23.01.12, 17:24

Michael Morpurgo: Czas Wojny

Co takiego jest w tej powieści, że Royal National Theatre w Londynie wystawił sztukę na jej podstawie i doczekał się wielu nagród oraz niezliczonych słów uznania?

"Czas wojny" (tytuł oryginalny "War horse")

Co takiego jest w tej powieści, że Royal National Theatre w Londynie wystawił sztukę na jej podstawie i doczekał się wielu nagród oraz niezliczonych słów uznania? Dlaczego inne teatry na świecie zabiegają o prawo wystawienia Czasu wojny u siebie? Dlaczego Steven Spielberg dał się uwieść tej historii i nakręcił film z ogromnym rozmachem? Wzruszenie, czułość, i wszystkie te uczucia, które sprawiają, ż stajemy się lepsi - to jest właśnie Czas wojny.

Niezwykłej urody ogier o imieniu Joey zostaje odebrany młodemu opiekunowi i sprzedany do kawalerii brytyjskiej. Po nieudanym ataku najpierw trafia w ręce Niemców i służy, jako koń pociągowy potem opiekują się nim na farmie francuscy rolnicy, a następnie znów służy w armii niemieckiej. Na koniec trafia do brytyjskiego szpitala dla koni i tam odnajduje go poprzedni opiekun.

I Wojna Światowa widziana oczami konia. Obiektywny obraz świata ogarniętego szaleństwem wojny, postaw ludzi po obu stronach frontu. W książce nie znajdziemy żadnej oceny zdarzeń. Przedstawione sceny same wymuszają na nas refleksję nad bezsensem konfliktu. Wzruszająca i zmuszająca do przemyśleń opowieść dla wszystkich.

Na podstawie książki Steven Spielberg nakręcił film pod tym samym tytule. Książka do kupienia już w salonach Empik i sieci Matras.

Patronat nad książką: portal medialny mediafm.net, Radio VOX FM, Tele5, kulturaonline.pl, City Channel.

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 06.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 05.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.