06.10.11, 20:19

Wieczór wyborczy w Polskim Radiu

W dniu wyborów parlamentarnych, 9 października, Polskie Radio przygotuje wieczory wyborcze. Specjalne audycje pojawią się na antenach Jedynki i Trójki o godzinie 21.00.

W dniu wyborów parlamentarnych, 9 października, Polskie Radio przygotuje wieczory wyborcze. Specjalne audycje pojawią się na antenach Jedynki i Trójki o godzinie 21.00.
 
Wieczór wyborczy w Jedynce rozpocznie się o godzinie 20.55. Gośćmi Krzysztofa Grzesiowskiego będą m.in.: prof. Henryk Domański – socjolog, dr Rafał Chwedoruk – politolog z Uniwersytetu Warszawskiego, Andrzej Jonas – redaktor naczelny tygodnika „The Warsaw Voice” oraz Anatol Arciuch – niezależny publicysta i komentator, m.in. w Polskim Radiu dla Zagranicy. W programie wezmą udział komentatorzy polityczni radiowej Jedynki – Zuzanna Dąbrowska oraz Przemysław Szubartowicz. Zostaną także nadane transmisje z wystąpień szefów partii – m.in. Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego.
 
Wieczór wyborczy w Trójce poprowadzą Beata Michniewicz i Robert Kantereit. Gośćmi będą m.in. socjologowie i politolodzy: dr Jacek Kucharczyk, dr Mikołaj Cześnik i dr Tomasz Żukowski. W radiowym studio pojawią się także politycy z komitetów wyborczych PiS, PO, SLD, PSL, PJN i Ruchu Palikota – Mariusz Błaszczak, Andrzej Halicki, Ryszard Kalisz, Marek Sawicki, Paweł Poncyljusz i Wanda Nowicka. Pod koniec spotkania będzie można posłuchać zaproszonych komentatorów: Andrzeja Stankiewicza i Łukasza Warzechy. Po wyborach, w poniedziałek 10 października br., specjalne wydanie porannego „Zapraszamy do Trójki” (godz. 6.00-9.00), które poprowadzi Marcin Łukawski. W programie aż dwa wydania „Salonu politycznego Trójki”, w których gośćmi będą kolejno przedstawiciele PiS i PO. Oba spotkania z politykami poprowadzi Marcin Zaborski; będzie można je obejrzeć na stronie internetowej Trójki w postaci nagrania wideo. W porannym paśmie pojawią się także komentarze i podsumowanie wyborów, materiały ze sztabów wyborczych oraz przeglądy prasy.
 
Reporterzy Informacyjnej Agencji Radiowej będą w wieczór wyborczy we wszystkich centralach sztabów wyborczych. Stamtąd będą na żywo przekazywać relacje na anteny Polskiego Radia oraz materiały do serwisu komercyjnego IAR.

Polskie Radio 24 – internetowe radio informacyjne dostępne na platformie moje.polskieradio.pl także przygotowało swój wieczór wyborczy, który potrwa od godz. 21.00 do północy. Poprowadzą go Małgorzata Pietkiewicz i Ewa Worobiec. W programie będą m.in. nadawane najciekawsze fragmenty wieczorów wyborczych z Programu 1 i Programu 3. Po zakończeniu audycji, przez całą noc na kanale Polskie Radio 24 będą pojawiać się wejścia reporterów IAR z Państwowej Komisji Wyborczej, jeśli pojawią się w tym czasie nowe komunikaty dotyczące wyniku i przebiegu wyborów.

Na bieżąco o wyborach informować będzie także portal polskieradio.pl. Internauci znajdą na nim przegląd najciekawszych materiałów wyborczych z wszystkich anten Polskiego Radia oraz najświeższe doniesienia o wynikach wyborów.

Komentarze

Powiązane

28.11.23, 17:00
| radio » informacje | prasa » informacje
Ruszyła II edycja Forum Dziennikarskiego Nagrody Woyciechowskiego
Forum Dziennikarskie Nagrody Woyciechowskiego to projekt stworzony w 2022 r. przez Radio ZET realizowany we współpracy z Uniwersytetem SWPS. Jego uczestnikami są studenci i studentki - stażyści, którzy tworzą Forum Dziennikarskie, korzystając ze wsparcia Rady Programowej oraz opiekunów stażu.
28.11.23, 14:38
| radio » informacje
Mrozu kolejnym gospodarzem formatu RMF FM w trasie
Mrozu będzie kolejnym po Agnieszce Chylińskiej i Darii Zawiałow gospodarzem audycji „RMF FM w trasie”. Artysta poprowadzi format od 2 grudnia br. w cztery kolejne soboty w godz. 15.00-17.00.
28.11.23, 09:51
| radio » informacje
BBC Studios z usługę BBC Podcasts Premium w Apple Podcasts także na polskim rynku
BBC Studios rozszerza dostępność subskrypcji BBC Podcasts Premium aż o 166 nowych krajów, w tym Polskę.Cena usługi wynosi 13,99 zł miesięcznie.
27.11.23, 06:30
| radio » informacje
Top Radia 357 na Kasprowym Wierchu. A w Warszawie koncert Midge Ure
Trzeci Top Radia 357 zostanie zrealizowany z Zakopanego - z finałem na Kasprowym Wierchu. Przed finałem audycji, w Warszawie odbędzie się koncert gwiazdy specjalnej - zagra Midge Ure, lider zespołu Ultravox i współtwórca Live Aid.
26.11.23, 16:49
| radio » informacje | kultura » muzyka
Marcin Del – M Jankowski zwycięzcą konkursu Wydaj płytę z Będzie Głośno!
Marcin Del – M Jankowski – młody wokalistka, autor tekstów, producent, zwyciężył w konkursie radiowej Czwórki „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”. Główną nagrodą w konkursie jest wydanie cyfrowej płyty z radiową Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia oraz koncert promujący płytę na antenie Czwórki w ramach audycji „Będzie głośno!”.
24.11.23, 12:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Cenniki Grupy RMF na styczeń i luty 2024 r. bez podwyżek
Cenniki reklamowe Grupy RMF obowiązujące w styczniu i lutym 2024 r. pozostaną na niezmienionym poziomie.
24.11.23, 10:30
| radio » informacje
Ogólnopolski Konkurs Reportażystów Melchiory 2023. Lista laureatów
23 listopada br. ogłoszono nazwiska nagrodzonych twórców reportaży i dokumentów. Nagrody zostały przyznane w kategoriach: Reportaż Roku, Dokument Roku, Inspiracja Roku oraz Realizator Roku. Ogłoszono także laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Radiowej w dziedzinie reportażu o Grand Prix KRRiT oraz XXVI Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. 
24.11.23, 08:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa Eurozet podnosi ceny reklam
Od 11 grudnia br. Grupa Eurozet zmienia ceny swoich flagowych produktów: Radia ZET, pakietu Audio ZET (71 stacji) i Audio ZET Boost (136 stacji).
23.11.23, 10:55
| radio » informacje | kultura » muzyka
Zimowy Sen Niedźwiedzia. Nakład płyty winylowej wyczerpany
Zaledwie w kilka dni wyczerpał się nakład specjalnej płyty winylowej przygotowanej przez Radio 357. „Zimowy Sen Niedźwiedzia” to świąteczna selekcja muzyczna Marka Niedźwieckiego.
23.11.23, 09:34
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Blisko 30 wydawców w portfolio nowej sieci reklamy audioXi
Wystartowało audioXi – sieć cyfrowej reklamy audio. Za wprowadzenie platformy na nasz rynek odpowiada Grupa RMF. Produkt ten obecny jest już łącznie na czterech rynkach europejskich.