06.04.12, 20:59

Nominacje do Nagrody Radia TOK FM

Ksiądz Adam Boniecki, Danuta Wałęsa oraz kapitan Tadeusz Wrona to nominowani do tegorocznej Nagrody Radia TOK FM.

Ksiądz Adam Boniecki, Danuta Wałęsa oraz kapitan Tadeusz Wrona to nominowani do tegorocznej Nagrody Radia TOK FM. Laureata wyróżnienia - osobę, która zdaniem Kapituły Nagrody w ciągu ostatniego roku wyróżniła się wyjątkowym wpływem na rzeczywistość - poznamy podczas uroczystej gali w klubie Palladium 13. marca br.

Ks. Adam Boniecki, generał zakonu marianów, były redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego", został zgłoszony "za odwagę, otwarty umysł, wielki format oraz to, że potrafi mówić milcząc...". "Odwaga, z jaką wystąpił w sprawia krzyża w sali sejmowej i konsekwencje, jakie go spotkały ze strony  betonu średniowiecznego, tkwiącego w polskim Kościele Katolickim, są niepodważalnym doniosłym wydarzeniem roku minionego. Przyznanie tej nagrody ks. Adamowi będzie sygnałem dla hierarchów Kościoła, że ich poglądy są nieprzystające do poglądów znacznie większej ilości katolików należących  o tego Kościoła a nie podzielających ich poglądów na sprawy wiary".

Danuta Wałęsa, autorka książki "Marzenia i tajemnice", została doceniona "za odwagę napisania książki o tym, co to znaczy być kobietą w Polsce". Zgłaszający pisali o niej: "Dała nowe spojrzenie na wielkich tego świata, na męża, który dla zwykłych obserwatorów i uczestników naszej najnowszej historii jest Wielkim Polakiem. Odbrązowiła pomnik. Teraz wiemy, jak za jego wielkość zapłaciła żona, matka ośmiorga dzieci, mądra kobieta, która rozumiejąc dzieje stające się w jej kuchni nie zapomniała o swoich obowiązkach wobec rodziny - ktoś je musiał spełniać. Chodzi o próbę połączenia wielkich spraw z życiem codziennym i wskazanie, które tu okoliczności mają i kiedy, priorytet".

Kpt. Tadeusz Wrona, polski pilot cywilny otrzymał nominację za to, że "Sprawił, że na jakiś czas - szkoda, że tak krótki – wszyscy poczuliśmy się tak, jak powinniśmy się czuć każdego dnia". Nominujący określili go mianem „Bohater mimo woli” – "jest człowiekiem skromnym i jakby zakłopotanym, że fetuje się go za coś, co według niego było oczywistością. Niech żyje profesjonalizm i procedury!".

Spośród tych trzech nominacji Kapituła wybierze laureata Nagrody Radia TOK FM. Wręczenie wyróżnienia odbędzie się 13 marca 2012 o godz. 20.00 w warszawskim klubie Palladium.

Komentarze

Powiązane

28.11.23, 17:00
| radio » informacje | prasa » informacje
Ruszyła II edycja Forum Dziennikarskiego Nagrody Woyciechowskiego
Forum Dziennikarskie Nagrody Woyciechowskiego to projekt stworzony w 2022 r. przez Radio ZET realizowany we współpracy z Uniwersytetem SWPS. Jego uczestnikami są studenci i studentki - stażyści, którzy tworzą Forum Dziennikarskie, korzystając ze wsparcia Rady Programowej oraz opiekunów stażu.
28.11.23, 14:38
| radio » informacje
Mrozu kolejnym gospodarzem formatu RMF FM w trasie
Mrozu będzie kolejnym po Agnieszce Chylińskiej i Darii Zawiałow gospodarzem audycji „RMF FM w trasie”. Artysta poprowadzi format od 2 grudnia br. w cztery kolejne soboty w godz. 15.00-17.00.
28.11.23, 09:51
| radio » informacje
BBC Studios z usługę BBC Podcasts Premium w Apple Podcasts także na polskim rynku
BBC Studios rozszerza dostępność subskrypcji BBC Podcasts Premium aż o 166 nowych krajów, w tym Polskę.Cena usługi wynosi 13,99 zł miesięcznie.
27.11.23, 06:30
| radio » informacje
Top Radia 357 na Kasprowym Wierchu. A w Warszawie koncert Midge Ure
Trzeci Top Radia 357 zostanie zrealizowany z Zakopanego - z finałem na Kasprowym Wierchu. Przed finałem audycji, w Warszawie odbędzie się koncert gwiazdy specjalnej - zagra Midge Ure, lider zespołu Ultravox i współtwórca Live Aid.
26.11.23, 16:49
| radio » informacje | kultura » muzyka
Marcin Del – M Jankowski zwycięzcą konkursu Wydaj płytę z Będzie Głośno!
Marcin Del – M Jankowski – młody wokalistka, autor tekstów, producent, zwyciężył w konkursie radiowej Czwórki „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”. Główną nagrodą w konkursie jest wydanie cyfrowej płyty z radiową Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia oraz koncert promujący płytę na antenie Czwórki w ramach audycji „Będzie głośno!”.
24.11.23, 12:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Cenniki Grupy RMF na styczeń i luty 2024 r. bez podwyżek
Cenniki reklamowe Grupy RMF obowiązujące w styczniu i lutym 2024 r. pozostaną na niezmienionym poziomie.
24.11.23, 10:30
| radio » informacje
Ogólnopolski Konkurs Reportażystów Melchiory 2023. Lista laureatów
23 listopada br. ogłoszono nazwiska nagrodzonych twórców reportaży i dokumentów. Nagrody zostały przyznane w kategoriach: Reportaż Roku, Dokument Roku, Inspiracja Roku oraz Realizator Roku. Ogłoszono także laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Radiowej w dziedzinie reportażu o Grand Prix KRRiT oraz XXVI Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. 
24.11.23, 08:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa Eurozet podnosi ceny reklam
Od 11 grudnia br. Grupa Eurozet zmienia ceny swoich flagowych produktów: Radia ZET, pakietu Audio ZET (71 stacji) i Audio ZET Boost (136 stacji).
23.11.23, 10:55
| radio » informacje | kultura » muzyka
Zimowy Sen Niedźwiedzia. Nakład płyty winylowej wyczerpany
Zaledwie w kilka dni wyczerpał się nakład specjalnej płyty winylowej przygotowanej przez Radio 357. „Zimowy Sen Niedźwiedzia” to świąteczna selekcja muzyczna Marka Niedźwieckiego.
23.11.23, 09:34
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Blisko 30 wydawców w portfolio nowej sieci reklamy audioXi
Wystartowało audioXi – sieć cyfrowej reklamy audio. Za wprowadzenie platformy na nasz rynek odpowiada Grupa RMF. Produkt ten obecny jest już łącznie na czterech rynkach europejskich.