06.04.12, 21:08

Andrzej Serdiukow dyrektorem operacyjnym Film Point Group

Andrzej Serdiukow został dyrektorem operacyjnym spółki FILM POINT GROUP. Utworzona przez Platformę Mediowa Point Group spółka ma pozyskiwać środki od prywatnych inwestorów na finansowanie wybranych projektów filmowych.

Andrzej Serdiukow został dyrektorem operacyjnym spółki FILM POINT GROUP. Utworzona przez Platformę Mediowa Point Group spółka ma pozyskiwać środki od prywatnych inwestorów na finansowanie wybranych projektów filmowych. Prezesem spółki został Jarosław Pachowski, wiceprezesem - Katarzyna Gintrowska.

Serdiukow jest od ponad 30 lat związany z polskim rynkiem filmowym jako kierownik produkcji, producent i dystrybutor. W latach 2000-2002 był szefem produkcji Telewizyjnej Agencji Produkcji Teatralnej i Filmowej TVP, w latach 2002-2005 - dyrektorem Agencji Filmowej TVP. Ostatnio pełnił funkcję dyrektora zarządzającego Syrena Films. W jego producenckiej filmografii znalazły się m.in. nagradzane obrazy: Warszawa (2003), za którą otrzymał Złote Lwy, Komornik (2005) czy Rewers (2009).

Jarosław Pachowski w latach 1986 - 1995 był założycielem i prezesem kilku spółek z obszaru wydawnictw i informatyki. W 1996 z rekomendacji Zrzeszenia Banków Polskich i w imieniu 16 banków utworzył i kierował Polską Giełdą Finansową. W 1997 roku wszedł w skład Rady Nadzorczej TVP SA, aby po roku zostać wybrany jej przewodniczącym. W latach 1998 - 2002 był wiceprezesem Zarządu TVP SA, w latach 2002 - 2005 - prezesem Zarządu Polkomtel SA, operatora sieci telefonii komórkowej Plus. Jako wiceprezes TVP nadzorował Telewizyjną Agencję Produkcji Teatralnej i Filmowej.

Katarzyna Gintrowska pełniła funkcje m.in. dyrektora ds. rozwoju Platformy Mediowej Point Group oraz wiceprezesa Zarządu i dyrektora ds. rozwoju Point Group Sp. z o.o.  Jest absolwentką Zachodniopomorskiej Szkoły Businessu, Wydziału Handlu Zagranicznego i Biznesu Międzynarodowego oraz Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, ukończyła także studia doktoranckie w Katedrze Handlu Zagranicznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

Zaangażowanie PMPG S.A. w nowy obszar działalności to wynik analizy perspektyw rozwoju rynku filmowego. Rocznie na polskie ekrany wchodzi blisko 300 filmów. 10 proc. z nich to produkcje polskie. Kluczową rolę na rynku finansowania produkcji od 2005 odgrywa Polski Instytut Sztuki Filmowej jako instytucja powołana do sprawowania mecenatu w dziedzinie kinematografii. Natomiast wśród niepublicznych podmiotów finansujących produkcję filmową trudno wskazać jeden silny podmiot - są to raczej grupy rozmaitych instytucji, zainteresowanych pozyskaniem praw do produkowanych filmów. Kompetencją FILM POINT GROUP będzie pozyskiwanie środków od prywatnych inwestorów oraz wybór projektów, które będą z nich finansowane. W celu zarządzania tymi środkami, spółka powoła dedykowany  fundusz. PMPG wykorzysta przy tym  swoje kompetencje i know-how, które wypracowała jako m.in. wydawca magazynu "Film" oraz organizator plebiscytu i gali Złote Kaczki.  

Platforma Mediowa Point Group jest polskim holdingiem medialnym notowanym na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Od 2010 r. spółka jest wydawcą tygodnika "Wprost", od jesieni 2011 r. wydaje polską edycję jednego z najbardziej wpływowych magazynów na świecie - Bloomberg Businessweek. Ponadto w portfolio PMPG SA znajduje się najstarszy polski magazyn filmowy  „Film" oraz serwisy internetowe, m.in. Wprost24.pl, Businesstoday.pl, Machina.pl, Sport24.pl, Ototrend.pl.

Komentarze

Powiązane

26.05.24, 12:46
| kultura » muzyka
Dwie sceny podczas tegorocznej edycji Co Jest Grane Festival
Co Jest Grane Festival 14 i 15 czerwca br. ponownie wypełni muzyką i atrakcjami Park przy Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. W tym roku, na terenie imprezy stanie nie jedna, ale dwie sceny.
21.05.24, 12:49
| kultura » muzyka
Zmarł Jan A.P. Kaczmarek
Nie żyje Jan Andrzej Paweł Kaczmarek kompozytor. muzyki do ponad 70 filmów długometrażowych i dokumentalnych oraz polskich i amerykańskich spektakli teatralnych. Jest laureatem Nagrody Akademii Filmowej za muzykę do filmu „Marzyciel” w 2005 r.
17.05.24, 19:15
| kultura » muzyka
Czesław Mozil i młodzi artyści nagrali piosenkę o Kolejach Dolnośląskich
„Koleje ludzkich losów” – to tytuł nowej piosenki Czesława Mozila, którą nagrał razem z młodymi artystami z Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. W teledysku do utworu polsko-duński twórca wciela się w pracownika Kolei Dolnośląskich.
14.05.24, 23:50
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Śleboda. Ruszyły zdjęcia do nowego serialu SkyShowtime Original
Serwis SkyShowtime ogłosił rozpoczęcie zdjęć do nowej polskiej produkcji oryginalnej – "Śleboda". Produkcja jest serialową adaptacją popularnego etno-kryminału. W rolach głównych serialu Śleboda wystąpią Maria Dębska, Maciej Musiał i Piotr Pacek.
08.05.24, 21:00
| kultura » film
Kultowe Kino. Nowy cykl filmowy w Multikinie
Sieć kin Multikino ruszyło z nowym cyklem filmowym „Kultowe Kino”. Widzowie będą mogli przypomnieć sobie produkcje, które nie tylko zyskały lojalną rzeszę fanów, ale także trwale wpisały się w kanon kultury popularnej.
07.05.24, 12:50
| radio » informacje | kultura » muzyka
Zmarł Jan Ptaszyn Wróblewski
Nie żyje Jan Ptaszyn Wróblewski - muzyk jazzowy, kompozytor, aranżer i dyrygent, dziennikarz i krytyk muzyczny.
05.05.24, 12:00
| telewizja / VOD » informacje | kultura » muzyka
Znamy wykonawców koncertów Debiuty i Premiery 61.KFPP w Opolu [lista uczestników]
Rada Artystyczna 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, powołana przez Telewizję Polską i Miasto Opole, wyłoniła uczestników konkursów „Debiuty” i „Premiery”. Tegoroczny festiwal będzie trwał od 31 maja do 2 czerwca 2024 r. Koncerty „Debiuty” i „Premiery” będzie można zobaczyć w pierwszy dzień festiwalu.
04.05.24, 20:00
| kultura » informacje
Alior Bank mecenasem Festiwalu Wodecki Twist
Alior Bank został partnerem strategicznym oraz mecenasem Festiwalu WODECKI TWIST. Wydarzenie organizowane siódmy rok z rzędu stanowi hołd dla twórczości Zbigniewa Wodeckiego. Tegoroczna edycja odbędzie się 7 i 8 czerwca br. w ICE Kraków.
26.04.24, 16:15
| kultura » muzyka
Yeat i The Prodigy na Orange Warsaw Festival 2024
Yeat, jeden z najbardziej rozpoznawalnych raperów na świecie, oraz The Prodigy, legenda muzyki elektronicznej, będą głównymi gwiazdami pierwszego dnia festiwalu Orange Warsaw Festival 2024.
12.04.24, 20:45
| kultura » informacje
Filip Pobocha przeszedł do SBM Label przeszedł do SBM Label
Na początku marca br. do zespołu wytwórni muzycznej SBM Label dołączył Filip Pobocha i objął stanowisko Label Director. Pobocha będzie odpowiedzialny za kierunek artystyczny i działania operacyjne wytwórni.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.