20.08.11, 16:25

Crime & Investigation Network: nowy sezon serialu Kobiety, które zabijają

Serial koncentruje się na przypadkach kobiet-morderczyń z USA, ale schemat, emocje i impuls do działania mógłby być również udziałem polskich kobiet.

Kanał Crime & Investigation Network zaprasza od września na nowy sezon jednego z najpopularniejszych seriali – „Kobiety, które zabijają”.

Przyczyny morderstw są podobne jak w przypadku mężczyzn: nieumiejętność poradzenia sobie z problemami dnia codziennego, zazdrość, zdrada, żądza zysku, wychowanie w patologicznym środowisku czy wreszcie uzależnienie od alkoholu lub narkotyków. Liczną grupę stanowią kobiety, które zabiły w szeroko rozumianej obronie koniecznej, np. w reakcji na długotrwałą przemoc fizyczną i psychiczną – wtedy jest to zwykle zbrodnia będąca efektem nagłej decyzji. Jednak zdarzają się też sytuacje, gdy kobiety drobiazgowo, z zimną krwią planują morderstwo, a następnie pozbywają się ciała i zacierają ślady.

We wrześniu 2007 roku, po roku spotykania się, Kelly i Michael Forbes decydują się pobrać. Dwa miesiące później Kelly siedzi w pokoju przesłuchań i wyjaśnia policji, jak to się stało, że jej mąż leży martwy na podłodze w salonie. Na rozprawie oskarżyciel informuje ławę przysięgłych, że Kelly nie zabiła Michaela w samoobronie: ślady walki były widoczne tylko na szyi Michaela. Co więcej, Kelly miała powód, aby się pozbyć Michaela: był nim kochanek, który na rozprawie zeznawał jako świadek oskarżenia. Ława przysięgłych obradowała dwie godziny, zanim podjęła decyzję o uznaniu Kelly winną morderstwa. Obecnie kobieta odsiaduje 21-letni wyrok w więzieniu Bedford Hills.

Historię Kelly oraz innych kobiet widzowie będą mogli obejrzeć w najnowszym sezonie serialu „Kobiety, które zabijają”. Serial koncentruje się na przypadkach kobiet-morderczyń z USA, ale schemat, emocje i impuls do działania mógłby być również udziałem polskich kobiet. Emitowany od kilku lat, cieszący się niesłabnącą popularnością serial zgłębia losy zwykłych kobiet, które w pewnym momencie tracą panowanie nad sobą, co zazwyczaj kończy się tragicznie dla bliskich lub przypadkowych im osób. Są to kobiety takie jak Nikki Reynolds, nastolatka oskarżona o zadanie ponad 25 ciosów nożem swojej matce. Dziewczyna została skazana na 34 lata więzienia. Nieco później kara została skrócona do 21 lat. Albo Anne Marie Stout, która została uznana winną zabójstwa z premedytacją popełnionego na mężu Billu. Wszystkie kobiety przedstawione w serialu łączy to, że w pewnym momencie dopuściły się zbrodni i teraz ponoszą za to karę, odsiadując długie wyroki w więzieniach amerykańskich.

Każdy godzinny odcinek serialu „Kobiety, które zabijają” przedstawia ciąg wydarzeń z życia jednej kobiety, która została oskarżona o morderstwo, i zawiera wywiady z osobami posiadającymi informacje z pierwszej ręki na temat całej sprawy. Autorzy serialu pokazują, że nawet najzwyklejsi ludzie są zdolni do popełnienia morderstwa z premedytacją.

„Kobiety, które zabijają” to sztandarowy serial Crime & Investigation Network. Najnowszy sezon jest siódmym z kolei. Serial cieszy się wysoką oglądalnością i jest franczyzą, która odniosła największy sukces na kanale Crime & Investigation Network na całym świecie.

24-odcinkowy, siódmy sezon serialu emitowany będzie od 5 do 30 września o godz. 22.30 w dni powszednie.

Komentarze

Powiązane

28.09.23, 21:00
| telewizja / VOD » informacje
Premiera filmu dokumentalnego „Nowe okno na Wszechświat” tylko w TVP Nauka
25 grudnia 2021 r. kosmiczny Teleskop Jamesa Webba został wyniesiony w przestrzeń kosmiczną z Europejskiego Centrum Kosmicznego w Gujanie Francuskiej. Film dokumentalny „Nowe okno na Wszechświat” Roberta Szaja i Bogumiła Radajewskiego to zapis przygotowań do tego historycznego wydarzenia, rozmowy m.in. z twórcami teleskopu.
28.09.23, 17:00
| telewizja / VOD » informacje
II edycja Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych na antenach TVP Kultura i TVP Kultura 2
Od 5 do 15 października 2023 r. odbędzie się II edycja Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych, organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Na antenie TVP Kultura i platformie streamingowej TVP Kultura 2 widzowie będą mogli śledzić zmagania uczestników trzeciego etapu konkursu.
28.09.23, 07:00
| telewizja / VOD » informacje
Kanał FAST Patronite Podróże debiutuje na platformie Pilot WP
Na platformie Pilot WP pojawił się nowy kanał „Patronite Podróże”. To kanał typu FAST (Free Ad-Supported Television), czyli telewizji wspieranej reklamami, który oferuje oryginalne treści podróżnicze w zupełnie nowej formie.
27.09.23, 21:00
| telewizja / VOD » seriale
Nowy serial Rafi w Polsat Box Go
Nowy metafizyczno-obyczajowy serial „Rafi” w reżyserii Bartosza Prokopowicza 6 października br. będzie miał premierę w Polsat Box Go. Serial będzie można oglądać wyłącznie w pakiecie Polsat Box Go Premium w serwisie Polsat Box Go. Produkcja powstała na zlecenie Telewizji Polsat.
25.09.23, 17:00
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Razem najlepiej. Castorama uruchamia autorski podcast
“Razem najlepiej” to nowy projekt Castoramy, który ma promować kluczowe dla marki wartości. Będą to rozmowy o sile relacji z drugim człowiekiem, naszych wyborach i codziennym życiu. W roli prowadzącej wystąpi Katarzyna Jaroszyńska.
25.09.23, 15:00
| telewizja / VOD » seriale
Kreskówki w ofercie telewizji Metro
od 2 października br., naziemna telewizja Metro wprowadza nowe pasmo rozrywki dla najmłodszych widzów. W ofercie kanału znajdą się najpopularniejsze kreskówki, m.in. „New Looney Tunes”, „Batwheels” oraz „Tom i Jerry Show”. Animacje emitowane będą od poniedziałku do piątku, o godz. 06:00.
25.09.23, 07:00
| telewizja / VOD » informacje
MIXTAPE TV zmienia ramówkę i wprowadza nowe formaty
Od połowy września br. MIXTAPE TV wprowadza nowości programowe. Dodatkowo, 17 września br. uruchomiono nową stronę internetową. Stacja od niedawna stcja korzysta także z uproszczonej wersji logotypu.
21.09.23, 15:15
| telewizja / VOD » informacje
TVP Nauka zaprasza do Fromborka z okazji 550. roczniy urodzin Mikołaja Kopernika
W sobotę, 23 września i w niedzielę, 24 września br. TVP Nauka zaprasza do Fromborka, gdzie podsumuje rok Mikołaja Kopernika obchodzony w związku z 550. rocznicą jego urodzin. 
21.09.23, 14:02
| telewizja / VOD » informacje
Porażka nowości Polsatu. The Real Housewives. Żony Warszawy oraz Temptation Island Polska z późniejszą porą emisji
Od środy, 27 września br. w Polsacie pojawi się nowe pasmo filmowe. Tym samym dwa programy z jesiennej ramówki Polsatu - „The Real Housewives. Żony Warszawy” i „Temptation Island Polska” od przyszłego tygodnia będą miały nowe godziny emisji.
21.09.23, 08:30
| telewizja / VOD » seriale
Powrót serialu Szadź. Premiera wiosną 2024 r.
Premiera finałowego sezonu „Szadzi” planowana jest na wiosnę przyszłego roku. W rolach głównych widzowie ponownie zobaczą Macieja Stuhra, Aleksandrę Popławską, Jowitę Budnik, Annę Cieślak, Karolinę Gorczycę, Bartosza Gelnera oraz Piotra Trojana.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 26.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.