08.12.11, 19:03

Fanpage Trends za listopad 2011

Listopad obfitował w rekordy, ciekawe wydarzenia i udane kampanie na polskim Facebooku. Demotywatory jako pierwszy polski fanpage przekroczył liczbę 1 miliona fanów, natomiast Allegro oraz Serce i Rozum jako pierwsze strony dużych marek mogą cieszyć się z ponad 500 tys. fanów.

Listopad obfitował w rekordy, ciekawe wydarzenia i udane kampanie na polskim Facebooku. Demotywatory jako pierwszy polski fanpage przekroczył liczbę 1 miliona fanów, natomiast Allegro oraz Serce i Rozum jako pierwsze strony dużych marek mogą cieszyć się z ponad 500 tys. fanów.

Udane lądowanie kapitana Wrony na lotnisku w Warszawie, o którym było bardzo głośno w mediach, zaktywizowało także społeczność polskiego Facebooka – wzrosła aktywność użytkowników na fanpage’ach lotniska im. Chopina i PLL LOT, a także powstało wiele fanpage’ów samego kapitana Wrony. W listopadzie zwraca uwagę także szybki, a zarazem stabilny wzrost fanów stron: Eksperci Tesco oraz Serce i Rozum. Są to przykłady udanego wykorzystania „brand heroes”, a zarazem elementy dobrych kampanii, dziejących się także w innych kanałach komunikacji.

Najpopularniejsze, komercyjne strony na polskim Facebooku to Demotywatory, Kuba Wojewódzki, Allegro, Serce i Rozum oraz Radio Eska. Aby znaleźć się w pierwszej „piątce” zestawienia trzeba mieć minimum 500 tys. fanów. Wśród wszystkich polskojęzycznych stron na Facebooku prym wiodą Demotywatory, Kuba Wojewódzki, Kocham spać!, Allegro, Serce i Rozum oraz KWEJK.pl. Ten ostatni fanpage zanotował rekordowy wzrost liczby fanów - w listopadzie stronę polubiło niemal 80 tys. osób, co stanowi 15 proc. wszystkich fanów KWEJK.pl.

W kategorii alkohole – podobnie jak przed miesiącem – najpopularniejszym fanpagem jest Sobieski Vodka Poland (ponad 112 tys. fanów). Ponad 50 proc. przyrost fanów zanotowała strona Wyborowej, dzięki czemu zbliża się do lidera tej kategorii (ma już prawie 109 tys. fanów). Dużą popularnością cieszą się na Facebooku strony kanałów telewizyjnych. Fanpage MTV Polska liczy ponad 206 tys. fanów, Viva Polska – ponad 180 tys. , a TVN24 – ponad 114 tys. fanów. W kategorii RTV/AGD największe fanpage to Nikon, Philips oraz Sony, a w kategorii banków: BZ WBK, ING Bank Śląski i mBank Polska.

Dużą liczbę fanów angażują strony z kategorii kosmetyki, głównie ze względu na liczne konkursy z nagrodami. Największy fanpage w tej kategorii Nivea Polska liczy ponad 134 tys. fanów. Jeszcze lepiej radzą sobie na Facebooku marki z kategorii telekomunikacja. Fanpage Serce i Rozum ma już ponad 550 tys. fanów, Playa – ponad 358 tys., Orange – 344 tys., a Plusa – 288 tys.

Komentarze

Powiązane

20.05.24, 07:45
| radio » informacje | internet » informacje
Specjalny serwis Polskiego Radia z okazji Roku Melchiora Wańkowicza
Z okazji Roku Melchiora Wańkowicza i 80. rocznicy bitwy o Monte Cassino Polskie Radio przygotowało serwis specjalny montecassino.polskieradio.pl poświęcony jednemu z najwybitniejszych polskich reportażystów, korespondentowi wojennemu 2 Korpusu Polskiego – Melchiorowi Wańkowiczowi. 
12.05.24, 18:00
| internet » informacje
Zielony Onet poinformuje internautów na temat polityki klimatycznej w Polsce i na świecie
Ringier Axel Springer Polska uruchamia serwis internetowy, który ma na celu dostarczanie bieżących informacji w tematach związanych z ekologią, klimatem oraz szeroko rozumianą przyrodą. Zielony Onet jest bazą wiedzy na temat środowiska naturalnego – od reportaży i artykułów po raporty i analizy najnowszych badań naukowych.
10.05.24, 22:22
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Wszystko, co trzeba, kiedy potrzeba. Platformy OLX promue kategorię Wypożyczalnia
"Wszystko, co trzeba, kiedy potrzeba" - tak brzmi hasło najnowszej kampanii marki OLX. Projekt dotyczy reklamy kategorii w serwisie - Wypożyczalnia. Za koncepcję kreatywną i egzekucję kampanii odpowiada VML.
10.05.24, 15:30
| internet » ludzie | reklama & PR » ludzie
Łukasz Wyrzykowski dołącza do rankomat.pl. Pokieruje pracami Departamentu Marketingu
Na początku maja br. do zespołu zarządzającego porównywarki ubezpieczeń i produktów finansowych rankomat.pl dołączył Łukasz Wyrzykowski i objął stanowisko Chief Marketing Officer. Wtej roli będzie kierował pracami Departamentu Marketingu.
07.05.24, 14:45
| internet » informacje
Polska inspiruje Polskę. Mobilne studio Onetu odwiedzi 15 miast
Redakcja Onetu wyrusza ze studiem mobilnym i jedzie do najbardziej inspirujących miejsc w Polsce. Celem akcji jest pokazanie lokalnej pozytywnej Polski, w której dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności dzieją się ciekawe i inspirujące rzeczy. W ramach trzytygodniowej akcji, która ruszyła 6 maja i potrwa do 24 maja br., Onet odwiedzi w sumie 15 miejscowości na trzech trasach o łącznej długości 3,5 tys. kilometrów.
06.05.24, 08:30
| prasa » informacje | internet » informacje
KNF zatwierdziła prospekt PTWP. Grupa wejściem chce przejść na główny rynek GPW
Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt notowanej na NewConnect spółki PTWP, który został sporządzony w związku z zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu akcji serii A i B na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
06.05.24, 07:30
| prasa » informacje | internet » informacje
Grupa PMPG Polskie Media: 47,2 mln zł przychodów ze sprzedaży w 2023 r. Firma chce rozwijać Orle Pióro i AWR Wprost
Holding mediowy PMPG Polskie Media opublikował wyniki za 2023 rok. Grupa wygenerowała 47,2 mln zł przychodów ze sprzedaży, a EBITDA oraz zysk netto osiągnęły wartość kolejno 2,6 i 2,4 mln zł.
24.04.24, 07:30
| internet » informacje
Interia wprowadza rolki wideo na mobilnej stronie głównej
Interia wprowadziła rolki wideo znane z mediów społecznościowych. Dzięki współpracy z Grupą Polsat Plus poza materiałami z własnych serwisów (m.in. Wydarzenia, Biznes, Sport, Geekweek i Pomponik.pl) zaprezentuje w nich fragmenty najlepszych programów stacji Wydarzenia 24.
20.04.24, 16:32
| internet » informacje
Jak tak, to Allegro. Platforma z nową odsłoną komunikacyjną
Allegro wprowadza nową strategię komunikacyjną. Idea kreatywna i hasło „Jak tak, to Allegro” mają skupiać się na różnorodności kategorii i szerokim wyborze produktów na platformie, które odzwierciedlają codzienne potrzeby, wyzwania i plany  współczesnych konsumentów.
20.04.24, 08:00
| internet » informacje
Onet ruszył z czwartą edycją akcji - Niech Żyje Planeta. Partnerem głównym akcji został Electrolux
Najnowsza edycja inicjatywy "Niech Żyje Planeta" kładzie nacisk na cztery żywioły: powietrze, wodę, ziemię i ogień. Każda z tych kampanii tematycznych, realizowanych w ramach akcji, zaplanowana jest na okres dwóch lub trzech miesięcy i zostanie zakończona raportem udostępnionym online. Centralnym motywem tej inicjatywy pozostaje niezmiennie ekologia.