03.11.11, 18:58

Paweł Deląg w roli Marka Antoniusza w National Geographic Channel

National Geographic Channel zaprezentuje w listopadzie br. dokument ukazujący prawdziwe losy i sylwetki najsłynniejszych wodzów tamtych czasów: Marka Antoniusza i Oktawiana Augusta. W roli Marka Antoniusza, widzowie zobaczą Pawła Deląga.

National Geographic Channel zaprezentuje w listopadzie br. dokument ukazujący prawdziwe losy i sylwetki najsłynniejszych wodzów tamtych czasów: Marka Antoniusza i Oktawiana Augusta. W roli Marka Antoniusza, widzowie zobaczą Pawła Deląga. Premiera "Wojny Impreriów: Bitwa Pod Filippi” w środę 16 listopada o godz. 22.00 i „Wojny Imperiów: Bitwa Pod Akcjum” 23 listopada br. o godz. 22.00 na National Geographic Channel.

W 42 roku p.n.e. Marek Antoniusz (Paweł Deląg) oraz Oktawian August połączyli siły i podczas bitwy pod Filippi wspólnie pokonali rywali roszczących pretensje do politycznego dziedzictwa po śmierci Cezara. Jednak Marka Antoniusza i Oktawiana Augusta więcej dzieliło niż łączyło. Odcinek „Bitwa pod Filippi” ma przybliżyć narastający konflikt pomiędzy dwoma wybitnymi wodzami, którzy po wygranej bitwie wspólnie władali państwem rzymskim. W drugim odcinku pokazana zostanie porywająca bitwa morska pod Akcjum oraz dalsze dramatyczne losy charyzmatycznych władców.

W trakcie realizacji filmu ekipa korzystała z pomocy i konsultacji badaczy i historyków, aby ukazywane sceny, były jak najbardziej zbliżone do prawdy historycznej. Paweł Deląg, który wcielił się w postać Marka Antoniusza, mówi, że starał się ukazać go z wielu perspektyw. Zarówno jako wybitnego wodza, męża stanu, jak i mężczyznę, który kochał swoją wybrankę – Kleopatrę.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych, komputerowych efektów specjalnych, w tym techniki polegającej na fotografowaniu aktora przy pomocy 16 kamer, cykl „Wojny Imperiów” zabierze widzów w przeszłość, by mogli stać się naocznymi świadkami najważniejszych momentów starożytnego cesarstwa rzymskiego. 

Wrażenie autentyczności mają potęgować dialogi wypowiadane w języku łacińskim. Jak mówi Paweł Deląg „Kiedy producenci zdecydowali, aby bohaterowie mówili językiem łacińskim na wszystkich padł blady strach. Pomoc nadeszła nieoczekiwanie z Polski. Dziennikarze, którzy pojawili się na premierze filmu we Francji zwrócili uwagę, że Marek Antoniusz mówi czystą łaciną. Zawdzięczam to Ojcu Sebastianowi z Polski z Jasnej Góry, który pomógł mi pracować nad językiem.”

Wszystkie sceny kręcone były w studiu, co z jednej strony było utrudnieniem a z drugiej ułatwieniem dla grających aktorów. Użycie nowoczesnych technik komputerowych „ożywiło” 280 tysięczną armię walczącą pod Flippi, a widoki i pejzaże rodem ze starożytnego Rzymu, wprowadzają widzów w dramatyczne losy, pełne intryg, miłości, zemsty i walki sprzed ponad 2000 lat.

Komentarze

Powiązane

01.10.23, 09:00
| telewizja / VOD » informacje
Trzy nowe programy w TVN Style
W weekend w ofercie kanału TVN Style pojawią się trzy nowe programy. W niedzielę 1 października br. z premierowymi odcinkami zadebiutują: „Ślub last minute”, „Stylowe taxi Agaty” oraz „Rogalska Show”.
30.09.23, 21:00
| telewizja / VOD » informacje
To nie koniec biesiad w TVP. Na polską nutę, czyli biesiada nad biesiadami w TVP1
W niedzielę, 1 października br. Telewizja Polska wyemituje zrealizowane w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni widowisko „Na polską nutę, czyli biesiada nad biesiadami". Gwiazdy estrady i lokalne zespoły wspólnie z widzami zaśpiewają, zatańczą i porozmawiają o tym, co Polaków łączy.
30.09.23, 17:00
| telewizja / VOD » informacje
W rytmie disco polo i popu. Roztańczony PGE Narodowy i Rozśpiewany PGE Narodowy w Dwójce
„Roztańczona Polska” - letnia trasa TVP3 dotarła do mety. W sobotę, 30 września br. o godz. 20:00 odbędzie się ostatnia odsłona muzycznego show pt. „Roztańczony PGE Narodowy” zawita do Warszawy. Tego samego wieczoru o godz. 22:20 TVP2 zaprasza na koncert „Rozśpiewany PGE Narodowy”.
30.09.23, 09:00
| telewizja / VOD » informacje
86. Parada Pułaskiego na antenie TVP Polonia
W niedzielę, 1 października br. odbędzie się 86. Parada Pułaskiego, w której udział weźmie Prezydent RP Andrzej Duda. Transmisja wydarzenia na antenie TVP Polonia rozpocznie się o godzinie 18.15. 
29.09.23, 06:00
| telewizja / VOD » informacje
III Międzynarodowy Festiwalu Heart of Europe. Lista laureatów
28 września br. podczas uroczystej gali wieńczącej III Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny i Forum Heart of Europe nagrodzono najlepsze produkcje zgłoszone przez nadawców publicznych z Europy Środkowo – Wschodniej.
28.09.23, 21:00
| telewizja / VOD » informacje
Premiera filmu dokumentalnego „Nowe okno na Wszechświat” tylko w TVP Nauka
25 grudnia 2021 r. kosmiczny Teleskop Jamesa Webba został wyniesiony w przestrzeń kosmiczną z Europejskiego Centrum Kosmicznego w Gujanie Francuskiej. Film dokumentalny „Nowe okno na Wszechświat” Roberta Szaja i Bogumiła Radajewskiego to zapis przygotowań do tego historycznego wydarzenia, rozmowy m.in. z twórcami teleskopu.
28.09.23, 17:00
| telewizja / VOD » informacje
II edycja Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych na antenach TVP Kultura i TVP Kultura 2
Od 5 do 15 października 2023 r. odbędzie się II edycja Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych, organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Na antenie TVP Kultura i platformie streamingowej TVP Kultura 2 widzowie będą mogli śledzić zmagania uczestników trzeciego etapu konkursu.
28.09.23, 07:00
| telewizja / VOD » informacje
Kanał FAST Patronite Podróże debiutuje na platformie Pilot WP
Na platformie Pilot WP pojawił się nowy kanał „Patronite Podróże”. To kanał typu FAST (Free Ad-Supported Television), czyli telewizji wspieranej reklamami, który oferuje oryginalne treści podróżnicze w zupełnie nowej formie.
27.09.23, 21:00
| telewizja / VOD » seriale
Nowy serial Rafi w Polsat Box Go
Nowy metafizyczno-obyczajowy serial „Rafi” w reżyserii Bartosza Prokopowicza 6 października br. będzie miał premierę w Polsat Box Go. Serial będzie można oglądać wyłącznie w pakiecie Polsat Box Go Premium w serwisie Polsat Box Go. Produkcja powstała na zlecenie Telewizji Polsat.
25.09.23, 17:00
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Razem najlepiej. Castorama uruchamia autorski podcast
“Razem najlepiej” to nowy projekt Castoramy, który ma promować kluczowe dla marki wartości. Będą to rozmowy o sile relacji z drugim człowiekiem, naszych wyborach i codziennym życiu. W roli prowadzącej wystąpi Katarzyna Jaroszyńska.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 01.11.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.