06.09.11, 18:26

Kobiety w polityce: Kidawa-Błońska liderką

Rzeczniczka kampanii Platformy Obywatelskiej była w lipcu br. zdecydowanie najczęściej wypowiadającym się politykiem płci pięknej w telewizyjnych dziennikach informacyjnych – wynika z raportu "Cztery Stacje" wydanego przez "PRESS-SERVICE Monitoring Mediów".

Rzeczniczka kampanii Platformy Obywatelskiej była w lipcu br. zdecydowanie najczęściej wypowiadającym się politykiem płci pięknej w telewizyjnych dziennikach informacyjnych – wynika z raportu "Cztery Stacje" wydanego przez "PRESS-SERVICE Monitoring Mediów". Na drugim miejscu znalazła się Elżbieta Jakubiak (PJN), a na trzecim ex aequo Beata Szydło (PiS) i minister zdrowia, Ewa Kopacz.

Z SLD najczęściej wydarzenia komentowała Katarzyna Piekarska, natomiast z PSL minister pracy i polityki społecznej, Jolanta Fedak. Kobiety wciąż zdecydowanie rzadziej od mężczyzn pojawiają się w programach informacyjnych. W pierwszej trzydziestce osób, którym udzielono głosu w serwisach znalazły się tylko Małgorzata Kidawa-Błońska (9 miejsce) oraz Elżbieta Jakubiak (26 miejsce).

Kidawa-Błońska wypowiadała się w lipcu 28 razy, czyli średnio prawie raz dziennie. Z kolei Elżbieta Jakubiak zaliczyła 13 telewizyjnych setek. Dla porównania - najczęściej wyrażający swoje zdanie w serwisach - premier Donald Tusk – pojawił się 94 razy. Za nim uplasowali się Grzegorz Napieralski (58) i Adam Hofman (43). Dopiero na czwartej pozycji znalazł się Jarosław Kaczyński (38), który jednak w klasyfikacji czasowej zajął drugie miejsce.

Kobiety zdecydowanie częściej wypowiadały się w "Faktach" niż w pozostałych programach. W dzienniku TVN-u znalazło się 37 takich fragmentów. W "Wydarzeniach" Polsatu było ich 26, natomiast w serwisach telewizji publicznej 21 ("Wiadomości") i 20 ("Panorama"). Należy jednak zaznaczyć, że wypowiedzi w "Faktach" stanowią z założenia większą część materiału niż w pozostałych stacjach. Łączny czas ich emisji to 58 min i 40 s, podczas gdy w "Panoramie" było to 33 min i 17 s, w "Wiadomościach" – 38 min i 49 s, a w "Wydarzeniach" – 37 min i 53 s.

Komentarze

Powiązane

28.11.23, 10:45
| telewizja / VOD » informacje
Krzysztof Ziemiec i Tomasz Wolny twarzami kampanii informującej o zmianie standardu nadawania w MUX-3
27 listopada br. na antenach Telewizji Polskiej ruszyła kampania informacyjna prezentująca szczegóły zbliżającej się zmiany standardu nadawania w MUX-3 – z DVB-T na DVB-T2/HEVC.
28.11.23, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi zyskał dzięki Fundacji TVN gabinety psychologiczno-psychiatryczne
23 listopada br. odbyła się uroczystość otwarcia pierwszych gabinetów psychologiczno-psychiatrycznych, które powstały w ramach inicjatywy „Zdrowie w Głowie” Fundacji TVN. Całkowity koszt realizacji tego projektu wyniósł niemal 1,5 mln zł brutto. Wsparcie finansowe na ten cel uzyskano dzięki hojności osób i instytucji wspierających Fundację TVN oraz firmy Amazon.
27.11.23, 19:54
| telewizja / VOD » informacje
Super Polsat wyemituje reality show Dagmara szuka męża
Super Polsat 11 grudnia br. rozpocznie emisję nowego reality show, w którym Dagmara Kaźmierska poszukuje swojej drugiej połówki.
27.11.23, 11:53
| telewizja / VOD » informacje
Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni. Nowy sezon w Crime+Investigation Polsat
29 listopada br. na antenie Crime+Investigation Polsat rozpocznie się emisja nowego sezonu programu „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”. Emisja w każdą środę o godz. 22:30.
27.11.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Faceci ze stali. Nowy polski format w History Channel
28 listopada br. na antenie HISTORY Channel odbędzie się premiera pilotowego odcinka programu „Faceci ze stali”, w którym guru bursztynnictwa Tomasz Ołdziejewski i jeden z najlepszych polskich knifemakerów Artur Szyngwelski odwiedzą pracownię Michała Sielickiego, znanego jako Trollsky.
26.11.23, 20:54
| telewizja / VOD » informacje
Player.pl pokaże cykl dokumentów Martyny Wojciechowskiej
Player pokaże serię dokumentów Martyny Wojciechowskiej pod marką Player Original. Premiera pierwszego z nich - "Czas na taniec" odbyła się 26 listopada br.
25.11.23, 19:00
| telewizja / VOD » seriale
Polowanie na ćmy z nominacją na najlepszą środkowoeuropejską produkcję w 2023 roku w III edycji NEM Zagreb
Od 6 do 8 grudnia 2023 r. w stolicy Chorwacji odbędzie się 3. edycja NEM Zagreb. „Polowanie na ćmy”, serial kostiumowy wyprodukowany przez Telewizję Polską, znalazł się wśród 12 produkcji telewizyjnych Europy Środkowo-Wschodniej nominowanych do nagrody NEM AWARDS przyznawanej dla najlepszego serialu telewizyjnego tego regionu.
24.11.23, 14:30
| telewizja / VOD » badania rynku
1,2 mln widzów w jesiennym sezonie programu Kuba Wójewódzki
Talk-show stacji TVN „Kuba Wojewódzki" wciąż jest chętnie oglądany przez telewidzów. Ostatnia odsłona programu rozrywkowego zgromadziła średnio przed telewizorami prawie 700 tys. widzów w grupie docelowej 20-54 oraz ponad 1,2 mln w grupie ogólnej (dane: Nielsen Media).
23.11.23, 14:15
| telewizja / VOD » informacje
Twoja Twarz Brzmi Znajomo bez Pawła Domagały. Aktor odchodzi z jury programu
Paweł Domagała odchodzi z jury programu „Twoja twarz Brzmi Znajomo” (Polsat). Na razie nie wiadomo, kto zastąpi aktora w jury formatu.
23.11.23, 13:09
| telewizja / VOD » informacje
Podcast Eurosportu. Adam Małysz pierwszym gościem Piotra Karpińskiego
22 listopada br., na kanale YouTube Eurosportu zadebiutował nowy format – Podcast Eurosportu.