06.04.12, 20:57

ATM Grupa: Wyniki finansowe po IV kwartałach 2011

Grupa Kapitałowa ATM narastająco po czterech kwartałach 2011 roku zanotowała przychód w wysokości 115,34 mln zł, co w porównaniu z wcześniejszym rokiem stanowi wzrost o milion złotych. Skonsolidowany zysk netto wyniósł 2,1 mln zł, natomiast EBITDA 21,1 mln zł.

Grupa Kapitałowa ATM narastająco po czterech kwartałach 2011 roku zanotowała przychód w wysokości 115,34 mln zł, co w porównaniu z wcześniejszym rokiem stanowi wzrost o milion złotych. Skonsolidowany zysk netto wyniósł 2,1 mln zł, natomiast EBITDA 21,1 mln zł.

Grupa ATM rokrocznie wypracowuje na swojej działalności nadwyżki finansowe, co daje możliwość systematycznego wypłacania akcjonariuszom dywidendy – za 2010 rok wartość dywidendy wyniosła 0,18 zł na akcję. Łącznie w 2011 roku spółka przeznaczyła na ten cel 15,5  mln złotych.

ATM Grupa utrzymuje rynkową pozycję, kontynuując produkcję seriali, które – jak „Ojciec Mateusz” i „Ranczo” – należą do pięciu najlepiej oglądanych polskich produkcji. Ponadto, spółka realizuje także „Świat według Kiepskich” i „Pierwszą miłość”, które emitowane w Polsacie od wielu lat, wciąż cieszą się niesłabnącą sympatią widzów. Jesienią 2011 roku ATM Grupa rozpoczęła produkcję telenoweli „Galeria”, którą można oglądać w Jedynce od końca stycznia 2012. Z kolei we wrześniu 2011, należąca do ATM Grupy spółka Baltmedia zrealizowała pilotażowy odcinek serialu kryminalnego „Smak zemsty” dla Polsatu. Zdjęcia rozpoczną się wiosną, a emisja serialu nastąpi jesienią 2012 roku. Spółki z Grupy Kapitałowej ATM w coraz większym stopniu pozyskują również zlecenia od kanałów tematycznych (m.in. programy kulinarne dla Canal +).

Obecnie kluczowym wydarzeniem dla rynku nadawców telewizyjnych i producentów – w którym uczestniczy ATM Grupa – jest cyfryzacja. Po otrzymaniu od KRRiT w 2011 roku koncesji na uruchomienie w pierwszym multipleksie (MUX1) telewizji naziemnej, w lutym 2012 roku ATM Grupa uruchomiła kanał ATM Rozrywka TV. Pełna ramówka stacji ruszy jeszcze przed Euro 2012, czyli do końca maja 2012 roku. W ofercie ATM Rozrywka TV znajdą się filmy, seriale, programy rozrywkowe, a także formaty docu-soap i reportaże.

We wrześniu 2011 roku ATM Grupa uruchomiła w warszawskiej dzielnicy Wawer centrum produkcji filmowo-telewizyjnej ATM Studio. To najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce i w tej części Europy. Wytwórnia filmowa w Wawrze o łącznej powierzchni 14 tys. m kw. to biura, hale zdjęciowe, studia telewizyjne, zaplecze produkcyjne i postprodukcyjne, sala kinowa oraz gastronomia. Tylko do końca 2011 roku realizowano tam show „The Voice of Poland” (produkcja Rochstar dla TVP 2), zdjęcia do filmu „Ostatnie piętro” oraz serialu „Ranczo”, a także liczne projekty reklamowe. W krótkim czasie, który upłynął od otwarcia, ATM Studio stało się ważnym miejscem kulturalnym na mapie stolicy.

ATM Grupa SA sukcesywnie zwiększa także aktywność w obszarze usług dla rynku. Latem 2011 roku ATM System, spółka wchodząca w struktury Grupy, specjalizująca się w produkcji telewizyjnej oraz wsparciu technologicznym dużych eventów, obsługiwała Mistrzostwa Europy w Koszykówce Kobiet 2011 (jako główny producent sygnału radiowo-telewizyjnego) oraz największe eventy muzyczne w Polsce: Heineken Open’er Festival, Selector Festival, Coke Live Music Festival, Eska Music Awards oraz Przystanek Woodstock. Zespół ATM System pracuje również przy obsłudze meczów Ekstraklasy.

Jednym z kierunków rozwoju dla ATM Grupy jest produkcja filmowa. W 2011 roku spółka zaangażowała się chociażby w realizację dużych widowisk historycznych: najnowszego filmu Jerzego Hoffmana – „Bitwa Warszawska 1920”, „Syberiady polskiej” Janusza Zaorskiego (premiera w 2012), czy projekt Jana Komasy „Miasto” o Powstaniu Warszawskim (planowany start zdjęć wiosna 2012 r.).

ATM Grupa kontynuuje także ekspansję zagraniczną zwłaszcza w Europie Środkowo-Wschodniej. Jesienią 2011 roku spółka sprzedała licencję na produkcję serialu „Ranczo” ukraińskiej telewizji 1+1, należącej do Media Corporation Central European Media Enterprises Ltd. Natomiast licencję „Gry w ciemno” zakupiła firma producencka TKL dla wietnamskiej stacji HTV7.

W 2012 roku zarząd ATM Grupa stawia sobie kolejne znaczące cele. "Przede wszystkim wciąż chcemy wzmacniać ofertę technologiczną, co dotyczy zwłaszcza spółek ATM System i ATM Studio" - wyjaśnia Andrzej Muszyński, prezes ATM Grupy. "Inwestujemy w kolejny wóz transmisyjny HD, z możliwością rejestracji obrazu 3D i to będzie pierwszy taki wóz na rynku. Liczymy też, że wysoka jakość studiów w Wawrze przyciągnie kolejnych producentów. Jeśli chodzi o produkcję filmową, chcemy produkować zwłaszcza projekty bardziej prestiżowe. Przykładem takiego zaangażowania jest film o Powstaniu Warszawskim „Miasto” Jana Komasy. Jednak przede wszystkim pracujemy nad kolejnymi ciekawymi serialami i liczymy, że rynek je zauważy" - dodaje Muszyński

ATM Grupa to największy – działający od 1992 roku – niezależny polski producent telewizyjny. Jako jedyna firma w tym sektorze w Polsce dysponuje własnym zapleczem techniczno – logistycznym, umożliwiającym świadczenie pełnej gamy usług w zakresie przygotowania i produkcji programów telewizyjnych (studia telewizyjne, sprzęt zdjęciowy, transmisyjny i sceniczny). Spółka produkuje programy telewizyjne na zlecenie m.in. Telewizji Polsat, Polskich Mediów (TV4) oraz Telewizji Polskiej.

Komentarze

Powiązane

20.02.24, 19:54
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Electrolux głównym partnerem MasterChef Nastolatki. Uczestnicy będą korzystać ze sprzętu marki
Electrolux, producent sprzętu gospodarstwa domowego, jest głównym sponsorem programu „MasterChef Nastolatki” (TVN) – nowej wersji kulinarnego talent-show.
20.02.24, 10:50
| telewizja / VOD » informacje
Osiem nowych formatów trafi do europejskich kanałów z portfolio Warner Bros. Discovery. W Polsce nowe programy pojawią się m.in. w TTV i TVN Turbo
Warner Bros. Discovery rozszerza swoją europejską ofertę. Firma pozyskała osiem serii programów, które będą dostępne na kanałach darmowych i płatnych. Wśród programów, które trafią do oferty sieci linearnych WBD w Polsce i we Włoszech znalazły się takie tytuły, jak „The Grand Tour” czy „Clarkson’s Farm”.
20.02.24, 08:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Niecały milion widzów obejrzało mecz Legii Warszawa z Molde FK
W czwartek, 15 lutego br. blisko milion widzów obejrzało na antenach Telewizji Polskiej mecz Legii Warszawa z norweskim Molde FK w ramach Ligi Konferencji Europy.
18.02.24, 16:10
| telewizja / VOD » informacje
Dom w cenie mieszkania. II sezon od marca w Zoom TV
Na antenie Zoom TV pojawi się drugi sezon polskiej produkcji „Dom w cenie mieszkania”. Gospodarzem formatu będzie Kuba Midel.
18.02.24, 08:00
| telewizja / VOD » ludzie
Bartosz Cebeńko gospodarzem Teleexpressu
Dziennikarz, reporter oraz prezenter telewizyjny, Bartosz Cebeńko, będzie trzecim, obok Macieja Orłosia i Aleksandry Kostrzewskiej gospodarzem „Telexpressu”. W nowej roli dziennikarz zadebiutował w sobotę, 17 lutego br.
17.02.24, 20:00
| telewizja / VOD » seriale
Nielegalni. Serial CANAL+ na antenie Kino TV
„Nielegalni”, polski serial produkcji CANAL+ pojawił się w ofercie Kino TV.
16.02.24, 23:55
| telewizja / VOD » seriale
Reżim z Kate Winslet. Serial HBO zadebiutuje w marcu
HBO zapowiada serial „Reżim” ze zdobywczynią Oscara Kate Winslet w roli głównej. Autorem scenariusza jest Will Tracy, reżyseruje Stephen Frears i Jessica Hobbs. Sześcioodcinkowa produkcja będzie miała swoją premierę 4 marca br. w HBO i HBO Max.
16.02.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Co to będzie. Polityczny wideopodcast od Gazeta.pl
Portal Gazeta.pl rusza z nowym formatem politycznym, prowadzonym przez Martę Nowak oraz Miłosza Wiatrowskiego-Bujacza. Wideopodcast będzie publikowany  w każdy czwartek. Pierwszy odcinek został wyemitowany 15 lutego br.
15.02.24, 16:22
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Biznesowa w ofercie serwisu MEGOGO
Telewizja Biznesowa dołączyła do oferty platformy streamingowej MEGOGO.
15.02.24, 06:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Spotkanie Ruchu Chorzów z Legią Warszawa z dużym zainteresowaniem na antenach CANAL+
Piłkarska PKO Bank Polski Ekstraklasa wróciła do gry po blisko dwumiesięcznej przerwie zimowej. Spotkanie pomiędzy Ruchem Chorzów a Legią Warszawa zanotowało duże zainteresowanie.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

specjalista ds.promocji i PR

Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Galeria Sztuki w Legnicy | Polska

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Zakopiańskie Centrum Kultury | inne

Przejdź do oferty
Konkursy
do 21.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 15.03.24

Do zdobycia jeden zestaw.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

16 marca 2024 r., Dom Towarowy Braci Jabłkowskich w Warszawie.