06.04.12, 20:59

Nominacje do Nagrody Radia TOK FM

Ksiądz Adam Boniecki, Danuta Wałęsa oraz kapitan Tadeusz Wrona to nominowani do tegorocznej Nagrody Radia TOK FM.

Ksiądz Adam Boniecki, Danuta Wałęsa oraz kapitan Tadeusz Wrona to nominowani do tegorocznej Nagrody Radia TOK FM. Laureata wyróżnienia - osobę, która zdaniem Kapituły Nagrody w ciągu ostatniego roku wyróżniła się wyjątkowym wpływem na rzeczywistość - poznamy podczas uroczystej gali w klubie Palladium 13. marca br.

Ks. Adam Boniecki, generał zakonu marianów, były redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego", został zgłoszony "za odwagę, otwarty umysł, wielki format oraz to, że potrafi mówić milcząc...". "Odwaga, z jaką wystąpił w sprawia krzyża w sali sejmowej i konsekwencje, jakie go spotkały ze strony  betonu średniowiecznego, tkwiącego w polskim Kościele Katolickim, są niepodważalnym doniosłym wydarzeniem roku minionego. Przyznanie tej nagrody ks. Adamowi będzie sygnałem dla hierarchów Kościoła, że ich poglądy są nieprzystające do poglądów znacznie większej ilości katolików należących  o tego Kościoła a nie podzielających ich poglądów na sprawy wiary".

Danuta Wałęsa, autorka książki "Marzenia i tajemnice", została doceniona "za odwagę napisania książki o tym, co to znaczy być kobietą w Polsce". Zgłaszający pisali o niej: "Dała nowe spojrzenie na wielkich tego świata, na męża, który dla zwykłych obserwatorów i uczestników naszej najnowszej historii jest Wielkim Polakiem. Odbrązowiła pomnik. Teraz wiemy, jak za jego wielkość zapłaciła żona, matka ośmiorga dzieci, mądra kobieta, która rozumiejąc dzieje stające się w jej kuchni nie zapomniała o swoich obowiązkach wobec rodziny - ktoś je musiał spełniać. Chodzi o próbę połączenia wielkich spraw z życiem codziennym i wskazanie, które tu okoliczności mają i kiedy, priorytet".

Kpt. Tadeusz Wrona, polski pilot cywilny otrzymał nominację za to, że "Sprawił, że na jakiś czas - szkoda, że tak krótki – wszyscy poczuliśmy się tak, jak powinniśmy się czuć każdego dnia". Nominujący określili go mianem „Bohater mimo woli” – "jest człowiekiem skromnym i jakby zakłopotanym, że fetuje się go za coś, co według niego było oczywistością. Niech żyje profesjonalizm i procedury!".

Spośród tych trzech nominacji Kapituła wybierze laureata Nagrody Radia TOK FM. Wręczenie wyróżnienia odbędzie się 13 marca 2012 o godz. 20.00 w warszawskim klubie Palladium.

Komentarze

Powiązane

09.04.24, 06:30
| radio » informacje
Wiosenna ramówka Polskiego Radia Rzeszów. Do stacji wracają znane głosy
Pod hasłami „Wiosna w Polskim Radiu Rzeszów, słuchaj z wzajemnością”, 8 kwietnia br. ruszyła nowa ramówka publicznej rozgłośni regionalnej nadającej w południowo-wschodniej Polsce. Zmiany dotyczą przede wszystkim pasm wieczornych, które po godz. 20.00 wypełnią rozmaite gatunki muzyczne podane w autorskiej, osobistej formie przez grono dawnych i nowych współpracowników stacji.
08.04.24, 10:51
| radio » ludzie
Anna Paluszek wraca do RMF FM. Będzie wydawczynią publicystyki
Do warszawskiej redakcji RMF FM w kwietniu br. dołączyła Anna Paluszek. Jest wydawczynią rozmów publicystycznych w RMF FM i Radiu RMF24.
08.04.24, 09:40
| radio » wywiady
Kunstkamera, Pogłosy oraz Przegląd prasy zagranicznej w ofercie Dwójki
„Kunstkamera” i „Pogłosy” to audycje debiutujące w ofercie Dwójki. Na antenie pojawią się także „Pprzeglądy prasy zagranicznej” .
08.04.24, 07:30
| radio » informacje
newonce na wiosnę. Nowe formaty i powraca
Wiosna w newonce to powrót do radia – dwadzieścia formatów audio-wideo, w tym kilkanaście nowych, zmiany w paśmie przedpołudniowym i kilka powrotów.
08.04.24, 06:30
| radio » informacje
Chillizet wiosną. Magdalena Kasperowicz w zespole stacji
Chillizet rusza z wiosenną ramówką. Oprócz znanych pasm i audycji pojawią się nowe pozycje programowe, a do zespołu dołączy Magdalena Kasperowicz.
07.04.24, 15:46
| radio » informacje
Dzieci kochają zwierzaki w Polskim Radiu Dzieciom
7 kwietnia br. w Polskim Radiu Dzieciom odbędzie się premiera audycji „Dzieciaki kochają zwierzaki”, którą mają współtworzyć słuchacze. Na antenie publicznego nadawcy będą mieli możliwość zaprezentowania najciekawszych gatunków zwierząt. Audycja emitowana będzie w każdą niedzielę o godz. 18.00.
05.04.24, 19:00
| radio » informacje
Paderborn. Superprodukcja Remigiusza Mroza i Audioteki. Piotr Stramowski w głównej roli
27 marca br. w ofercie Audioteki zadebiutowała najnowsza superprodukcja Remigiusza Mroza „Paderborn”.
04.04.24, 16:30
| radio » informacje
Dłuższe i dodatkowe wydania Faktów. Wybory samorządowe w RMF FM i Radiu RMF24
RMF FM i Radio RMF24 przygotowują specjalne pozycje programowe związane z wyborami samorządowymi. W niedzielę, 7 kwietnia br. pojawią się wydłużone i dodatkowe wydania „Faktów” oraz wieczór wyborczy.
04.04.24, 06:30
| radio » informacje
Radio ZET nr 1 w Twojej pracy. Wiosenna kampania Radia Zet
Wystartowała kampania „Radio ZET nr 1 w Twojej pracy”. Towarzyszy jej zabawa antenowa, w której słuchacze mogą wygrać premie do swojej pensji oraz dodatkowo ekspresy do kawy.
03.04.24, 06:30
| radio » ludzie
Szymon Kastelik i Jan Kielak w Radiu ZET
Od kwietnia br. do Działu Informacji Radia ZET dołączyło dwóch nowych reporterów. Szymon Kastelik został reporterem na Śląsku, a Jan Kielak w Warszawie.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 04.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy