01.10.11, 18:44

Artyści kontra politycy, czyli przedwyborcza debata o kulturze

W niedzielę 2 października na antenie TVP2 zaproszeni goście będą rozmawiać m.in. o tym jak będzie wyglądała polska kultura przez następne cztery lata.

W niedzielę, 2 października o godzinie 22.05 w TVP2 odbędzie się na żywo DEBATA O KULTURZE – „WYBIERZ KULTURĘ. ARTYŚCI kontra POLITYCY”. Do studia Telewizji Polskiej zostali zaproszeni przedstawiciele Ogólnopolskich Komitetów Wyborczych oraz przedstawiciele polskiego życia kulturalnego.

Swój udział potwierdzili politycy: Bogdan Zdrojewski, Jan Ołdakowski Kazimierz Ujazdowski, Jerzy Wenderlich, Janusz Palikot, Mariusz Olszewski i Piotr Żuchowski. Debatę poprowadzą Katarzyna Janowska i Kamil Dąbrowa, a pomogą im w tym przedstawiciele polskiego życia kulturalnego: Zbigniew Hołdys, Jan A.P. Kaczmarek, Krzysztof Krauze, Joanna Kos-Krauze, Jacek Dehnel, Sylwia Chutnik, Michał Zadara, Beata Stasińska, Roman Gutek, Stefan Laudyn, Joanna Mytkowska, Zdzisław Pietrasik, Marcin Wolski. Publiczność w studio stanowić będą m.in. studenci szkół artystycznych, działacze organizacji pozarządowych zajmujących się kulturą, animatorzy kultury z różnych miejsc w Polsce. Ponadto w programie wystąpią m.in.: zespół T.Love i Marcin Masecki.

Zaproszeni goście będą rozmawiać m.in. o tym jak będzie wyglądała polska kultura przez następne cztery lata? Czy zwykli obywatele będą mieli większy dostęp do tego, co oferuje szeroko pojęte życie kulturalne? Czy warto inwestować w kulturę? Czy kultura jest kosztem czy inwestycją? Jak inwestycje w kulturę mogą zmienić miasto, społeczność?

Widzowie również mogą przyczynić się do kształtu debaty, zadając gościom pytania poprzez stronę www.wyborypolakow.tvp.pl.

Komentarze

Powiązane

31.05.24, 17:00
| kultura » film
Życie dla Początkujących. Nowa komedia o wampirach od Pawła Podolskiego
Zakończyły się zdjęcia do komedii o wampirach „Życie dla początkujących” w reżyserii Pawła Podolskiego. W rolach głównych Magdalena Maścianica, Michał Sikorski i Bartłomiej Kotschedoff. 
27.05.24, 21:00
| prasa » informacje | kultura » książki
Fernanda Melchor zdobywa Nagrodę Kapuścińskiego
Fernanda Melchor jest laureatką 15. Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Jej książka „To nie jest Miami”, którą na język polski przetłumaczył Tomasz Pindel, a opublikowało Wydawnictwo ArtRage, została uznana przez jury za najlepszy reportaż minionego roku.
26.05.24, 12:46
| kultura » muzyka
Dwie sceny podczas tegorocznej edycji Co Jest Grane Festival
Co Jest Grane Festival 14 i 15 czerwca br. ponownie wypełni muzyką i atrakcjami Park przy Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. W tym roku, na terenie imprezy stanie nie jedna, ale dwie sceny.
21.05.24, 12:49
| kultura » muzyka
Zmarł Jan A.P. Kaczmarek
Nie żyje Jan Andrzej Paweł Kaczmarek kompozytor. muzyki do ponad 70 filmów długometrażowych i dokumentalnych oraz polskich i amerykańskich spektakli teatralnych. Jest laureatem Nagrody Akademii Filmowej za muzykę do filmu „Marzyciel” w 2005 r.
17.05.24, 19:15
| kultura » muzyka
Czesław Mozil i młodzi artyści nagrali piosenkę o Kolejach Dolnośląskich
„Koleje ludzkich losów” – to tytuł nowej piosenki Czesława Mozila, którą nagrał razem z młodymi artystami z Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. W teledysku do utworu polsko-duński twórca wciela się w pracownika Kolei Dolnośląskich.
14.05.24, 23:50
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Śleboda. Ruszyły zdjęcia do nowego serialu SkyShowtime Original
Serwis SkyShowtime ogłosił rozpoczęcie zdjęć do nowej polskiej produkcji oryginalnej – "Śleboda". Produkcja jest serialową adaptacją popularnego etno-kryminału. W rolach głównych serialu Śleboda wystąpią Maria Dębska, Maciej Musiał i Piotr Pacek.
08.05.24, 21:00
| kultura » film
Kultowe Kino. Nowy cykl filmowy w Multikinie
Sieć kin Multikino ruszyło z nowym cyklem filmowym „Kultowe Kino”. Widzowie będą mogli przypomnieć sobie produkcje, które nie tylko zyskały lojalną rzeszę fanów, ale także trwale wpisały się w kanon kultury popularnej.
07.05.24, 12:50
| radio » informacje | kultura » muzyka
Zmarł Jan Ptaszyn Wróblewski
Nie żyje Jan Ptaszyn Wróblewski - muzyk jazzowy, kompozytor, aranżer i dyrygent, dziennikarz i krytyk muzyczny.
05.05.24, 12:00
| telewizja / VOD » informacje | kultura » muzyka
Znamy wykonawców koncertów Debiuty i Premiery 61.KFPP w Opolu [lista uczestników]
Rada Artystyczna 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, powołana przez Telewizję Polską i Miasto Opole, wyłoniła uczestników konkursów „Debiuty” i „Premiery”. Tegoroczny festiwal będzie trwał od 31 maja do 2 czerwca 2024 r. Koncerty „Debiuty” i „Premiery” będzie można zobaczyć w pierwszy dzień festiwalu.
04.05.24, 20:00
| kultura » informacje
Alior Bank mecenasem Festiwalu Wodecki Twist
Alior Bank został partnerem strategicznym oraz mecenasem Festiwalu WODECKI TWIST. Wydarzenie organizowane siódmy rok z rzędu stanowi hołd dla twórczości Zbigniewa Wodeckiego. Tegoroczna edycja odbędzie się 7 i 8 czerwca br. w ICE Kraków.