06.04.12, 20:54

Grupa Eurotel kupiła lokalizacje sieci PLAY

Grupa Eurotel zwiększa dywersyfikację źródeł przychodów dzięki nowej akwizycji, dokonanej w ramach sieci sprzedaży operatora telekomunikacyjnego PLAY.

Grupa Eurotel zwiększa dywersyfikację źródeł przychodów dzięki nowej akwizycji, dokonanej w ramach sieci sprzedaży operatora telekomunikacyjnego PLAY. Viamind Sp. z o.o. - spółka zależna od Eurotel SA – kupuje prawa do prowadzenia działalności w 24 lokalizacjach sieci sprzedaży PLAY. Dzięki temu Viamind będzie wiodącą siecią w ramach operatora PLAY.

Umowa wchodzi w życie w dniu 1 marca br., została zawarta w dniu 22 lutego 2012 roku. Przedmiotem transakcji jest akwizycja sieci sprzedaży działającej w ramach operatora PLAY. Spółka zależna od Eurotel SA - Viamind Sp. z o.o. - kupuje od spółki Abitel prawa do prowadzenia działalności w 24 lokalizacjach za kwotę 1 800 tys. zł netto.

Dokonanie akwizycji umożliwia osiągnięcie przez Viamind Sp. z o.o. pozycji kluczowego partnera operatora PLAY. Spółka po przejęciu 24 nowych lokalizacji będzie w sumie zarządzać siecią 111 punktów sprzedaży PLAY. Przychody Viamind po transakcji powinny sięgnąć poziomu 30 % przychodów Eurotel SA.

"Zwiększenie zaangażowania w sieć sprzedaży PLAY to bardzo ważne wydarzenie dla Grupy Eurotel, bowiem jest to kolejny duży krok w kierunku dywersyfikacji źródeł przychodów Grupy” - mówi Tomasz Basiński, wiceprezes Eurotel SA. „Strategię dywersyfikacji realizujemy konsekwentnie już od dłuższego czasu, jednak w ostatnim czasie nabrała ona tempa, co jak myślę powinno być bardzo pozytywnym sygnałem dla akcjonariuszy spółki, bo zapewnia dalszy dynamiczny, a jednocześnie zrównoważony i bezpieczny rozwój Grupy" – dodaje Basiński.

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 04.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy