04.09.11, 00:35

Historia 11 września na kanale History

History jako pierwszy pokaże nowe, przejmujące filmy dokumentalne – w tym „Po  11 września” i „102 minuty, które zmieniły Amerykę”, który będzie jednocześnie pokazywany na antenach kanału na całym świecie.

Włączając się w ogólnoświatowe przygotowania do upamiętnienia dziesiątej rocznicy ataków terrorystycznych z 11 września 2001 roku, kanał History uczci rocznicę pokazując serię przejmujących i wzruszających programów dokumentalnych poświęconych wydarzeniom sprzed dziesięciu lat. W dniach poprzedzających rocznicę nada filmy dokumentalne złożone m.in. z archiwalnych nagrań wykonanych zarówno przez amatorów jak i zawodowych reporterów i przedstawiających bezpośrednie relacje z samych ataków i dni po 11 września, a także historie ludzi ocalałych z katastrofy i opowieść o powstawaniu Pomnika 11 Września.

11 września 2011 r., o godz. 14.46 kanał History weźmie udział w globalnej, jednoczesnej emisji uhonorowanego czterema nagrodami Emmy filmu dokumentalnego „102 minuty, które zmieniły Amerykę”. Film zostanie pokazany na kanale w ponad 150 krajach, docierając do 300 milionów gospodarstw domowych, oraz na stronie www.history.com.

Po emisji filmu „102 minuty, które zmieniły Amerykę” kanał History jako jedyny pokaże premierowy dokument zatytułowany „Po 11 września”. Film ten analizuje następstwa tego tragicznego dnia. Dokument zbudowany jest wyłącznie z archiwalnych materiałów audiowizualnych zebranych z ponad pięćdziesięciu źródeł. Są to zarówno zdjęcia nakręcone przez zawodowych reporterów jak i materiały amatorskie. „Po 11 września” to autentyczne i bezkompromisowo szczere spojrzenie na to, co wydarzyło się po tragedii. Jest to kronika życia w odmienionym mieście, odmienionym kraju i odmienionym świecie. Film przygląda się życiu w świecie po 11 września, opowiadając o czymś więcej niż poszukiwanie ocalonych, polowanie na Osamę bin Ladena czy nowe środki bezpieczeństwa wdrożone na lotniskach w celu zapobieżenia atakom terrorystycznym. Uwaga skupiona jest na niuansach i często zapominanych konsekwencjach, takich jak gwałtowny wzrost popytu na broń, wodę w butelkach, maski przeciwgazowe czy gotówkę, to, że Strefa Zero stała się najczęściej odwiedzanym przez turystów miejscem w Stanach Zjednoczonych, zwracanie przez służby porządkowe większej uwagi na ludność rasy arabskiej, zbrodnie nienawiści popełniane na Arabach, fałszywe alarmy w całym kraju czy choroby związane z wypadkami 11 września, na które zapadają nowojorczycy i osoby, które jako pierwsze przybyły na miejsce zdarzenia. Dzień 11 września pociągnął za sobą ogromne zmiany w warstwie politycznej, kulturowej, socjologicznej i psychologicznej, ale jednocześnie nasze obecne życie w dużej mierze pozostaje niezmienione. Film „Po 11 września” został wyprodukowany dla History przez New Animal Productions. Producentem wykonawczym jest Nicole Rittenmeyer, a wydawcą Seth Skundrick.

Komentarze

Powiązane

21.02.24, 16:45
| telewizja / VOD » informacje
Kontynuacje w wiosennej ramówce Telewizji WP
Wiosną w Telewizji WP pojawią się kontynuacje polskich formatów takich jak: „Policjanci z sąsiedztwa”, „Nowy aranż z Olą Ziarek” oraz „Mistrzowie Kabaretu”. W ofercie pojawi się nowy program "Kulinarne eskapady Phila" oraz kolejny sezon serialu „CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas”.
21.02.24, 13:04
| telewizja / VOD » informacje | kultura » film
220 tysięcy widzów zobaczyło w weekend otwarcia film Sami Swoi. Początek
16 lutego br. do kin w całej Polsce trafiła najnowsza koprodukcja TVN Warner Bros. Discovery "Sami swoi. Początek", prequel kultowej trylogii o waśni dwóch sąsiadów - Pawlaka i Kargula. W pierwszy weekend film przyciągnął przed białe ekrany ponad 220 tys. widzów.
21.02.24, 11:29
| telewizja / VOD » informacje
Gość Regionów w ofercie TVP3. Zmiany w ramówce
TVP3 wprowadza zmiany w ogólnopolskiej ramówce. Od poniedziałku, 26 lutego br. pojawi się nowa audycja publicystyczna „Gość Regionów”. Niektóre programy zmienią godziny emisji w ramówce.
20.02.24, 19:54
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Electrolux głównym partnerem MasterChef Nastolatki. Uczestnicy będą korzystać ze sprzętu marki
Electrolux, producent sprzętu gospodarstwa domowego, jest głównym sponsorem programu „MasterChef Nastolatki” (TVN) – nowej wersji kulinarnego talent-show.
20.02.24, 10:50
| telewizja / VOD » informacje
Osiem nowych formatów trafi do europejskich kanałów z portfolio Warner Bros. Discovery. W Polsce nowe programy pojawią się m.in. w TTV i TVN Turbo
Warner Bros. Discovery rozszerza swoją europejską ofertę. Firma pozyskała osiem serii programów, które będą dostępne na kanałach darmowych i płatnych. Wśród programów, które trafią do oferty sieci linearnych WBD w Polsce i we Włoszech znalazły się takie tytuły, jak „The Grand Tour” czy „Clarkson’s Farm”.
20.02.24, 08:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Niecały milion widzów obejrzało mecz Legii Warszawa z Molde FK
W czwartek, 15 lutego br. blisko milion widzów obejrzało na antenach Telewizji Polskiej mecz Legii Warszawa z norweskim Molde FK w ramach Ligi Konferencji Europy.
18.02.24, 16:10
| telewizja / VOD » informacje
Dom w cenie mieszkania. II sezon od marca w Zoom TV
Na antenie Zoom TV pojawi się drugi sezon polskiej produkcji „Dom w cenie mieszkania”. Gospodarzem formatu będzie Kuba Midel.
18.02.24, 08:00
| telewizja / VOD » ludzie
Bartosz Cebeńko gospodarzem Teleexpressu
Dziennikarz, reporter oraz prezenter telewizyjny, Bartosz Cebeńko, będzie trzecim, obok Macieja Orłosia i Aleksandry Kostrzewskiej gospodarzem „Telexpressu”. W nowej roli dziennikarz zadebiutował w sobotę, 17 lutego br.
17.02.24, 20:00
| telewizja / VOD » seriale
Nielegalni. Serial CANAL+ na antenie Kino TV
„Nielegalni”, polski serial produkcji CANAL+ pojawił się w ofercie Kino TV.
16.02.24, 23:55
| telewizja / VOD » seriale
Reżim z Kate Winslet. Serial HBO zadebiutuje w marcu
HBO zapowiada serial „Reżim” ze zdobywczynią Oscara Kate Winslet w roli głównej. Autorem scenariusza jest Will Tracy, reżyseruje Stephen Frears i Jessica Hobbs. Sześcioodcinkowa produkcja będzie miała swoją premierę 4 marca br. w HBO i HBO Max.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Galeria Sztuki w Legnicy | Polska

Przejdź do oferty

specjalista ds.promocji i PR

Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Zakopiańskie Centrum Kultury | inne

Przejdź do oferty
Konkursy
do 21.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 15.03.24

Do zdobycia jeden zestaw.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

16 marca 2024 r., Dom Towarowy Braci Jabłkowskich w Warszawie.