15.02.12, 17:57

Donald Tusk najbardziej medialnym politykiem

Donald Tusk od czerwca do grudnia ur. był najczęściej prezentowanym politykiem w głównych wydaniach najpopularniejszych telewizyjnych serwisów informacyjnych — wynika raportu Cztery Stacje opublikowanego przez agencję informacyjną PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.

Donald Tusk od czerwca do grudnia ur. był najczęściej prezentowanym politykiem w głównych wydaniach najpopularniejszych telewizyjnych serwisów informacyjnych — wynika raportu Cztery Stacje opublikowanego przez agencję informacyjną PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.

W analizowanym okresie Prezes Rady Ministrów udzielił 766 komentarzy, co daje średnią na poziomie 3,57 wypowiedzi dziennie. Rzadziej mieliśmy okazję oglądać i słuchać Jarosława Kaczyńskiego (514 wypowiedzi), Waldemara Pawlaka (326 wystąpień) i Grzegorza Napieralskiego (273). Jednak analitycy zbadali przekaz medialny ostatnich siedmiu miesięcy ubiegłego roku nie tylko pod kątem liczby, ale i czasu wystąpień polityków. Wypowiedzi premiera trwały najdłużej – łącznie 2 godz. 41 min. i 31 s. Na drugim miejscu znalazł się prezes PiS-u (1:47:10), a na trzecim  - prezydent Bronisław Komorowski, mimo że w jego wypadku odnotowano mniejszą od liderów PSL i SLD liczbę wypowiedzi. Wśród najczęściej komentujących wydarzenia polityków znalazła się Małgorzata Kidawa-Błońska ze 145 wypowiedziami. Łącznie należało do niej ponad 15 minut czasu antenowego.

Najważniejszym tematem szczegółowym wszystkich czterech programów w analizowanym okresie były wybory parlamentarne – łącznie 632 materiały. W pierwszej trójce znalazły się również: kryzys gospodarczy (323) oraz coraz popularniejsze w serwisach Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012 (104). Wybory aż 130 razy były najważniejszym newsem wydania. Druga pozycja należy do kryzysu gospodarczego (78 razy).

Na pierwszym planie pozostaje polityka, która najczęściej była tematem numer jeden poszczególnych wydań – w ramach tej kategorii ukazały się 392 reportaże. Ponad trzykrotnie mniej dotyczyło ekonomii i gospodarki.

Zdecydowanym liderem pod względem liczby wyemitowanych materiałów jest Panorama – 2541 reportaży. Jej reportaże stanowią 30 proc. przekazu wszystkich serwisów. Do Wiadomości i Wydarzeń należało po 25 proc. Liczba materiałów przygotowanych przez Fakty nie przekroczyła 2 tysięcy.

Komentarze

Powiązane

28.05.24, 19:00
| telewizja / VOD » seriale
Prosta Sprawa. Pierwszy odcinek nowego serialu za darmo na Youtube i TikToku
Gangsterski serial akcji od twórców filmu “Furioza” zadebiutował w CANAL+ online 17 maja br. Pierwszy odcinek “Prostej sprawy” będzie dostępny bez opłat w serwisie Youtube oraz pierwszy raz w przypadku polskich seriali także w aplikacji TikTok.
28.05.24, 18:00
| telewizja / VOD » seriale
Sztuczna inteligencja promuje serial Algorytm Miłości
Ruszyła kampania promująca najnowszą produkcję CANAL+ „Algorytm Miłości”. W ramach promocji wystartował specjalny landing page algorytmmilosci.pl, gdzie dzięki sztucznej inteligencji, użytkownicy mogą porozmawiać o serialu, jak również o swoich sercowych rozterkach.
28.05.24, 12:41
| telewizja / VOD » ludzie
Arkadiusz Pawlik i Damian Ruciński pokierują Agencją Kreacji Filmu i Serialu Telewizji Polskiej
Telewizja Polska S.A. w likwidacji zmieniła model funkcjonowania Agencji Kreacji Filmu i Serialu. Zmianie ulegnie, m.in. proces zamawiania, budżetowania oraz nadzoru nad produkcją filmów i seriali.
28.05.24, 11:47
| telewizja / VOD » wydarzenia branżowe
OKTEL Ogólnopolska Konferencja Telekomunikacyjna
12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.
28.05.24, 10:11
| telewizja / VOD » informacje
Kino Polska. Zmiany, zmiany, zmiany
3 czerwca br. kanał Kino Polska dedykowany wyłącznie polskim filmom i serialom, pojawi się w nowej odsłonie. Stacja zyska nową identyfikację wizualną i muzyczną, a na antenie zagości cykl filmowy „Kino pokoleń”, który zabierze widzów w podróż filmową od lat 80. do współczesności.
27.05.24, 17:30
| telewizja / VOD » ludzie
Paulina Chylewska po siedmiu latach powraca do Telewizji Polskiej
Paulina Chylewska – dziennikarka i prezenterka po siedmiu latach wraca do TVP. Przez ostatni okres pracy zawodowej związana była z Polsatem.
27.05.24, 11:55
| telewizja / VOD » informacje
Viasat True Crime zadebiutuje na polskim rynku we współpracy z CANAL+
Międzynarodowa grupa medialna Viasat World ogłosiła start nowego kanału telewizyjnego o tematyce kryminalnej. Viasat True Crime zadebiutuje na polskim rynku we współpracy z CANAL+.
26.05.24, 21:00
| telewizja / VOD » informacje
Magdalena Schejbal gospodynią cyklu Pokochaj mnie w Pytaniu na śniadanie
17 maja br. do ekipy programu „Pytanie na śniadanie” dołączyła Magdalena Schejbal. Aktorka będzie gospodarzem cyklu „Pokochaj mnie”, który jest emitowany dwa razy w miesiącu, w piątki.
24.05.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Kino Polska w I kwartale 2024 r.: wzrost przychodów z reklam o ponad 30 proc.
Grupa Kino Polska opublikowała wyniki finansowe za I kwartał 2024 r. Spółka osiągnęła znaczący wzrost przychodów reklamowych. Wzrósł zysk netto Grupy.
23.05.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Unlimited. Krzysztof Machajski gospodarzem wideocastu Polsat Box Go
Polsat Box Go uruchomił wideocast Unlimited, w którym gośćmi będą osoby z szeroko rozumianego showbiznesu. Program prowadzi dziennikarz Krzysztof Machajski.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 29.06.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.