01.02.12, 17:39

GroupM wzmacnia strukturę globalnego zarządu

Dominic Proctor, wieloletni Prezes Mindshare Worldwide, stanął na czele  GroupM – jednej z największej globalnej sieci domów mediowych. O decyzji, która wzmacnia kadrę kierowniczą wyższego szczebla poinformował Prezes GroupM Global – Irwin Gotlieb.

Dominic Proctor, wieloletni Prezes Mindshare Worldwide, stanął na czele  GroupM – jednej z największej globalnej sieci domów mediowych. O decyzji, która wzmacnia kadrę kierowniczą wyższego szczebla poinformował Prezes GroupM Global – Irwin Gotlieb. Na nowym stanowisku, Dominic Proctor nadal podlegał będzie Irwinowi Gotliebowi, który w ramach reorganizacji został Przewodniczącym GroupM. Następcą Prezesa Mindshare Worldwide zostanie Nick Emery, obecnie Chief Strategy Officer w londyńskim oddziale Mindshare.

"Zmiany te stanowią dla nas ważny i naturalny krok w dalszym rozwoju. Jesteśmy przekonani, że zarówno nasi pracownicy, jak i Klienci odczują pozytywne efekty tej zmiany. Dynamika wzrostu oraz kompleksowość usług świadczonych przez GroupM wymaga od nas stałego rozwoju. Zarządzanie inwestycjami mediowymi zależne jest od trzech czynników: mediów, danych oraz technologii, dlatego tak ważne jest wyszukiwanie i wykorzystywanie pojawiających się przed nami, nowych, istotnych możliwości"  – powiedział Irwin Gotlieb, Przewodniczący GroupM.

W ramach nowej struktury Irwin Gotlieb odpowiedzialny będzie za całościową strategię GroupM, natomiast Dominic Proctor zarządzał będzie wszystkimi agencjami wchodzącymi w skład Grupy na całym świecie tj. Mindshare, Maxus, MEC oraz MediaCom. Podlegać mu będą szefowie regionalnych placówek GroupM oraz prezesi czterech głównych domów mediowych.

Dominic Proctor posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu agencjami mediowymi. We wrześniu 1997 roku założył Mindshare Worldwide, pierwszą strukturę negocjacyjną grupy WPP, wprowadzając firmę na pozycję lidera wśród domów mediowych na świecie. Proctor rozpoczął swoją karierę w 1979 roku, pracując w różnych agencjach reklamowych. Następnie dołączył do londyńskiej agencji JWT, gdzie w 1989 roku awansował na stanowisko Media Directora, by w 1991 roku objąć stanowisko Dyrektora Zarządzającego. W grudniu 1992 roku objął funkcję Prezesa firmy. Pełnił ją przez kolejne pięć lat, podczas których zasiadał również w radzie JWT Worldwide.

"GroupM stała się dużą  firmą o złożonej strukturze, wymagającą większego, niż w poprzednich latach, zaangażowania. Dlatego też, aby zmaksymalizować współpracę między naszymi agencjami potrzebowaliśmy większego zarządzania operacyjnego. Bardzo się cieszę, że objąłem to stanowisko, a Nick został Prezesem Mindshare. Od zawsze był świetnym współpracownikiem i wierzę, że pod jego kierownictwem Mindshare urośnie w siłę" – powiedział Dominic Proctor, nowy Prezes GroupM.

"Mindshare to niesamowita globalna sieć, posiadająca utalentowanych pracowników i wyznaczająca nowe trendy na rynku. To dla mnie zaszczyt i jednocześnie przywilej, że będę nią zarządzał po przejściu Dominika do GroupM. Obejmując nowe stanowisko w Mindshare będę chciał pokazać światu jak wyjątkowi jesteśmy – z jakim nastawieniem pracujemy, jakimi unikalnymi wartościami się kierujemy oraz w jaki sposób przełamujemy standardowe myślenie o naszej pracy" – powiedział Nick Emery, weteran Mindshare, który dołączył do niej w 1997 roku i ściśle, od tamtego czasu, współpracował z Proctorem.

Nick Emery to nowo mianowany Prezes Mindshare Worldwide. Z domem mediowym Mindshare związany od 1997 roku. Przez ostatnie lata Emery był odpowiedzialny za realizację strategii firmy, obsługę Klientów na całym świecie oraz rozwój produktów.

Swoją przygodę z planowaniem mediów rozpoczął w kilku mniej znanych agencjach, by w 1992 roku dołączyć do zespołu Ogilvy, gdzie realizował projekty m.in. dla: Guinness, Duracell, Microsoft czy Shell. Jego talent został szybko dostrzeżony w Ogilvy, gdzie objął stanowisko Dyrektora Planowania na Europę i Zastępcy Dyrektora Zarządzającego.

Komentarze

Powiązane

15.06.24, 08:00
| reklama & PR » ludzie
Jacek Dąbrowski przeszedł z Burda Media do Grupy Iberion
Jacek Dąbrowski dołączył do zespołu sprzedaży Grupy Iberion. Wcześniej był związany z firmą Burda Media.
14.06.24, 20:15
| reklama & PR » informacje
Jakość z natury. Żywiec Zdrój w kampanii wizerunkowej zwraca uwagę na naturalne procesy powstawania wody źródlanej
Wraz z początkiem czerwca br. wystartowała nowa kampania wizerunkowa marki Żywiec Zdrój – „Jakość z natury”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na naturalne procesy powstawania wody źródlanej. Kampania jest realizowana w telewizji i mediach społecznościowych, a już niebawem pojawi się również w kinach.
14.06.24, 18:15
| reklama & PR » informacje
Danio stawia na sztuczną inteligencję we współpracy z influencerami
Marka Danio, należąca do portfolio Danone, rozpoczyna innowacyjną kampanię influencerską kremowych jogurtów pitnych. Do przygotowania kreacji użyto zaawansowanych technologii, takich jak CGI (Computer Generated Imagery) oraz AI (Artificial Intelligence. To kolejna odsłona rozpoczętej w kwietniu br. kampanii. 
14.06.24, 17:57
| reklama & PR » ludzie
Magdalena Pobikrowska oraz Dominika Niekraszewicz awansują w Salestube
Magdalena Pobikrowska oraz Dominika Niekraszewicz awansowały w strukturach należącej do Group One spółki MarTech & e-commerce connected Salestube. Pobikrowska objęła stanowisko Senior Media Operations Director, a Niekraszewicz awansowała na stanowisko Senior Business Development Director.
14.06.24, 17:03
| reklama & PR » informacje
Zielona loteria PGE. Spółka PGE Obrót promuje usługi online
W wyniku wygranego przetargu, PGE Obrót Spółka Akcyjna powierzyła agencji UNIQUE ONE organizację ogólnopolskiej loterii pod hasłem „Zielona loteria PGE”.
14.06.24, 14:05
| reklama & PR » ludzie
Alina Lysychkina została COO w adcookie
Agencja adcookie dokonała zmian w strukturze zarządczej. Nowo utworzoną funkcję chief operating officer objęła Alina Lysychkina. Dołączyła także do zarządu spółki.
14.06.24, 10:30
| reklama & PR » ludzie
Wojciech Białecki przeszedł do WowMedia&Metrics
Wojciech Białecki dołączył do domu mediowego WowMedia&Metrics i objął stanowisko Head of Media Strategy.
14.06.24, 08:40
| reklama & PR » informacje
Value Media zdobywa budżet mediowy Komfort
Agencja mediowa Value Media (Group One) została partnerem strategicznym i mediowym sieci sklepów Komfort. Działania mediowe będą realizowane w modelu House of Communication we współpracy ze spółkami Labcon i Salestube.
14.06.24, 07:30
| reklama & PR » ludzie
Arkadiusz Kawecki Dyrektorem Działu Handlowego w Sigma Bis. Tomasz Trojnar odchodzi z agencji
Arkadiusz Kawecki został nowym Dyrektorem Działu Handlowego agencji Sigma BIS, zastępując na tym stanowisku Tomasza Trojnara.
13.06.24, 20:30
| reklama & PR » ludzie
EssenceMediacom od sierpnia z nowym składem zarządu
W sierpniu br. Katarzyna Kazana i Anna Krzysiak dołączą do zarządu EssenceMediacom – agencji będącej częścią GroupM. Dotychczasowi członkowie zarządu: Stanisław Grabowski i Jan Muszyński z końcem lipca podejmą nowe wyzwania poza strukturami agencji mediowych.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.