Randki w sieci

Raport Portalu Medialnego mediaFM.net.
W dzisiejszych czasach, gdy ludzie są zabiegani i gdy po powrocie z pracy marzą by odpocząć, popularność biją internetowe serwisy randkowe. Dotyczy to prawie każdego zakątku świata. Uważany za największy serwis randkowy świata Match.com ma ponad dziewięć milionów użytkowników. Randkowiczów nie odstraszają nawet opłaty za korzystanie z serwisów, bo aż 857 tysięcy to ludzie którzy płacą za usługi Match.com. Serwisy randkowe przynoszą większe zyski niż jakiekolwiek inne w Internecie - nawet płatne serwisy z muzyka on-line nie generują takich zysków. W 2002 roku przychody z takich serwisów stanowiły 228 milionów dolarów, a szacuje się, że będą coraz wyższe.

Nie inaczej jest również w Polsce - ogrom serwisów randkowych, darmowe i częściowo odpłatne. Praktycznie jedynym wymogiem by być ich członkiem jest ukończenie 18 lat i zarejestrowanie się w serwisie. Korzystanie z usług serwisów randkowych jest bardzo proste, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę, kogo poszukujemy (płeć, miejsce zamieszkania, wiek). Możemy tu znaleźć wszystko, a dokładniej mówiąc wszystkich. Przeglądając strony tych serwisów człowiek ma wrażenie, że jest na wystawie fotograficznej. Przejrzenie wszystkich zdjęć na największych serwisach zajęłoby kilka, a może nawet kilkanaście godzin.

Jednym z serwisów randkowych jest Zapoznanie, który jest przeznaczony dla osób od 18 do 70 lat. Każdy zarejestrowany użytkownik może stworzyć własną stronę, używając do prezentacji swojej osoby słów, zdjęć, a nawet muzyki. Hasłem serwisu jest ”aby pomóc dorosłym osobom w Polsce w zawieraniu nowych znajomości na stopie przyjacielskiej, jak również znalezieniu nowego partnera życiowego”. Serwis ten oferuje zarejestrowanym użytkownikom liczne konkursy. Dużym zainteresowaniem cieszą się zabawy, w którym główną nagrodą jest wycieczka do Grecji, czy na Majorkę. Warunkiem wyjazdu w taką podróż jest wybranie jako osoby towarzyszącej jednego z użytkowników portalu, oraz sporządzenie raportu z podróży.

Kolejnym serwisem jest ilove, który również nie pobiera opłat od swych użytkowników. Każdy, kto chce się zarejestrować otrzymuje w prezencie od administratorów dzwonek do telefonu. Serwis udostępnia nam pewne statystyki, z których dowiadujemy się m.in., że częściej to mężczyźni poszukują kobiet w portalach intenetowych. Ilove nie ogranicza wieku użytkowników, wystarczy być pełnoletnim. Udostępnia intenautom forum, na którym można poruszać różne tematy oraz czat. Korzystanie z niego możliwe jest dopiero po rejestracji.

Sympatia.onet.pl, to serwis który proponuje swym użytkownikom szeroką gamę usług. Oczywiście rejestracja w tym serwisie jest darmowa, jeśli jednak chcemy być członkiem klubu sympatii musimy dokonać opłaty. Możemy wykupić opcję miesięczną, trzymiesięczną, półroczną lub roczną. Stanowi to dla użytkowników koszt w wysokości odpowiednio 9, 13, 24 i 40 zł netto. Opłaty możemy dokonać przez wysłanie smsa. Uczestnictwo w klubie daje nam wiele przywilejów m.in. możliwość prowadzenia z użytkownikami rozmów online (chat prywatny), możliwość codziennego otrzymywania e-maila na prywatny adres użytkownika o pojawieniu się nowych osób w Bazie Profili, możliwość blokowania użytkowników na tzw. "czarne skrzynki”, itp. Każdy internauta ma możliwość korzystania z części serwisu o nazwie Sympaticon, gdzie można znaleźć wiele porad ekspertów np. dotyczących szkoły uwodzenia. Wskazówek udziela tutaj znana z wielu programów telewizyjnych psycholog i socjolog Joanna Heidtman.

Randki gery.pl jest serwisem, który szczyci się liczbą 33 tysięcy zarejestrowanych użytkowników i ponad 5 tysiącami zdjęć. Korzystanie z większości usług tego serwisu możliwe jest dopiero po rejestracji w serwisie. Niezarejestrowanym pozostaje jedynie korzystanie z czata.

Popularność serwisów internetowych jest bardzo duża i patrząc na sytuację rynkową w najbliższym czasie się to nie zmieni. Trzeba jednocześnie pamiętać, ze serwisy randkowe nie tylko służą do szukania osób na całe życie, można szukać przyjaciela, kolegi do imprez, a także partnerów seksualnych. Mimo tego przesłaniem i misją tych serwisów jest „łączenie” ludzi, a nagrodą dla prowadzących te serwisy, są słowa podziękowań, które można znaleźć na wszystkich serwisach.
Np. „Brakuje mi słów, aby opowiedzieć to, co wydarzyło się kilka dni temu. Zawsze podchodziłam sceptycznie i z ogromnym dystansem do takich stron jak ta. Właściwie byliście pierwszą taką stroną na którą weszłam, nie spodziewałam się, że to przez nią mój świat przewróci się do góry nogami. Poznałam wspaniałego człowieka, na którego czekałam całe wieki......Dziękuje Wam i życzę wszystkim zalogowanym na tej stronie aby uwierzyli i znaleźli takie szczęście, jak ja......... Krzysiu, dziękuje, że cudem pojawiłeś się w moim życiu.”

1. http://www.zapoznanie.pl/
2. http://www.ilove.pl
3. http://sympatia.onet.pl/
4. http://randki.gery.pl

Dane statystyczne:
http://sympatia.onet.pl/1217396,prasa.html

Komentarze

Powiązane

27.11.23, 10:30
| internet » informacje
Demagog.org.pl partnerem TikToka
TikTok, w ramach stałych działań na rzecz zwalczania dezinformacji, rozpoczął współpracę z Demagog.org.pl, pierwszą i najdłużej działającą w Polsce organizacją fact-checkingową.
24.11.23, 09:30
| internet » ludzie
Olga Korolec dyrektorką zarządzającą Onetu od 2024 r.
Z początkiem stycznia 2024 r. Olga Korolec zostanie nową dyrektorką zarządzającą Onetu (Ringier Axel Springer) przejmując funkcję i dotychczasowe obowiązki Marty Badurek-Pietniczki, która udaje się na urlop macierzyński.
23.11.23, 17:45
| internet » informacje
Ruszyła III edycja Plebiscytu As Sportu Interii. W zeszłorocznej akcji oddano ponad 600 tys. głosów
20 listopada br. ruszyła trzecia edycja Plebiscytu Interii, w którym internauci wybierają najlepszego sportowca roku.
22.11.23, 06:30
| internet » informacje
WP Holding rośnie dynamicznie w III kwartale 2023 r. dzięki turystyce
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Wirtualnej Polski Holding S.A. w III kwartale 2023 r. wyniosły ponad 405 mln zł. To oznacza wzrost o niemal 50 proc. w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. Największy wpływ na wyniki miał przede wszystkimniemal trzykrotny wzrost zysków w obszarze turystyki.
21.11.23, 16:00
| internet » e-commerce
Supermocje.pl. Nowy Serwis Gazeta.pl ma informować o wyprzedażach i promocjach
Gazeta.pl przed Black Week uruchomiła serwis Supermocje.pl, który ma informować o wyprzedażach, promocjach i zniżkach.
21.11.23, 09:47
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Finałowy turniej Davis Cup 2023 na platformie Pilot WP
21 listopada br. rozpocznie się kolejna edycja finałowego turnieju Davis Cup 2023. Wszystkie mecze będą rozgrywane w hiszpańskiej Maladze od 21 do 26 listopada br.
20.11.23, 08:30
| internet » informacje
WP inwestuje w Legimi. Spółka kupiła 12,5 proc. akcj
Spółka Wirtualna Polska Media nabyła mniejszościowy pakiet akcji spółki Legimi S.A. Działającej na rynku ebooków w Polsce. Za pakiet 12,5 proc. akcji spółki zapłaciła 5,3 mln zł.
19.11.23, 22:15
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Andrzej Sołtysik w Iberionie. Poprowadzi dwa formaty video
Do grupy mediowej Iberion dołączy Andrzej Sołtysik. To siódmy i ostatni z zapowiedzianych przez firmę transferów, które ogłaszane są w ramach procesu rebrandingu.
18.11.23, 08:00
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
DHL Parcel zmienia się DHL eCommerce
DHL Parcel, firma działająca na rynku usług kurierskich w Polsce, rozpoczyna proces zmiany nazwy.
17.11.23, 19:45
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
Answear.com na dwunasty rynek. Tym razem do Włoch
Answear.com, e-commerce oferujący modę i produkty Home & Lifestyle w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, rozszerza działalność o rynek włoski.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 06.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 05.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 03.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.