30.01.12, 17:40

Studenckie Stowarzyszenie działa na rzecz PR

Studenckie Stowarzyszenie 4PR powstało w celu poprawy wizerunku PR i popularyzacji tego pojęcia w Polsce. Jest to pierwsze tego typu stowarzyszenie w środowisku akademickim.

Studenckie Stowarzyszenie 4PR powstało w celu poprawy wizerunku PR i popularyzacji tego pojęcia w Polsce. Jest to pierwsze tego typu stowarzyszenie w środowisku akademickim. Zainicjowane zostało przez studentów Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

W drugiej połowie 2011 roku działanie rozpoczęło Studenckie Stowarzyszenie 4PR. Pomysłodawcami i współzałożycielami organizacji są studenci Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Obecnie Stowarzyszenie zrzesza 20 członków. Jak piszą o sobie, pragną skupiać ludzi, dla których "public relations łączy się nierozerwalnie z zaufaniem, zrozumieniem, dwustronną komunikacją i etycznym postępowaniem".

Liczba 4 w nazwie czytana z języka angielskiego "for" oznacza działania dla public relations. Liczba została zwizualizowana również w logo Stowarzyszenia jako czterolistna koniczyna - symbol szczęścia. Znajduje odzwierciedlenie w misji organizacji – "Studenckie Stowarzyszenie ForPR mówi o public relations i działa na rzecz jego pozytywnego odbioru".

Stowarzyszenie poprzez swoją aktywność społeczną ma na celu przeciwdziałać negatywnym opiniom o public relations jako płatnej reklamie, sztuczkach czy manipulacji.

"To paradoks, ale public relations potrzebuje porządnego PR. Będziemy prowadzić permanentną kampanię na rzecz dziedziny, której się uczymy i w której pracujemy, a która przez brak wiedzy ulega zniekształceniu" - mówi Bogusław Skowron, prezes Studenckiego Stowarzyszenia 4PR.

Stowarzyszenie będzie realizowało swoją misję poprzez nieodpłatne działania public relations dla organizacji non-profit, przygotowywanie warsztatów dla uczniów szkół ponadgimnazialnych, organizowanie szkoleń, seminariów i konferencji otwartych dla upowszechnienia wiedzy o public relations, będzie publikowało informacje, sprawozdania, wywiady, felietony. 4PR zajmie się również nawiązywaniem kontaktów i współpracą z firmami, oraz agencjami, środowiskami naukowymi, mediami na zasadach partnerstwa.

Komentarze

Powiązane

08.12.23, 08:00
| reklama & PR » informacje
Agencja Przestrzeń zwycięzcą przetargu OLX
Przestrzeń w styczniu 2024 r. zrealizuje kampanię wizerunkową dla OLX Praca, która obejmie kanały ATL, digital i social media. To wynik wygranego przetargu.
07.12.23, 19:06
| reklama & PR » informacje
KERRIS poszerza współpracę ze SWISS KRONO o rynki amerykański i meksykański
KERRIS poszerza długoletnią współpracę z klientem – SWISS KRONO o dwa zagraniczne rynki.
07.12.23, 14:00
| reklama & PR » informacje
Ciasta Dan Cake dobrze się prezentują. Świąteczna kampania marki Dan Cake
W najnowszej kampanii Dan Cake zachęca do tego, by na świątecznych stołach zagościły gotowe, pakowane wypieki. Za przygotowanie i obsługę kampanii odpowiadają agencja Ancymony, Key Story oraz Value Media.
07.12.23, 10:49
| reklama & PR » ludzie
Lidia Tofil wkrótce w szeregach Warsaw Creatives
Od stycznia 2024 r. Lidia Tofil dołączy do agencji Warsaw Creatives i obejmie stanowisko Head of Events.
07.12.23, 08:30
| reklama & PR » informacje
Prezenty zostają z nami na zawsze. Świąteczna kampania wizerunkowa Carrefour Polska
Ruszyła kampania Carrefour Polska przygotowana z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W spotach emitowanych do 26 grudnia br., sieć podkreśla jak ważna jest bliskość i radość z chwil spędzanych w gronie najbliższych, w tym także towarzystwo czworonożnych przyjaciół, którzy są równie ważni jak członkowie naszych rodzin. 
07.12.23, 07:30
| reklama & PR » informacje
Zawsze kiedy chcesz coś przeżyć. Fortuna z nową kampanią
Fortuna Zakłady Bukmacherskie rozpoczęły kampanię wizerunkowo-promocyjną. W ramach akcji „Zawsze kiedy chcesz coś przeżyć” przygotowane zostały spoty video z udziałem brand hero marki – Bogini Fortuny.
06.12.23, 16:30
| reklama & PR » ludzie
Zmiany w strukturze Biura Reklamy RAS Polska. Firma stawia na pozytywne doświadczenia klientów
Pod przewodnim hasłem „Customer Experience” wprowadzono nową strategię Biura Reklamy Ringier Axel Springer Polska, która weszła w życie 4 grudnia br.
06.12.23, 15:15
| reklama & PR » ludzie
Grzech Luft na czele kreacji w Cape Morris
Grzech Luft stanął na czele kreacji w agencji Cape Morris. Wcześniej dotychczasowy Head of Creation, Jarek Kacperczyk, awansował na stanowisko Chief Design Officer i zajmie się koordynacją działań nowo utworzonego zespołu designu w ramach struktury agencji.
06.12.23, 14:15
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Kanały Grupy Canal+ Polska ofercie przechodzą do portfolio Polsat Media
1 stycznia 2024 r. biuro reklamy Polsat Media rozpocznie sprzedaż czasu reklamowego w 13 kanałach TV należących do Grupy Canal+ Polska. Do końca br. za sprzedaż reklam w tych kanałach odpowiada TVN Media.
06.12.23, 11:21
| reklama & PR » informacje
dentsu X rozszerza współpracę eventową z Bacardi-Martini o kolejną markę
Agencja dentsu X (dentsu Polska) rozszerza współpracę eventową z Bacardi-Martini i odpowiada za obsługę kolejnej marki z portfolio firmy – whisky Aberfeldy.