06.04.12, 20:59

Discovery Channel i TLC na wiosnę z premierami i lokalnymi produkcjami

Blisko pięćdziesiąt premier i rekordowa ilość polskich akcentów znajdzie się w ramówkach Discovery Channel i TLC na wiosnę.

Blisko pięćdziesiąt premier i rekordowa ilość polskich akcentów znajdzie się w ramówkach Discovery Channel i TLC na wiosnę.

Wiosenna propozycja Discovery Channel to połączenie nowych odcinków kultowych serii, takich jak „Prawda czy fałsz – pogromcy mitów”, czy „Łowcy burz”, z zupełnie nowymi propozycjami programowymi. Jest wśród nich dokument „Więcej niż magia”,  opowieść o Dynamo – niezwykłym brytyjskim magiku, który swoim kunsztem iluzjonistycznym podbija serca gwiazd showbusinessu. W wiosennej ramówce nie zabraknie też kilku polskich akcentów. Już 1. kwietnia na antenie Discovery Channel pojawi się pierwszy odcinek serii „Policyjne jednostki specjalne”, w którym ekipa Discovery będzie towarzyszyć trzem interdyscyplinarnym zespołom policyjnym działającym w Warszawie, Moskwie i Bukareszcie w ich codziennych zmaganiach ze światem przestępczym. To pierwsza regionalna produkcja Discovery Channel.

Na antenie kanału pojawi się też komentarz do największej czekającej Polskę imprezy - EURO 2012. W czerwcu, w dokumencie „Behind the scenes – EURO 2012” pokazane zostaną kulisy przygotowań do tego wydarzenia. Ekipa Discovery wyruszy w podróż po Polsce i Ukrainie, by pokazać zaplecze sportowe, infrastrukturę i system bezpieczeństwa tej największej w dziejach polskiego sportu imprezy masowej. Kolejny polski akcent znajdzie się w wiosennej serii „Amerykański Chopper: ojciec kontra syn”. Tu, w jednym z odcinków widzowie zobaczą reakcję Jurka Owsiaka na widok  „orkiestrowego” choppera. Narodziny tego „cacka” w warsztacie Paula Juniora obserwowała ekipa Discovery.

Wiosenną ramówkę Discovery Channel będzie wspierać kampania pod hasłem „Moc odkrywania”. Kampania obejmie on-air (Discovery Channel), prasę oraz online. Kreacje zostały przygotowane przez agencję kreatywną Ars Thanea we współpracy z działem marketingu warszawskiego oddziału Discovery Networks CEEMEA. Kampania rusza w sobotę, 3 marca br. i potrwa dwa miesiące.

Wśród 24 premier TLC zaplanowanych na tegoroczną wiosnę nie zabraknie także polskiej produkcji. Będzie nią seria „Matka czy nastolatka” z Joanną Koroniewską. Wcielając się w rolę gospodyni programu, prowadząca próbuje dociec genezy międzypokoleniowych konfliktów rodzinnych i pomóc w metamorfozie matek i ich dorastających córek.

Podobnie jak dotychczas, na antenie tego kanału będą poruszane tematy trudne i kontrowersyjne. W dokumencie „Chcę być facetem” TLC zapyta kobiety, które poddają się terapii zmiany płci o ich motywacje, rozterki i problemy, z jakimi się spotykają zarówno w kontaktach z osobami najbliższymi jak i ze światem zewnętrznym. Wśród innych dokumentów przełamujących tabu znajdą się m.in. takie propozycje jak „Wstydliwe choroby 3”, „Usunąć wspomnienia” czy „Odzyskać twarz – odzyskać życie”.

Wiosna to dla Discovery Networks CEEMEA w Polsce kolejny sezon pokaźnych inwestycji w rozwój naszych kanałów. Stawiamy przede wszystkim na mocną ofertę programową z rekordową ilością lokalnych, polskich produkcji telewizyjnych. Chcemy nadal zaspokajać ciekawość naszych widzów” - komentuje Olgierd Dobrzyński, Country Manager Central Europe w Discovery Networks CEEMEA.

Komentarze

Powiązane

15.04.24, 14:25
| telewizja / VOD » informacje
TVP kontra Fundacja Otwarty Dialog. Nadawca publiczny nie utożsamia się z audycjami ze spornego okresu
W apelacji od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie Fundacji Otwarty Dialog (i innych) Telewizja Polska S.A. w likwidacji kwestionuje wysokość zasądzonego zadośćuczynienia oraz formę i skalę przeprosin, a także innych zasądzonych środków, które według Sądu pierwszej instancji mają usunąć skutki naruszenia dóbr osobistych. 
15.04.24, 05:00
| telewizja / VOD » informacje
Atak na Izrael: TVP INFO i Polsat News nie zdały egzaminu. TVN24 i TV Republika z najdłuższym programem na żywo
Polskie kanały informacyjne szeroko informowały o wystrzeleniu przez irańską armię w kierunku Izraela drony i pociski. Jednak nie wszystkie zdecydowały się nadawać „na żywo” program nocą.
12.04.24, 13:00
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Warner Bros Discovery oraz Mennica Gdańska wprowadzają na rynek kolekcjonerskie monety „Rick and Morty”
9 kwietnia br. swoją premierę miała moneta kolekcjonerska, która powstała dzięki współpracy Mennicy Gdańskiej z Warner Bros Discovery Global Consumer Products. W ramach umowy licencyjnej, Mennica Gdańska wprowadza na rynek numizmat z bohaterami animowanego serialu komediowego “Rick i Morty”.
12.04.24, 10:00
| telewizja / VOD » seriale
Minuta ciszy 2. Ruszyły zdjęcia do kontynuacji serialu CANAL+
Rozpoczęły się zdjęcia do dalszej historii Mietka Zasady, emerytowanego listonosza, który zakłada dom pogrzebowy. Za reżyserię ponownie odpowiada Jacek Lusiński, który wraz z Szymonem Augustyniakiem jest również autorem scenariusza.
12.04.24, 07:40
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Kino Polska w 2023 r.: zysk netto powyżej 50 mln zł
Na koniec 2023 r. Grupa Kino Polska odnotowała przychody na poziomie 294,2 mln zł (+3,3 proc. r/r), głównie za sprawą wzrostu przychodów z nadawania kanałów płatnych i sprzedaży praw licencyjnych. Zysk netto Grupy wyniósł 51,9 mln zł (+8,8 proc. r/r).
11.04.24, 16:15
| telewizja / VOD » seriale
Królowie. Ruszą zdjęcia do nowego serialu historycznego TVP
Rozpoczęły się zdjęcia do serialu historycznego TVP „Królowie”. Tytułowe role grają: Michał Kaszyński (Kazimierz Jagiellończyk) i Krzysztof Świłpa (Władysław Warneńczyk). Produkcja opowiada o synach Jagiełły, ostatnich władcach średniowiecznej Polski.
11.04.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
HISTORY Channel w Bułgarii rusza ze sprzedażą reklam
Od 9 kwietnia br. A+E Networks EMEA uruchomiło sprzedaż czasu reklamowego na HISTORY Channel w Bułgarii.
10.04.24, 13:50
| telewizja / VOD » informacje | kultura » muzyka
Bo źródło wciąż bije… Koncert poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w TVP1
W środę, 10 kwietnia br. o godz. 21:10 w TVP1 zostanie wyemitowany koncert „Bo źródło wciąż bije…” poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w 20. rocznicę jego śmierci. W repertuarze znajdą się słynne utwory artysty w interpretacji, m.in.: Jacka Wójcickiego, Katarzyny Dąbrowskiej, Janusza Radka, Krzysztofa Iwaneczki czy Krzysztofa Szczepaniaka. Koncert zrealizowano w industrialnych wnętrzach Stoczni Gdańskiej.
09.04.24, 14:45
| telewizja / VOD » informacje
MWE Networks: TVC Super i Szlagier TV już działają
Grupa MWE Networks uruchomiła dwa nowe kanały - TVC Super i Szlagier TV. Stacje będą szeroko dystrybuowane.
09.04.24, 12:39
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Polska już formalnie postawiona w stan likwidacji. Jest wpis do KRS
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego Daniela Gorgosza jako likwidatora. Do KRS zostało wpisane postawienie Telewizji Polskiej w stan likwidacji.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden zestaw. Wariant kolorystyczny może różnić się od tego na zdjęciu w informacji w zależności od stanu magazynu.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy