21.08.05, 16:14

Zakończył się Europejski Tydzień Filmowy OFF/ON Warszawa

Juz po raz drugi w stolicy
W sobotę zakończył się drugi Europejski Tygodzień Filmowy OFF/ON Warszawa.
Ostatni dzień festiwalu przyniósł rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy film dokumentalny o Warszawie, realizowanego w ramach warsztatów doc. Warsaw. W warsztatach tych wzięli udział studenci szkół filmowych oraz europejscy twórcy niezależni.
Pierwsze miejsce zajął zespół z Portugalii w składzie Miguel Sanches, Sofia Arriscado, Miquel Quental. Studenci szkoły filmowej w Lizbonie nakręcili film „Contrasts”, świetnie pokazali kontrasty pomiędzy słodyczą turystycznej Warszawy a surową i - co było bardzo widoczne na filmie - niebezpieczną warszawską Pragą. Realizacja tego filmu wymagała od studentów portugalskich nie lada odwagi.
Druga nagroda trafiła do rąk szwedzkich studentów - Tima Drougge, Samandy Ekman oraz Martina Steinberga ze Stockholm Film School i Kulturama. Studenci pokazali z niezłą dawką poczucia humoru zarówno warszawskie długie zapiekanki, jak i półkilometrowej długości bloki mieszkalne, ale też wysoką palmę na rondzie de Gaulle.
Trzecie miejsce zostało przyznane ekipie niezależnych filmowców z Grecji za film „Time”. To bardzo dobry warsztatowo film, wymagający ogromnego wysiłku fizycznego, pokazujący jak młodzi Grecy widzieli upływ czasu w Warszawie.

Jury obradowało w składzie Witold Kon - Prezes Federacji Niezależnych Twórców Filmowych, Dyrektor Biura Promocji Miasta - Tadeusz Deszkiewicz, dyrektorzy podobnych festiwali w Austrii, Bułgarii i Niemczech oraz dwoje przedstawicieli publiczności. Nagrodami były m.in. programy do montażu filmowego.

Na zakończenie festiwalu publiczność bawiła się na koncercie austriackiej grupy Julia, po czym obejrzała film „Powrót” debiutanta z Rosji, Andrieja Zwiagincewa.

Przez tegoroczny festiwal OFF/ON Warszawa przewinęło się kilka tysięcy ludzi. Organizatorem OFF/ON Warszawa jest Niezależna Federacja Twórców Filmowych. Organizatorzy rozpoczęli juz prace nad trzecią edycją festiwalu.Komentarze

Powiązane

20.06.22, 19:05
| reklama & PR » informacje | kultura » książki
Huta 19 debiutuje jako wydawnictwo z książką o historii polskiego komiksu
Agencja kreatywna Huta 19 im. Joachima Fersengelda rozpoczyna działalność wydawniczą. Pierwszym tytułem w porfolio agencji jest książka „Od Łapigrosza do Funky’ego Kovala. Historia komiksu polskiego do roku 1989”.
06.06.22, 21:00
| kultura » muzyka
Kult, Szczyl i Wczasy gwiazdami Olsztyn Green Festival 2022
Kult, Szczyl i Wczasy wystąpią podczas tegorocznego Olsztyn Green Festival. Wydarzenie odbędzie się od 12 do 14 sierpnia br. na plaży miejskiej nad jeziorem Ukiel w Olsztynie.
29.05.22, 18:00
| kultura » książki
Ander Izagirre laureatem Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego 2022
28 maja br. ogłoszono laureata tegorocznej Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Za najlepszy reportaż 2021 r. jury konkursu uznało książkę hiszpańskiego reportażysty i pisarza Andera Izagirrego pt. „Potosí. Góra, która zjada ludzi”.
26.05.22, 13:00
| kultura » film
Jak zawsze. Trwają prace nad ekranizacją powieści Zygmunta Miłoszewskiego
Ruszyły pracę nad ekranizacją powieści społeczno-obyczajowej autorstwa Zygmunta Miłoszewskiego „Jak zawsze”. Za ekranizację filmową powieści będzie odpowiadał reżyser Sebastian Pańczyk i dom produkcyjny DOBRO (Grupa Platige Image), autorem scenariusza jest Bartosz Blaschke.
22.05.22, 19:00
| kultura » muzyka
Największa edycja Męskiego Grania 2022
Zbliża się największa edycja Męskiego Grania w historii. Na dwóch scenach wydarzenia sponsorowanego przez markę Żywiec wystąpi prawie 80 polskich artystów reprezentujących odmienne konwencje i style, w tym, m.in. BEDOES, Dawid Podsiadło, sanah, oraz Męskie Granie Orkiestra 2022, której skład ujawniony zostanie 31 maja br. Trasa zagra w ośmiu miastach.
19.05.22, 20:37
| kultura » muzyka
Nie żyje Vangelis
Vangelis – grecki twórca muzyki elektronicznej i muzyki filmowej – nie żyje.
18.05.22, 13:01
| radio » informacje | kultura » muzyka
XIV Antyfest Antyradia. Rozgłośnia szuka zespołów rockowych
16 maja br., ruszył nabór do 14. edycji Antyfestu Antyradia 2022 - przeglądu muzyki rockowej. Jego celem jest promocja mało znanych artystów grających muzykę gitarową. W zeszłym roku do konkursu zgłosiły się 244 kapele.
02.05.22, 21:00
| kultura » muzyka
Nowi artyści na Orange Warsaw Festival 2022
Orange Warsaw Festival 2022 odbędzie się 3 i 4 czerwca br., na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Do line-upu dołączyli właśnie Kukon, Julia Wieniawa, Rosalie., Kasia Lins, Kinny Zimmer oraz Zalia. Wśród dotychczas ogłoszonych artystów znaleźli się, m.in. Tyler, The Creator, Florence +The Machine, Charli XCX, Stormzy, Foals, NAS i Earl Sweatshirt.
02.05.22, 12:00
| kultura » muzyka
RE: RZESZÓW FESTIVAL. Nowy letni festiwal organizowany przez Agorę
Dwa dni RE:laksu, dwie sceny, kilkanaście czołowych polskich gwiazd oraz połączenie muzyki i światła - to ramowy plan pierwszej edycji nowego, letniego festiwalu RE: RZESZÓW FESTIVAL. Wydarzenie odbędzie się w dniach 20-21 sierpnia br. na Bulwarach nad Wisłokiem.
28.04.22, 21:00
| kultura » muzyka
Co Jest Grane Festival wraca po dwuletniej przerwie w nowej odsłonie
Znani artyści, 10 koncertów w ciągu dwóch dni, piknikowa atmosfera, festiwalowe spotkania i rozmowy, propozycje familijne dla rodzin z dziećmi, a także foodtrucki z kuchnią z całego świata – tak zapowiada się tegoroczna edycja Co Jest Grane Festival. Women’s Voices Edition.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 08.09.22

Do zdobycia 13 nagród.

do 08.09.22

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 04.09.22

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

XXII Kongres Public Relations już za półtora miesiąca. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Podpułkownik Brett Lea - oficer ds. public affairs z 82. Dywizji Powietrznodesantowej armii amerykańskiej. Tematem przewodnim spotkania będą technologie w komunikowaniu, cyberbezpieczeństwo, a także zmiany jakie następują w narzędziach wykorzystywanych przez specjalistów public relations.