09.02.12, 18:15

Rok Przygód na antenie BBC Knowledge

BBC Knowledge zaprezentuje "Rok Przygód" - pierwszą światową produkcję, przygotowaną dla BBC Worldwide Channels.

BBC Knowledge zaprezentuje "Rok Przygód" - pierwszą światową produkcję, przygotowaną dla BBC Worldwide Channels. Telewizyjny cykl oparty na książce ze znanej serii "Lonely Planet", ma zabrać widzów w niezwykłe zakątki całego świata, pokazując na małym ekranie, jak przeżyć prawdziwą przygodę. Program prowadzi brytyjski podróżnik Ben Fogle, nieustraszony odkrywca, poszukujący na krańcach naszej planety prawdziwych emocji i wyjątkowych przygód.

Ben Fogle (3 listopada 1973 r.). Ben jest podróżnikiem, prezenterem telewizyjnym i publicystą. Prowadził wiele brytyjskich programów, w tym osiem serii "Animal Park". Występował także w seriach "Wild in Africa", "Wild on the West Coast", "Countryfile", "One Man and His Dog i Crufts".

W 2005 roku przepłynął Atlantyk ze złotym medalistą olimpijskim Jamesem Cracknellem. Opowiadał o tym pięcioodcinkowy serial "Through Hell and High Water". W 2009 roku Ben ponownie z Cracknellem przeszedł 800 kilometrów przez Antarktykę do bieguna południowego, co pokazano w serialu "On Thin Ice". Kulminacją jego pasji do przygód był hit BBC - "Ben Fogle's Extreme Dreams", w którym zabrał zwykłych ludzi na niezwykłe wyprawy po całym świecie, od dżunglii w Papui Nowej Gwinei, po pustynie Libii.

Fogle napisał też wiele książek, które stały się bestsellerami, takich jak "Offshore", "The Teatime Islands", "The Crossing" oraz "Race to the Pole". Pisuje dla wielu znanych gazet i magazynów, takich jak "Guardian", "Daily Mail", "Sunday Times" i "New York Times". Ma swoją cotygodniową rubrykę w "Sunday Telegraph" dotyczącą spraw życia na wsi i regularnie pisuje o podróżach dla Independent.

Jest autorem filmu dokumentalnego "Make me A New Face" o ludziach cierpiących na deformacje twarzy w Etiopi i dokumentu o księciu Williamie - "Prince William's Africa", pokazującego podróż księcia do Botswany. Ben powrócił także do Antarktyki w 2010 roku, by nakręcić dla BBC2 film "The Secret of Scott's Hut".

Obecnie Fogle występuje w filmach o wyspach Brytyjskich w magazynie "One Show". Podpisał też dwuletni kontrakt z amerykańskim NBC News jako specjalny korespondent w Wielkiej Brytanii. Jego ostatnimi filmami są "The Secret Life of Crocodiles", kręcone w Botswanie i Australii dla BBC oraz "Dangerous Roads in Peru" nakręcone wspólnie z aktorem Hughem Dennisem.

Fogle właśnie ukończył pracę nad jednym ze swoich najbardziej wyczerpujących projektów – "Rokiem Przygód", zainspirowanym książką o tym samym tytule z serii "Lonely Planet". Pięcioodcinkowa seria pokazuje wyzwania i przygody, których Ben podejmuje się w Ameryce, Europie i w Australii. Jako przewodnik, ekspert oraz „królik doświadczalny” pokazuje, jak przeżywać prawdziwe przygody, przenosząc widzów w niezwykłe i nieoczekiwane zakątki naszej planety.

Komentarze

Powiązane

21.05.24, 14:02
| telewizja / VOD » badania rynku
Rekordowa wyniki kanałów BBC Studios w Polsce. BBC First z najwyższymi udziałami w historii
W kwietniu br. portfolio kanałów osiągnęło 0,84 proc. proc., czyli najwyższy miesięczny udział w rynku od uruchomienia pięciokanałowego portfolio w 2015 r.
21.05.24, 08:45
| telewizja / VOD » informacje
TVN Pora na show. 17 kanał FAST w ofercie TVN Warner Bros. Discovery
Koncern TVN Warner Bros. Discovery uruchomił kolejny kanał typu FAST - TVN Pora na show.
20.05.24, 13:42
| telewizja / VOD » seriale
Prosta sprawa. Mateusz Damięcki i Piotr Adamczyk w nowym serialu CANAL+
W serwisie CANAL+ online pojawił się pierwszy odcinek nowej polskiej produkcji „Prosta sprawa”. Najnowsza produkcja oryginalna CANAL+ to kino akcji twórców „Furiozy” oparte na bestsellerze Wojciecha Chmielarza.
20.05.24, 10:50
| telewizja / VOD » informacje
Prawie 10 mln zł. To suma roszczeń spraw przeciwko TVP za materiały wyemitowane w latach 2016-2023
Niemal 10 mln zł – to suma roszczeń spraw przeciwko Telewizji Polskiej za materiały wyemitowane w latach 2016-2023 z powództwa osób i instytucji o naruszenie dóbr osobistych.
18.05.24, 14:51
| telewizja / VOD » informacje
Nakręć się na przyszłość. Szansa dla młodych ludzi na karierę w branży filmowej
Na warsztaty otwierające drogę do pracy przy tworzeniu filmów i seriali zapraszają Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych i Netflix.
17.05.24, 17:30
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Polska wybrała dziennikarzy w ramach akcji: Włącz się! Zmieniajmy się razem
Niemal 2 000 osób marzących o pracy w telewizji odpowiedziało na zaproszenie TVP i wzięło udział w projekcie rekrutacyjnym „Włącz się! Zmieniajmy się razem”. Komisja wyłoniła pięciu najlepszych kandydatów w kategoriach: Informacja/Publicystyka, Sport, Rozrywka, Kultura i Pogoda.
16.05.24, 14:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Aktualności TVP3 Katowice z dużym skokiem oglądalności. Rośnie widownia serwisów w Szczecinie, Krakowie i Bydgoszczy
Znaczące wzrosty oglądalności w kwietniu br. odnotowały, według danych Nielsen Media, programy informacyjne emitowane na antenach regionalnych TVP. „Aktualności” emitowane w TVP3 Katowice osiągnęły w kwietniu wzrost widowni - w porównaniu z minionym rokiem – aż o 70 proc. 
16.05.24, 13:06
| telewizja / VOD » informacje
Kanały TinyTeen, LingoToons i LangLab dołączyły do oferty Pasjatv
Do oferty firmy dystrybucyjnej Pasjatv trafiły trzy nowe kanały edukacyjne. Nadawcą trzech nowych kanałów TinyTeen, LingoToons i LangLab jest English Club TV Group, który od ponad 15 lat w swoim portfolio posiada kanał English Club TV.
16.05.24, 11:33
| telewizja / VOD » informacje
Nowy skład Komisji Etyki TVP
Władze Telewizji Polskiej SA w likwidacji powołały siedmioro nowych członków Komisji Etyki TVP XIV kadencji.
14.05.24, 23:50
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Śleboda. Ruszyły zdjęcia do nowego serialu SkyShowtime Original
Serwis SkyShowtime ogłosił rozpoczęcie zdjęć do nowej polskiej produkcji oryginalnej – "Śleboda". Produkcja jest serialową adaptacją popularnego etno-kryminału. W rolach głównych serialu Śleboda wystąpią Maria Dębska, Maciej Musiał i Piotr Pacek.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy