03.10.11, 19:31

Press Service MM: O co Sikorski ćwierka na Twitterze?

PRESS SERVICE Monitoring Mediów: Minister Spraw Zagranicznych jest jednym z niewielu polskich polityków, którzy w dużym stopniu postawili na nowoczesne formy kampanii.

Minister Spraw Zagranicznych jest jednym z niewielu polskich polityków, którzy w dużym stopniu postawili na nowoczesne formy kampanii. Mowa zwłaszcza o komunikacji z wyborcami za pośrednictwem social media. Agencja informacyjna „PRESS SERVICE Monitoring Mediów” sprawdziła, czy można na tym medialnie zyskać i w jaki sposób.

Sikorski utworzył kanał komunikacji bezpośredniej, dzięki któremu może docierać do wyborców z własnym przekazem, nieprzekształconym przez dziennikarzy. Jednak, czy taki przekaz faktycznie cieszy się zainteresowaniem internautów - stawia pytanie agencja informacyjna? Wynik nieco ponad 16 tys. śledzących na Twitterze i około 6,5 tys. fanów na Facebooku nie oszałamia – zwłaszcza w kontekście wyborów powszechnych. I nie zmienia tego nawet fakt, że Sikorski udostępnia swoje profile na wielu innych portalach społecznościowych - YouTube, nk.pl, Blip, Flickr, GoldenLine, LinkedIn. Samo więc wprowadzenie takich narzędzi do kampanii, bez wielkiego zainteresowania ze strony odbiorców, przełomowych efektów dać nie może. Czy nie chodzi więc o coś innego?
 
Odbiorcami bezpośrednich treści publikowanych na Twitterze są przede wszystkim liderzy opinii, w tym dziennikarze. Sikorski realizuje więc strategię pośredniego docierania z informacją do szerokiego odbiorcy właśnie poprzez liderów. Efekty takiej formy komunikacji będzie można ocenić oczywiście dopiero po kampanii, ale już teraz jasnym staje się, że minister zbudował sobie w tym obszarze przewagę nad konkurentami. Przemawiają za tym chociażby dane statystyczne - komentuje agencja.

„PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” w raporcie pod tytułem „Radosław Sikorski w kontekście Twittera” wykazał, że wpisy kandydata Platformy na popularnym portalu społecznościowym bezpośrednio wygenerowały w sierpniu ponad 20 proc. publikacji prasowych na  temat osoby ministra. Łącznie ukazało się ich 524, natomiast w aż 112 pojawiła się wzmianka o Twitterze. Na dodatek, statystyka ta nie uwzględnia treści, które zostały faktycznie zainicjowane poprzez wpisy na portalu, a w których nie pojawiła się jego nazwa. Najskuteczniej ten mechanizm działał w pierwszej połowie miesiąca. 11 i 13 sierpnia tego typu publikacje stanowiły aż 50 proc. całości przekazu.

Co ciekawe, na wpisy na Twitterze w największej mierze powoływali się dziennikarze prasy regionalnej, ale w dużym stopniu wykorzystywały je również dzienniki i tygodniki opinii. Prasa ekonomiczna i specjalistyczna raczej nie prezentowała tego typu informacji. Ekwiwalent reklamowy, a więc wartość publikacji w przeliczeniu zgodnym z cennikiem powierzchni reklamowych, wyniósł łącznie 15,6 mln złotych. Udział informacji powołujących się na treści z Twittera w tym wskaźniku wyniósł nieco ponad 3 mln złotych.

Komentarze

Powiązane

19.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje | reklama & PR » informacje
Polsat Box Go promuje swoją ofertę w nowej kampanii
Ruszyła kampania reklamowa promująca ofertę Polsat Box Go. Użytkownicy mogą zyskać dostęp do 140 kanałów telewizyjnych. 
17.07.24, 11:21
| internet » informacje
Iberion wygasi trzy serwisy, ale ich treści mają wzmocnić inne produkty grupy
Grupa Iberion wprowadza zmiany w swoim portfolio. Iberion wygasi trzy serwisy, ale ich treści mają być rozwijane w ramach pozostałych produktów firmy.
16.07.24, 16:00
| internet » informacje
Interia partnerem 49. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych
Interia została partnerem 49. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Plebiscyt „Diamentowe Lwiątka” wyłoni najlepszy polski film dla młodego widza. 
16.07.24, 08:30
| internet » informacje
Będą ostrzegać przed burzami. Gazeta.pl i Polscy Łowcy Burz przygotują specjalne alerty pogodowe
Gazeta.pl rozpoczyna w trakcie wakacji współpracę ze specjalistami ze Stowarzyszenia Skywarn Polska znanymi jako Polscy Łowcy Burz. Eksperci od ekstremalnych zjawisk pogodowych przygotują alerty pogodowe, związane m.in. z frontami burzowymi.
13.07.24, 16:00
| internet » informacje
Podcast „WojewódzkiKędzierski” w wakacyjnej odsłonie
Wakacyjne wydanie podcastu „WojewódzkiKędzierski” rusza w poniedziałek, 15 lipca br. Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski będą rozmawiać z artystami muzycznymi.
09.07.24, 23:41
| internet » informacje
Karoliną Walczowska gospodynią formatu Onet Wakacje
Od lipca br. na stronie głównej Onetu pojawia się nowy program „Onet Wakacje” z Karoliną Walczowską w roli prowadzącej. Program jest emitowany w każdy piątek o godz. 12.00 na Onet.pl i jest częścią cyklu redakcyjnego „Onet Wakacje”, który przez całe wakacje pojawia się na stronie głównej Onetu.
09.07.24, 16:30
| prasa » informacje | internet » informacje
Złap urlop od codzienności czyli Wyborcza na wakacje
Wyborcza.pl i Wysokieobcasy.pl rozpoczęły kampanię pod hasłem “Złap urlop od codzienności”. Specjalnej ofercie prenumeraty na wakacje towarzyszą działania redakcyjne: cykle artykułów, podcasty, a dla podróżujących z przygodami czekać będzie Biuro Interwencji Turystycznej.
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
06.07.24, 23:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem. II sezon formatu w Onecie
W niedzielę, 30 czerwca br. o godz. 10:00 na stronie głównej Onet.pl i na kanale YouTube Onet On Tour pojawił się premierowy odcinek II sezonu programu „Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem”. Dziennikarz pokaże internautom Dalmację.
03.07.24, 19:00
| internet » informacje
Żyjemy tenisem! Interia relacjonuje Wimbledon
Interia na bieżąco będzie relacjonować Wimbledonem. Artur Gac, wysłannik portalu, przekazywać będzie informacje prosto z Londynu. Ofensywę medialną Interii ma wzmocnić kolejna odsłona kampanii „Żyjemy sportem”.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.