15.01.12, 16:06

DUDA POLSKA: międzynarodowa agencja reklamowa na polskim rynku

Na polski rynek wchodzi międzynarodowa agencja reklamowa DUDA POLSKA, której korzenie sięgają aż Brazylii.

Na polski rynek wchodzi międzynarodowa agencja reklamowa DUDA POLSKA, której korzenie sięgają aż Brazylii. Firma jest polskim odziałem DUDA ADVERTISING – agencji o 35-letnim doświadczeniu, działającej na rynku brazylijskim i portugalskim, która ma na koncie liczne nagrody, m.in. Złote Lwy Festiwalu w Cannes.

Myślą przewodnią naszej firmy jest hasło „Niech nasza praca mówi za nas”. Tak będzie również w przypadku działalności agencji na polskim rynku. Rezultaty będzie można oglądać już niebawem – podkreśla Ricardo Braga, Dyrektor Generalny i Dyrektor Kreatywny DUDA POLSKA, który pełni również funkcję Dyrektora Generalnego DUDA PORTUGAL. Ricardo Braga ma ponad 20-letnie doświadczenie w marketingu i reklamie. Jest laureatem m.in. czterech Lwów w Cannes, nagród na festiwalach w Londynie i Nowym Jorku oraz Iberoamerykańskim Festiwalu Reklamy FIAP.

Zespół agencji w Polsce będzie liczyć około 15 specjalistów, w większości Polaków, lecz także Portugalczyków i Brazylijczyków, którzy będą korzystać z międzynarodowego know-how firmy. Dzięki sukcesowi poprzednich projektów, szczególnie zrealizowanych w Portugalii dla Jeronimo Martins, przed agencją otworzyła się możliwość rozwinięcia współpracy z Grupą JM również na rynku polskim. To właśnie Jeronimo Martins Dystrybucja, właściciel sieci sklepów Biedronka, jest pierwszym klientem agencji w Polsce. Już 16 stycznia br. będzie można zobaczyć pierwsze spoty telewizyjne i billboardy – tego dnia ruszy nowa kampania reklamowa Biedronki, która będzie elementem nowej strategii komunikacji sieci.

Brazylijska agencja powstała w 1976 roku pod nazwą DM9 ADVERTISING (jako DUDA ADVERTISING działa od 1993 roku), od początku wyróżniając się charakterystycznym stylem tworzenia reklamy, który łączy emocje z wyrazistym podejściem strategicznym. Do dzisiaj jest on jej znakiem rozpoznawczym. Taka metodologia pracy pozwala na tworzenie prostej i bezpośredniej komunikacji, z przekazem silnie nakierowanym na odbiorcę, której głównym celem jest osiągnięcie wymiernych rezultatów biznesowych dla klientów.

Prezes Zarządu DUDA ADVERTISING – Duda Mendonça – jest jedną z najważniejszych postaci w historii brazylijskiej reklamy. Zdobył sześć Złotych Lwów na Festiwalu w Cannes oraz niezliczone nagrody, m.in. na festiwalach w Wenecji, Nowym Jorku oraz w Brazylii. Duda Mendonça brał również udział w przygotowaniu nowej strategii komunikacji dla sieci sklepów Biedronka.

DUDA ADVERTISING pracowała w Brazylii m.in. dla Petrobrás (jednego ze światowych liderów w obszarze usług energetycznych), AmBev (czwartego co do wielkości browaru na świecie), Grupę Pão de Açucar (największej sieci handlowej w Brazylii, z 1800 sklepami), Brasil Telecom (dzisiaj Oi, jednej z największych grup telekomunikacyjnych w Brazylii) i wielu innych. Natomiast DUDA PORTUGAL obsługiwała m.in. Pingo Doce – sieć supermarketów w Portugalii, których właścicielem jest Grupa Jeronimo Martins.

Komentarze

Powiązane

07.06.23, 15:10
| reklama & PR » informacje
Cape Morris zwycięża w przetargu na obsługę marki Morliny
Cape Morris, agencja kreatywno-strategiczna nawiązała współpracę z marką Morliny (polska spółka Animex). Agencja odpowiedzialna będzie za wdrożenie nowej strategii komunikacji w social media od maja br.
07.06.23, 14:02
| reklama & PR » informacje
MullenLowe wprowadza nową globalną tożsamość
Ośmiornica MullenLowe od 6 czerwca br. wygląda inaczej. Zmiany mają oddawać nową globalną tożsamość sieci i jej odświeżone pozycjonowanie. Rebranding dotyczy 57 rynków na całym świecie, w tym także MullenLowe Warsaw.
07.06.23, 10:50
| reklama & PR » informacje
Dentsu Creative ponownie zwycięża w przetargu Audi
Dentsu Creative obroniło budżet na obsługę marki Audi. Kontrakt podpisano na okres trzech lat z możliwością przedłużenia o kolejne dwa.
07.06.23, 09:37
| reklama & PR » ludzie
Izabela Albrychiewicz awansowała na stanowisko CEO GroupM CEE. Teraz zarządza 10 rynkami regionu
GroupM, medialna grupa inwestycyjna WPP, powołała Izabelę Albrychiewicz na stanowisko CEO GroupM CEE. Region, którym zarządzać będzie dotychczasowa CEO GroupM Poland, obejmuje aż 10 rynków: Chorwację, Czechy, Bośnię, Węgry, Polskę, Rumunię, Serbię, Słowację, Słowenię i Ukrainę.
07.06.23, 06:30
| reklama & PR » ludzie
Trzy osoby awansowały w agencji Good One PR
W strukturach Good One PR awansowały trzy osoby. W kwietniu br. Marta Paczka objęła funkcję Account Managera, a miesiąc później Jakub Macyszyn Senior Account Executive’a. Na stanowisko Account Executive w marcu br. awansowała natomiast Angelika Zarzycka.
06.06.23, 20:58
| reklama & PR » informacje
Janusz Walczuk ambasadorem marki Garage
Marka Garage inauguruje sezon letnich imprez i festiwali wejściem w długofalową współpracę ambasadorską z raperem Januszem Walczukiem. Zapowiada także cykl imprez zorganizowanych razem z muzycznym kolektywem SO HARD, na których wystąpi znany raper.
06.06.23, 20:08
| reklama & PR » informacje
Agencja Peppermint przygotowała koncepcję graficzną loterii Toffifee
Współpraca Peppermint z marką Toffifee w ramach ogólnopolskiej loterii pod hasłem „Loteria tkwi w Toffifee”, objęła przygotowanie różnorodnych formatów graficznych do promocji kampanii w kanałach online i offline.
06.06.23, 17:56
| reklama & PR » informacje
Antysmogowy mural Max Premium Burgers
MAX Premium Burgers stworzył przy katowickiej restauracji antysmogowy mural nawiązujący do lokalnej architektury i historii. Z jednej strony mural ma podkreślać obecność marki w tej części Polski, z drugiej zachęcać do podążania śladem sieci w kwestii działań na rzecz klimatu.
06.06.23, 16:00
| reklama & PR » informacje
Samochody Toyota Yaris Cross Hybrid do wygrania w loterii Link4
Z okazji swojego dwudziestolecia LINK4 organizuje Loterię Jubileuszową. Do wygrania są samochody Toyota Yaris Cross Hybrid oraz karty paliwowe o wartości 400 zł. W loterii może wziąć udział każdy klient indywidualny. 
06.06.23, 14:10
| reklama & PR » ludzie
Łukasz Trocki przechodzi do KEINO
Łukasz Trocki dołączył do agencji reklamowej KEINO (część ekosystemu komunikacyjnego Chapter2) jako Senior Graphic Designer i Motion Designer.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty

kierowniczka/kierownik działu PR

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji czasopism naukowych

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 07.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 05.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.