04.09.11, 00:35

Historia 11 września na kanale History

History jako pierwszy pokaże nowe, przejmujące filmy dokumentalne – w tym „Po  11 września” i „102 minuty, które zmieniły Amerykę”, który będzie jednocześnie pokazywany na antenach kanału na całym świecie.

Włączając się w ogólnoświatowe przygotowania do upamiętnienia dziesiątej rocznicy ataków terrorystycznych z 11 września 2001 roku, kanał History uczci rocznicę pokazując serię przejmujących i wzruszających programów dokumentalnych poświęconych wydarzeniom sprzed dziesięciu lat. W dniach poprzedzających rocznicę nada filmy dokumentalne złożone m.in. z archiwalnych nagrań wykonanych zarówno przez amatorów jak i zawodowych reporterów i przedstawiających bezpośrednie relacje z samych ataków i dni po 11 września, a także historie ludzi ocalałych z katastrofy i opowieść o powstawaniu Pomnika 11 Września.

11 września 2011 r., o godz. 14.46 kanał History weźmie udział w globalnej, jednoczesnej emisji uhonorowanego czterema nagrodami Emmy filmu dokumentalnego „102 minuty, które zmieniły Amerykę”. Film zostanie pokazany na kanale w ponad 150 krajach, docierając do 300 milionów gospodarstw domowych, oraz na stronie www.history.com.

Po emisji filmu „102 minuty, które zmieniły Amerykę” kanał History jako jedyny pokaże premierowy dokument zatytułowany „Po 11 września”. Film ten analizuje następstwa tego tragicznego dnia. Dokument zbudowany jest wyłącznie z archiwalnych materiałów audiowizualnych zebranych z ponad pięćdziesięciu źródeł. Są to zarówno zdjęcia nakręcone przez zawodowych reporterów jak i materiały amatorskie. „Po 11 września” to autentyczne i bezkompromisowo szczere spojrzenie na to, co wydarzyło się po tragedii. Jest to kronika życia w odmienionym mieście, odmienionym kraju i odmienionym świecie. Film przygląda się życiu w świecie po 11 września, opowiadając o czymś więcej niż poszukiwanie ocalonych, polowanie na Osamę bin Ladena czy nowe środki bezpieczeństwa wdrożone na lotniskach w celu zapobieżenia atakom terrorystycznym. Uwaga skupiona jest na niuansach i często zapominanych konsekwencjach, takich jak gwałtowny wzrost popytu na broń, wodę w butelkach, maski przeciwgazowe czy gotówkę, to, że Strefa Zero stała się najczęściej odwiedzanym przez turystów miejscem w Stanach Zjednoczonych, zwracanie przez służby porządkowe większej uwagi na ludność rasy arabskiej, zbrodnie nienawiści popełniane na Arabach, fałszywe alarmy w całym kraju czy choroby związane z wypadkami 11 września, na które zapadają nowojorczycy i osoby, które jako pierwsze przybyły na miejsce zdarzenia. Dzień 11 września pociągnął za sobą ogromne zmiany w warstwie politycznej, kulturowej, socjologicznej i psychologicznej, ale jednocześnie nasze obecne życie w dużej mierze pozostaje niezmienione. Film „Po 11 września” został wyprodukowany dla History przez New Animal Productions. Producentem wykonawczym jest Nicole Rittenmeyer, a wydawcą Seth Skundrick.

Komentarze

Powiązane

15.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
FILM CAFE w miejsce kanału CBS Europa
Spółka AMC Networks International – UK zmienia nazwę kanału CBS Europa na FILM CAFE.
13.07.24, 20:00
| telewizja / VOD » seriale
„Teściowie 2” jesienią w Polsacie
Polsat jesienią wyemituje drugi sezon polskiego serialu komediowego „Teściowie". 
13.07.24, 12:00
| telewizja / VOD » informacje | kultura » informacje
Netflix zaprasza na Dancing Międzypokoleniowy z Gangiem Zielonej Rękawiczki
Netflix zaprasza do Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, gdzie odbędzie się Dancing Międzypokoleniowy z Gangiem Zielonej Rękawiczki. 
12.07.24, 16:30
| telewizja / VOD » badania rynku
5,5 mln widzów oglądało mecz Holandia – Anglia
W środę, 10 lipca br. drugi półfinałowy mecz Euro 2024 rozegrany pomiędzy Holandią i Anglią obejrzało w TVP1 i TV Sport ponad 5,5 mln widzów, a łączny udział wyniósł prawie 45 proc. Tego dnia liderem anten we wszystkich badanych grupach widzów była TVP1.
12.07.24, 11:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Mecz Hiszpania – Francja obejrzało w TVP1 i TVP Sport blisko 6 mln osób
5,8 mln widzów zgromadził we wtorek, 9 lipca br. mecz Hiszpania - Francja transmitowany na antenach TVP. Ponad 5 mln widzów śledziło spotkanie przed telewizorami w domach, a 744 tys. widzów oglądało półfinałowy mecz Euro 2024 poza domem. Była to najliczniej oglądana propozycja programowa minionego dnia.
12.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Format B&B Love zadebiutuje jesienią w TVN
Nowa produkcja TVN "B&B Love" ma pozwolić widzom śledzić losy właścicieli hoteli za granicą, którzy poszukują miłości. Emisja rozpocznie się jesienią.
11.07.24, 17:30
| telewizja / VOD » informacje
Kino Polska ze specjalną ramówką poświęconą Jerzemu Stuhrowi
Kanał Kino Polska przygotował ramówkę poświęconą twórczości Jerzego Stuhra. Program pojawi się 11 lipca br.
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
09.07.24, 13:25
| telewizja / VOD » informacje
TVP zawiadamia Prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Agnieszka Romaszewska-Guzy: domagam się zaprzestania szkalowania mnie
Telewizja Polska Spółka Akcyjna złożyła do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wyrządzenia szkody w obrocie gospodarczym, oszustwa oraz fałszerstwa faktur przez byłą dyrektor TVP i inne osoby pełniące funkcje kierownicze oraz współpracujące z TVP S.A. w likwidacji. 
09.07.24, 11:27
| telewizja / VOD » informacje
Eleven Sports z wyłącznymi prawami do transmisji Bundesligi od sezonu 2025/26
Od sezonu 2025/26 do końca 2028/29 Eleven Sports uzyskało wyłączne prawa do transmisji rozgrywek piłkarskich Bundesligi i 2. Bundesligi w Polsce.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 16.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

25.10.2024 r., Campus Google, Warszawa.semWaw#3