13.02.12, 15:46

Muminki w pogoni za kometą 3D wkróce w kinach

"Muminki w pogoni za kometą 3D" to najnowsza wersja przygód sympatycznych istot - tytułowych antropomorficznych Trolli, Paszczaków, Hatifnatów i Mimbli - zamieszkujących pewną fińską krainę - Dolinę Muminków.

"Muminki w pogoni za kometą 3D" to najnowsza wersja przygód sympatycznych istot - tytułowych antropomorficznych Trolli, Paszczaków, Hatifnatów i Mimbli - zamieszkujących pewną fińską krainę - Dolinę Muminków. To pełna humoru, pozbawiona przemocy opowieść, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych zaznajomionych z cyklem książek fińskiej pisarki Tove Jonsson.

Pierwsza wersja książki o Muminkach powstała w 1939 roku. Cykl dziewięciu opowieści przetłumaczony został na ponad trzydzieści języków i odniósł światowy sukces. Muminki doczekały się też wersji teatralnej, radiowej, komiksowej i oczywiście filmowej – serialu wyprodukowanego na przełomie lat 70. i 80. przez łódzkie studio SE-MA-FOR oraz austriackiego producenta Jupiter-Film GmbH. To właśnie ten serial stał się podstawą do opracowania kolejnego po "Lecie Muminków" pełnometrażowego filmu "Muminki w pogoni za kometą".

Po raz pierwszy Muminki pokazane zostaną w trójwymiarze. Za efekty 3D odpowiada japońska firma Quality eXperience Design, która zastosowała całkowicie nową technikę produkcji, przy czym część efektów została dodana ręcznie przez grafików. Oryginalny negatyw serialu na taśmie 35 mm został zeskanowany, zdigitalizowany i całkowicie odnowiony. Trailer do filmu zmontowała firma MaxQ Trailers z Los Angeles, która wyprodukowała zwiastuny do takich filmów jak "Jurrasic Park" czy "Faceci w czerni". Do filmu powstała nowa czołówka, a otwierającą film, specjalnie na tę okazję skomponowaną piosenkę "The Comet Song" wykonuje islandzka piosenkarka Björk.

W międzynarodowej wersji filmu wystąpili najlepsi skandynawscy aktorzy, m. in. Max von Sydow ("Robin Hood", "Wyspa Tajemnic"), Stellan Skarsgard ("Dziewczyna z tatuażem", "Mamma Mia"), Mads Mikkelsen ("Trzej Muszkieterowie 3D", "Casino Royale") i Alexander Skarsgard (serial "Czysta krew"). W polskiej wersji językowej zaś usłyszymy Zbigniewa Zamachowskiego (Narrator), Marcina  Bosaka (Muminek), Janusza Chabiora (Włóczykij), czy Katarzynę Pakosińską w roli Panny Migotki.

Pewnego ranka Muminek odkrywa, że coś dziwnego dzieje się w Dolinie Muminków. Zaintrygowany szarym pyłem pokrywającym wszystko dookoła Muminek zwraca się do wszystkowiedzącego Piżmowca z prośbą o wyjaśnienie. Ten przekonany o zagrożeniu z nieba odpowiada tylko: „Kto wie, jak wyglądać będą ostatnie dni przed końcem świata?”. Aby ustalić, co naprawdę im grozi, Muminek, Ryjek i Włóczykij wyruszają w daleką, pełną przygód podróż. Po drodze napotykają liczne kłopoty, jednak poznani
w trakcie wędrówki przyjaciele pomagają im bezpiecznie dotrzeć do celu, jakim jest obserwatorium. Tam naukowcy zdradzają im straszną prawdę: wielka kometa już niebawem uderzy w Ziemię. Nie ma chwili do stracenia! Czy bohaterowie zdążą przed upadkiem komety? Czy zdołają ocalić Dolinę Muminków?

Premiera filmu: 24 lutego 2012 r.

Komentarze

Powiązane

26.05.24, 12:46
| kultura » muzyka
Dwie sceny podczas tegorocznej edycji Co Jest Grane Festival
Co Jest Grane Festival 14 i 15 czerwca br. ponownie wypełni muzyką i atrakcjami Park przy Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. W tym roku, na terenie imprezy stanie nie jedna, ale dwie sceny.
21.05.24, 12:49
| kultura » muzyka
Zmarł Jan A.P. Kaczmarek
Nie żyje Jan Andrzej Paweł Kaczmarek kompozytor. muzyki do ponad 70 filmów długometrażowych i dokumentalnych oraz polskich i amerykańskich spektakli teatralnych. Jest laureatem Nagrody Akademii Filmowej za muzykę do filmu „Marzyciel” w 2005 r.
17.05.24, 19:15
| kultura » muzyka
Czesław Mozil i młodzi artyści nagrali piosenkę o Kolejach Dolnośląskich
„Koleje ludzkich losów” – to tytuł nowej piosenki Czesława Mozila, którą nagrał razem z młodymi artystami z Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. W teledysku do utworu polsko-duński twórca wciela się w pracownika Kolei Dolnośląskich.
14.05.24, 23:50
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Śleboda. Ruszyły zdjęcia do nowego serialu SkyShowtime Original
Serwis SkyShowtime ogłosił rozpoczęcie zdjęć do nowej polskiej produkcji oryginalnej – "Śleboda". Produkcja jest serialową adaptacją popularnego etno-kryminału. W rolach głównych serialu Śleboda wystąpią Maria Dębska, Maciej Musiał i Piotr Pacek.
08.05.24, 21:00
| kultura » film
Kultowe Kino. Nowy cykl filmowy w Multikinie
Sieć kin Multikino ruszyło z nowym cyklem filmowym „Kultowe Kino”. Widzowie będą mogli przypomnieć sobie produkcje, które nie tylko zyskały lojalną rzeszę fanów, ale także trwale wpisały się w kanon kultury popularnej.
07.05.24, 12:50
| radio » informacje | kultura » muzyka
Zmarł Jan Ptaszyn Wróblewski
Nie żyje Jan Ptaszyn Wróblewski - muzyk jazzowy, kompozytor, aranżer i dyrygent, dziennikarz i krytyk muzyczny.
05.05.24, 12:00
| telewizja / VOD » informacje | kultura » muzyka
Znamy wykonawców koncertów Debiuty i Premiery 61.KFPP w Opolu [lista uczestników]
Rada Artystyczna 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, powołana przez Telewizję Polską i Miasto Opole, wyłoniła uczestników konkursów „Debiuty” i „Premiery”. Tegoroczny festiwal będzie trwał od 31 maja do 2 czerwca 2024 r. Koncerty „Debiuty” i „Premiery” będzie można zobaczyć w pierwszy dzień festiwalu.
04.05.24, 20:00
| kultura » informacje
Alior Bank mecenasem Festiwalu Wodecki Twist
Alior Bank został partnerem strategicznym oraz mecenasem Festiwalu WODECKI TWIST. Wydarzenie organizowane siódmy rok z rzędu stanowi hołd dla twórczości Zbigniewa Wodeckiego. Tegoroczna edycja odbędzie się 7 i 8 czerwca br. w ICE Kraków.
26.04.24, 16:15
| kultura » muzyka
Yeat i The Prodigy na Orange Warsaw Festival 2024
Yeat, jeden z najbardziej rozpoznawalnych raperów na świecie, oraz The Prodigy, legenda muzyki elektronicznej, będą głównymi gwiazdami pierwszego dnia festiwalu Orange Warsaw Festival 2024.
12.04.24, 20:45
| kultura » informacje
Filip Pobocha przeszedł do SBM Label przeszedł do SBM Label
Na początku marca br. do zespołu wytwórni muzycznej SBM Label dołączył Filip Pobocha i objął stanowisko Label Director. Pobocha będzie odpowiedzialny za kierunek artystyczny i działania operacyjne wytwórni.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.