06.04.12, 20:53

Internauci będą bronić wiatraków

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej uruchomiło akcję "Uratuj Wiatraki”. Jest to pierwsza w Polsce akcja oparta na tzw. slacktivismie, czyli wymagająca niewielkiego zaangażowania, oparta wyłącznie na dzieleniu się informacją z innymi na portalach społecznościowych.

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej uruchomiło akcję "Uratuj Wiatraki”. Jest to pierwsza w Polsce akcja oparta na tzw. slacktivismie, czyli wymagająca niewielkiego zaangażowania, oparta wyłącznie na dzieleniu się informacją z innymi na portalach społecznościowych. Akcja została zorganizowana w celu ochrony energetyki odnawialnej w Polsce.

Strona www.uratujwiatraki.pl, animacja video oraz infografiki to narzędzia, jakie zamierza użyć PSEW w akcji „Uratuj Wiatraki”. Stowarzyszenie chce w nowatorski sposób pokazać, że politycy mogą doprowadzić do załamania rynku odnawialnych źródeł energii w Polsce.

Narzędziem w tej akcji będzie zaangażowanie użytkowników Internetu a w szczególności serwisów społecznościowych. Podczas pierwszej akcji w Polsce opartej na slactivismie, czyli wymagającym niewielkiego zaangażowania użytkowników (umieszczenie filmu na Facebook lub Twitter, kliknięcie „lubię to”), jako PSEW chcemy pokazać, że nawet niewielki wysiłek pojedynczego użytkownika Internetu może przynieść bardzo wymierne skutki dla naszego otoczenia i przyszłości.

Dzięki tej akcji chcemy zwrócić uwagę nie tylko na niekorzystne rozwiązania zawarte w prawie, ale także rozprawić się z wieloma mitami na temat energetyki wiatrowej. W najbliższych miesiącach czeka nas żywiołowa debata na temat energetyki atomowej oraz odnawialnej. Rząd przeznaczył na promocję atomu ponad 20 mln złotych. My takich środków nie mamy, ale liczymy na wsparcie Internautów oraz ekspertów, którzy poświęcając odrobinę swojego czasu pomogą nam w tej nierównej walce” - mówi Krzysztof Prasałek, Prezes Stowarzyszenia.

Slactivism (definicja tutaj) traktowany był do tej pory jako gorszy rodzaj zaangażowania w sprawy społeczne, bowiem z góry definiował niewielki nakład poświęconego czasu w ważną sprawę. Często slactivism stawiany był jako przeciwieństwo realnego zaangażowania polegającego np. na marszach, rozdawaniu ulotek, pisaniu listów protestacyjnych itp. Postrzeganie slactivismu zmieniło się w momencie sukcesu kampanii KONY 2012, mającej na celu powstrzymanie terroru Josepha Kony'ego i podległej mu Armii Bożego Oporu. W ciągu kilku dni przygotowany film dokumentalny obejrzało na świecie kilkadziesiąt milionów osób, właśnie dzięki polecaniu go sobie w Internecie.

W momencie, gdy politycy starają się jak najczęściej kontaktować z nami za pomocą sieci społecznościowych, jest to coraz lepsze miejsce by wywrzeć na nich społeczny nacisk. Coraz częściej mamy posłów wśród swoich znajomych na Facebook lub śledzimy ich wpisy na Twitterze, a tym samym oni „śledzą” nas. Wierzymy, że nasz film czy infografiki umieszczone na Facebook przez jednego użytkownika poprzez sieć znajomych dotrą również do polityków i wpłyną na ich zdanie. Nasza akcja jako pierwsza wykorzystuje też na taką skale infografiki, które obalają wiele mitów na temat energetyki wiatrowej” - podkresla Łukasz Pawłowski.

Komentarze

Powiązane

04.04.24, 07:45
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Mikołaj Kunica nowym gospodarzem formatu Onet Rano
Mikołaj Kunica dołączył do grona prowadzacych program „Onet Rano”. Pierwsze wydanie prowadzone przez redaktora naczelnego Business Insider Polska zostanie wyemitowane 4 kwietnia br. od godz. 7.55 w Onecie oraz w mediach społecznościowych.
28.03.24, 17:00
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Sebastian Parfjanowicz będzie zastępcą redaktora naczelnego Przeglądu Sportowego Onet
2 kwietnia br., Sebastian Parfjanowicz dołączy do redakcji „Przeglądu Sportowego Onet” i obejmie stanowisko zastępcy redaktora naczelnego. Będzie drugim zastępcą redaktora naczelnego obok Łukasza Godlewskiego, który pracuje w redakcji od lutego ubr. Od 15 stycznia redaktorem naczelnym serwisu jest Kamil Wolnicki.
21.03.24, 10:16
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
STS rozszerza współpracę z Meczyki.pl
Firma STS, działająca na rynku bukmacherskim, nawiązała strategiczne partnerstwo z serwisem Meczyki.pl (Online Venture).
14.03.24, 13:45
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Balans. Kuba Jankowski gospodarzem nowego formatu wideo Wirtualnej Polski
Wirtualna Polska ruszyła z produkcją nowego formatu na platformie YouTube. Ruszył kanał „Balans” skierowany do osób urodzonych w latach 80. i 90., w którym znajdą się rozmowy z gośćmi i ekspertami dotyczące najważniejszych i najbardziej interesujących tematów dla millenialsów.
13.03.24, 17:28
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Dominika Długosz poprowadzi format Onet Rano
Dominika Długosz została gospodynią programu „Onet Rano”. Pierwsze wydanie prowadzone przez dziennikarkę Newsweeka zostanie wyemitowane 14 marca br. od godz. 7.55 w Onecie oraz w mediach społecznościowych.
11.03.24, 21:00
| internet » wydarzenia branżowe
Klarna przedłuża współpracę z Legią Ladies w 2024 r.
Klarna będzie kontynuować współpracę z drużyną Legią Ladies jako główny sponsor w sezonie 2023/2024.
11.03.24, 11:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje | kultura » informacje
Przyznano O!Lśnienia – Nagrody Kulturalne Onetu i Miasta Krakowa. Galę transmitowała TVP Kultura
Joanna Kuciel-Frydryszak, Lech Janerka, L.U.C., Bartłomiej Topa, Krzysztof J. Czyżewski, Rafał Ochęduszko i Natalia Koziara-Ochęduszko oraz Mateusz Pakuła zostali laureatami VIII edycji plebiscytu O!Lśnienia - Nagrody Kulturalne Onetu i Miasta Krakowa. 
10.03.24, 16:28
| internet » ludzie
Agnieszka Siuzdak prezesem zarządu spółki Gazeta.pl
Zarząd Grupy Agora zdecydował o składzie przyszłego zarządu spółki Gazeta.pl – jednej ze spółek wydzielanych jako zorganizowana część przedsiębiorstwa. Od kwietnia br. prezeską Gazeta.pl będzie Agnieszka Siuzdak, a członkami zarządu zostaną Małgorzata Blada, Artur Birnbaum i Bartosz Wysocki.
07.03.24, 17:00
| prasa » informacje | internet » informacje
Podcast Forbes Women w formie wideocastu i z trzema prowadzącymi
8 marca br. „Forbes Women Podcast” będzie miał premierę w nowej odsłonie – z trzema prowadzącymi i w formie wideocastu. Nowe odcinki będą dostępne w każdy piątek na Forbes.pl oraz w Onet Audio i będą prowadzone zamiennie przez Aleksandrę Karasińską, Katarzynę Gaweł i Dorotę Haller.
06.03.24, 13:50
| prasa » informacje | internet » informacje
Grupa PMPG Polskie Media przygotowuje nową strategię rozwoju
Holding mediowy PMPG Polskie Media zakończył przegląd opcji strategicznych. Jego efektem ma być przygotowanie strategii rozwoju.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 04.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy