06.04.12, 21:06

INEA kupiła TVK Śródmieście w Lesznie

INEA, największy regionalny operator telekomunikacyjny w Wielkopolsce została oficjalnym właścicielem telewizji kablowej TVK „Śródmieście” w Lesznie.

14 marca 2012 roku INEA, największy regionalny operator telekomunikacyjny w Wielkopolsce została oficjalnym właścicielem telewizji kablowej TVK „Śródmieście” w Lesznie. Operator planuje etapową modernizację sieci, aby spełniała wysokie standardy jakości i umożliwiała świadczenie szerokiego wachlarza usług telekomunikacyjnych. Po jej realizacji abonenci zyskają dostęp do szerokopasmowych usług - telewizji cyfrowej, szybkiego Internetu oraz telefonii stacjonarnej. Już teraz INEA udostępnia usługi Internetu i telefonii stacjonarnej w Lesznie i najbliższych okolicach przy wykorzystaniu bezprzewodowej sieci w technologii WiMAX. W 2012 roku planuje rozbudowę tej sieci o kolejne trzy stacje bazowe.

INEA wygrała przetarg na sprzedaż telewizji kablowej TVK „Śródmieście” w Lesznie, która obejmuje swoim zasięgiem ok. 4 tysiące gospodarstw domowych. Po zakończeniu inwentaryzacji sieci, operator rozpocznie etapową modernizację sieci, poczynając od osiedla Wieniawa. Zakończenie prac modernizacyjnych przewidziano na przełom 2012/2013 roku.

INEA zapowiada również rozbudowę sieci bezprzewodowej WiMAX, dzięki której świadczy usługi Internetu i telefonii stacjonarnej w Lesznie oraz okolicach. Od połowy 2010 roku operator ma jedną stację bazową w Lesznie. Na przełomie czerwca/lipca 2012 roku planuje rozbudowę sieci o kolejne trzy stacje, które pojawią się w Lesznie, w miejscowości Długie Stare i Pomykowie. Po zakończeniu inwestycji pojemność sieci WiMAX na tym obszarze wyniesie do 1000 abonentów.

 

Komentarze

Powiązane

20.02.24, 19:54
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Electrolux głównym partnerem MasterChef Nastolatki. Uczestnicy będą korzystać ze sprzętu marki
Electrolux, producent sprzętu gospodarstwa domowego, jest głównym sponsorem programu „MasterChef Nastolatki” (TVN) – nowej wersji kulinarnego talent-show.
20.02.24, 10:50
| telewizja / VOD » informacje
Osiem nowych formatów trafi do europejskich kanałów z portfolio Warner Bros. Discovery. W Polsce nowe programy pojawią się m.in. w TTV i TVN Turbo
Warner Bros. Discovery rozszerza swoją europejską ofertę. Firma pozyskała osiem serii programów, które będą dostępne na kanałach darmowych i płatnych. Wśród programów, które trafią do oferty sieci linearnych WBD w Polsce i we Włoszech znalazły się takie tytuły, jak „The Grand Tour” czy „Clarkson’s Farm”.
20.02.24, 08:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Niecały milion widzów obejrzało mecz Legii Warszawa z Molde FK
W czwartek, 15 lutego br. blisko milion widzów obejrzało na antenach Telewizji Polskiej mecz Legii Warszawa z norweskim Molde FK w ramach Ligi Konferencji Europy.
18.02.24, 16:10
| telewizja / VOD » informacje
Dom w cenie mieszkania. II sezon od marca w Zoom TV
Na antenie Zoom TV pojawi się drugi sezon polskiej produkcji „Dom w cenie mieszkania”. Gospodarzem formatu będzie Kuba Midel.
18.02.24, 08:00
| telewizja / VOD » ludzie
Bartosz Cebeńko gospodarzem Teleexpressu
Dziennikarz, reporter oraz prezenter telewizyjny, Bartosz Cebeńko, będzie trzecim, obok Macieja Orłosia i Aleksandry Kostrzewskiej gospodarzem „Telexpressu”. W nowej roli dziennikarz zadebiutował w sobotę, 17 lutego br.
17.02.24, 20:00
| telewizja / VOD » seriale
Nielegalni. Serial CANAL+ na antenie Kino TV
„Nielegalni”, polski serial produkcji CANAL+ pojawił się w ofercie Kino TV.
16.02.24, 23:55
| telewizja / VOD » seriale
Reżim z Kate Winslet. Serial HBO zadebiutuje w marcu
HBO zapowiada serial „Reżim” ze zdobywczynią Oscara Kate Winslet w roli głównej. Autorem scenariusza jest Will Tracy, reżyseruje Stephen Frears i Jessica Hobbs. Sześcioodcinkowa produkcja będzie miała swoją premierę 4 marca br. w HBO i HBO Max.
16.02.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Co to będzie. Polityczny wideopodcast od Gazeta.pl
Portal Gazeta.pl rusza z nowym formatem politycznym, prowadzonym przez Martę Nowak oraz Miłosza Wiatrowskiego-Bujacza. Wideopodcast będzie publikowany  w każdy czwartek. Pierwszy odcinek został wyemitowany 15 lutego br.
15.02.24, 16:22
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Biznesowa w ofercie serwisu MEGOGO
Telewizja Biznesowa dołączyła do oferty platformy streamingowej MEGOGO.
15.02.24, 06:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Spotkanie Ruchu Chorzów z Legią Warszawa z dużym zainteresowaniem na antenach CANAL+
Piłkarska PKO Bank Polski Ekstraklasa wróciła do gry po blisko dwumiesięcznej przerwie zimowej. Spotkanie pomiędzy Ruchem Chorzów a Legią Warszawa zanotowało duże zainteresowanie.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Galeria Sztuki w Legnicy | Polska

Przejdź do oferty

Specjalista do spraw komunikacji i promocji

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Zakopiańskie Centrum Kultury | inne

Przejdź do oferty
Konkursy
do 21.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 15.03.24

Do zdobycia jeden zestaw.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

16 marca 2024 r., Dom Towarowy Braci Jabłkowskich w Warszawie.