21.09.11, 20:13

Michalczewski kontra FoodCare

Ani ja, ani moja Fundacja Równe Szanse nie zrzekała się roszczeń do spółki FoodCare wynikających ze znaku „Dariusz TIGER Michalczewski” czy „TIGER” i z całą pewnością nie zamierza tego robić w przyszłości. Wręcz przeciwnie - pisze w specjalnym oświadczeniu Dariusz MIchalczewski.

"Dariusz Michalczewski zrzekł się wobec firmy FoodCare wszelkich roszczeń, wynikających z użycia znaku Dariusz Tiger Michalczewski. Prawnik pięściarza, mec. Paweł Podrecki, wycofał także pozew dotyczący znaku T.G.R. Energy Drink, który wykorzystywany jest w nowej kampanii produktu BLACK" - taką informację otrzymaliśmy od agencji obsługującej firmę. "Mimo iż Dariusz Michalczewski wycofał pozew i zrzekł się roszczeń wobec firmy FoodCare, fundacja boksera „Równe Szanse” (z którego praw wywodzi swoje roszczenia) złożyła pozew przeciwko spółce FoodCare o zapłatę ponad 10 mln zł. Krakowska prokuratura prowadzi ponadto śledztwo w sprawie oszustwa na szkodę firmy FoodCare dokonanego przez Dariusza Michalczewskiego i osoby z nim powiązane. Firma twierdzi, że wyłudzenie znaku towarowego Tiger-Vit spowodowało wielomilionowe straty po stronie spółki. Kancelaria mec. J. Netzla i J. Kaczmarka złożyła przeciwko Dariuszowi Michalczewskiemu pozew o blisko 20 mln zł odszkodowania" - czytamy w komunikacie.

Sprawa związana jest z trwającym od wielu miesięcy sporem między Michalczewskim, jego Fundacją oraz firmami Grupy Maspex a FoodCare o prawa do używanie oznaczenia Tiger na napojach energetycznych. Spór trwa od ponad roku. Napój energetyczny Tiger był produkowany, sprzedawany i promowany przez podkrakowską firmę. Jednym z elementów kampanii reklamowej było zaproszenie do promocji produktu pięściarza. Spółka twierdzi, że na podstawie umowy z Dariuszem Michalczewskim wykorzystywano jego wizerunek, gdyż w dacie zawierania umowy żaden znak należący do boksera nie uprawniał do wykorzystywania oznaczenia TIGER w odniesieniu do napojów energetycznych. Spółka tworzyła nowe plany marketingowe w oparciu o prawdopodobny dalszy aktywny udział Dariusza Michalczewskiego w wydarzeniach sportowych. Jak czytamy w komunikacie firmy, "Niestety po podpisaniu lukratywnej umowy z firmą FoodCare pięściarz przestał być zainteresowany powrotem na ring, zatem spółka musiała zmienić plany promocji marki.  W listopadzie 2010r. fundacja Michalczewskiego bez żadnego uzasadnienia wypowiedziała firmie z Zabierzowa umowę na korzystanie z wizerunku i wymienionych znaków towarowych. Poinformowała rynek i media o podpisaniu umowy z firmą Maspex. Od tego czasu przed sądami w Krakowie i Gdańsku toczą się postępowania dotyczące praw do używania oznaczenia Tiger. Na czas trwania procesów firma FoodCare ma całkowity zakaz produkcji napoju."

Po publikacji informacji, do redakcji mediafm.net wpłynął komentarz Dariusza Michalczewskiego do oświadczenia firmy FoodCare w sprawie  rzekomego zrzeczenia się roszczeń Fundacji Równe Szanse w postępowaniu z 2009 r.
"Po raz kolejny spółka FoodCare i Wiesław Włodarski wprowadzają opinię publiczną w błąd. Ani ja, ani moja Fundacja Równe Szanse nie zrzekała się roszczeń do spółki FoodCare wynikających ze znaku „Dariusz TIGER Michalczewski” czy „TIGER” i z całą pewnością nie zamierza tego robić w przyszłości. Wręcz przeciwnie, Fundacja w ostatnich dniach pozwała FoodCare o ponad 10 mln odszkodowanie z tytułu realizacji umowy promocyjnej i znaku TIGER VIT. Wycofanie się przez mojego adwokata z procesu o znak T.G.R  jest naturalnym następstwem zajęcia się przez Urząd Patentowy wszystkimi sprawami dotyczącymi znaków towarowych. Jestem przekonany, że szybciej i równie kompetentnie tę cześć sporu rozstrzygnie Urząd Patentowy.
Obecnie najistotniejsze i cały czas obowiązujące są ostatnie decyzje Sądów Apelacyjnych w Krakowie i Gdańsku, które jednomyślnie podjęły prawomocne decyzje o utrzymaniu w mocy postanowień zakazujących spółce FoodCare produkcji, promocji i sprzedaży wszystkich napojów z oznaczeniem Tiger na czas trwania procesów. Cały czas obserwujemy działania naszych Przeciwników Procesowych i na bieżąco reagujemy na wszelkie ich próby wywołania niepotrzebnego szumu medialnego, który nie wpływa pozytywnie na całościowy przebieg sprawy."
Podpisano Dariusz Michalczewski.

Komentarze

Powiązane

24.05.24, 11:15
| reklama & PR » informacje
Dwa wielkoformatowe ekrany reklamowe Screen Network w łódzkiej Manufakturze
Screen Network ogłasza uruchomił dwa wielkoformatowe w łódzkiej Manufakturze, które należą do najwyższej kategorii ekranów Super Screen.
24.05.24, 09:45
| reklama & PR » ludzie
Ewelina Puławska awansowała w Good One PR. Została dyrektor zarządzającą
Ewelina Puławska awansowała w strukturach Good One PR, obejmując nowo utworzone stanowisko managing director.
23.05.24, 21:00
| reklama & PR » informacje
Lavazza po raz dziesiąty na kortach Roland-Garros
Lavazza, włoska firma kawowa oraz oficjalny partner turnieju Roland-Garros od 2015 r., będzie dzielić się włoskim stylem smakowania kawy 10 raz z rzędu.
23.05.24, 17:51
| reklama & PR » ludzie
Sonia Stępień przechodzi z o2.pl do agencji oLIVE media
Sonia Stępień dołączyła do zespołu agencji oLIVE media i objęła stanowisko senior PR specjalistka. Tym samym zasiliła zespół public relations, którym kieruje team leaderka Katarzyna Kamińska.
23.05.24, 15:00
| reklama & PR » informacje
Robert Lewandowski ambasadorem G2A.COM
G2A.COM, największy na świecie marketplace z cyfrową rozrywką nawiązał długoterminową współpracę z Robertem Lewandowskim. W nawiązaniu współpracy pomiędzy stronami uczestniczyło RL Media.
23.05.24, 13:27
| reklama & PR » informacje
IKEA, L’Oreal i Biedronka pierwszymi reklamodawcami platformy SkyShowtime w Polsce
SkyShowtime jako pierwsza globalna platforma streamingowa w Polsce uruchomił pakiety reklamowe, a klienci Wavemaker (GroupM) jako pierwsi zareklamowali się na jego łamach.
23.05.24, 11:31
| reklama & PR » ludzie
Karolina Leguła-Leszczyńska awansuje w Mindshare Polska
Karolina Leguła-Leszczyńska awansowała w strukturach Mindshare Polska i objęła stanowisko Cluster Category Lead’a w obszarze planowania strategicznego na region CEE. Odpowiada za pracę dla jednej z największych na świecie firm FMCG.
23.05.24, 08:30
| reklama & PR » informacje
Ooo. Wiosenna kampania Orange dla Firm
Trwa wiosenna kampania Orange dla Firm, którą przygotowała agencja Havas Creative Network. Produkcja powstała w ramach nowej globalnej strategii „Orange tu jest”, otwierając nowy rozdział formatów komunikacyjnych Marki.
23.05.24, 06:30
| reklama & PR » informacje
KERRIS promuje bursztyn bałtycki wśród młodych odbiorców
Agencja KERRIS odpowiada za opracowanie strategii, koncepcji oraz realizację pierwszej kampanii skierowanej do młodego pokolenia, mającej na celu zbudowanie nowoczesnego wizerunku bursztynu wśród tej grupy wiekowej.
22.05.24, 16:30
| reklama & PR » informacje
Joanna Brodzik ambasadorką marki Fine Life. Aktorka będzie gospodynią specjalnego programu
Wystartowała kampania „Gotowanie na wyzwanie z Joanną Brodzik”, której celem jest zbudowanie rozpoznawalności produktów marki własnej Fine Life, w ofercie której dostępnych jest ok. 400 artykułów w przystępnej cenie. Ambasadorką projektu jest aktorka Joanna Brodzik.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy