06.04.12, 20:54

GiełdaWalut.pl – nowe narzędzie wymiany walut

GiełdaWalut.pl jest nowoczesnym narzędziem umożliwiającym szybką i bezpieczną wymianę środków płatniczych różnych krajów.

GiełdaWalut.pl to nowoczesne narzędzie umożliwiającym szybką i bezpieczną wymianę środków płatniczych różnych krajów. Korzystając z serwisu użytkownicy wymieniają walutę pomiędzy sobą, unikając kosztów związanych z pośrednictwem banków i kantorów.

Przepływ walut pomiędzy internautami pozwala uniknąć kosztów spreadu, które przy wymianie dużych kwot są odczuwalne dla naszej kieszeni. "Na rynku wymiany walut funkcjonujemy już od dwudziestu lat, do tej pory w formie stacjonarnych kantorów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów postanowiliśmy wykorzystać nasze wieloletnie doświadczenie i stworzyć serwis, który będzie działać sprawniej i taniej niż tradycyjne kantory" – mówi Piotr Podrażka prezes spółki Dorex Kantory sp. z o.o., właściciel portalu GieldaWalut.pl.

Wymiana walut odbywa się pomiędzy użytkownikami serwisu, którzy sami decydują po jakim kursie chcą sprzedać euro, funta, dolara czy franka szwajcarskiego. Wymiana za pośrednictwem portalu jest całkowicie bezpieczna, bo system jest zintegrowany z bankowymi systemami Web Service.
                                       
Użytkownik nie musi obawiać się o uczciwość osoby, od której kupuje walutę, gdyż nie przelewa on bezpośrednio swoich środków na jego konto bankowe. W wymianie pośrednikiem jest platforma internetowa. Jedynym kosztem, który ponosi użytkownik jest prowizja w wysokości 0,1-0,2 % od transakcji.

"Jedynym wymogiem związanym z korzystaniem z GieldaWalut.pl, jest posiadanie konta walutowego. Z serwisu może korzystać każdy, nie ma znaczenia czy internauta prowadzi własną firmę, chce wymienić walutę, aby zapłacić ratę kredytu, czy po prostu potrzebuje kieszonkowego na wakacje" – przekonuje Piotr Podrażka.

Indywidualny panel użytkownika jest intuicyjny i łatwy w obsłudze. Złożenie zamówienia na konkretną walutę możliwe jest po wpłaceniu środków na indywidualne konto w serwisie. Transakcja zostanie zrealizowana, gdy pojawi się oferta odwrotna do naszej, wówczas system połączy oba zamówienia i nastąpi wymiana środków z kont użytkowników. Dopasowanie zamówień odbywa się w oparciu o dwa parametry: waluta bazowa i waluta docelowa, a także kurs, po którym strony chcą wymienić konkretną walutę.   
                  
"Przykładowo, jeśli użytkownik potrzebuje Euro po kursie 4,15 zł, a inna osoba chce sprzedać Euro po 4,15, wówczas obie oferty zostaną połączone. System automatycznie dokona wymiany środków pomiędzy użytkownikami" - tłumaczy Piotr Podrażka.                                     

Użytkownicy mają możliwość bieżącego kontrolowania wysokości swoich środków. Cały czas mają dostęp do historii wcześniejszych operacji oraz opłat i prowizji.

Koszty związane z korzystaniem z serwisu są niższe niż wymiana walut w bankach czy kantorach. Internauci sami podejmują decyzję, po jakim kursie sprzedadzą dana walutę, umożliwia to zarówno sprzedaż jak i kupno walut  z różnych krajów w korzystnych cenach dla obu stron.

Komentarze

Powiązane

11.04.24, 10:39
| internet » e-commerce
Raport Elephate „Ranking blogów w e-commerce”. Najsilniejsze strategie SEO i content marketingowe w świecie e-handlu
Agencja Elephate ma przyjemność ogłosić premierę najnowszego raportu dotyczącego świata e-handlu: „Ranking blogów w e-commerce”, edycja 2024. Tym razem eksperci poddali analizie aż 524 sklepy internetowe z 32 branż! Głównym celem zestawienia jest wyróżnienie sklepów online, które najskuteczniej wykorzystują strategie SEO i content marketingowe, by skalować swój biznes przy pomocy blogowania. Ranking został objęty patronatem serwisu portalmedialny.pl.
10.04.24, 18:12
| internet » ludzie
Duże zmiany. Awanse w kadrze managerskiej Interii
Interia porządkuje strukturę na poziomie kadry managerskiej. Dorota Bugajska – Marzec, Maciej Kucharski i Łukasz Noszczak połączą dotychczasowe obowiązki z funkcją zastępcy redaktora naczelnego Interii Piotra Witwickiego. Agnieszka Maciaszek zostanie Dyrektorem Sektorów Show-Biznes i Rozrywka, a Daniel Bednarek – Dyrektorem Sektora Sport.
09.04.24, 13:46
| internet » informacje
Przegląd Sportowy Onet przedłuża umowę z Drift Masters Grand Prix
Ringier Axel Springer Polska oraz Drift Masters (organizacja driftingowa) przedłużyły zawarte w 2023 r. partnerstwo medialne.
W ramach współpracy, w serwisie Przegląd Sportowy Onet będą się pojawiać treści promujące zawody organizowane przez Drift Masters oraz informacje na temat samej dyscypliny, jaką jest drifting.
04.04.24, 14:00
| internet » ludzie
Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak oraz Grzegorz Siemionczyk w zespole Money.pl
Redakcja money.pl wprowadza nową strategię rozwoju serwisu. Niebawem pojawi się w nim więcej treści premium, zarówno w formie tekstów, jak i materiałów wideo. Od maja do zespołu dołączą Grzegorz Osiecki i Tomasz Żółciak, w czerwcu pracę rozpocznie Grzegorz Siemionczyk.
04.04.24, 07:45
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Mikołaj Kunica nowym gospodarzem formatu Onet Rano
Mikołaj Kunica dołączył do grona prowadzacych program „Onet Rano”. Pierwsze wydanie prowadzone przez redaktora naczelnego Business Insider Polska zostanie wyemitowane 4 kwietnia br. od godz. 7.55 w Onecie oraz w mediach społecznościowych.
28.03.24, 17:00
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Sebastian Parfjanowicz będzie zastępcą redaktora naczelnego Przeglądu Sportowego Onet
2 kwietnia br., Sebastian Parfjanowicz dołączy do redakcji „Przeglądu Sportowego Onet” i obejmie stanowisko zastępcy redaktora naczelnego. Będzie drugim zastępcą redaktora naczelnego obok Łukasza Godlewskiego, który pracuje w redakcji od lutego ubr. Od 15 stycznia redaktorem naczelnym serwisu jest Kamil Wolnicki.
21.03.24, 10:16
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
STS rozszerza współpracę z Meczyki.pl
Firma STS, działająca na rynku bukmacherskim, nawiązała strategiczne partnerstwo z serwisem Meczyki.pl (Online Venture).
14.03.24, 13:45
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Balans. Kuba Jankowski gospodarzem nowego formatu wideo Wirtualnej Polski
Wirtualna Polska ruszyła z produkcją nowego formatu na platformie YouTube. Ruszył kanał „Balans” skierowany do osób urodzonych w latach 80. i 90., w którym znajdą się rozmowy z gośćmi i ekspertami dotyczące najważniejszych i najbardziej interesujących tematów dla millenialsów.
13.03.24, 17:28
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Dominika Długosz poprowadzi format Onet Rano
Dominika Długosz została gospodynią programu „Onet Rano”. Pierwsze wydanie prowadzone przez dziennikarkę Newsweeka zostanie wyemitowane 14 marca br. od godz. 7.55 w Onecie oraz w mediach społecznościowych.
11.03.24, 21:00
| internet » wydarzenia branżowe
Klarna przedłuża współpracę z Legią Ladies w 2024 r.
Klarna będzie kontynuować współpracę z drużyną Legią Ladies jako główny sponsor w sezonie 2023/2024.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy