06.04.12, 20:57

ATM Grupa: Wyniki finansowe po IV kwartałach 2011

Grupa Kapitałowa ATM narastająco po czterech kwartałach 2011 roku zanotowała przychód w wysokości 115,34 mln zł, co w porównaniu z wcześniejszym rokiem stanowi wzrost o milion złotych. Skonsolidowany zysk netto wyniósł 2,1 mln zł, natomiast EBITDA 21,1 mln zł.

Grupa Kapitałowa ATM narastająco po czterech kwartałach 2011 roku zanotowała przychód w wysokości 115,34 mln zł, co w porównaniu z wcześniejszym rokiem stanowi wzrost o milion złotych. Skonsolidowany zysk netto wyniósł 2,1 mln zł, natomiast EBITDA 21,1 mln zł.

Grupa ATM rokrocznie wypracowuje na swojej działalności nadwyżki finansowe, co daje możliwość systematycznego wypłacania akcjonariuszom dywidendy – za 2010 rok wartość dywidendy wyniosła 0,18 zł na akcję. Łącznie w 2011 roku spółka przeznaczyła na ten cel 15,5  mln złotych.

ATM Grupa utrzymuje rynkową pozycję, kontynuując produkcję seriali, które – jak „Ojciec Mateusz” i „Ranczo” – należą do pięciu najlepiej oglądanych polskich produkcji. Ponadto, spółka realizuje także „Świat według Kiepskich” i „Pierwszą miłość”, które emitowane w Polsacie od wielu lat, wciąż cieszą się niesłabnącą sympatią widzów. Jesienią 2011 roku ATM Grupa rozpoczęła produkcję telenoweli „Galeria”, którą można oglądać w Jedynce od końca stycznia 2012. Z kolei we wrześniu 2011, należąca do ATM Grupy spółka Baltmedia zrealizowała pilotażowy odcinek serialu kryminalnego „Smak zemsty” dla Polsatu. Zdjęcia rozpoczną się wiosną, a emisja serialu nastąpi jesienią 2012 roku. Spółki z Grupy Kapitałowej ATM w coraz większym stopniu pozyskują również zlecenia od kanałów tematycznych (m.in. programy kulinarne dla Canal +).

Obecnie kluczowym wydarzeniem dla rynku nadawców telewizyjnych i producentów – w którym uczestniczy ATM Grupa – jest cyfryzacja. Po otrzymaniu od KRRiT w 2011 roku koncesji na uruchomienie w pierwszym multipleksie (MUX1) telewizji naziemnej, w lutym 2012 roku ATM Grupa uruchomiła kanał ATM Rozrywka TV. Pełna ramówka stacji ruszy jeszcze przed Euro 2012, czyli do końca maja 2012 roku. W ofercie ATM Rozrywka TV znajdą się filmy, seriale, programy rozrywkowe, a także formaty docu-soap i reportaże.

We wrześniu 2011 roku ATM Grupa uruchomiła w warszawskiej dzielnicy Wawer centrum produkcji filmowo-telewizyjnej ATM Studio. To najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce i w tej części Europy. Wytwórnia filmowa w Wawrze o łącznej powierzchni 14 tys. m kw. to biura, hale zdjęciowe, studia telewizyjne, zaplecze produkcyjne i postprodukcyjne, sala kinowa oraz gastronomia. Tylko do końca 2011 roku realizowano tam show „The Voice of Poland” (produkcja Rochstar dla TVP 2), zdjęcia do filmu „Ostatnie piętro” oraz serialu „Ranczo”, a także liczne projekty reklamowe. W krótkim czasie, który upłynął od otwarcia, ATM Studio stało się ważnym miejscem kulturalnym na mapie stolicy.

ATM Grupa SA sukcesywnie zwiększa także aktywność w obszarze usług dla rynku. Latem 2011 roku ATM System, spółka wchodząca w struktury Grupy, specjalizująca się w produkcji telewizyjnej oraz wsparciu technologicznym dużych eventów, obsługiwała Mistrzostwa Europy w Koszykówce Kobiet 2011 (jako główny producent sygnału radiowo-telewizyjnego) oraz największe eventy muzyczne w Polsce: Heineken Open’er Festival, Selector Festival, Coke Live Music Festival, Eska Music Awards oraz Przystanek Woodstock. Zespół ATM System pracuje również przy obsłudze meczów Ekstraklasy.

Jednym z kierunków rozwoju dla ATM Grupy jest produkcja filmowa. W 2011 roku spółka zaangażowała się chociażby w realizację dużych widowisk historycznych: najnowszego filmu Jerzego Hoffmana – „Bitwa Warszawska 1920”, „Syberiady polskiej” Janusza Zaorskiego (premiera w 2012), czy projekt Jana Komasy „Miasto” o Powstaniu Warszawskim (planowany start zdjęć wiosna 2012 r.).

ATM Grupa kontynuuje także ekspansję zagraniczną zwłaszcza w Europie Środkowo-Wschodniej. Jesienią 2011 roku spółka sprzedała licencję na produkcję serialu „Ranczo” ukraińskiej telewizji 1+1, należącej do Media Corporation Central European Media Enterprises Ltd. Natomiast licencję „Gry w ciemno” zakupiła firma producencka TKL dla wietnamskiej stacji HTV7.

W 2012 roku zarząd ATM Grupa stawia sobie kolejne znaczące cele. "Przede wszystkim wciąż chcemy wzmacniać ofertę technologiczną, co dotyczy zwłaszcza spółek ATM System i ATM Studio" - wyjaśnia Andrzej Muszyński, prezes ATM Grupy. "Inwestujemy w kolejny wóz transmisyjny HD, z możliwością rejestracji obrazu 3D i to będzie pierwszy taki wóz na rynku. Liczymy też, że wysoka jakość studiów w Wawrze przyciągnie kolejnych producentów. Jeśli chodzi o produkcję filmową, chcemy produkować zwłaszcza projekty bardziej prestiżowe. Przykładem takiego zaangażowania jest film o Powstaniu Warszawskim „Miasto” Jana Komasy. Jednak przede wszystkim pracujemy nad kolejnymi ciekawymi serialami i liczymy, że rynek je zauważy" - dodaje Muszyński

ATM Grupa to największy – działający od 1992 roku – niezależny polski producent telewizyjny. Jako jedyna firma w tym sektorze w Polsce dysponuje własnym zapleczem techniczno – logistycznym, umożliwiającym świadczenie pełnej gamy usług w zakresie przygotowania i produkcji programów telewizyjnych (studia telewizyjne, sprzęt zdjęciowy, transmisyjny i sceniczny). Spółka produkuje programy telewizyjne na zlecenie m.in. Telewizji Polsat, Polskich Mediów (TV4) oraz Telewizji Polskiej.

Komentarze

Powiązane

09.07.24, 13:25
| telewizja / VOD » informacje
TVP zawiadamia Prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Agnieszka Romaszewska-Guzy: domagam się zaprzestania szkalowania mnie
Telewizja Polska Spółka Akcyjna złożyła do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wyrządzenia szkody w obrocie gospodarczym, oszustwa oraz fałszerstwa faktur przez byłą dyrektor TVP i inne osoby pełniące funkcje kierownicze oraz współpracujące z TVP S.A. w likwidacji. 
09.07.24, 11:27
| telewizja / VOD » informacje
Eleven Sports z wyłącznymi prawami do transmisji Bundesligi od sezonu 2025/26
Od sezonu 2025/26 do końca 2028/29 Eleven Sports uzyskało wyłączne prawa do transmisji rozgrywek piłkarskich Bundesligi i 2. Bundesligi w Polsce.
08.07.24, 19:15
| telewizja / VOD » informacje | kultura » informacje
TVN Warner Bros. Discovery Partnerem Strategicznym Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN pozyskało nowego Sponsora Strategicznego, nawiązując współpracę z TVN Warner Bros. Discovery.
07.07.24, 16:00
| telewizja / VOD » informacje
Pięć muzycznych, dodatkowych kanałów w pakiecie Basic w Televio
Telewizja internetowa Televio na czas wakacji udostępni abonentom pakietu BASIC dodatkowe, muzyczne stacje.
07.07.24, 12:00
| telewizja / VOD » ludzie
Jeremy Diamond korespondentem CNN w Jerozolimie
CNN powołało Jeremy'ego Diamonda na stanowisko międzynarodowego korespondenta w Jerozolimskiej siedzibie stacji.
06.07.24, 23:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem. II sezon formatu w Onecie
W niedzielę, 30 czerwca br. o godz. 10:00 na stronie głównej Onet.pl i na kanale YouTube Onet On Tour pojawił się premierowy odcinek II sezonu programu „Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem”. Dziennikarz pokaże internautom Dalmację.
05.07.24, 08:37
| telewizja / VOD » informacje
Letnie propozycje w Music Box
1 lipca br. kanał Music Box wprowadza na antenę kilka wakacyjnych nowości.
04.07.24, 16:15
| telewizja / VOD » informacje
Igrzyska Olimpijskie Paris 2024 na antenach Eurosportu i platformie Max. Znani dziennikarze będą komentować konkurencje
Eurosport i platforma Max na czas Igrzysk Olimpijskich Paris 2024 buduje grupę komentatorów i ekspertów, którzy będą dzielić się swoją wiedzą z odbiorcami.
04.07.24, 11:35
| telewizja / VOD » seriale
Włatcy móch powracają do Czwórki. Jesienią nowe odcinki
Animacja Czwórki „Włatcy móch” powraca na antenę stacji Nowa seria produkcji pojawi się w jesiennej ramówce. W czasie wakacji stacja przypomni wszystkie dotychczasowe sezony serialu.
04.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | biznes i technologie » informacje
Aż 280 mln zł. Rekordowa wypłata z Ekstraklasy za sezon 2023/24 dzięki m.in. sprzedaży praw do transmisji TV
Ekstraklasa w sezonie 2023/24 wypłaciła klubom 280,2 mln zł, a ok. 9,5 mln zł trafiło do PZPN. Środki pozyskane przez spółkę pochodzą głównie ze sprzedaży krajowych i międzynarodowych praw do transmisji TV oraz scentralizowanych praw marketingowych.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.