30.01.12, 17:40

Studenckie Stowarzyszenie działa na rzecz PR

Studenckie Stowarzyszenie 4PR powstało w celu poprawy wizerunku PR i popularyzacji tego pojęcia w Polsce. Jest to pierwsze tego typu stowarzyszenie w środowisku akademickim.

Studenckie Stowarzyszenie 4PR powstało w celu poprawy wizerunku PR i popularyzacji tego pojęcia w Polsce. Jest to pierwsze tego typu stowarzyszenie w środowisku akademickim. Zainicjowane zostało przez studentów Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

W drugiej połowie 2011 roku działanie rozpoczęło Studenckie Stowarzyszenie 4PR. Pomysłodawcami i współzałożycielami organizacji są studenci Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Obecnie Stowarzyszenie zrzesza 20 członków. Jak piszą o sobie, pragną skupiać ludzi, dla których "public relations łączy się nierozerwalnie z zaufaniem, zrozumieniem, dwustronną komunikacją i etycznym postępowaniem".

Liczba 4 w nazwie czytana z języka angielskiego "for" oznacza działania dla public relations. Liczba została zwizualizowana również w logo Stowarzyszenia jako czterolistna koniczyna - symbol szczęścia. Znajduje odzwierciedlenie w misji organizacji – "Studenckie Stowarzyszenie ForPR mówi o public relations i działa na rzecz jego pozytywnego odbioru".

Stowarzyszenie poprzez swoją aktywność społeczną ma na celu przeciwdziałać negatywnym opiniom o public relations jako płatnej reklamie, sztuczkach czy manipulacji.

"To paradoks, ale public relations potrzebuje porządnego PR. Będziemy prowadzić permanentną kampanię na rzecz dziedziny, której się uczymy i w której pracujemy, a która przez brak wiedzy ulega zniekształceniu" - mówi Bogusław Skowron, prezes Studenckiego Stowarzyszenia 4PR.

Stowarzyszenie będzie realizowało swoją misję poprzez nieodpłatne działania public relations dla organizacji non-profit, przygotowywanie warsztatów dla uczniów szkół ponadgimnazialnych, organizowanie szkoleń, seminariów i konferencji otwartych dla upowszechnienia wiedzy o public relations, będzie publikowało informacje, sprawozdania, wywiady, felietony. 4PR zajmie się również nawiązywaniem kontaktów i współpracą z firmami, oraz agencjami, środowiskami naukowymi, mediami na zasadach partnerstwa.

Komentarze

Powiązane

13.04.24, 21:03
| reklama & PR » informacje
Myślę sobie, Ż ta zima kiedyś musi minąć. Kampania marki Żywiec
W najnowszej kampanii marka Żywiec kontynuuje komunikację, w której przypomina konsumentom, by czerpać radość z życia. W tym roku kanwą opowieści o radości i optymistycznym podejściu do życia jest utwór „Myślę sobie, Ż” stworzony przez Brodkę i Igo.
13.04.24, 12:56
| reklama & PR » ludzie
Łucja Zaorska w zespole Flying Bisons i FDC
Łucja Zaorska, objęła nowo powstałe stanowisko Senior Digital Producer & Team Lead w połączonym Flying Bisons i FDC.
13.04.24, 08:34
| reklama & PR » informacje
Kappahl będzie współpracować z Creative Brand Stories
Kappahl, skandynawska sieć modowa, powierza obsługę swoich działań public relations grupie Creative Brand Stories.
12.04.24, 18:15
| reklama & PR » ludzie
Mateusz Stępniak przechodzi z Horex.pl do Altavia Kamikaze + K2
Do agencji Altavia Kamikaze + K2 dołączył Mateusz Stępniak, który objął stanowisko Content Specialist.
12.04.24, 17:20
| reklama & PR » informacje
first aid communication team obsługuje Ørsted
first aid communication team od lutego br. odpowiada za doradztwo i realizację działań public relations w zakresie komunikacji korporacyjnej dla Ørsted w Polsce, globalnego lidera w morskiej energetyce wiatrowej.
12.04.24, 08:35
| reklama & PR » informacje
Grupa OEX przejęła Loyalty Point i jej spółki zależne
10 kwietnia br. sfinalizowano transakcję, w wyniku której OEX S.A. nabyła 56,6 proc. udziałów w spółce Loyalty Point tworzącej wraz ze swoimi spółkami zależnymi Grupę Data Science House.
12.04.24, 06:30
| reklama & PR » informacje
Neo Energy Group klientem Beyond Public Relations
Agencja Beyond Public Relations rozpoczęła współpracę z Neo Energy Group działającą na rynku odnawialnych źródeł energii. To pierwsza umowa firmy z agencją PR.
11.04.24, 22:52
| reklama & PR » informacje
Design by Śliwka Nałęczowska 2024. Piąta edycja konkursu dla pasjonatów grafiki i designu
Z początkiem kwietnia br. ruszyła piąta, jubileuszowa odsłona konkursu Design By Śliwka Nałęczowska. W tym roku zadaniem młodych artystów jest zaprojektowanie grafiki na opakowanie kultowych pralin. Nadesłane prace powinny być ilustracją hasła marki: „Śliwka Nałęczowska – inspiruje wszystkie zmysły”. 
11.04.24, 18:45
| reklama & PR » ludzie
Łukasz Jankowski w zespole agencji Ancymony
Do agencji Ancymony dołączył Łukasz Jankowski, który objął stanowisko senior art director & motion designer.
11.04.24, 17:30
| reklama & PR » ludzie
Magdalena Kubiak przechodzi z Lens That do Altavia Kamikaze + K2
Do zespołu kreacji agencji Altavia Kamikaze + K2 dołączyła Magdalena Kubiak, która objęła stanowisko Junior Art Director.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 04.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy