24.01.12, 18:34

3S wprowadza usługę backupu danych online

3S Śląskie Sieci Światłowodowe wprowadzają do oferty usługę tworzenia kopii zapasowych firmowych danych przez Internet.

3S Śląskie Sieci Światłowodowe wprowadzają do oferty usługę tworzenia kopii zapasowych firmowych danych przez Internet. Oferowana pod nazwą 3S Backup, łączy oprogramowanie CrashPlan z bezpieczeństwem największego na Śląsku Data Center. Rozwiązanie 3S przeznaczone jest do wykonywania backup’u serwerów, stacji roboczych i urządzeń mobilnych. Usługa dostępna już od 95 groszy dziennie przeznaczona jest dla klientów biznesowych.

Backup 3S wykorzystuje bezpieczną i łatwą w obsłudze aplikację, która działając w tle, tworzy kopie zapasowe plików znajdujących się na komputerze klienta. W nowoczesnym rozwiązaniu Śląskie Sieci Światłowodowe połączyły funkcjonalność oprogramowania CrashPlan Pro E z komfortem przechowywania archiwizowanych danych w profesjonalnym, śląskim Data Center.

Połączenie oprogramowania CrashPlan z zaletami własnego data center zaowocowało unikalną usługą umożliwiającą automatyczną archiwizację i bezpieczne przechowywanie plików. Ich kopie, znajdujące się na redundantnych serwerach fizycznych, pozwalają na natychmiastowe odzyskanie danych w przypadku awarii sprzętu klienckiego. 3S Backup może być obsługiwany centralnie przez administratora systemów IT lub użytkownika danego urządzenia. Jest skalowalny pod względem ilości użytkowników, liczby komputerów oraz ilości miejsca zajmowanego na dysku” – wyjaśnia Grzegorz Paszka, dyrektor działu produktu 3S.

System zarządzania usługą pozwala administratorowi dowolnie konfigurować backup na poszczególnych serwerach, stacjach roboczych i urządzeniach mobilnych z jednego miejsca. Dzięki temu może on mieć całkowitą kontrolę nad wykonywaniem kopii zapasowych. Oprogramowanie, na którym opiera się rozwiązanie 3S daje możliwość wybrania, które pliki z danego urządzenia mają być archiwizowane, a dzięki modułowi deduplikacji danych oraz ich kompresji oszczędza przestrzeń dyskową. 3S Backup tworzy kopie także dla otwartych plików, co zapobiega utracie danych, nad którymi dopiero się pracuje. Wersjonowanie plików umożliwia przechowywanie i odzyskiwanie nieograniczonej wersji tego samego pliku na i z dowolnego urządzenia.

Dane przed opuszczeniem komputera użytkownika są szyfrowane z wykorzystaniem algorytmu BlowFish 448. To zapewnia absolutne bezpieczeństwo i poufność transferu – nikt poza użytkownikiem nie ma do nich dostępu, nawet operator. 3S Backup automatycznie dopasowuje prędkość archiwizacji do obciążenia łącza podczas korzystania z Internetu. Zapobiega to przekroczeniu limitu transferu w przypadku mobilnego dostępu do sieci.

Komentarze

Powiązane

11.04.24, 11:35
| prasa » informacje | internet » ludzie
Beata Lubecka nową współprowadzącą podcast Stan Wyjątkowy w Onecie
Do grona prowadzących program „Stan wyjątkowy” dołącza Beata Lubecka. Dziennikarka zastąpi Renatę Grochal i będzie czwartą współprowadzącą obok Andrzeja Stankiewicza, Dominiki Długosz i Kamila Dziubki.
11.04.24, 10:39
| internet » e-commerce
Raport Elephate „Ranking blogów w e-commerce”. Najsilniejsze strategie SEO i content marketingowe w świecie e-handlu
Agencja Elephate ma przyjemność ogłosić premierę najnowszego raportu dotyczącego świata e-handlu: „Ranking blogów w e-commerce”, edycja 2024. Tym razem eksperci poddali analizie aż 524 sklepy internetowe z 32 branż! Głównym celem zestawienia jest wyróżnienie sklepów online, które najskuteczniej wykorzystują strategie SEO i content marketingowe, by skalować swój biznes przy pomocy blogowania. Ranking został objęty patronatem serwisu portalmedialny.pl.
10.04.24, 18:12
| internet » ludzie
Duże zmiany. Awanse w kadrze managerskiej Interii
Interia porządkuje strukturę na poziomie kadry managerskiej. Dorota Bugajska – Marzec, Maciej Kucharski i Łukasz Noszczak połączą dotychczasowe obowiązki z funkcją zastępcy redaktora naczelnego Interii Piotra Witwickiego. Agnieszka Maciaszek zostanie Dyrektorem Sektorów Show-Biznes i Rozrywka, a Daniel Bednarek – Dyrektorem Sektora Sport.
09.04.24, 13:46
| internet » informacje
Przegląd Sportowy Onet przedłuża umowę z Drift Masters Grand Prix
Ringier Axel Springer Polska oraz Drift Masters (organizacja driftingowa) przedłużyły zawarte w 2023 r. partnerstwo medialne.
W ramach współpracy, w serwisie Przegląd Sportowy Onet będą się pojawiać treści promujące zawody organizowane przez Drift Masters oraz informacje na temat samej dyscypliny, jaką jest drifting.
04.04.24, 14:00
| internet » ludzie
Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak oraz Grzegorz Siemionczyk w zespole Money.pl
Redakcja money.pl wprowadza nową strategię rozwoju serwisu. Niebawem pojawi się w nim więcej treści premium, zarówno w formie tekstów, jak i materiałów wideo. Od maja do zespołu dołączą Grzegorz Osiecki i Tomasz Żółciak, w czerwcu pracę rozpocznie Grzegorz Siemionczyk.
04.04.24, 07:45
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Mikołaj Kunica nowym gospodarzem formatu Onet Rano
Mikołaj Kunica dołączył do grona prowadzacych program „Onet Rano”. Pierwsze wydanie prowadzone przez redaktora naczelnego Business Insider Polska zostanie wyemitowane 4 kwietnia br. od godz. 7.55 w Onecie oraz w mediach społecznościowych.
28.03.24, 17:00
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Sebastian Parfjanowicz będzie zastępcą redaktora naczelnego Przeglądu Sportowego Onet
2 kwietnia br., Sebastian Parfjanowicz dołączy do redakcji „Przeglądu Sportowego Onet” i obejmie stanowisko zastępcy redaktora naczelnego. Będzie drugim zastępcą redaktora naczelnego obok Łukasza Godlewskiego, który pracuje w redakcji od lutego ubr. Od 15 stycznia redaktorem naczelnym serwisu jest Kamil Wolnicki.
21.03.24, 10:16
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
STS rozszerza współpracę z Meczyki.pl
Firma STS, działająca na rynku bukmacherskim, nawiązała strategiczne partnerstwo z serwisem Meczyki.pl (Online Venture).
14.03.24, 13:45
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Balans. Kuba Jankowski gospodarzem nowego formatu wideo Wirtualnej Polski
Wirtualna Polska ruszyła z produkcją nowego formatu na platformie YouTube. Ruszył kanał „Balans” skierowany do osób urodzonych w latach 80. i 90., w którym znajdą się rozmowy z gośćmi i ekspertami dotyczące najważniejszych i najbardziej interesujących tematów dla millenialsów.
13.03.24, 17:28
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Dominika Długosz poprowadzi format Onet Rano
Dominika Długosz została gospodynią programu „Onet Rano”. Pierwsze wydanie prowadzone przez dziennikarkę Newsweeka zostanie wyemitowane 14 marca br. od godz. 7.55 w Onecie oraz w mediach społecznościowych.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy