21.08.05, 16:14

Zakończył się Europejski Tydzień Filmowy OFF/ON Warszawa

Juz po raz drugi w stolicy
W sobotę zakończył się drugi Europejski Tygodzień Filmowy OFF/ON Warszawa.
Ostatni dzień festiwalu przyniósł rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy film dokumentalny o Warszawie, realizowanego w ramach warsztatów doc. Warsaw. W warsztatach tych wzięli udział studenci szkół filmowych oraz europejscy twórcy niezależni.
Pierwsze miejsce zajął zespół z Portugalii w składzie Miguel Sanches, Sofia Arriscado, Miquel Quental. Studenci szkoły filmowej w Lizbonie nakręcili film „Contrasts”, świetnie pokazali kontrasty pomiędzy słodyczą turystycznej Warszawy a surową i - co było bardzo widoczne na filmie - niebezpieczną warszawską Pragą. Realizacja tego filmu wymagała od studentów portugalskich nie lada odwagi.
Druga nagroda trafiła do rąk szwedzkich studentów - Tima Drougge, Samandy Ekman oraz Martina Steinberga ze Stockholm Film School i Kulturama. Studenci pokazali z niezłą dawką poczucia humoru zarówno warszawskie długie zapiekanki, jak i półkilometrowej długości bloki mieszkalne, ale też wysoką palmę na rondzie de Gaulle.
Trzecie miejsce zostało przyznane ekipie niezależnych filmowców z Grecji za film „Time”. To bardzo dobry warsztatowo film, wymagający ogromnego wysiłku fizycznego, pokazujący jak młodzi Grecy widzieli upływ czasu w Warszawie.

Jury obradowało w składzie Witold Kon - Prezes Federacji Niezależnych Twórców Filmowych, Dyrektor Biura Promocji Miasta - Tadeusz Deszkiewicz, dyrektorzy podobnych festiwali w Austrii, Bułgarii i Niemczech oraz dwoje przedstawicieli publiczności. Nagrodami były m.in. programy do montażu filmowego.

Na zakończenie festiwalu publiczność bawiła się na koncercie austriackiej grupy Julia, po czym obejrzała film „Powrót” debiutanta z Rosji, Andrieja Zwiagincewa.

Przez tegoroczny festiwal OFF/ON Warszawa przewinęło się kilka tysięcy ludzi. Organizatorem OFF/ON Warszawa jest Niezależna Federacja Twórców Filmowych. Organizatorzy rozpoczęli juz prace nad trzecią edycją festiwalu.Komentarze

Powiązane

26.12.22, 11:24
| kultura » informacje
Nie żyje Emilian Kamiński
Zmarł Emilian Kamiński - aktor i reżyser teatralny, filmowy, musicalowy i dubbingowy, wokalista i pisarz. Założyciel Fundacji Atut i Teatru Kamienica.
19.12.22, 21:00
| kultura » film
Fenomen. W styczniu premiera filmu o Jurku Owsiaku
20 stycznia 2023 r. do polskich kin wejdzie ,,Fenomen”, film o Jurku Owskiaku i historii WOŚP. Film powstał z okazji 30. rocznicy pierwszego finału akcji. Obraz wyprodukowała Dominika Kulczyk i spółka dFlights.
13.12.22, 07:00
| telewizja / VOD » wywiady | kultura » książki
Zamierzonym efektem było opisanie naszej rzeczywistości, problemów futbolu, prasy i świata polityki
Rozmowa z Grzegorzem Kalinowskim, autorem kryminału „Gra w oczko” i dziennikarzem sportowym.
10.12.22, 21:42
| radio » informacje | kultura » muzyka
85 lat Dwójki. Premiera rocznicowego albumu już 12 grudnia
1 marca 1937 r., o godzinie 13.10 pod kierownictwem Zenona Kosidowskiego, uruchomiona została radiostacja Warszawa II – tę datę przyjmuje się jako dzień powstania Programu 2 Polskiego Radia. Przez cały 2022 rok Program 2 Radia celebruje rocznicę powstania. Fonograficznym zwieńczeniem obchodów jest wyjątkowy dwupłytowy album winylowy, zatytułowany „85 lat Dwójki”, którego premiera odbędzie się 12 grudnia br.
19.11.22, 10:10
| kultura » muzyka
Sam Smith wystąpi na Orange Warsaw Festival
Organizatorzy Orange Warsaw Festival potwierdzają obecność kolejnego artysty na festiwalu. Na Warszawskim Służewcu wystąpi Sam Smith. 
13.11.22, 11:32
| kultura » muzyka
Premiera płyty Męskie Granie 2022 już 25 listopada
25 listopada br. w sprzedaży pojawi się płyta Męskie Granie 2022. Jest ona zapisem piosenek, które wybrzmiały w ośmiu miastach w Polsce. Od 4 listopada płytę można nabyć w preorderze.
11.11.22, 14:50
| radio » informacje | kultura » informacje
Artyści dla Akademii Teatralnej. Koncert Radia Nowy Świat dla Akademii Teatralnej
 24 listopada br. w Collegium Nobilium, Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, odbędzie się koncert „Artyści dla Akademii Teatralnej”. Radio Nowy Świat postanowiło, przy pomocy kampanii informacyjnej oraz koncertu solidarnościowego, zwrócić uwagę opinii publicznej na niewystarczające działania resortu kultury, któremu to publiczne szkolnictwo artystyczne podlega. 
03.11.22, 14:30
| kultura » film
500 tys. osób świętowało Dzień Kina w Polsce
Blisko 500 tys. widzów świętowało Dzień Kina w niedzielę, 30 października br. w kinach w całym kraju. W trakcie całego weekendu wszystkie kina w Polsce sprzedały 800 tys. biletów.
01.11.22, 21:00
| kultura » informacje
Nowa biblioteka w Międzyzdrojach
22 września 2022 r. otwarto nową siedzibę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach. Jest to jedna z pierwszych inwestycji zrealizowanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 - Priorytet 2, Kierunek interwencji 2.1. „Infrastruktura bibliotek 2021-2025”, którego operatorem jest Instytut Książki.
30.10.22, 09:00
| kultura » film
Kolejne Multikina na filmowej mapie Polski. Finał rebrandingu
28 października br. zakończył się proces rebrandingu kin sieci Cinema3D na Multikino. Sieć zaistniała w kolejnych dziesięciu miastach w Polsce. 
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Komunikacji-Rzecznik prasowy

Muzeum Sztuki Łódź | Łódź

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.