13.02.12, 15:46

Muminki w pogoni za kometą 3D wkróce w kinach

"Muminki w pogoni za kometą 3D" to najnowsza wersja przygód sympatycznych istot - tytułowych antropomorficznych Trolli, Paszczaków, Hatifnatów i Mimbli - zamieszkujących pewną fińską krainę - Dolinę Muminków.

"Muminki w pogoni za kometą 3D" to najnowsza wersja przygód sympatycznych istot - tytułowych antropomorficznych Trolli, Paszczaków, Hatifnatów i Mimbli - zamieszkujących pewną fińską krainę - Dolinę Muminków. To pełna humoru, pozbawiona przemocy opowieść, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych zaznajomionych z cyklem książek fińskiej pisarki Tove Jonsson.

Pierwsza wersja książki o Muminkach powstała w 1939 roku. Cykl dziewięciu opowieści przetłumaczony został na ponad trzydzieści języków i odniósł światowy sukces. Muminki doczekały się też wersji teatralnej, radiowej, komiksowej i oczywiście filmowej – serialu wyprodukowanego na przełomie lat 70. i 80. przez łódzkie studio SE-MA-FOR oraz austriackiego producenta Jupiter-Film GmbH. To właśnie ten serial stał się podstawą do opracowania kolejnego po "Lecie Muminków" pełnometrażowego filmu "Muminki w pogoni za kometą".

Po raz pierwszy Muminki pokazane zostaną w trójwymiarze. Za efekty 3D odpowiada japońska firma Quality eXperience Design, która zastosowała całkowicie nową technikę produkcji, przy czym część efektów została dodana ręcznie przez grafików. Oryginalny negatyw serialu na taśmie 35 mm został zeskanowany, zdigitalizowany i całkowicie odnowiony. Trailer do filmu zmontowała firma MaxQ Trailers z Los Angeles, która wyprodukowała zwiastuny do takich filmów jak "Jurrasic Park" czy "Faceci w czerni". Do filmu powstała nowa czołówka, a otwierającą film, specjalnie na tę okazję skomponowaną piosenkę "The Comet Song" wykonuje islandzka piosenkarka Björk.

W międzynarodowej wersji filmu wystąpili najlepsi skandynawscy aktorzy, m. in. Max von Sydow ("Robin Hood", "Wyspa Tajemnic"), Stellan Skarsgard ("Dziewczyna z tatuażem", "Mamma Mia"), Mads Mikkelsen ("Trzej Muszkieterowie 3D", "Casino Royale") i Alexander Skarsgard (serial "Czysta krew"). W polskiej wersji językowej zaś usłyszymy Zbigniewa Zamachowskiego (Narrator), Marcina  Bosaka (Muminek), Janusza Chabiora (Włóczykij), czy Katarzynę Pakosińską w roli Panny Migotki.

Pewnego ranka Muminek odkrywa, że coś dziwnego dzieje się w Dolinie Muminków. Zaintrygowany szarym pyłem pokrywającym wszystko dookoła Muminek zwraca się do wszystkowiedzącego Piżmowca z prośbą o wyjaśnienie. Ten przekonany o zagrożeniu z nieba odpowiada tylko: „Kto wie, jak wyglądać będą ostatnie dni przed końcem świata?”. Aby ustalić, co naprawdę im grozi, Muminek, Ryjek i Włóczykij wyruszają w daleką, pełną przygód podróż. Po drodze napotykają liczne kłopoty, jednak poznani
w trakcie wędrówki przyjaciele pomagają im bezpiecznie dotrzeć do celu, jakim jest obserwatorium. Tam naukowcy zdradzają im straszną prawdę: wielka kometa już niebawem uderzy w Ziemię. Nie ma chwili do stracenia! Czy bohaterowie zdążą przed upadkiem komety? Czy zdołają ocalić Dolinę Muminków?

Premiera filmu: 24 lutego 2012 r.

Komentarze

Powiązane

30.08.23, 20:30
| kultura » teatr
VIII Międzynarodowego Festiwalu Ulicznych Teatrów Lalkowych „Lalka na Scenie” 2023
W najbliższy weekend, 2-3 września br. w Warszawie na Rynku Nowego Miasta po raz ósmy zawita „Lalka na Scenie”. To coroczna teatralna uczta dla każdego. Wszystkie dwudniowe wydarzenia festiwalowe są bezpłatne.
29.08.23, 19:30
| internet » informacje | kultura » film
Influencerzy po raz pierwszy na dużym ekranie. Trwają zdjęcia do dokumentu Krystiana Kuczkowskiego
Trwają zdjęcia do filmu dokumentalnego opowiadającego o życiu najbardziej znanych polskich influencerów. Głównymi bohaterami dokumentu są Natalia Karczmarczyk „Natsu”, Kamil Labudda „Budda” oraz Michał Baron „Boxdel”.
20.08.23, 17:00
| kultura » książki
Pociąg do czytania. Wakacyjna Strefa NPRCz 2.0 na dworcach kolejowych
4 sierpnia 2023 r. na Dworcu Wschodnim w Warszawie ruszyła akcja "Pociąg do czytania". Pasażerowie będą mogli czytać książki i korzystać z aktywności przygotowanych przez bibliotekarzy. Akcja odbędzie się także w Katowicach, Gdyni, Krakowie i we Wrocławiu.
19.08.23, 08:00
| kultura » film
Przysięga Ireny. Światowa premiera na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto
„Przysięga Ireny”, polsko-kanadyjska koprodukcja, zakwalifikowała się do udziału w tegorocznym 48. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Koproducentem filmu jest Telewizja Polska.
16.08.23, 09:00
| kultura » książki
Niełatwo mnie zabić. Opowieść o Joannie Chmielewskiej pod koniec września w sprzedaży
27 września ukaże się powieść biograficzna pt. "Niełatwo mnie zabić. Opowieść o Joannie Chmielewskiej" autorstwa Katarzyny Drogi.
12.08.23, 22:00
| kultura » informacje
Muzyczne Konstelacje na Dziedzińcu Kultury. Kto jeszcze wystąpi?
Od 7 lipca do 25 sierpnia br. dziedziniec Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego stanie się muzycznym obserwatorium. Gwiazdy rocka, electro, jazzu i popu przeniosą swoich gości w różnorodne sfery muzycznego wszechświata.
11.08.23, 10:06
| kultura » książki
Rozpoczął się III nabór wniosków do konkursu Infrastruktura bibliotek 2021-2025 w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Można już składać wnioski na zadania dotyczące budowy, przebudowy, modernizacji i adaptacji obiektów bibliotecznych. W ramach konkursu „Infrastruktura bibliotek 2021-2025” Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 do dyspozycji jest ponad 84 mln zł.
11.08.23, 07:30
| kultura » informacje
15. edycja SOLANINA zbliża się wielkimi krokami. Kto będzie gościem specjalnym?
23 sierpnia br. wystartuje 15. Solanin Film Festiwal 2023 w Nowje Soli. W czterech konkursach weźmie udział 32 niezależne filmy. W ramach wydarzenia zaplanowano także pokazy przedmierowe i sekcje specjalne.
05.08.23, 22:38
| kultura » informacje
Czas apokalipsy z kobiecej perspektywy. Kulczyk Foundation wspiera pamięć o Powstaniu Warszawskim
2 sierpnia 2023 roku odbył się wernisaż wystawy "Podróż bohaterek" w Muzeum Powstania Warszawskiego, który pokazywał doświadczenia kobiet podczas wojny. Kulczyk Foundation jest partnerem wystawy.
04.08.23, 10:20
| kultura » informacje
Cyfrowa Sowa. Rusza projekt Izby Gospodarki Elektronicznej
„Cyfrowa Sowa” Izby Gospodarki Elektronicznej to seria zajęć online przygotowali profesjonaliści z branży, pod okiem pedagogów. To ludzie, którym zależy na wykształceniu wartości i wiedzy w pokoleniu Z i Alfa, które będą potrzebne młodzieży do bezpiecznego i odpowiedzialnego poruszania się w cyfrowym świecie.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 26.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.