23.01.12, 17:24

Michael Morpurgo: Czas Wojny

Co takiego jest w tej powieści, że Royal National Theatre w Londynie wystawił sztukę na jej podstawie i doczekał się wielu nagród oraz niezliczonych słów uznania?

"Czas wojny" (tytuł oryginalny "War horse")

Co takiego jest w tej powieści, że Royal National Theatre w Londynie wystawił sztukę na jej podstawie i doczekał się wielu nagród oraz niezliczonych słów uznania? Dlaczego inne teatry na świecie zabiegają o prawo wystawienia Czasu wojny u siebie? Dlaczego Steven Spielberg dał się uwieść tej historii i nakręcił film z ogromnym rozmachem? Wzruszenie, czułość, i wszystkie te uczucia, które sprawiają, ż stajemy się lepsi - to jest właśnie Czas wojny.

Niezwykłej urody ogier o imieniu Joey zostaje odebrany młodemu opiekunowi i sprzedany do kawalerii brytyjskiej. Po nieudanym ataku najpierw trafia w ręce Niemców i służy, jako koń pociągowy potem opiekują się nim na farmie francuscy rolnicy, a następnie znów służy w armii niemieckiej. Na koniec trafia do brytyjskiego szpitala dla koni i tam odnajduje go poprzedni opiekun.

I Wojna Światowa widziana oczami konia. Obiektywny obraz świata ogarniętego szaleństwem wojny, postaw ludzi po obu stronach frontu. W książce nie znajdziemy żadnej oceny zdarzeń. Przedstawione sceny same wymuszają na nas refleksję nad bezsensem konfliktu. Wzruszająca i zmuszająca do przemyśleń opowieść dla wszystkich.

Na podstawie książki Steven Spielberg nakręcił film pod tym samym tytule. Książka do kupienia już w salonach Empik i sieci Matras.

Patronat nad książką: portal medialny mediafm.net, Radio VOX FM, Tele5, kulturaonline.pl, City Channel.

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy