06.04.12, 20:56

Bauer kupił Olivię. Marquard kontynuuje restrukturyzację portfolio

Marquard Media Polska sprzedał prawa do tytułu „Olivia” Wydawnictwu Bauer. 

Marquard Media Polska sprzedał prawa do tytułu „Olivia” Wydawnictwu Bauer. Po zakupie w 2010 roku i relaunchu modowego miesięcznika „HOT”, to kolejny ruch Marquarda świadczący o koncentrowaniu się Wydawnictwa na segmencie luksusowym. Redakcja „Olivii”, w pełnym składzie przejęta zostanie przez kupujące tytuł Wydawnictwo Bauer.

"Nasza prognoza rozwoju sytuacji na szeroko rozumianym rynku czasopism ogólno-poradniczych, obejmującym tak dwutygodniki jak i miesięczniki skłoniła nas do podjęcia decyzji o wycofaniu się z niego i skoncentrowaniu się na segmentach, w których osiągamy znacznie wyższe rentowności: magazynach luksusowych, adresowanych tak do kobiet (JOY, COSMOPOLITAN, HOT, SHAPE) jak i do mężczyzn (Playboy, CKM)” – oświadczył Tomasz Zięba, Prezes Marquarda. „Wydawnictwo Bauer, w mojej opinii wykorzystując znaczące synergie największego wydawcy w tym segmencie będzie w stanie osiągać znacząco lepsze efekty" - dodaje Zięba.

Marquard ma koncentrować się na rozwoju swoich światowych marek i zdecydowanym wzmocnieniu obecności w świecie internetu i technologii mobilnych. Trwają prace nad uruchomieniem jeszcze w tym roku co najmniej jednego, światowego tytułu w segmencie magazynów luksusowych, jak i rozwojem w zakresie nowych mediów.

Marquard Media Polska należy w 100% do Marquard Media AG, z siedzibą w Zug w Szwajcarii, której właścicielem także w 100% jest założyciel Jürg Marquard. Grupa wydaje 35 tytułów i 31 stron internetowych, zatrudniając ponad 550 osób

Wydawnictwo Bauer kupiło prawa do wydawania tytułu „Olivia” od Marquard Media Polska. To już druga w tym roku, po zakupie „Naj Magazyn” od G+J, inwestycja Bauera w segment poradników kobiecych.
Tytuły „Naj” i „Olivia” to bardzo silne marki z dużym potencjałem rozwoju,  a segment poradników jest atrakcyjny pod względem przychodów reklamowych i kolportażowych. W najbliższych tygodniach zostanie opracowana strategia pozycjonowania obu tytułów na rynku poradników, przede wszystkim w ramach portfolio Bauera. Zarówno „Naj Magazyn” jak i „Olivia” przejdą proces rewitalizacji wsparty działaniami promocyjnymi. Zależy nam na stworzeniu platformy silnych i komplementarnych magazynów poradniczych w ramach Wydawnictwa Bauer, która obejmowałaby jak najszerszy krąg czytelniczek, a jednocześnie stanowiła unikalną ofertę dla reklamodawców. Sukcesy sprzedażowe i ekonomiczne „Świata Kobiety”, „Kobiety i Życie” oraz „Tiny” utwierdzają nas w słuszności obranej strategii rozwoju”- komentuje Witold Woźniak, prezes Wydawnictwa Bauer.

Komentarze

Powiązane

18.04.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 18 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 18 kwietnia?
17.04.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 17 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 17 kwietnia?
16.04.24, 20:28
| prasa » informacje
Świat Wiedzy Extra. 150 pytań i odpowiedzi
17 kwietnia br. na rynku prasowym ukaże się najnowsze wydanie magazynu „Świat Wiedzy Extra” (Wydawnictwo Bauer).
16.04.24, 15:30
| prasa » informacje
Wysokie Obcasy świętują 25. urodziny
Wysokie Obcasy obchodzą w kwietniu br. 25 urodziny. Redakcja serwisu przypomina 25 przełomowych tekstów magazynu, a 13 kwietnia br. ukazało się jubileuszowe wydanie z 25 najlepszymi okładkami.
16.04.24, 06:30
| radio » informacje | prasa » informacje | reklama & PR » informacje
MT Biznes rozpoczyna współpracę z Michałem Proszowskim i Damianem Kwiekiem
Wydawnictwo MT Biznes rozpoczyna współpracę w obszarze cyklu podcastów o książkach oraz budowania społeczności czytelników z Damianem Kwiekiem, dawnym dziennikarzem Trójki oraz Michałem Proszowskim, byłym dyrektorem komunikacji i marketingu PGE Narodowego. 
16.04.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 16 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 16 kwietnia?
15.04.24, 13:12
| prasa » ludzie
Dział sprzedaży Wyborczej wzmacnia warszawski region
W kwietniu br. nastąpiły zmiany w zespole zajmującym się sprzedażą reklam w mediach marki „Wyborcza”. Mateusz Gros objął stanowisko kierownika ds. sprzedaży agencyjnej w „Wyborczej” i Wyborcza.pl, a Wioletta Napurka – dyrektorki sprzedaży w regionie Warszawa.
15.04.24, 11:54
| prasa » informacje
Polska Press Grupa rozstaje się z redaktorem naczelnym Dziennika Łódzkiego i Expressu Ilustrowanego
Zarząd Polska Press Grupy informuje pożegnał się z kolejnym redaktorem naczelnym – tym razem „Dziennika Łódzkiego i „Expressu Ilustrowanego.
15.04.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 15 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 15 kwietnia?
14.04.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 14 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 14 kwietnia?
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden zestaw. Wariant kolorystyczny może różnić się od tego na zdjęciu w informacji w zależności od stanu magazynu.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy