11.11.11, 14:50

Święto Niepodległości w Telewizji Polskiej

Transmisja głównych uroczystości z Placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie, specjalne wydanie Kabaretowej Nocy Listopadowej, dokumenty i reportaże.

Transmisja głównych uroczystości z Placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie, specjalne wydanie Kabaretowej Nocy Listopadowej, dokumenty i reportaże - to wszystko będzie można zobaczyć 11 listopada na antenach Telewizji Polskiej.

Najważniejszym wydarzeniem obchodów 11 listopada będzie transmisja głównych uroczystości Narodowego Święta Niepodległości (TVP1, TVP Info, TVP Historia oraz TVP Polonia), z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego, przedstawicieli najwyższych władz, wojska i zwykłych obywateli. Oficjalne uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00, ale TVP 1 zaprasza widzów od godz. 11.40 do swojego studia, gdzie będzie gościć prof. Wojciecha Roszkowskiego, historyka PAN oraz prof. Łukasza Turskiego z Centrum Nauki Kopernik. Prowadzący program, Marek Zając porozmawia ze swoimi gośćmi m.in. o dynamicznym rozwoju kultury, literatury, nauki i techniki w nowym, odrodzonym i suwerennym państwie. Uroczystość na Placu Piłsudzkiego będzie komentował Przemysław Babiarz wspólnie z płk. Ryszardem Stankiewiczem, znawcą ceremoniału wojskowego.

TVP2 zaplanowała transmisję widowiska kabaretowego z Tarnowa o godz. 21.15 (część 1) i o godz. 22.15 (część 2). Tegoroczna, czwarta Kabaretowa Noc Listopadowa jest - jak co roku - przygotowywana przez Kabaret Moralnego Niepokoju i jak co roku nawiązuje do Święta Niepodległości, więc jej tematem jest polskość i patriotyzm. Tym razem twórcy odniosą się do legendarnego i uwielbianego przez rzesze Polaków filmu Marka Piwowskiego „Rejs”. Zobaczymy nowe skecze i scenki autorstwa Roberta Górskiego. Swój udział potwierdzili m.in. Grupa MoCarta, Jerzy Kryszak, Marcin Wójcik z Ani Mru Mru, Kabaret Jurki, kabaret Hrabi. Zaproszenie otrzymał także Stanisław Tym.

TVP Polonia o godz. 9.40 i 17.25 pokaże dokument „Rówieśnicy Niepodległości”, ukazujący historię niepodległej Polski opowiedzianej poprzez losy ludzi urodzonych dziewięćdziesiąt lat temu. O swoim życiu opowiadają: Olgierda Kubicka, Janina Pradyszczuk, Julia Zielińska, Kazimierz Wader, Mieczysław Skorupiński, Helena Lusińska i Elżbieta Wnuk. O godz. 20.15 w TVP Polonia zobaczymy widowisko artystyczne „Nas w powstaniu nie było…”, które przygotowała TVP Katowice wraz z Zespołem Pieśni i Tańca Śląsk z okazji 90. rocznicy III Powstania Śląskiego. Aktorzy w dowcipnej formie przybliżą historię i przebieg powstania. Ilustrację muzyczną widowiska stanowią piosenki powstańcze oraz folkowe w nowoczesnych, innowacyjnych aranżacjach. W koncercie udział wzięli: Halina Młynkowa, Anna Wyszkoni, Krzysztof Respondek, Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, Zespół PIN, zespół Feel, zespół Piersi, Henryk Talar, Andrzej Hausner, Jakub Heflik oraz zespoły „Bitwy na głosy”.

TVP Historia o godz. 11.15 pokaże reportaż „Roman Dmowski – współtwórca Niepodległej” poświęcony sylwetce Romana Dmowskiego, który pod koniec XIX wieku od podstaw stworzył obóz polityczny, Stronnictwo Narodowo-Demokratyczne, przekształcane później w partię polityczną. O godz. 20.00 zobaczymy film dokumentalny „A jednak Polska 1918-1920”, ukazujący działania władz polskich po odzyskaniu niepodległości, w tym przede wszystkim w okresie wojny polsko - bolszewickiej w latach 1919 - 1920.

TVP HD nada programy i filmy w technologii High Definition nie dotyczące bezpośrednio święta odzyskania nieodległości, ale nawiązujące do historii Polski XX wieku, wśród nich m.in. film Sylwestra Chęcińskiego „Przybyli ułani” (godz. 13.50).

11 listopada wydanie strony głównej portalu tvp.pl będzie poświęcone obchodom Narodowego Święta Niepodległości. Na stronie dostępna będzie transmisja uroczystości na Pl. Piłsudskiego w Warszawie oraz Kabaretowej Nocy Listopadowej. W specjalnie przygotowanym z tej okazji serwisie niepodleglapolska.tvp.pl znajdą się dokumenty, reportaże i wywiady związane ze obchodami Święta Niepodległości.

Komentarze

Powiązane

19.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje | reklama & PR » informacje
Polsat Box Go promuje swoją ofertę w nowej kampanii
Ruszyła kampania reklamowa promująca ofertę Polsat Box Go. Użytkownicy mogą zyskać dostęp do 140 kanałów telewizyjnych. 
18.07.24, 09:53
| telewizja / VOD » informacje
Immergo będzie współpracować z Pasjatv
Immergo, firma działająca na rynku rozwiązań OTT i dystrybucji treści wideo, rozpoczyna współpracę z Pasjatv.
18.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
207 reklamodawców promowało podczas EURO 2024 aż 368 marek na antenach TVP
Podczas zakończonych mistrzostw Europy w piłce nożnej, Telewizja Polska zanotowała wzrost przychodów komercyjnych o 12 proc. Wpływy ze sprzedaży reklam dotyczą tradycyjnych mediów jak i online.
17.07.24, 16:30
| telewizja / VOD » ludzie
Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Hyży, Krzysztof Ibisz i Maciej Rock wśród gospodarzy pasma halo tu polsat
Jesienią w Polsacie ruszy zapowiadane już nowe pasmo poranne. „halo tu polsat” będzie emitowane w każdy weekend - od piątku do niedzieli. Program poprowadzą trzy pary dziennikarzy w tym Paulina Sykut-Jeżyna z Krzysztofem Ibiszem oraz Agnieszka Hyży z Maćkiem Rockiem.
17.07.24, 10:01
| telewizja / VOD » informacje
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski przechodzą z TVN24 do TVP INFO. Poprowadzą nowy format
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski pożegnali się z widzami „Szkła Kontaktowego” (TVN24). Para poprowadzi od 2 września br. nowy format na antenie TVP INFO.
17.07.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
482 transmisje w każdym sezonie do 2027 roku. Betclic 1. Liga i Betclic 2. Liga na antenach TVP
Polski Związek Piłki Nożnej, Pierwsza Liga Piłkarska, Telewizja Polska i Betclic ogłosiły plany dotyczące transmisji rozgrywek Betclic 1. Ligi i Betclic 2. Ligi w sezonach 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027. Publiczny nadawca pokaże przez trzy lata niemal 1,5 tysiąca meczów prowadzonych przez piłkarską centralę. 
17.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Finał Euro 2024 hitem weekendu. Ale oglądalność spotkań z polską drużyną była wyższa
Blisko 7,3 mln widzów oglądało w niedzielę, 14 lipca br. mecz Hiszpania – Anglia transmitowany na antenach TVP. Ponad 6,4 mln widzów śledziło spotkanie przed telewizorami w domach, a 900 tys. widzów oglądało finał Euro 2024 poza domem.
17.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
AVIOS ma nowy skład. Zarządu i plany ekspansji
Stanowisko Prezesa Zarządu w spółce AVIOS objął dr inż. Tymoteusz Biłyk, twórca marki AVIOS i członek Rady Metodologicznej ds. RPD (Return Path Data) przy projekcie Telemetria Polska Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
16.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Nowa struktura programów dla zagranicy. Zmiany dotkną Biełsat i TVP World
Telewizja Polska włączy swoje obcojęzyczne kanały do jednej struktury organizacyjnej. W skład nowo tworzonej jednostki wejdą dwie anteny: obecny kanał TVP World nadawany w języku angielskim oraz Telewizja Biełsat, emitująca program po białorusku, rosyjsku i ukraińsku. Szefem nowej struktury będzie Michał Broniatowski.
16.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Milion widzów oglądało program Lepsza Polska Kontynuacja formatu od września
Program publicystyczny Doroty Gawryluk „Lepsza Polska” w pierwszym, wiosennym sezonie oglądało średnio milion widzów. Stacja zapowiada kontynuację formatu.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.