06.10.11, 20:19

Wieczór wyborczy w Polskim Radiu

W dniu wyborów parlamentarnych, 9 października, Polskie Radio przygotuje wieczory wyborcze. Specjalne audycje pojawią się na antenach Jedynki i Trójki o godzinie 21.00.

W dniu wyborów parlamentarnych, 9 października, Polskie Radio przygotuje wieczory wyborcze. Specjalne audycje pojawią się na antenach Jedynki i Trójki o godzinie 21.00.
 
Wieczór wyborczy w Jedynce rozpocznie się o godzinie 20.55. Gośćmi Krzysztofa Grzesiowskiego będą m.in.: prof. Henryk Domański – socjolog, dr Rafał Chwedoruk – politolog z Uniwersytetu Warszawskiego, Andrzej Jonas – redaktor naczelny tygodnika „The Warsaw Voice” oraz Anatol Arciuch – niezależny publicysta i komentator, m.in. w Polskim Radiu dla Zagranicy. W programie wezmą udział komentatorzy polityczni radiowej Jedynki – Zuzanna Dąbrowska oraz Przemysław Szubartowicz. Zostaną także nadane transmisje z wystąpień szefów partii – m.in. Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego.
 
Wieczór wyborczy w Trójce poprowadzą Beata Michniewicz i Robert Kantereit. Gośćmi będą m.in. socjologowie i politolodzy: dr Jacek Kucharczyk, dr Mikołaj Cześnik i dr Tomasz Żukowski. W radiowym studio pojawią się także politycy z komitetów wyborczych PiS, PO, SLD, PSL, PJN i Ruchu Palikota – Mariusz Błaszczak, Andrzej Halicki, Ryszard Kalisz, Marek Sawicki, Paweł Poncyljusz i Wanda Nowicka. Pod koniec spotkania będzie można posłuchać zaproszonych komentatorów: Andrzeja Stankiewicza i Łukasza Warzechy. Po wyborach, w poniedziałek 10 października br., specjalne wydanie porannego „Zapraszamy do Trójki” (godz. 6.00-9.00), które poprowadzi Marcin Łukawski. W programie aż dwa wydania „Salonu politycznego Trójki”, w których gośćmi będą kolejno przedstawiciele PiS i PO. Oba spotkania z politykami poprowadzi Marcin Zaborski; będzie można je obejrzeć na stronie internetowej Trójki w postaci nagrania wideo. W porannym paśmie pojawią się także komentarze i podsumowanie wyborów, materiały ze sztabów wyborczych oraz przeglądy prasy.
 
Reporterzy Informacyjnej Agencji Radiowej będą w wieczór wyborczy we wszystkich centralach sztabów wyborczych. Stamtąd będą na żywo przekazywać relacje na anteny Polskiego Radia oraz materiały do serwisu komercyjnego IAR.

Polskie Radio 24 – internetowe radio informacyjne dostępne na platformie moje.polskieradio.pl także przygotowało swój wieczór wyborczy, który potrwa od godz. 21.00 do północy. Poprowadzą go Małgorzata Pietkiewicz i Ewa Worobiec. W programie będą m.in. nadawane najciekawsze fragmenty wieczorów wyborczych z Programu 1 i Programu 3. Po zakończeniu audycji, przez całą noc na kanale Polskie Radio 24 będą pojawiać się wejścia reporterów IAR z Państwowej Komisji Wyborczej, jeśli pojawią się w tym czasie nowe komunikaty dotyczące wyniku i przebiegu wyborów.

Na bieżąco o wyborach informować będzie także portal polskieradio.pl. Internauci znajdą na nim przegląd najciekawszych materiałów wyborczych z wszystkich anten Polskiego Radia oraz najświeższe doniesienia o wynikach wyborów.

Komentarze

Powiązane

21.05.24, 07:30
| radio » informacje
Alicja Majewska twarzą kampanii Radia Pogoda
20 maja br. ruszyła kampania wizerunkowa „Radio Pogoda - najpiękniejsze melodie”, której twarzą została piosenkarka Alicja Majewska.
20.05.24, 10:09
| radio » informacje
Piotr Firan i Jędrzej Rosiewicz gospodarzami niezbędnika przedwyborczego Euro Vibe
Czwórka (Polskie Radio) przygotowała europejski niezbędnik przedwyborczy. „Euro Vibe” na antenie codziennie, od 20 maja br. po godz. 17.00. Gospodarzami cyklu będą Piotr Firan i Jędrzej Rosiewicz.
20.05.24, 07:45
| radio » informacje | internet » informacje
Specjalny serwis Polskiego Radia z okazji Roku Melchiora Wańkowicza
Z okazji Roku Melchiora Wańkowicza i 80. rocznicy bitwy o Monte Cassino Polskie Radio przygotowało serwis specjalny montecassino.polskieradio.pl poświęcony jednemu z najwybitniejszych polskich reportażystów, korespondentowi wojennemu 2 Korpusu Polskiego – Melchiorowi Wańkowiczowi. 
20.05.24, 01:00
| radio » multimedia
Codziennik medialny: 20 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 maja?
18.05.24, 19:00
| radio » informacje
Koncert z otwarcia sezonu Pokoju na lato. Mikromusic na żywo w Trójce
18 maja o godz. 21.30 Trójka przeprowadzi transmisję koncertu z otwarcia sezonu „Pokoju na lato”. Zespół Mikromusic wystąpi z gościnnym udziałem Julii Pietruchy i Miuosha. Patronami medialnymi wydarzenia są Program 3 Polskiego Radia oraz Czwórka.
18.05.24, 18:15
| radio » informacje
Noc Muzeów w Archiwum Polskiego Radia
Archiwum Polskiego Radia organizuje „Noc Muzeów”. Spotkanie z dziennikarzami PR, prezentacja nadzwyczajnych nagrań z Archiwum Polskiego Radia, emisja filmu „Był sobie fono-gram”, kolekcja unikatowych głosów uwiecznionych w wydrukach 3 D – to będzie czekać na odwiedzających 18 maja br. Pałac Staszica (Sala Okrągłego Stołu). Rozpoczęcie o godz. 19.00.
16.05.24, 09:52
| radio » informacje
Próbny lot wraca. Radio Nowy Świat szuka nowych dziennikarzy
Od 9 maja br. w środy o godz. 10:00 i w czwartki o 22:00 Radio Nowy Świat emitować będzie program „Próbny lot”, w której będą prezentować się debiutanci. Zainteresowani, którzy sprawdzą się w roli „lotników” dołączą do redakcji muzycznej Radia Nowy Świat.
15.05.24, 00:01
| radio » informacje
RMF MAXX Tomaszów Mazowiecki nadaje już testowo
W poniedziałek, 13 maja br. wystartowało nowe radio lokalne – RMF MAXX Tomaszów Mazowiecki. Rozgłośnia nadaje na częstotliwości 88,4 FM i słychać ją w mieście oraz okolicach.
14.05.24, 23:35
| radio » informacje
Świat zwariował, czy z nami jest coś nie tak? Debata w Czwórce
„Świat zwariował, czy z nami jest coś nie tak?”. Radiowa Czwórka organizuje debatę o kondycji psychicznej młodych i nieco starszych. Wezmą w niej udział nastolatki, studenci, psycholożki, psychiatrzy, pedagodzy i rodzice. Spotkanie poprowadzą Justyna Dżbik - Kluge i Jakub Jamrozek. Start w czwartek, 16 maja br. o godz. 20.00.
14.05.24, 07:30
| radio » badania rynku
RMF FM liderem. Najlepszy wynik Radia Zet od dziesięciu lat
Radio RMF FM umocniło pozycję najchętniej słuchanej stacji w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 lutego 2024 r. do 30 kwietnia 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy