02.01.07, 22:37

Rusza Machina Antyradio z Odrobiną i Frankowskim

We wtorek, 2 stycznia o godzinie 20:00 ruszyła kolejna audycja w ramach projektu „Machina Podcast Radio”.
We wtorek, 2 stycznia o godzinie 20:00 ruszyła kolejna audycja w ramach projektu „Machina Podcast Radio”. Tym razem w rock’n’roll’owym Antyradiu od poniedziałku do piątku emitowany będzie dwugodzinny program, który poprowadzą Witek Odrobina i Przemysław Frankowski.

„Machina Antyradio” to druga audycja magazynu „Machina”. Pierwsza, cotygodniowa ruszyła 21 października w ogólnopolskim Radiu BIS.

Program „Machina Antyradio” będzie nadawany codziennie od poniedziałku do piątku, w dwugodzinnych blokach od 20:00 do 22:00. Prowadzącymi będą znany z RMF FM Witek Odrobina i Przemek Frankowski związany z Antyradiem od 2003 roku.

Codzienna audycja w Antyradiu pozwala na prowadzenie całotygodniowych cykli tematycznych. Istotnym punktem programu „Machina Antyradio” maja być spotkania z zapraszanymi gośćmi.

„Formaty programowe projektu „Machina FM” w obu stacjach stanowią dla siebie uzupełnienie. Te dwie różne propozycje niejako z dwóch biegunów współczesnego radia, pozwalają zadowolić słuchaczy o różnych gustach.” – mówi Piotr Metz, redaktor naczelny magazynu, oraz osoba odpowiedzialna za projekt. – „W Antyradiu wraz z jego dyrektorem programowym - Michałem Figurskim, przyjęliśmy założenia, że wieczorne godziny emisji audycji pozwolą na innowacyjną, odważną i bezkompromisową formułę projektu ”Machina Antyradio.”

W obu przypadkach audycje są silnie powiązane z magazynem „Machina” nie tylko nazwą, ale przede wszystkim materiałami redakcyjnymi oraz muzyką. W programie „Machina Antyradio” prowadzący odnoszą się do najbardziej prowokacyjnych materiałów „Machiny” komentując je na antenie.

Za całość projektu odpowiada redaktor naczelny „Machiny” – Piotr Metz. Znany dziennikarz muzyczny. Współtwórca między innymi RMF FM, dyrektor muzyczny Radiostacji, dyrektor muzyczny MTV Polska czy współtwórca tegorocznego sukcesu TVN Sopot Festival. Od strony Antyradia projekt koordynuje Michał Figurski – Dyrektor Programowy stacji.

„Wierzę, że bagaż posiadanych doświadczeń obojga, zagwarantuje słuchaczom rozrywkę na najwyższym poziomie.” – komentuje Michał M. Lisiecki, prezes zarządu PMPG SA.

30 listopada ruszyła strona www.machina.fm, na której można ściągnąć i odsłuchać archiwalne audycje radiowe „Machina Podcast Radio” z Radia BIS i wkrótce z Antyradia.

Komentarze

Powiązane

17.07.24, 13:40
| radio » informacje
Pierwsza Noc Promsów w Dwójce. Transmisje aż do połowy września
Program 2 Polskiego Radia zaplanował na piątek, 19 lipca br., transmisję pierwszego wieczoru Promsów z Royal Albert Hall. Dwójka przez całe lato będzie transmitować najciekawsze koncerty z największego na świecie letniego festiwalu muzyki poważnej, który co roku organizowany jest w Londynie.
15.07.24, 06:30
| radio » informacje
Sprawozdanie finansowe Radia Nowy Świat za 2023: rosną koszty wynagrodzeń i energii
12 czerwca br. odbyło się Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników Radia Nowy Świat, którego głównym tematem było zatwierdzenie sprawozdania finansowego i sprawozdania Zarządu za rok 2023 oraz udzielenia członkom Zarządu Spółki absolutorium z wykonania przez nich obowiązków w roku obrotowym kończącym się w dniu 31 grudnia 2023 r.
12.07.24, 10:30
| radio » informacje
Koncert Agi Zaryan w ramach cyklu Jazz.PL w Dwójce
12 lipca br. w ramach cyklu „Jazz.PL” na antenie Dwójki będzie transmitowany koncert Agi Zaryan. Transmisja została zaplanowana od godz. 18.00 na antenie Programu 2 Polskiego Radia oraz – w formie streamingu wideo – na: Facebooku, stronie internetowej stacji i kanale YouTube Dwójki.
11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 22.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.