06.04.12, 20:55

Nowy Zarząd Wydawnictwa Elamed

1 lutego br. na stanowisko prezesa zarządu Wydawnictwa Elamed powołano Grzegorza Kurzypa, a na stanowisko wiceprezesa zarządu Ewę Misiaszek.

1 lutego br. na stanowisko prezesa zarządu Wydawnictwa Elamed powołano Grzegorza Kurzypa, a na stanowisko wiceprezesa zarządu Ewę Misiaszek.

Grzegorz Kurzyp ma 31 lat, jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Od blisko ośmiu lat jest związany z branżą wydawniczą czasopism specjalistycznych. W Wydawnictwie Elamed pracuje od czerwca 2010 roku, początkowo na stanowisku dyrektora pionu wydawniczego, a następnie dyrektora generalnego odpowiedzialnego za umacnianie i dalszy rozwój portfolio wydawnictwa. W nowej strukturze odpowiedzialny za funkcjonowanie i rozwój strategicznych obszarów wydawnictwa – Pionu wydawniczego, Działu Sprzedaży Produktów Wydawnictwa, a także Działu Produkcji. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w Wydawnictwie Forum, początkowo na stanowiskach redaktorskich, następnie jako dyrektor wydawniczy i zastępca dyrektora wydawnictwa. Pomysłodawca i współtwórca budowanego w Wydawnictwie Forum od podstaw działu czasopism specjalistycznych, który w przeciągu pięciu lat osiągnął poziom 14 tytułów, doprowadzając tym samym do stworzenia dedykowanej spółki (Forum Press) w strukturach międzynarodowego holdingu wydawniczego  – Forum Media Group. Prelegent na licznych konferencjach i kongresach branżowych. Od 2007 roku prezes zarządu Fundacji Facility Management, w  latach 2008 – 2010 wiceprzewodniczący Komisji Prasy Branżowej przy Izbie Wydawców Prasy.

Ewa Misiaszek ma 34 lata, jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego im. Karola Adamieckiego w Katowicach na kierunku Finanse i Inwestycje. Ponadto ukończyła studia podyplomowe na kierunku Rachunkowość. W roku 2005 laureatka w półfinale Konkursu Księgowy Roku organizowanym m.in. przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Rok później została najlepszą księgową w Polsce zajmując pierwsze miejsce. W Wydawnictwie Elamed pracuje od 2004 roku, początkowo na stanowisku głównej księgowej, a od 2007 roku dyrektora finansowego. W nowej strukturze odpowiedzialna za finanse oraz część administracyjną firmy, czyli Księgowość, Dział Personalny,  IT, Dział Badań i Rozwoju  oraz  Dystrybucję. Ponadto odpowiada za rozwój w obszarze IT i nowych technologii.

Równocześnie Elamed E. i R. Cholewa Spółka Jawna zmieniła formę prawną i od 17 lutego jest Spółką z ograniczoną odpowiedzialnością Spółką komandytową.

W obecnym roku Wydawnictwo Elamed obchodzi 20-lecie istnienia i działalności na rynku czasopism specjalistycznych. Obecnie w ofercie Wydawnictwa Elamed znajdują się 26 tytułów, w których poruszane są tematy z takich dziedzin, jak: drogownictwo, budownictwo mostowe, ochrona środowiska, ochrona i bezpieczeństwo pracy, medycyna, zdrowie, rehabilitacja, stomatologia, przemysł, logistyka.

Komentarze

Powiązane

10.04.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 10 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 10 kwietnia?
09.04.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 9 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 9 kwietnia?
08.04.24, 16:48
| prasa » informacje
Nieustraszona w pracy. Piąta edycja akcji Wysokich Obcasów
Od kwietnia do grudnia br. potrwa akcja “Wysokich Obcasów” – „Nieustraszona w pracy”, inspirująca kobiety do walki o równe prawa i budująca wspólnotę odważnych, wspierających się kobiet. Podczas gali wieńczącej projekt poznamy laureatki plebiscytu – dwie „Nieustraszone”.
08.04.24, 14:28
| prasa » ludzie
Katarzyna Dębek naczelną Forbes Polska. Paweł Zielewski odchodzi, a Aleksandra Karasińska szefową nowo powstającej fundacji w RASP
15 kwietnia br. Katarzyna Dębek, dotychczasowa zastępczyni redaktora naczelnego magazynu „Forbes”, obejmie stanowisko redaktor naczelnej i jako szefowa wszystkich tytułów wydawanych pod marką Forbes będzie odpowiedzialna za magazyn „Forbes Polska”, „Forbes Women”, serwis Forbes.pl oraz wydania tematyczne.
08.04.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 8 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 8 kwietnia?
07.04.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 7 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 7 kwietnia?
05.04.24, 23:55
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 6 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 6 kwietnia?
05.04.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 5 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 5 kwietnia?
04.04.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 4 kwietnia (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 4 kwietnia?
03.04.24, 17:14
| prasa » ludzie
Maciej Kwaśniewski rozstaje się z Gazetą Krakowską i Dziennikiem Polskim
Polska Press Grupy poinformowała o kolejnej już zmianie na stanowisku redaktora naczelnego. Tym razem zmiany obejmą „Gazetę Krakowską” i „Dziennik Polski”.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 04.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy