15.02.12, 17:57

Donald Tusk najbardziej medialnym politykiem

Donald Tusk od czerwca do grudnia ur. był najczęściej prezentowanym politykiem w głównych wydaniach najpopularniejszych telewizyjnych serwisów informacyjnych — wynika raportu Cztery Stacje opublikowanego przez agencję informacyjną PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.

Donald Tusk od czerwca do grudnia ur. był najczęściej prezentowanym politykiem w głównych wydaniach najpopularniejszych telewizyjnych serwisów informacyjnych — wynika raportu Cztery Stacje opublikowanego przez agencję informacyjną PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.

W analizowanym okresie Prezes Rady Ministrów udzielił 766 komentarzy, co daje średnią na poziomie 3,57 wypowiedzi dziennie. Rzadziej mieliśmy okazję oglądać i słuchać Jarosława Kaczyńskiego (514 wypowiedzi), Waldemara Pawlaka (326 wystąpień) i Grzegorza Napieralskiego (273). Jednak analitycy zbadali przekaz medialny ostatnich siedmiu miesięcy ubiegłego roku nie tylko pod kątem liczby, ale i czasu wystąpień polityków. Wypowiedzi premiera trwały najdłużej – łącznie 2 godz. 41 min. i 31 s. Na drugim miejscu znalazł się prezes PiS-u (1:47:10), a na trzecim  - prezydent Bronisław Komorowski, mimo że w jego wypadku odnotowano mniejszą od liderów PSL i SLD liczbę wypowiedzi. Wśród najczęściej komentujących wydarzenia polityków znalazła się Małgorzata Kidawa-Błońska ze 145 wypowiedziami. Łącznie należało do niej ponad 15 minut czasu antenowego.

Najważniejszym tematem szczegółowym wszystkich czterech programów w analizowanym okresie były wybory parlamentarne – łącznie 632 materiały. W pierwszej trójce znalazły się również: kryzys gospodarczy (323) oraz coraz popularniejsze w serwisach Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012 (104). Wybory aż 130 razy były najważniejszym newsem wydania. Druga pozycja należy do kryzysu gospodarczego (78 razy).

Na pierwszym planie pozostaje polityka, która najczęściej była tematem numer jeden poszczególnych wydań – w ramach tej kategorii ukazały się 392 reportaże. Ponad trzykrotnie mniej dotyczyło ekonomii i gospodarki.

Zdecydowanym liderem pod względem liczby wyemitowanych materiałów jest Panorama – 2541 reportaży. Jej reportaże stanowią 30 proc. przekazu wszystkich serwisów. Do Wiadomości i Wydarzeń należało po 25 proc. Liczba materiałów przygotowanych przez Fakty nie przekroczyła 2 tysięcy.

Komentarze

Powiązane

28.11.23, 10:45
| telewizja / VOD » informacje
Krzysztof Ziemiec i Tomasz Wolny twarzami kampanii informującej o zmianie standardu nadawania w MUX-3
27 listopada br. na antenach Telewizji Polskiej ruszyła kampania informacyjna prezentująca szczegóły zbliżającej się zmiany standardu nadawania w MUX-3 – z DVB-T na DVB-T2/HEVC.
28.11.23, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi zyskał dzięki Fundacji TVN gabinety psychologiczno-psychiatryczne
23 listopada br. odbyła się uroczystość otwarcia pierwszych gabinetów psychologiczno-psychiatrycznych, które powstały w ramach inicjatywy „Zdrowie w Głowie” Fundacji TVN. Całkowity koszt realizacji tego projektu wyniósł niemal 1,5 mln zł brutto. Wsparcie finansowe na ten cel uzyskano dzięki hojności osób i instytucji wspierających Fundację TVN oraz firmy Amazon.
27.11.23, 19:54
| telewizja / VOD » informacje
Super Polsat wyemituje reality show Dagmara szuka męża
Super Polsat 11 grudnia br. rozpocznie emisję nowego reality show, w którym Dagmara Kaźmierska poszukuje swojej drugiej połówki.
27.11.23, 11:53
| telewizja / VOD » informacje
Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni. Nowy sezon w Crime+Investigation Polsat
29 listopada br. na antenie Crime+Investigation Polsat rozpocznie się emisja nowego sezonu programu „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”. Emisja w każdą środę o godz. 22:30.
27.11.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Faceci ze stali. Nowy polski format w History Channel
28 listopada br. na antenie HISTORY Channel odbędzie się premiera pilotowego odcinka programu „Faceci ze stali”, w którym guru bursztynnictwa Tomasz Ołdziejewski i jeden z najlepszych polskich knifemakerów Artur Szyngwelski odwiedzą pracownię Michała Sielickiego, znanego jako Trollsky.
26.11.23, 20:54
| telewizja / VOD » informacje
Player.pl pokaże cykl dokumentów Martyny Wojciechowskiej
Player pokaże serię dokumentów Martyny Wojciechowskiej pod marką Player Original. Premiera pierwszego z nich - "Czas na taniec" odbyła się 26 listopada br.
25.11.23, 19:00
| telewizja / VOD » seriale
Polowanie na ćmy z nominacją na najlepszą środkowoeuropejską produkcję w 2023 roku w III edycji NEM Zagreb
Od 6 do 8 grudnia 2023 r. w stolicy Chorwacji odbędzie się 3. edycja NEM Zagreb. „Polowanie na ćmy”, serial kostiumowy wyprodukowany przez Telewizję Polską, znalazł się wśród 12 produkcji telewizyjnych Europy Środkowo-Wschodniej nominowanych do nagrody NEM AWARDS przyznawanej dla najlepszego serialu telewizyjnego tego regionu.
24.11.23, 14:30
| telewizja / VOD » badania rynku
1,2 mln widzów w jesiennym sezonie programu Kuba Wójewódzki
Talk-show stacji TVN „Kuba Wojewódzki" wciąż jest chętnie oglądany przez telewidzów. Ostatnia odsłona programu rozrywkowego zgromadziła średnio przed telewizorami prawie 700 tys. widzów w grupie docelowej 20-54 oraz ponad 1,2 mln w grupie ogólnej (dane: Nielsen Media).
23.11.23, 14:15
| telewizja / VOD » informacje
Twoja Twarz Brzmi Znajomo bez Pawła Domagały. Aktor odchodzi z jury programu
Paweł Domagała odchodzi z jury programu „Twoja twarz Brzmi Znajomo” (Polsat). Na razie nie wiadomo, kto zastąpi aktora w jury formatu.
23.11.23, 13:09
| telewizja / VOD » informacje
Podcast Eurosportu. Adam Małysz pierwszym gościem Piotra Karpińskiego
22 listopada br., na kanale YouTube Eurosportu zadebiutował nowy format – Podcast Eurosportu.