06.04.12, 20:56

Bauer kupił Olivię. Marquard kontynuuje restrukturyzację portfolio

Marquard Media Polska sprzedał prawa do tytułu „Olivia” Wydawnictwu Bauer. 

Marquard Media Polska sprzedał prawa do tytułu „Olivia” Wydawnictwu Bauer. Po zakupie w 2010 roku i relaunchu modowego miesięcznika „HOT”, to kolejny ruch Marquarda świadczący o koncentrowaniu się Wydawnictwa na segmencie luksusowym. Redakcja „Olivii”, w pełnym składzie przejęta zostanie przez kupujące tytuł Wydawnictwo Bauer.

"Nasza prognoza rozwoju sytuacji na szeroko rozumianym rynku czasopism ogólno-poradniczych, obejmującym tak dwutygodniki jak i miesięczniki skłoniła nas do podjęcia decyzji o wycofaniu się z niego i skoncentrowaniu się na segmentach, w których osiągamy znacznie wyższe rentowności: magazynach luksusowych, adresowanych tak do kobiet (JOY, COSMOPOLITAN, HOT, SHAPE) jak i do mężczyzn (Playboy, CKM)” – oświadczył Tomasz Zięba, Prezes Marquarda. „Wydawnictwo Bauer, w mojej opinii wykorzystując znaczące synergie największego wydawcy w tym segmencie będzie w stanie osiągać znacząco lepsze efekty" - dodaje Zięba.

Marquard ma koncentrować się na rozwoju swoich światowych marek i zdecydowanym wzmocnieniu obecności w świecie internetu i technologii mobilnych. Trwają prace nad uruchomieniem jeszcze w tym roku co najmniej jednego, światowego tytułu w segmencie magazynów luksusowych, jak i rozwojem w zakresie nowych mediów.

Marquard Media Polska należy w 100% do Marquard Media AG, z siedzibą w Zug w Szwajcarii, której właścicielem także w 100% jest założyciel Jürg Marquard. Grupa wydaje 35 tytułów i 31 stron internetowych, zatrudniając ponad 550 osób

Wydawnictwo Bauer kupiło prawa do wydawania tytułu „Olivia” od Marquard Media Polska. To już druga w tym roku, po zakupie „Naj Magazyn” od G+J, inwestycja Bauera w segment poradników kobiecych.
Tytuły „Naj” i „Olivia” to bardzo silne marki z dużym potencjałem rozwoju,  a segment poradników jest atrakcyjny pod względem przychodów reklamowych i kolportażowych. W najbliższych tygodniach zostanie opracowana strategia pozycjonowania obu tytułów na rynku poradników, przede wszystkim w ramach portfolio Bauera. Zarówno „Naj Magazyn” jak i „Olivia” przejdą proces rewitalizacji wsparty działaniami promocyjnymi. Zależy nam na stworzeniu platformy silnych i komplementarnych magazynów poradniczych w ramach Wydawnictwa Bauer, która obejmowałaby jak najszerszy krąg czytelniczek, a jednocześnie stanowiła unikalną ofertę dla reklamodawców. Sukcesy sprzedażowe i ekonomiczne „Świata Kobiety”, „Kobiety i Życie” oraz „Tiny” utwierdzają nas w słuszności obranej strategii rozwoju”- komentuje Witold Woźniak, prezes Wydawnictwa Bauer.

Komentarze

Powiązane

30.11.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 30 listopada (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 30 listopada?
29.11.23, 20:57
| prasa » informacje
Mateusz Damięcki na okładce wydania specjalnego Twojego Stylu MAN
29 listopada br. na rynku prasowym ukazało się wydanie specjalne "Twojego Stylu" MAN (Wydawnictwo Bauer).
29.11.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 29 listopada (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 29 listopada?
28.11.23, 17:00
| radio » informacje | prasa » informacje
Ruszyła II edycja Forum Dziennikarskiego Nagrody Woyciechowskiego
Forum Dziennikarskie Nagrody Woyciechowskiego to projekt stworzony w 2022 r. przez Radio ZET realizowany we współpracy z Uniwersytetem SWPS. Jego uczestnikami są studenci i studentki - stażyści, którzy tworzą Forum Dziennikarskie, korzystając ze wsparcia Rady Programowej oraz opiekunów stażu.
28.11.23, 12:04
| prasa » informacje
Życie Na Gorąco Ekstra tym razem o Bożym Narodzeniu
28 listopada br. na rynku prasowym ukazało się „Życie Na Gorąco Ekstra – Boże Narodzenie” (Wydawnictwo Bauer).
28.11.23, 07:30
| prasa » informacje
PMPG Polskie Media w III kwartale 2023 r.: wzrost EBITDA o 72 proc. rdr.
Holding mediowy PMPG Polskie Media podsumował wyniki za III kw. 2023 r. Zysk netto wzrósł trzykrotnie.
28.11.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 28 listopada (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 28 listopada?
27.11.23, 18:31
| prasa » informacje
Dziennik Sport uratowany. Edicom przejmuje tytuł od Gremi Media
Zgodnie z zapowiedzią, Gremi Media SA do końca listopada br. kończy wydawanie katowickiego dziennika „Sport”. Spółka podjęła decyzję o sprzedaży tytułu, a umowa z nowym właścicielem została sfinalizowana 24 listopada br.
27.11.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 27 listopada (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 27 listopada?
26.11.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 26 listopada (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 26 listopada?