24.11.11, 19:22

POPloty

POPloty (25.11.2011 r.). Jak zawsze wsadzamy kij w mrowisko. Tym razem piszemy m.in.: o tym, kto spadł ze stołka; o licznych sukcesach katolickiego radia oraz podajemy przepis jak tanio i zgrabnie przerobic materiał 4:3 do rozmiarów 16:9...

W Telewizji Vszystkich Polaków znowu krzesełkowe roszady. Z dyrektorskiego stolca TVP1 spadła Iwona Schymalla, zaś Małgorzata Wyszyńska załopotała białą flagą z Placu Powstańców. Jednocześnie rozpoczęła się publiczna pyskówka pomiędzy prezesem Braunem a byłą dyrektor Schymallą. Taką awanturniczą telenowelę warto posłuchać, pooglądać, a nawet zapłacić za nią abonament.

Nie chcą Nergala na Woronicza, ale podobno na jego miejsce chcą Jana Borysewicza. To nic, że artysta słynie z hulaszczego trybu życia i licznych ekscesów. Ale może chodzi do kościoła?

I po rozwodzie na polskiej prawicy. W Raju Tuska pokłócili się na śmierć i życie, Jarosław Kaczyński oraz Zbigniew Ziobro. Ku uciesze mediów, dwie brygady zwalczają się nawzajem, trwają pyskówki oraz gospodarskie wizyty miast. A wszystko w tle fleszy i kamer. Cudownie.

A znacie to?
- Puk, puk...
- Kto tam?
- Justyna Pochanke.
- Hanka nie żyje!

Trwa fala "sukcesów" katolickiej sieci PLUS. Łagodna stacja "zaatakowała" niektóre miasta (choćby Kraków, Szczecin czy Łodź). Konkurencja Plusa życzy jedynie Plusowi "Miłego dnia!".

A teraz przepis na tanie i zgrabne przerobienie materiału 4:3 do rozmiarów 16:9. Otóż bierzemy sobie taki zwykły materiał i nacinamy fragmenty obrazu po bokach. Nacięte kąski kopiujemy i wyklejamy, powiększając obrazową brytfannę. Dopieprzamy do smaku, przekształcając skopiowane paski w formę black and white, co by artystycznie i z pazurem było. I tak oto mamy 16:9. Smacznego!

POPloty

POPloty

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 04.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy