15.09.11, 23:00

Magda Jethon: W Trójce stawiamy na rozwój i nowe pomysły

Od 19 września br., Trójka wprowadza nową ramówkę. Na nasze pytania dotyczące zmian odpowiada Magdalena Jethon, p.o. Dyrektora Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Od poniedziałku, 19 września br., Trójka wprowadza nową ramówkę. Największe zmiany dotkną dotychczasowe pasmo 9.00-12.00, które przez wiele lat prowadził Piotr Baron. Przesunięta została także Akademia Rozrywki. Na nasze pytania dotyczące zmian odpowiada Magda Jethon,  Dyrektora Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Kuba Wajdzik:  W nowej ramówce z anteny znika pasmo "Tu Baron", bardzo dobrze przyjmowane przez zarówno słuchaczy, jak i samą branżę radiową. Skąd taki pomysł?
Magda Jethon: W tradycji Trójki jest proponowanie słuchaczom rozwiązań nieszablonowych, zaskakujących i intrygujących. Trójka to także różnorodność form i treści oraz bogactwo dziennikarskich-radiowych osobowości. Chcemy to wykorzystać i stąd na antenie pojawi się coś - jak mogę wnioskować z pytania - nieoczywistego i nieoczekiwanego.

KW: Na całym świecie dąży się, żeby w dni powszednie był jeden gospodarz danego pasma w prime-time. Skąd więc próba dzielenia takiego pasma pomiędzy kilka osób?

MJ: Wzorzec, o którym Pan wspomina, dotyczy mediów komercyjnych. Nie odnosiłabym go do mediów publicznych, a zwłaszcza do radiowej Trójki. W Trójce, do czasu dyrekcji Witolda Laskowskiego, a więc przez 40 lat, każde pasmo codziennie prowadzone było przez innego dziennikarza.  Wystarczy wspomnieć "Zapraszamy do Trójki", prowadzone m. in. przez Grzegorza Miecugowa, Tomasza Sianeckiego czy Pawła Zegarłowicza. Takie są tradycje Trójki.  Różni prowadzący gwarantują świeżość spojrzenia i różnorodność sposobu prowadzenia audycji. W Trójce stawiamy na rozwój i nowe pomysły.
A poza tym Piotr Baron to przede wszystkim dziennikarz muzyczny, zasługuje na autorską audycję muzyczną. Takiej niestety do tej pory nie miał. Najwyższy czas, by to się zmieniło.

KW: Skąd pomysł na przesunięcie Akademii Rozrywki na nową porę (godz. 14.05)?
MJ:  Staramy się stosować zasadę przeplatania audycji muzycznych audycjami słownymi (i odwrotnie). Zatem po 12 mamy żywą dyskusję ekspertów i słuchaczy w "Za, a nawet przeciw" Kuby Strzyczkowskiego, w następnej godzinie pojawi się muzyczny Piotr Baron, a o 14 - Artur Andrus i dowcipne słowo w "Akademii rozrywki". Po Arturze znów znajdzie się na antenie godzinna audycja muzyczna  „W tonacji Trójki”

KW:  Jaki będzie nosił tytuł nowy program codzienny Piotra Barona o 13.05 i co się w nim znajdzie?
MJ: Tytułu nie zdradzę, ale nie dlatego, że nie chcę, tylko dlatego, że go nie znam. W wymyślenie nowego "szyldu" Piotr chce wciągnąć słuchaczy i dlatego także ja czekam niecierpliwie na pierwsze audycje, w których na pewno padnie wiele ciekawych propozycji. Co do zawartości - jak już wspomniałam, będzie to autorska audycja muzyczna. Jak mówi sam autor przyjdzie do radia z trzema kolegami: rockiem, bluesem i jazzem. Ale jak znam Piotra, nie ograniczy się wyłącznie do tych trzech gatunków.

Komentarze

Powiązane

23.07.24, 16:15
| radio » ludzie
Zmarła Teodozja Kłodnicka
Nie żyje Teodozja Kłodnicka, związana przez 40 lat z Radiem Katowice.
23.07.24, 15:00
| radio » informacje
Lenny Kravitz bohaterem Nocy Pokoncertowej w Radiu Łódź
We wtorek, 23 lipca br. w Atlas Arenie w Łodzi wystąpi amerykański piosenkarz Lenny Kravitz. Radio Łódź po koncercie wyemituje specjalną audycję.
22.07.24, 14:55
| radio » ludzie
Magdalena Karczewska-Ścibińska nie żyje. Ostatnie pożegnanie w Chojnicach
18 lipca br., zmarła dziennikarka, Magdalena Karczewska-Ścibińska, przez wiele lat związana z Programem Trzecim Polskiego Radia.
22.07.24, 13:58
| radio » ludzie
Małgorzata Kościelniak przechodzi z Meloradia do Złotych Przebojów
Do zespołu Radia Złote Przeboje dołączy Małgorzata Kościelniak, która do tej pory była związana z Meloradiem.
22.07.24, 09:13
| radio » informacje
Katarzyna Kwiatkowska głosem Polskiego Radia RDC
22 lipca br. pojawiła się nowa oprawa ramówki Polskiego Radia RDC w której pojawił się głos Katarzyny Kwiatkowskiej.
18.07.24, 22:34
| radio » informacje
Polskie Radio Kierowców na żywo z Master Truck Show 2024
Polskie Radio Kierowców od 19 do 21 lipca br. będzie emitować program ze studia plenerowego z Polskiej Nowej Wsi pod Opolem. Po raz 20. odbywać się tam będzie impreza skierowana do kierowców i miłośników ciężarówek - Master Truck Show 2024. Polskie Radio Kierowców jest patronem medialnym wydarzenia.
18.07.24, 14:00
| radio » informacje
XXV Festiwal Bachowski Świdnica na antenie Dwójki
18 lipca br. rozpoczyna się XXV Festiwal Bachowski Świdnica. Program 2 Polskiego Radia, który jest patronem imprezy, przeprowadzi transmisje koncertów.
17.07.24, 13:40
| radio » informacje
Pierwsza Noc Promsów w Dwójce. Transmisje aż do połowy września
Program 2 Polskiego Radia zaplanował na piątek, 19 lipca br., transmisję pierwszego wieczoru Promsów z Royal Albert Hall. Dwójka przez całe lato będzie transmitować najciekawsze koncerty z największego na świecie letniego festiwalu muzyki poważnej, który co roku organizowany jest w Londynie.
15.07.24, 06:30
| radio » informacje
Sprawozdanie finansowe Radia Nowy Świat za 2023: rosną koszty wynagrodzeń i energii
12 czerwca br. odbyło się Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników Radia Nowy Świat, którego głównym tematem było zatwierdzenie sprawozdania finansowego i sprawozdania Zarządu za rok 2023 oraz udzielenia członkom Zarządu Spółki absolutorium z wykonania przez nich obowiązków w roku obrotowym kończącym się w dniu 31 grudnia 2023 r.
12.07.24, 10:30
| radio » informacje
Koncert Agi Zaryan w ramach cyklu Jazz.PL w Dwójce
12 lipca br. w ramach cyklu „Jazz.PL” na antenie Dwójki będzie transmitowany koncert Agi Zaryan. Transmisja została zaplanowana od godz. 18.00 na antenie Programu 2 Polskiego Radia oraz – w formie streamingu wideo – na: Facebooku, stronie internetowej stacji i kanale YouTube Dwójki.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.