03.11.11, 18:58

Paweł Deląg w roli Marka Antoniusza w National Geographic Channel

National Geographic Channel zaprezentuje w listopadzie br. dokument ukazujący prawdziwe losy i sylwetki najsłynniejszych wodzów tamtych czasów: Marka Antoniusza i Oktawiana Augusta. W roli Marka Antoniusza, widzowie zobaczą Pawła Deląga.

National Geographic Channel zaprezentuje w listopadzie br. dokument ukazujący prawdziwe losy i sylwetki najsłynniejszych wodzów tamtych czasów: Marka Antoniusza i Oktawiana Augusta. W roli Marka Antoniusza, widzowie zobaczą Pawła Deląga. Premiera "Wojny Impreriów: Bitwa Pod Filippi” w środę 16 listopada o godz. 22.00 i „Wojny Imperiów: Bitwa Pod Akcjum” 23 listopada br. o godz. 22.00 na National Geographic Channel.

W 42 roku p.n.e. Marek Antoniusz (Paweł Deląg) oraz Oktawian August połączyli siły i podczas bitwy pod Filippi wspólnie pokonali rywali roszczących pretensje do politycznego dziedzictwa po śmierci Cezara. Jednak Marka Antoniusza i Oktawiana Augusta więcej dzieliło niż łączyło. Odcinek „Bitwa pod Filippi” ma przybliżyć narastający konflikt pomiędzy dwoma wybitnymi wodzami, którzy po wygranej bitwie wspólnie władali państwem rzymskim. W drugim odcinku pokazana zostanie porywająca bitwa morska pod Akcjum oraz dalsze dramatyczne losy charyzmatycznych władców.

W trakcie realizacji filmu ekipa korzystała z pomocy i konsultacji badaczy i historyków, aby ukazywane sceny, były jak najbardziej zbliżone do prawdy historycznej. Paweł Deląg, który wcielił się w postać Marka Antoniusza, mówi, że starał się ukazać go z wielu perspektyw. Zarówno jako wybitnego wodza, męża stanu, jak i mężczyznę, który kochał swoją wybrankę – Kleopatrę.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych, komputerowych efektów specjalnych, w tym techniki polegającej na fotografowaniu aktora przy pomocy 16 kamer, cykl „Wojny Imperiów” zabierze widzów w przeszłość, by mogli stać się naocznymi świadkami najważniejszych momentów starożytnego cesarstwa rzymskiego. 

Wrażenie autentyczności mają potęgować dialogi wypowiadane w języku łacińskim. Jak mówi Paweł Deląg „Kiedy producenci zdecydowali, aby bohaterowie mówili językiem łacińskim na wszystkich padł blady strach. Pomoc nadeszła nieoczekiwanie z Polski. Dziennikarze, którzy pojawili się na premierze filmu we Francji zwrócili uwagę, że Marek Antoniusz mówi czystą łaciną. Zawdzięczam to Ojcu Sebastianowi z Polski z Jasnej Góry, który pomógł mi pracować nad językiem.”

Wszystkie sceny kręcone były w studiu, co z jednej strony było utrudnieniem a z drugiej ułatwieniem dla grających aktorów. Użycie nowoczesnych technik komputerowych „ożywiło” 280 tysięczną armię walczącą pod Flippi, a widoki i pejzaże rodem ze starożytnego Rzymu, wprowadzają widzów w dramatyczne losy, pełne intryg, miłości, zemsty i walki sprzed ponad 2000 lat.

Komentarze

Powiązane

09.07.24, 13:25
| telewizja / VOD » informacje
TVP zawiadamia Prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Agnieszka Romaszewska-Guzy: domagam się zaprzestania szkalowania mnie
Telewizja Polska Spółka Akcyjna złożyła do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wyrządzenia szkody w obrocie gospodarczym, oszustwa oraz fałszerstwa faktur przez byłą dyrektor TVP i inne osoby pełniące funkcje kierownicze oraz współpracujące z TVP S.A. w likwidacji. 
09.07.24, 11:27
| telewizja / VOD » informacje
Eleven Sports z wyłącznymi prawami do transmisji Bundesligi od sezonu 2025/26
Od sezonu 2025/26 do końca 2028/29 Eleven Sports uzyskało wyłączne prawa do transmisji rozgrywek piłkarskich Bundesligi i 2. Bundesligi w Polsce.
08.07.24, 19:15
| telewizja / VOD » informacje | kultura » informacje
TVN Warner Bros. Discovery Partnerem Strategicznym Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN pozyskało nowego Sponsora Strategicznego, nawiązując współpracę z TVN Warner Bros. Discovery.
07.07.24, 16:00
| telewizja / VOD » informacje
Pięć muzycznych, dodatkowych kanałów w pakiecie Basic w Televio
Telewizja internetowa Televio na czas wakacji udostępni abonentom pakietu BASIC dodatkowe, muzyczne stacje.
07.07.24, 12:00
| telewizja / VOD » ludzie
Jeremy Diamond korespondentem CNN w Jerozolimie
CNN powołało Jeremy'ego Diamonda na stanowisko międzynarodowego korespondenta w Jerozolimskiej siedzibie stacji.
06.07.24, 23:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem. II sezon formatu w Onecie
W niedzielę, 30 czerwca br. o godz. 10:00 na stronie głównej Onet.pl i na kanale YouTube Onet On Tour pojawił się premierowy odcinek II sezonu programu „Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem”. Dziennikarz pokaże internautom Dalmację.
05.07.24, 08:37
| telewizja / VOD » informacje
Letnie propozycje w Music Box
1 lipca br. kanał Music Box wprowadza na antenę kilka wakacyjnych nowości.
04.07.24, 16:15
| telewizja / VOD » informacje
Igrzyska Olimpijskie Paris 2024 na antenach Eurosportu i platformie Max. Znani dziennikarze będą komentować konkurencje
Eurosport i platforma Max na czas Igrzysk Olimpijskich Paris 2024 buduje grupę komentatorów i ekspertów, którzy będą dzielić się swoją wiedzą z odbiorcami.
04.07.24, 11:35
| telewizja / VOD » seriale
Włatcy móch powracają do Czwórki. Jesienią nowe odcinki
Animacja Czwórki „Włatcy móch” powraca na antenę stacji Nowa seria produkcji pojawi się w jesiennej ramówce. W czasie wakacji stacja przypomni wszystkie dotychczasowe sezony serialu.
04.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | biznes i technologie » informacje
Aż 280 mln zł. Rekordowa wypłata z Ekstraklasy za sezon 2023/24 dzięki m.in. sprzedaży praw do transmisji TV
Ekstraklasa w sezonie 2023/24 wypłaciła klubom 280,2 mln zł, a ok. 9,5 mln zł trafiło do PZPN. Środki pozyskane przez spółkę pochodzą głównie ze sprzedaży krajowych i międzynarodowych praw do transmisji TV oraz scentralizowanych praw marketingowych.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.