14.08.11, 13:53

Bliskie Spotkania w Zamku

Hamid Drake i Michael Blake wraz z zespołem HERA i innymi uczestnikami warsztatów "Bliskie Spotkania".

W sobotę 13 sierpnia na Dziedzińcu Centrum Kultury Zamek (Poznań, ul. Św. Marcin 80/82) wystąpią muzycy Hamid Drake i Michael Blake wraz z zespołem HERA i innymi uczestnikami warsztatów "Bliskie Spotkania", które odbywają się w ramach cyklu "Nowe Stulecie". Warsztaty działają na zasadach rezydencji artystycznych - zaproszeni wybitni współcześni instrumentaliści pracują z poznańskimi artystami wymieniając się doświadczeniami i zdradzając tajemnice swego warsztatu. Na zakończenie prezentują wspólnie efekt tych działań podczas otwartego dla publiczności koncertu na Dziedzińcu Zamkowym. W lipcu rezydentem był Maurice Horsthuis, w sierpniu są to: Hamid Drake i Michael Blake.

Hamid Drake
– kreatywny, pełen energii, wizjoner perkusji, wybitny improwizator poszukujący różnych form ekspresji. Długoletni partner zespołów Freda Andersona, z którym współpracuje nieprzerwanie od 1974 roku. Studiował grę na egzotycznych instrumentach perkusyjnych. Od 1976 roku współpracował
z Adamem Rudolphem, od roku 1977 był członkiem The Mandingo Griot Society. Współpracuje także z młodszymi muzykami z Chicago, jak DKV (Drake/Kessler/Vandermark) Trio. Równocześnie Drake jest perkusistą różnych formacji Petera Brötzmanna. Obok jazzu interesuje go różnego rodzaju muzyka etniczna, głównie o afrykańskim rodowodzie, nie stroni też od grania reggae. Znakomicie wypada współpraca Drake'a w różnego rodzaju duetach z basistą Williamem Parkerem oraz w Indigo Trio z Nicole Mitchell oraz Harrisonem Bankheadem. Powołał gwiazdorski skład BINDU, z którym nagrał trzy płyty.

Michael Blake
– saksofonista i kompozytor. W Lounge Lizards od początku lat 90. Z Johnem Lurie i kolegami nagrał 10 albumów, wśród których są m.in. słynne „Live in Berlin vol.1 i vol.2”, „Queen Of All Ears” oraz muzyka do filmu „Get Shorty” (nominacja do Oscara). Blake przewodzi własnym projektom, intensywnie koncertuje i nagrywa (uczestniczył w nagraniu prawie 50 płyt). Jego solowy wydawniczy debiut to album „Kingdom of Champa” (Intuition). Jest to zapis podróży artysty do Wietnamu, unikalne połączenie orientalnej muzyki tego kraju ze współczesnym jazzem. Kolejny solowy album Blake’a „Drift” został również bardzo wysoko oceniony przez słuchaczy i krytyków. Michael Blake jest ponadto współzałożycielem supergrupy Slow Poke (Blake, David Tronzo, Tony Scherr, Kenny Wollesen).

Koncert rozpocznie się o godz. 21.00. Bezpłatne wejściówki dostępne są w kasie zamku.

Komentarze

Powiązane

08.07.24, 15:30
| biznes i technologie » informacje | kultura » film
Tomasz Jagiełło ponownie wybrany do zarządu The International Union of Cinemas
Tomasz Jagiełło, Prezes sieci kin Helios, ponownie został członkiem zarządu The International Union of Cinemas, organizacji skupiającej europejskie firmy kinowe.
08.07.24, 13:25
| kultura » muzyka
Nie żyje Tadeusz Woźniak. Jego utwór Zegarmistrz światła znalazł się w kanonie polskiej piosenki
Zmarł Tadeusz Woźniak - muzyk, kompozytor oraz wokalista. Jego utwory wykonywali czołowi polski piosenkarze.
05.07.24, 14:30
| kultura » książki
Lista nominowanych do Nagrody Literackiej Nike 2024. Wyróżniono zaledwie trzy powieści
28 czerwca br. ogłoszono 20 książek nominowanych do tegorocznej nagrody Nike. Wśród dzieł wyróżnionych przez kapitułę są cztery tomy poetyckie i tylko trzy powieści.
04.07.24, 10:59
| kultura » muzyka
Rzeszów celebruje Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko. Będą koncerty i wystawa
W tym roku po raz szósty Rzeszów będzie celebrować twórczość pochodzącego z Rzeszowa trębacza jazzowego, Tomasza Stańko. 13 lipca br. odbędzie się Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko, który w tym roku poprzedzi cykl wyjątkowych wydarzeń. Wydarzenia organizowane są przez Estradę Rzeszowską.
29.06.24, 08:00
| kultura » informacje
Kino plenerowe na Cytadeli pod hasłem Jesteśmy na wczasach
Od lipca br. w parku przy Muzeum Historii Polski w Warszawie, pod hasłem „Jesteśmy na wczasach”, rusza kino plenerowe. W wybrane soboty będzie można zobaczyć ciekawe filmy z różnych dekad, takie jak “Rejs”, “Hydrozagadka” czy “Jak żyć?”. Wstęp do kina plenerowego jest bezpłatny. 
27.06.24, 20:00
| kultura » informacje
Kinga Zaborowska laureatka nagrody CineEurope Gold Award 2024
Kinga Zaborowska, dyrektorka działu filmbookingu w sieci kin Helios, otrzymała wyróżnienie CineEurope Gold Award. To nagroda przyznawana profesjonalistom z branży kinowej za wybitne osiągnięcia w ich dziedzinie. 20 czerwca br. podczas ceremonii rozdania nagród CineEurope w Barcelonie, złote statuetki odebrało osiem osób z całego świata. 
26.06.24, 17:45
| radio » informacje | kultura » informacje
XXIII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Dwa Teatry – Sopot 2024. Lista laureatów w kategorii słuchowisko
Słuchowisko „Siostra Hioba” Marty Rebzdy w reż. Waldemara Modestowicza zdobyło Grand Prix XXIII Festiwalu „Dwa Teatry - Sopot 2024”, dla najlepszego utworu w kategorii słuchowisk. Wielkimi Nagrodami Festiwalu za wybitne kreacje aktorskie w TPR i Teatrze TV uhonorowani zostali Joanna Szczepkowska i Adam Ferency.
21.06.24, 21:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » film
Po 25. latach Multikino Ursynów zamyka swoje drzwi 18 sierpnia 2024 r.
Multikino Ursynów zakończy działalność 18 sierpnia br. Spółka sprzedała prawa użytkowania wieczystego do działki na której funkcjonuje multipleks.
21.06.24, 06:30
| reklama & PR » informacje | kultura » film
Agencji K+Group odpowiada za promocję filmu Rodzina Treflików
Trefliki, bohaterowie serialu animowanego „Rodzina Treflików”, w listopadzie br. trafią na wielki ekran. Szczegóły świątecznej produkcji zostaną ujawnione dwa miesiące przed premierą, ale już teraz rozpoczynają się działania związane z kinowym debiutem Treflikowych bohaterów. Za działania związane z promocją filmu będzie odpowiedzialna agencja K+Group.
13.06.24, 16:00
| radio » informacje | kultura » informacje
Nie do wiary. 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
15 czerwca br. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia jest hasło: „Nie do Wiary!”. 
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.