę medyczną,  na biotechnologii kończąc. Do współpracy przy tworzeniu kanału zaproszono wybitnych specjalistów z zakresu nauk farmaceutycznych, medycznych  i prawników specjalizujących się w prawie służby zdrowia. Nowością ma być także logowanie do TVM24 za pomocą telefonu komórkowego, dzięki zaimplementowaniu kodu aplikacji RUBLON stworzonej przez polskiego wynalazcę Michała Wendrowskiego, która już podbija Chiny i USA.

Sygnał TVM24 dostępny będzie w internecie na stronie www.tvm24.com.pl.  Dzięki dedykowanej aplikacji  lekarze i studenci medycyny wybrane programy, będą mogli oglądać na SMART TV marek Sony, Samsung i Panasonic. Nie zabraknie dostępu dla rządzeń mobilnych iPhone, iPad, Android, Blackberry, zapewniających stały dostęp do treści. Dzięki współpracy z wybranymi  Akademiami Medycznymi TVM24 będzie prowadzić dedykowane studentom medycyny i farmacji relacje live wybranych wykładów zagranicznych profesorów wizytujących, po zakończeniu przekazu udostępniane w ramach serwisu tematycznego poprzez wbudowany moduł wideo na życzenie.

Komentarze

Powiązane

01.12.23, 15:51
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Michał Piasecki zastępcą redaktora naczelnego dziennika Fakt
Michał Piasecki w roli zastępcy redaktora naczelnego Faktu dołączył do redakcji 1 grudnia br. Nowy wicenaczelny ma odpowiadać za kwestie online oraz za dalszy rozwój serwisu Fakt.pl.
30.11.23, 12:33
| internet » ludzie
WP wzmacnia rolę technologii. Jędrzej Matla awansuje, a Paulina Zyśk-Lisica i Paweł Karaszewski odchodzą z firmy
Od 1 grudnia 2023 r. na stanowisko p.o. dyrektora technologii i produktu reklamowego Wirtualnej Polski Media awansuje Jędrzej Matla. Zmiana ta jak tłumaczy firma jest częścią procesu mocniej integrującego produkty reklamowe i wydawnicze z obszarem IT.
28.11.23, 08:30
| internet » e-commerce
Allegro dalej rośnie. W Czechach trzy główne marki wygrywają
Allegro na polskim rynku zanotowało wzrost sprzedaży o 10,5 proc. Z kolei w Czechach nowa platforma zyskała aż 800 tys. aktywnych klientów.
27.11.23, 10:30
| internet » informacje
Demagog.org.pl partnerem TikToka
TikTok, w ramach stałych działań na rzecz zwalczania dezinformacji, rozpoczął współpracę z Demagog.org.pl, pierwszą i najdłużej działającą w Polsce organizacją fact-checkingową.
24.11.23, 09:30
| internet » ludzie
Olga Korolec dyrektorką zarządzającą Onetu od 2024 r.
Z początkiem stycznia 2024 r. Olga Korolec zostanie nową dyrektorką zarządzającą Onetu (Ringier Axel Springer) przejmując funkcję i dotychczasowe obowiązki Marty Badurek-Pietniczki, która udaje się na urlop macierzyński.
23.11.23, 17:45
| internet » informacje
Ruszyła III edycja Plebiscytu As Sportu Interii. W zeszłorocznej akcji oddano ponad 600 tys. głosów
20 listopada br. ruszyła trzecia edycja Plebiscytu Interii, w którym internauci wybierają najlepszego sportowca roku.
22.11.23, 06:30
| internet » informacje
WP Holding rośnie dynamicznie w III kwartale 2023 r. dzięki turystyce
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Wirtualnej Polski Holding S.A. w III kwartale 2023 r. wyniosły ponad 405 mln zł. To oznacza wzrost o niemal 50 proc. w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. Największy wpływ na wyniki miał przede wszystkimniemal trzykrotny wzrost zysków w obszarze turystyki.
21.11.23, 16:00
| internet » e-commerce
Supermocje.pl. Nowy Serwis Gazeta.pl ma informować o wyprzedażach i promocjach
Gazeta.pl przed Black Week uruchomiła serwis Supermocje.pl, który ma informować o wyprzedażach, promocjach i zniżkach.
21.11.23, 09:47
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Finałowy turniej Davis Cup 2023 na platformie Pilot WP
21 listopada br. rozpocznie się kolejna edycja finałowego turnieju Davis Cup 2023. Wszystkie mecze będą rozgrywane w hiszpańskiej Maladze od 21 do 26 listopada br.
20.11.23, 08:30
| internet » informacje
WP inwestuje w Legimi. Spółka kupiła 12,5 proc. akcj
Spółka Wirtualna Polska Media nabyła mniejszościowy pakiet akcji spółki Legimi S.A. Działającej na rynku ebooków w Polsce. Za pakiet 12,5 proc. akcji spółki zapłaciła 5,3 mln zł.